Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


2011. júl. 25. 08:08
Jó reggelt mindenkinek!
91. moki-kopi (válaszként erre: 19. - 1d97508455)
2011. júl. 25. 08:08

Sziasztok!


talán most lesz egy kis időm :)


Csicsukaa nagyon szurkolok, hamarosan a karjaidban tarthatod a babádat :)

2011. júl. 24. 22:42
Nekünk Pierre Cardin PS682 van és szeretjük. Àr érték aránylatban nagyon megéri. Nálunk elég göröngyös a terep, de azt is simán viszi, szóval bátran merem ajánlani.
2011. júl. 24. 22:07

Nekünk Coletto Matteo babakocsink volt, és nagyon szerettem. Most egy könnyebb, ABC Design kocsit használunk, ezzel is nagyon elégedett vagyok.


Nekem első kocsinál fontos volt, hogy egy mozdulattal változtatható legyen a menetirány, és ezt sajna nem sok babakocsi tudja. Ha fújt a szél, sütött a nap, vagy Manó nyügis volt, egy kattintással magam felé tudtam fordítani, nem kellett szétszedni a kocsit.

Azért használunk most másikat, mert ez kisebb, és könnyebb, mint a Matteo.


Első kocsi, mózessel, hordozóval és sportüléssel:


[link]


Most pedig ilyen van:

[link]

88. de4b589afa (válaszként erre: 55. - Handa27)
2011. júl. 24. 21:53

Nem is tudtam, hogy így is kaphat fertőzést a Pici. Sokszor direkt szólnak az anyukának, hogy kinn van a feje, ha akarja, megfoghatja.

Mi azóta sem tudjuk, hogy kapott Manó tüdőgyulladást, senki nem mondott semmit nekünk.

2011. júl. 24. 20:46
Hát igen nagyon meg kell gondolni, milyen legyen az a kocsi.
2011. júl. 24. 20:01
Fontos a babakocsinál előtte felmérni a mindennapjaitokat. Autóval jártok inkább vagy tömegközlekedéssel, esetleg gyalog? Mi inkább gyalog jártunk mindenhova így nagy babakocsink volt, már csak azért is mert előttünk nem takarítják a havat, és nem egy kismamát láttam, aki alig bírta tolni a kis kerekű kocsit. De már beszereztem egy sport kocsit is, mert néha kellett a busz is ha messzebbre mentünk és amíg ez nem volt kenguruban vittem. Aztán később jön a motoros korszak. Imádtuk a motort a fiammal. Már majdnem vettünk a kicsinek is, de ráültettük a boltban és eldőlt vele, így kicsit várunk még :)
2011. júl. 24. 18:31

Sziasztok kicsit eltűntem mert lányzom nagyon nyűgös ez miatt a hideg eső miatt. :(

Szerencsére most párom itthon van és most apa kell neki így egy kicsit könnyebb elviselni ezt a nyűgi időszakot.


Nekem hordozó kendőm van azzal közlekedek meg vettük a baba kocsit de bevallom őszintén talán 5-ször volt kint a baba kocsi és ebbe benne van, amikor haha hoztuk. :(

Nagyon nehéz és mivel 3dik emeleten lakunk lift nincsen sem egy tároló így kénytelen voltam valami más megoldást találni.

Ha esetleg valakit érdekel szívesen eladom. :)

De nincsen akkora hely a lépcsőházba, hogy oldalt megtudjam emelni és le tudjam vinni a gyerekkel.

Ez négykerekes nem lenne rossz kocsi csak hát nem kellene a harmadikon laknunk.

2011. júl. 24. 18:01

:) Tessék megvigasztalni :)))

Én is megyek, mert nemsoká jön a váltásom és mehetek végre haza :)

Este valószínű, hogy még felugrom, szép estét kívánok mindenkinek :)

83. kobri29 (válaszként erre: 82. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 17:30

Köszönöm. :)

Most mondjuk éppen felébredt és keservesen zokog, megyek megetetni, lefürdetni, de nemsokára jövök vissza. :)

82. 92a7eaf480 (válaszként erre: 79. - Kobri29)
2011. júl. 24. 17:25

Meglestem a picit :D

Gyönyörű mosolya van, igazán életvidám :)

Szerintem pedig édes, hogy Ti azon nevettek, ahogyan Ő mosolyog és fordítva :)))

81. kobri29 (válaszként erre: 80. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 17:25

Nehogy azt hidd, hogy olyan jó a járda. :D

A második kocsinak az a legnagyobb hátránya, hogy alacsony, így az aljába nemigen lehet pakolni, előnye viszont még a másikhoz képest, hogy ebben tudom fektetni a babát, aztán később meg lehet emelni a hátát és akkor ülni is tud benne. A nagyobb kocsinak egy mózeskosár része van, ami csak fekvős és egy sportrésze, amit viszont nem tudok fektetni egyáltalán - csak ha le van szedve a kocsi vázáról - szóval sajnos alkalmatlan arra, hogy ül benne a gyerkőc, aztán majd lefektetem benne, ha esetleg elaludna út közben.

80. 92a7eaf480 (válaszként erre: 79. - Kobri29)
2011. júl. 24. 17:17

Mi is 4 kerekű kocsit néztünk, mert nem Bp-en lakunk, hanem Budajenőn és ott azért mégsem olyan a járda, mint egy városban. Fontos továbbá, hogy nagy legyen a kocsi "csomagtere" is.

:)

És persze arra is figyelünk, hogy 2-3 babát is kiszolgáljon :D

79. kobri29 (válaszként erre: 78. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 17:10

Pont ezért van így nekünk is, a hűvösebb időben nálunk csak a fürdőszobát lehet könnyen és jól felfűteni, az elején ott fürdettük őt, utána nagyon jó volt, hogy fel is tudtam öltöztetni ott és nem kellett bevinni a szobába meztelenül.

Nekünk két babakocsink van, az egyiket kölcsön kaptuk, a másikat ajándékba. A kölcsön-kocsi masszív, 4 kerekű, túl széles ahhoz, hogy elférjen a boltban a kasszánál, a házban a lépcsőn és túl nehéz ahhoz, hogy egyedül egyáltalán próbálkozzak a megemelésével.

A sajátunk, amit ajándékba kaptunk, régebbi fajta, négy kerekű, de könnyű, mobilis. Annyi a baja, hogy kisebb kerekei vannak, így emelnem kell, ha olyan részhez érünk, de szerintem ez a legkevesebb.

Erre mindenképpen figyelj oda: hogy elférj mindenhol a kocsival és könnyen meg tudd emelni, ha kell esetleg.

78. 92a7eaf480 (válaszként erre: 76. - Kobri29)
2011. júl. 24. 17:04

Igen, én is így tervezem, mert a fürdőbe a mosógép tetejére is rá lehet tenni azt a pelenkázólapot.

Múlthéten nézelődtünk a BRENDON babaáruházban, hogy mi minden kell így elsőre...

Nos, azt kell mondjam, már vibrált a szemem a végére... :D


Milyen babakocsitok van? Masszívabb 4 kerekű, vagy a sportos 3 kerekű?

77. 92a7eaf480 (válaszként erre: 73. - Handa27)
2011. júl. 24. 17:02

Én mindenképpen szeretnék 2-3 gyereket :)

Az alap! :D

mi igazából csak babaágyat veszünk, mert van már gyerekágy a családban :)

76. kobri29 (válaszként erre: 68. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 17:00

Amióta megszületett a fiam, képtelen vagyok mélyen aludni, így akkor is éber vagyok, ha mellettem van és akkor is, ha a saját kiságyában. Pont ezért számomra kipihentség szempontjából teljesen mindegy, hogy hol van éjszaka és még akkor sem nyomom össze, mikor teljesen hozzám bújik.

Nálunk rendes rácsos kiságy van és arra vettünk egy külön pelenkázólapot.

75. moki-kopi (válaszként erre: 73. - Handa27)
2011. júl. 24. 17:00
még egy kérdés Handa te hol szültél?
74. moki-kopi (válaszként erre: 72. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 16:59

PIC-osztályon szerencsére nem voltunk (az a koraszülött ugye?) a fogadott dokimat legszívesebben kinyírnám.. a csecsemőosztályon dolgozók meg kritikán aluliak, de legalább tudom, hogy mit nem szeretnék második szülésnél.


na tényleg mennem kell festeni, de majd jövök


Szép napot nektek! :)

73. Handa27 (válaszként erre: 68. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 16:57
Nálunk is mellettünk volt a kiságy, nem rég került át a gyerekszobába. Nekünk kombiágy van, még a kisfiamé volt :) Anyukámnál megőriztük :) Az a legjobb szerintem, mert ha akarsz még kis tesót nagyon masszívak, tartósak és ha már nem szeretnél több babát, akkor átalakítható ifjúsági ággyá :)
72. 92a7eaf480 (válaszként erre: 69. - Moki-kopi)
2011. júl. 24. 16:56

Igen, a Péterffy szülészetét szidják, viszont a PIC-osztályt(koraszülött-részleg9 istenítik...

Én a Jánosban fogok szülni, az tuti :)

71. 92a7eaf480 (válaszként erre: 67. - Kolli1987)
2011. júl. 24. 16:55

2007 márc. 20-tól dolgoztam ott aug. 31-ig.


Most vagyok a 17. hétben, jövőhéten megyek 18 hetes genetikai ultrahangra.

De már minden este órákat töltök azzal, hogy mit érzek, nem mozog-e a baba... :D

70. Kolli1987 (válaszként erre: 68. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 16:55
Mi pelenkázós kiságyat vettünk amit később át lehet alakítani heverővé.
2011. júl. 24. 16:54

bocsánat sok a dolgom, de remélem lesz egy kis időm hamarosan és akkor írok nektek! most csak átfutottam amit írtatok.


Péterffyben szültem és soha-soha-soha többé nem vagyok hajlandó oda bemenni... ha másik kórházat választok, végül nem lett volna császár ebben biztos vagyok :(

remélem a második babát sikerül majd természetesen szülni :)

68. 92a7eaf480 (válaszként erre: 65. - Handa27)
2011. júl. 24. 16:54

Ah... a szerelmemmel ezen harcolunk...Nem szeretné, ha mellettem aludna, már most is félti Őt :D

Valóban igazad lehet :) Mindenesetre magam mellé teszem a kiságyat, hogy halljam, ahogy szuszog :)

Pelenkázós kiságy, vagy babaágy pelenkázó lappal?

67. Kolli1987 (válaszként erre: 64. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 16:52

Én a SOTE2 szültem most nem várok babát. :)

Hát nem csodálom nincsenek nekem sem pozitív élményeim ezzel a kórházzal kapcsolatban. Mikor dolgoztál ott?

Lehet, hogy találkoztunk mert ott voltam gyakorlaton is. :D

Mennyi idős terhes vagy?

66. moki-kopi (válaszként erre: 6. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 16:51
köszönöm a gratulát :)
65. Handa27 (válaszként erre: 63. - 92a7eaf480)
2011. júl. 24. 16:50

Külön kiságyban, de néha azért velünk. :)

Tényleg nehéz leszoktatni ha sokat velünk alszik, és bár fantasztikus érzés, de nem tudsz úgy pihenni és kiborulsz egy idő után amúgy is. Ölni tudnál a kisbabádért de eljön egy pillanat mindenkinél, mikor azt kívánja,csak egy éjszakát tudjak végig aludni, na de ilyen nincs. Így a tanácsom az, hogy ha lehet ne aludjon mellettetek, mert végig azon izgulnátok, hogy csak nehogy megnyomd, ráfeküdj stb. és az a 2-3 óra nyugodt alvás életet menthet.

64. 92a7eaf480 (válaszként erre: 62. - Kolli1987)
2011. júl. 24. 16:46

A Péterffy-ben fogsz egyébként szülni?

Én is dolgoztam a Péterffyben, az ált. seb.-en kezdtem. Életem legszörnyűbb féléve volt, ezt komolyan mondom :D

63. 92a7eaf480 (válaszként erre: 61. - Handa27)
2011. júl. 24. 16:45

Igen, ebben igazad van. Nekem mondjuk egy kolleganő 17 órán át vajúdott, mire eldöntötte a "szuperorvosnője", hogy császározni kell. Iszonyatos szenvedéseken mennek keresztül a sokat vajúdó kismamák.


Veletek aludt a picitek, vagy külön kiságyban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook