Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
242. moki-kopi (válaszként erre: 227. - 92a7eaf480)
2011. aug. 2. 07:35
Gabica én januárban teszteltem és március elejéig dolgoztam, de nem mentem be minden nap, mert olyan volt a munkahelyem, hogy egész nap gyomorgörcsöm volt, refluxom lett, állandóan csak bőgtem otthon a főnököm miatt... szóval azt mondtam, hogy nem vagyok hajlandó kockáztatni a baba egészségét és beintettem nekik, otthon maradtam. a bejelentett béred befolyásolja a későbbi gyed/gyes összegét, a táppénz nekem jobb pénz volt, mint a fizu....
241. moki-kopi (válaszként erre: 235. - Kolli1987)
2011. aug. 2. 07:27
gratulálok az első lépéshez is :)
240. moki-kopi (válaszként erre: 238. - 92a7eaf480)
2011. aug. 2. 07:27

Sziasztok!


Gabica gratulálok a mozgáshoz :)

239. Kolli1987 (válaszként erre: 238. - 92a7eaf480)
2011. aug. 1. 16:44

Szia!


Gratulálok. :D

Hát most már egyértelműen kifogja nyilvánítani ha valami nem tetszik neki. :D

Meg azt is ami igen. Mikor a lányom a pocakomba volt akkor az apjával játszottak, hogy párom megbökte a pocakom akkor ő vissza rúgott. :)


Igen szépen áll és jár kapaszkodva jár is. :D Nagyon édes.

238. 92a7eaf480 (válaszként erre: 237. - Kolli1987)
2011. aug. 1. 14:00

Sziasztok!

Ma nagyon sokat pihentem, most meg babaruhákat mosok és fürdőszobát takarítok :)


MEGMOZDULTUNK!!!!!!!!!!

Egyértelműen éreztem :D


Ti hogy vagytok, mi újság? Pihenés?


Kolli! : PiciLány? Ma is felállt?

237. Kolli1987 (válaszként erre: 236. - 92a7eaf480)
2011. júl. 31. 16:36

Azám. :D

Hát egy energia bomba. :)

Nem fogok unatkozni mellette.

Azt hiszem nem sokára rendszeresen mennünk kell a játszótérre. :)

Te hogy vagy?

236. 92a7eaf480 (válaszként erre: 235. - Kolli1987)
2011. júl. 31. 16:23

Jippíí!

Gratulálok Nektek, nagyon ügyes picilányod van :))))

235. Kolli1987 (válaszként erre: 233. - 92a7eaf480)
2011. júl. 31. 16:00
Képzeld lányom megtette az első lépéseit az ágy mellett kapaszkodva. :D
234. Kolli1987 (válaszként erre: 233. - 92a7eaf480)
2011. júl. 31. 15:06

Teljesen egyet értek veled sőt, ha majd meglesz a babád akkor a gyerek nevelés vagy csupa negatív vagy csupa pozitívan fogkák leírni neked.

Nem tudom, hogy most mit tapasztalsz.

Nekem sokan mondták, hogy ilyen nehéz lesz meg olyan nehéz lesz a terhességem végén.

Nem tudom de nekem egész jól éreztem magam.

Meg hát meg tip topnak kell lenni a lakásnak csak a rendet szokja meg.

Most őszinte leszek 6 hónapos koráig csak szoptattam és addig folyamatosan úszott a lakás csak akkor tudtam utolérni magam, ha a párom itthon volt. 6 hónapos volt a lányom amikor azt éreztem kezdem összeszedni magam.

Képzeld amikor én terhes voltam nem tudtam a másik épületünkbe átmenni mert nálunk abban az időszakba tömeg volt és fizetnem kellett a vizsgálatért mondván délután van és magán rendelés. A poén az volt, hogy mindig úgy mutatkoztam be, hogy elmondtam, hol dolgozom.

Mikor odaértem akkor mondták, hogy mennyit kell fizetnem és kérdezték kérem e így is a vizsgálatot, én meg mondtam, igen mert holnap sem tudok az osztályomról előbb eljönni.

233. 92a7eaf480 (válaszként erre: 232. - Kolli1987)
2011. júl. 31. 14:47

Az emberi butaság határtalan...

Mindenki mindent rózsaszínben lát(Pl: ha szerelmes az ember, vagy ha babát vár)

Félreértés nélkül: Én mindennél jobban várom a gyermekemet és mindennél jobban vágyom rá. Amit személy szerint nem igazán értek, az az, hogy ha valaki nem mindent 'feketén-fehéren-rózsaszínen' lát, azt miért kell támadni? Most rosszindulat nélkül mondom, rengeteg blogot+baba-mama fórumot olvasok, de mindenki csak a szépről-jóról beszél. És közben lehet, hogy kutyául szenved a hányingertől, vagy a savtól, vagy esetleg elege van az oedema-iból, esetleg abból, hogy nem tud aludni, mert minden póz kényelmetlen.

Ezekkel nincs gond, de akkor miért kell mindent rózsaszínben feltüntetni????


Az anyaságnál szebb-jobb dolog nincs, mint ahogyan a várandósságnál sem :) Ezzel egyetértek. De miért nem beszél senki a negatív dolgokról?


Másik: megfigyeltem különböző blogokon, hogy minden kismama szidja, szapulja, illetve panaszkodik az ultrahang-vizsgálat, vagy az orvosa miatt.

Erre egyet tudok mondani: mindenki választ egy orvost és telerakja minden alkalommal a doki zsebeit. Aztán egyszer-kétszer nem ad és máris nincs az egekig magasztalva, mint kismama, máris kevesebb figyelem irányul rá.Kérdezem én, hogy akkor ezt nem a kismamák cseszik el? De igen.

Egy nem választott orvosnak is kötelező ugyanúgy ellátni a kismamát, mint egy választott orvosnak.

Az orvosi esküt Ők is letették. Ennyi. Csak ne hisztizzünk, ha nincs "kinyalva" a fenekünk.

Én ápolónő vagyok,rengeteget dolgozok, több munkahelyem volt, gyakorta jártam a 2-3 munkahelyemen kivül házhoz, beteget ellátni. És minden sértődés miatt, talán kijárna nekem, mint eü. dolgozónak annyi, hogy esetleg nem kell annyit fizetnem az orvosnak, mint másnak, esetleg részletesebben elmagyaráznak dolgokat. EZ sosem történik meg, mégsem hisztizem és elégedetlenkedem...Más miért teszi ezt állandóan?


Mindegy.


Most ezt muszáj volt leírnom, mert kb: 200/100 a vérnyomásom ezektől a dolgoktól... :)

232. Kolli1987 (válaszként erre: 231. - 92a7eaf480)
2011. júl. 31. 13:48

Hát ismerős az érzés.

Én is amikor osztályon dolgoztam akkor ez volt, hogy így kelelt mennem. :)

231. 92a7eaf480 (válaszként erre: 230. - Kolli1987)
2011. júl. 31. 13:38

Dehogynem, nagyon rendes, nagyon sokat segít, szerintem nekem van a legjobb főnővérem :)

Csak itt ugye 7-től 7-ig van műszak és már itt kell lenni 3/4 7-re :)

Ilyenkor már könnyebb, mert eltelt a nap nagy része :) Csak reggel és délelőtt érzem, hogy nem bírom, ilyenkor mindig összeszedem magam :D

230. Kolli1987 (válaszként erre: 229. - 92a7eaf480)
2011. júl. 31. 11:39

Ez igaz, de velem nagyon rendes volt a főnövérem, mert mindig kérdezte, hogy hogyan tudna nekem segíteni, és megbeszéltem vele mivel a nyitás miatt mindig máskor kellett bemenni, volt, hogy fél hét hét illetve fél nyolc és nyolc. Tudod, hogy mindig legyen ott valaki. Megbeszéltük, hogy én egy héten keresztül egy időpontba fogok bejárni és így könnyebb volt a felkelés.

Bár tény az utolsó hónap nagyon fárasztó volt.

Akkor ezek szerint a főnököddel nem lehet így megbeszélni a dolgokat?

2011. júl. 31. 11:03

:)

Már alapjáraton a fél 6-os kelés is megterhelő :D


Azért ambulancián sem egyszerű a munka szerintem...

Este átbeszéljük a dolgokat a kedvesemmel, lehet, nem nagyon fogok október elejéig dolgozni :)

228. Kolli1987 (válaszként erre: 227. - 92a7eaf480)
2011. júl. 31. 08:59

Szia!


Köszönöm szépen.

Te is jó sokat dolgozol. :(

Én szülés előtt egy hónappal hagytam abba a munkát

( október 19 körül)

De mivel én ambulancián dolgoztam ez nem mérvadó.

Hát nem könnyű nem terhesen is az osztályon dolgozni az biztos.

Ebbe talán a főnővéreddel lehetne beszélni, hogy ne keljen 12 óráznod mert ez már megterhelő.

227. 92a7eaf480 (válaszként erre: 226. - Kolli1987)
2011. júl. 31. 08:30

Jó reggelt Kismamák, Anyukák!


Hogy vagytok, hogy telik a hétvége?

Én nagyon fáradt vagyok, tegnap babalátogatóban voltunk, ma pedig megint dolgozok :(

Erősen gondolkodom rajta, hogy elmegyek betegállományba. Ne értsetek félre, nem hisztizek, de állandóan fáradt vagyok, kevesebb a türelmem és annyi mindent szeretnék otthon csinálni. Betegágy mellett szerintem a lehető legrosszabb dolgozni, bár ezt lehet, hogy csak én érzem így :(

Ti meddig dolgoztatok? Mennyiben befolyásolja a gyest, gyedet a betegállomány?


Mosolygós napot, sok vidámságot a borús idő ellenére is :)


Kolli: Gyönyörű a picilányod, szívből gratulálok :)

2011. júl. 29. 20:27
Tettem fel képet a napló részbe Csengéről agogyan áll. :)
225. Kolli1987 (válaszként erre: 224. - 92a7eaf480)
2011. júl. 29. 19:59

Szia!


Köszönjük szépen.

Tudom nagyon aktív gyerkőc lesz de én alig várom. :)

Igaz lehet, hogy később vissza fogom sírni. :D

Amikor még nyugton volt. :)

224. 92a7eaf480 (válaszként erre: 222. - Kolli1987)
2011. júl. 29. 17:48

Gratula a lánykádnak, nagyon ügyes :D

Téged picit sajnállak, mert olyan lesz, mint egy kis versenyautó, ha elindul, rohanhatsz utána :P :D

Nem, már nem éjszakázom, bár talán jobb lenne, akkor nagyobb a nyugi és nincs benn minden orvos :D

Alig várom, hogy jöjjön a váltás, na meg a párom és menjünk haza, ma tuti, nem utasítom el a jó kis masszázst. Csak ugye nekem a derekam fáj, azt meg nem szabad masszírozni, mert vérbőséget okoz... :(

De azért a hátamat meg a lábamat megengedem masszírozni :P :D

Ma este lesz pocakfotózás is, fogok holnap feltenni képeket, mostmár érdemes, mert másfél hete kezdett el vészesen nőni :)

223. 92a7eaf480 (válaszként erre: 221. - Handa27)
2011. júl. 29. 17:44

Szia Handa!!!

:D

Jó a sexről is olvasni :DDD Főleg, mikor ilyen szívás a napom idebenn a munkahelyen :D

2011. júl. 29. 17:39

Képzeljétek Csenge felállt az ágy mellett. :)

Kivácsi a kicsi lányom mert magától tette meg.

Ruhákat válogatok neki és az ágyra pakoltam.

221. Handa27
2011. júl. 29. 17:24
Jaj a sexes témát eltévesztettem nem ide akartam :D
220. Kolli1987 (válaszként erre: 218. - 92a7eaf480)
2011. júl. 29. 17:19

Szia!


Köszönöm szépen. :D

De már nem éjszakázol?

Én igaz csak az első 3 hónapban dolgoztam de küzdöttem is nagyon, főleg a szagokkal. :(

219. Handa27
2011. júl. 29. 17:01

Sziasztok csajok!


Én is bent töltöttem a karácsonyt tavaly előtt, mert elkezdtem vérezni a kicsi lánnyal, elég szomorú voltam, de isteni finom kajával kedveskedtek akkor. Rossz volt család nélkül, annyi legalább megvolt, hogy az ünnepi vacsi után vettem észre a vérzést.


Na ilyen esetben tilos a sex, de ha nincs ilyesmi akkor nem megy el a baba, sőt, kifejezetten jó neki, ha a mama jól érzi magát. (tapasztalat, úgy elkezdett ficánkolni olyan éde volt :) ) .


A gyerkőcök már kezdik megszokni ezt az időt, engem bosszant már, hogy alig merek elmenni sétálni, mert a mainál is már kicsit megáztunk, pedig napsütésben indultunk el.


Olyan mérges vagyok csajok, 19-én átadta a leadta a tb kifizetéseket és minden gyeden lévő emberke anyagát leadta az oepnek. Na ennek az lett az eredménye, hogy aug.1-én utalják majd a júliusi gyedem, de persze már ebben sem merek bízni, mert erre a hétre ígérték. Lassan kezdem felélni az összes vésztartalékkaját :(

218. 92a7eaf480 (válaszként erre: 217. - Kolli1987)
2011. júl. 29. 16:39

Szia!

De még milyen jó, hogy becsatlakoztál :))))


Az az igazság, hogy a mai napom nagyon gáz, mert fürdetnem kellett egy hölgyet, aki most hirtelen nagyon rosszul lett és nem nagyon tudott segíteni. meg is fájdult eléggé a derekam.

A betegek nagy része segítőkész :))

217. Kolli1987 (válaszként erre: 215. - 92a7eaf480)
2011. júl. 29. 16:30

Szia KisGabica!


Szurkolok neked, hogy túl éld a napot. Hát nagyon nehéz lehet, hogy osztályon kell dolgoznod.

De nem kell sokat emelned igaz?

Betegeid hogyan állnak a terhességedhez?

Nálam nem igazán akarták megérteni, hogy mi a helyzet. Igaz nem is látszódott rajtam. :)

216. Kolli1987 (válaszként erre: 211. - Szuniko)
2011. júl. 29. 16:28

Szia!


Nekem 8 hónapos a kicsi lányom. :)

Most még nem vagyok terhes. Csak becsatlakoztam a lányokhoz beszélgetni.

2011. júl. 29. 15:38

Hahóó Kismamák, Édesanyák!


Remélem, örömben és harmóniában telik a napotok!

Kipihentétek magatokat?

Édesanyák: lurkók jól vannak, jól bírják ezt a semmire való időt?


Este megpróbálok jönni, jól esnek Veletek a beszélgetések :)


Most sajna dolgozom és bár a múltkor nevettem, milyen lazák a napjaim, ma nem mondható el, még 5 percet sem ültem, annyi a meló. Most megyek lefürdetni a betegeket, szurkoljatok, hogy túléljem a napot! :)


Szép délutánt és sok vidámságot kívánok Mindenkinek :)

214. HegPet (válaszként erre: 211. - Szuniko)
2011. júl. 29. 14:50
Gratula, anyukám pont dec.24-én született! Jó ám akkor ünnepelni! :-D
213. HegPet (válaszként erre: 209. - Kobri29)
2011. júl. 29. 14:49
Hát jó dolgod van ... :-)
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook