Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1382. Kolli1987
2012. jan. 3. 21:45

Sziasztok!


Ki hogy van?

Edo, HegPet, hogy vannak a gyerekek?

Földlakó, hogy mennek a dolgok odahaza? Van segítséged?

Mi még Szbadszálláson vagyunk kettesben Csengével. Még mamázik és papázik a héten. :)

1381. Edo13 (válaszként erre: 1379. - Ftmpg)
2012. jan. 3. 21:18

Halihó!

Gratulálok!

Én nem voltam görcsölős típus a terhesség végén sem,úgyh nincs ilyen tapasztalatom,de Hegpetnek igaza van.A test folyamatosan átalakul...

1380. HegPet (válaszként erre: 1379. - Ftmpg)
2012. jan. 2. 21:24
Normális ez,dolgozik a méhed, gondold el, mennyi mindenen megy keresztül most odabent minden! Sok-sok pihenést kívánok Neked és Gratulálok!
1379. ftmpg
2012. jan. 2. 20:27

Sziasztok!Új vagyok ezen a fórumon.Nektek már több tapasztalatotok van a terhesség terén,én még csak a 11. hétben vagyok,ezért kérdeznék tőletek.

Gyakorlatilag csak mellfeszülésem van,soha nem fájt még a hasam. Néhány napja viszont egész nap olyan erős "meg akar jönni" érzésem volt a hasamban és a derekamban,ami a combomig lesugárzott.Egy órás délutáni pihenés és 2 MagneB6 után estére megszünt, azóta megint semmi tünet.Ez normális, vagy jelenthet valami rosszat.Görcsölés, vérzés szerencsére sosem volt még.Kérlek írjatok.

1378. Edo13 (válaszként erre: 1376. - Adbefc7882)
2012. jan. 2. 20:08
Jajj de jó!Örülök,hogy ilyen jól megy az anyaság.Kíváncsi vagyok milyen baba Ákos!
1377. dexiii
2012. jan. 2. 18:12
Földlakó, nagyon gratula a babához!:D
2012. jan. 2. 13:32

Sziasztok!

Mi hazajöhettünk ma, képeket teszek a naplóba, meg szüléstörténetet is igyekszem írni.

Cuki szabin van egész héten, így majd referálok :)

Egy biztos!


ARRA SZÜLETTEM, HOGY ANYA LEGYEK!:)

1375. Edo13 (válaszként erre: 1359. - HegPet)
2012. jan. 1. 18:00

Halihó!


Én Norbival 3 hónaposan kezdtem el kóstoltatni az almát.Nem is gondolná az ember,hogy mennyi időbe telik,hogy ki tudjon váltani egy étkezést,már ha betartja a "nagykönyvekben" megírtakat.

Ugye az elején kb 1 hétig csak egyféle gyümit lehet adni,és először annak is csak a levét pár kanállal,aztán lehet fokozatosan szoktatni a gyümölcspüréhez.

A hozzátáplálásról sztem mindenki másképp vélekedik,és úgy csinálja,ahogy neki szimpi.Azért a mai világban már hajlamosak túlzásba esni ezek a "táplálkozási tanácsadók",mert pl nekem azt mondták 3 éves korig ne adjak tejet.Persze tisztában vagyok vele,hogy a mai tej milyen...Amúgy Norbi nem is issza a kakaót se...

1374. Dagimanó (válaszként erre: 1368. - Adbefc7882)
2012. jan. 1. 11:33

Gratulálok! Egészséget, boldogságot, sok tejcsit kívánok Nektek:-)

Mondtam én, hogy az év első babája címre hajt, de már nagyon kíváncsi volt, hogy mi a helyzet idekint és nem várt még egy napot:-)

1373. Edo13
2011. dec. 31. 22:43

Halihó!

Micsoda hírek!


Hatalmas gratula az új földlakónak,Ákosnak :),illetve büszke és ügyes anyukájának!Nameg persze Picianyának is,és a többi újdonsült kismaminak!

..és nem utolsó sorban BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!

1372. bcb6de9272 (válaszként erre: 1368. - Adbefc7882)
2011. dec. 31. 18:28

Gratulálok!

Sok örömöt, boldogságot nektek!

BÚÉK!

1371. Kolli1987
2011. dec. 31. 11:05

Földlakó nagyon nagyon gratulálok nektek. Kívánom, hogy nektek is annyi örömötök legyen, mint nekünk. :)

Boldog új évet mindenkinek!!!!

1370. de4b589afa (válaszként erre: 1368. - Adbefc7882)
2011. dec. 31. 08:53

Nagy gratula az egész családnak!

Kedves Anyuka! Pihenj sokat, és vigyázz magadra! A babának és anyujának is jó egészséget kívánunk, a sok-sok tejcsit!!!!!

1369. HegPet (válaszként erre: 1368. - Adbefc7882)
2011. dec. 31. 07:03

Na Te Drága, csak kibújt Ákosod! :-DDDDDD

Nagyon gratulálunk, sok tejcsit, sok Boldogságot és Egészséget és Nyugodt éjszakákat Nektek! :-)))))))))

És persze Nagyon Boldog Új Évet kívánunk!

Pihenj sokat is, amikor van rá lehetőséged!

2011. dec. 31. 04:58
haho Aranyaim! Megszületett a Szemem Fénye tegnap 12:54-kor 3400gr-mal,56cm-rel. Mocskos nehéz szülés volt,a végét császárral fejeztük be. De ez a kis Legény mindent megért! Jó erősen cuppan a cicimre,okos,figyelmes,elolvadok folyamatosan tőle! Többit majd otthonról! BUÉK! Millió puszi Mindenkinek!
1367. Kolli1987
2011. dec. 30. 21:46

Dagimanó igen én is így gondolom amiket írtál a gyerek a lényeg. Én is megosztom az mi történetünket, hogy HegPet tudjon dönteni. Csenge 2 hónapos volt amikor egy betegség miatt nem hízott.

Voltunk próba szopin ahol a doktornőnk mondta, hogy

a mennyiséggel nincsen gond. De nem hízott. Mindent kipróbáltam rövidítettem a szopik számát és hosszát. De Csenge sírt mert nem tudta a szopi

igényt kielégíteni. 5 hónapos koráig ment ez a huzavona. Védőnönk a tápszert javasolta, de a lányomnak nem kellett. Azt mondta nekünk, hogy Csenge éhezik és csak hozzászokott az éhezéshez.

Nem is foglalkozott azzal, hogy nyugodt volt nap közben is fejlődött.

HegPet majd meglátod, hogy Joa mit szeretne. :)


Tudtok valamit Földlakóról?

akkor egész nap sírt Csenge mert nem tudta a szopi igén

1366. Dagimanó (válaszként erre: 1365. - HegPet)
2011. dec. 30. 21:09

Igaz a fiam már 16 hónapos, de ezt az utat mi is végig jártuk. Én annyit tudok tanácsolni, hogy nem menj azután ami a nagykönyvben meg van írva, mert a való élet és a baba átírja azt:-) Hidd el tapasztalatból tudom. Volt tejem,az elejétől, de 3,5 héttel korábban született kicsit gyenge volt meg sokat aludt és nem igazán tudott szopizni. Későn kezdtem el fejni, mire "normálisan" megtanult szopni, csökkent a tejem, úgyhogy már mikor hazamentünk a kórházból másnap tápszert is kapott. Volt mikor sok tejem volt, volt mikor kevés nagyon ingadozott. Egyik napról a másikra nem volt hajlandó elfogadni a cumisüveget, a tejem nem volt elég, hasfájós is volt, éhes is volt. Sejthetitek min mentünk keresztül kb. 2 hónapig. Én mindennel próbálkoztam ami létezik, semmi sem vált be. Még azt is próbáltam, hogy barátnőm fejt nekem tejet, mert neki rengeteg volt és avval próbáltam megitatni, gondoltam hátha a tápszer nem ízlik neki, de az sem vált be. 1 hónaposan higított tehéntejet adtam neki, de az sem kellett neki. Egy dolog segített és az a szilárd kaja! 08.16-án született, de október közepén, azaz 2 hónaposan már gyümit meg főzeléket, meg joghurtot evett:-) Ja és 6 hónaposan pörköltszaftot kenyérrel:-) Tudom, hogy nem ez van megírva a nagykönyvben, de az én fiam úgy döntött megcáfol minden tudományos dolgot:-)Nála valahogy minden előbb kezdődött, 9,5 hónaposan már ment:-) Egy valamit nem siet el, az pedig a baszés, mert még egy szót sem mond azon kívül, hogy mámmá:-)

Na mit szóltok? Könyvet írjak:-)

1365. HegPet (válaszként erre: 1363. - Kolli1987)
2011. dec. 30. 18:03

na igen, én anyatejes éa tápos is vagyok ... nálunk védőnő valszeg már a 4 hónapot javasolja, mert itt a szomszédban mindhárom anyukának már megkezdődött pár hete 4 hónaposan a hozzátáplálás ... és ugyanaz a dokink is.

Én is úgy tudom, hogy 6 hónaposan kell elkezdeni, én bízom abban, hogy a tápszert majd ki tudom iktatni és marad a tej és a szilárd kaja.

1364. de4b589afa (válaszként erre: 1363. - Kolli1987)
2011. dec. 29. 22:35

Köszönöm kérdésed, jól vagyok. A családban most éppen elég komoly gondok vannak, ezt leszámítva jól vagyunk. Vannak enyhe görcsök, de Majámmal is voltak anno, pedig akkor semmi különösebb dolog nem történt. Valószínűleg most illeszkedik be a kis meglepibaba.

Most lehet kb. 4 hetes, így nagy a munka odabenn.

1363. Kolli1987
2011. dec. 29. 21:49

Sziasztok!


HegPet én 6 hónaposan keztem el a hozzátáplálást, mert Csenge csak anya tejes bab volt addig. Azt mondják az okosok, hogy aki anyatejes 6 aki meg tápszeres meg 4 hónapos korában el lehet kezdeni a hozzátáplálást. Én Biztosan várnék legalább 5 hónapos koráig. Én személy szerint a 4et nagyon korainak tartom.


Földlakó nagyon szorítok nektek holnapra. :D Hát igeen hosszú de ki tudja mikor fogant meg a baba. :) De szerintem nem sokára meg lesz Ákosod. :D


Edo hogy vagytok?

Te Picianya?

1362. HegPet (válaszként erre: 1360. - Adbefc7882)
2011. dec. 29. 21:17

Nektek most elég izgalmas a helyzet, nem gondoltam, hogy eddig is kihúzzátok Ákossal :-D


Szerencsére nem dolgozik a Párom, majd csak jan. 2-án megy legközelebb munkába. :-)

Egyébként itthon vagyunk, nem mentünk sehová vidékre. Persze minden nap lemegyünk sétálni, meg igyekszünk pihenni is.


Így estére kicsit aggódom, mert Joa majdnem kihagyott egy teljes adagot és nem tudom miért nem eszik rendesen. Estére nyűgös lett nagyon, mintha lenne valami baja, holnap felhívom a dokit, mi lehet.


Kíváncsi vagyok, nálatok mi lesz majd otthon, talán Párodnak is szerencsés lesz, ha Ákos baba újév táján születik meg, mert akkor lesz 5 nap apának is plusz szabadság, persze ha ő nem dolgozik 2 ünnep között.

Nekünk pl. jól jött ki, hogy pont okt. 23 körülre esett Apcának az apaszabadság, így is 2,5 hetet töltött velünk itthon. :-)


Nem értem, hogy miért kell ennyire elhúzni egy terhességet, szerintem ez már túlzás ... 40 hét már tényleg sok(k)!

1361. de4b589afa (válaszként erre: 1357. - HegPet)
2011. dec. 29. 21:00

Köszönöm!! Tudom, hogy eltűntem, és ne haragudjatok, de Maja olyan akaratos, néha már-már brutálisan az, így nem túl sok időm van netezni.

Most sajnos még annyi sem lesz, de ezt most inkább nem írom ide, itt boldognak kell lenni!!

1360. adbefc7882 (válaszként erre: 1358. - HegPet)
2011. dec. 29. 16:14

Jelentem Drága, a helyzet változatlan :D

Ez a legény bebetonozta magát odabentre, nem lehet pajszerrel se kiszedni onnét :D


Holnap megyek dokihoz, meglátom, mit mond.


Örülök, hogy Joával minden oké és örülök a 3-4 rakománynak is, amit produkál egy nap :P :D

Most a 2 ünnep közt dolgozik a Párod? Vagy otthon vagytok? :)

1359. HegPet (válaszként erre: 1346. - Kolli1987)
2011. dec. 29. 15:26

Sziasztok,


mi jól vagyunk, Joa zabálnivaló gerek, simán lemosolyog minket reggelente, Apcát is derűs mosollyal ébresztette ... :-D

Nem tudom mi az oka annak, hogy Joa napi 5-ször 150 ml-t eszik,és mostanság a 2. adagja jóval kevesebb. Tudom, elég neki, de kevesebbet eszik, mint az átlag. Tudom, nem ezt kell nézni, de a gyarapodása lassabb volt most és elvileg most többször kellene ennie, mivel növekedési ciklus van vagy mi.


Voltunk tegnapelőtt hallásvizsgálaton, szerencsére eddig rendben találtak mindent. :-D Nagyon meg lett Joa dícsérve, hogy ilyen nyugodtan végigülte a vizsgálatokat. :-)) És dobta a dokinéniknek a mosolyokat! :-D


Elhagytuk az Espumisant, napi 2-3 adag kaki kerül a pelusba és ennek nagyon örülök! Valszeg az újabb tápi miatt is van, amivel jobban is lakik és szerintem ettől kakil ennyit. Meg persze sokat mozog! :-D


Kolli, Csengének hogy tetszett most a karácsony? A fények, a hangulat ...

Apropó, ti a hozzátáplálást mikor kezdtétek el Csengével? Hány hónapos volt? Mrt van, akinél 4 hónap után és van, aki 6 hónap után javasolja ...

1358. HegPet (válaszként erre: 1349. - Adbefc7882)
2011. dec. 29. 15:12

csak így tovább, apát meg ne hagyd ... ;) vagy lehet, Ákosod az év utolsó babája címre pályázik? :-D

Ma hogy vagytok?

1357. HegPet (válaszként erre: 1345. - De4b589afa)
2011. dec. 29. 15:11
Nagyon gratula és sok pihenést! Jól eltűntél ... :-))))
2011. dec. 29. 14:58
Nekem beres magneb6 om van... 250 mg, plusz napi egy gravidat is beveszek..ezt mar 3 honapja.. Ebben meg plusz 125 mg magnezium van... Meg napkozben tolok egy ket banant is:))) ugyhogy inkabb meghalok, de se fajdalomcsill. Se tobb mg...majd a dokimtol szepen kerek tanacsot....addig meg sztem ugy is enyhulni fognak a panaszok...:)
1355. bcb6de9272 (válaszként erre: 1354. - Abarta)
2011. dec. 29. 14:42

Szia

magnéziummal csak csínnyán!

1354. abarta
2011. dec. 29. 14:40

Sziasztok, Csak infóképp hogy jártam én:


A MagneB6 nagyon gyenge. Csak kb 49 mg magnéziumnak megfelelő anyag van benne /tabletta és mégcsak nem is hazai gyártmány. Majdnem ugyanilyen /tabletta árban meg tudjátok venni a Béres Magnézium 250mgosat is. Azért 49 nem 250. És még hazai vállalatot támogattok.


Nekem is kezdett görcsölni és a MagneB6ot kapkodtam majdnem mint a pez cukorkát (persze a max napi limiten felül nem), aztán nem javult semmit viszont a Bérest felezve már semmi gond.


Amikor pedig a gyógyszertárban kérdeztem, mit mondott a hozzáértő gyógyszerész: vigyem azt mert sokan veszik meg reklámozzák... Hát ennyit arról mennyire figyelik a hatóanyag-tartalmat.


A görcsölgetés tágulást jelent erre figyeljetek.

2011. dec. 28. 16:10
Karolina! Nekem nem görcsölt a hasam, de nemcsak terhességnél, hanem mensinél is kimaradtak a görcsök, nagyon ritkán feszített a pocakom...
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook