Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elnyomás otthon fórum

Elnyomás otthon (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
78. csakegyharit (válaszként erre: 70. - Pomek)
2014. febr. 11. 17:21
Egyébként az ilyen emberek gyávák. Jobb ötlet lenne, ha hívnál valakit. Most vészhelyzet van, ilyenkor lehetsz önző, ráadásul ez nemcsak a te érdeked lenne, hanem a családodé is. De ez nem is lenne önzőség a részedről, ha hívnál valakit...azért van a család, hogy ilyen helyzetekben melletted legyenek. Hidd el, ha meglátja, hogy állnak mögötted, egy kezes bárány lesz...az ilyen "embereknek" csak akkor nagy a szájuk, ha egy gyengébbel állnak szemben. Ha már nagyobb erővel kell szembenézniük, az már nem megy nekik. Ha meg fenyeget, akkor fel lehet jelenteni a rendőrségen minden egyes alkalommal. Keménynek kell lenni. Akkor fog a legkönnyebben lekopni. És lehet, hogy a rendőrség még nem tehet semmit, de ugye sok kicsi sokra megy...és legalább valamennyire védve lesztek.
77. c114183a1c (válaszként erre: 73. - Krisz42)
2014. febr. 11. 17:17

Én is Anyuval pakoltam össze, amikor nem volt otthon. A költöztető időre volt híva. Azt hittem, hogy már sosem megy el dolgozni. Kérdezte, szerintem megérezte, hogy miért maradok otthon. Én akkor azt mondtam, hogy nem érzem jól magam. De alig vártam, hogy elmenjen és elkezdhessem a pakolást.


Én utána még egyszer kibékültem vele, mert a bírónő azt kérte, próbáljuk meg. Máig gondolkozom rajta, hogy hiba volt-e, de ha nem békülök, akkor nem lenne az én kis szerelmem, a nagy ló Fiam. :)

76. csakegyharit (válaszként erre: 50. - Pomek)
2014. febr. 11. 17:11
Én telefonon szakítottam vele. Korrekt-nem korrekt, nem érdekel. Ő se volt soha korrekt velem. Egyszer eljött a házunk elé is, de nem mentem ki. A szakítás óta nem találkoztam vele és nem is fogok soha az életben, mert nem akarok. Szerintem ezek után téged se az érdekeljen, hogy milyen tisztán jársz el vele szemben...meg fogod kapni biztos, hogy többet nézett ki belőled blabla, de ne foglalkozz ezekkel. Itt most nem ez számít, hanem hogy ne ártson nektek...
75. c114183a1c (válaszként erre: 61. - Pomek)
2014. febr. 11. 17:11
Lehet dobozokat kérni a közeli áruházból. Az a lényeg, hogy ne olajos, hanem pl. mosóporos dobozok legyenek, mert azok erősek és nem piszkosak, még jó illatúak is. :)
74. c114183a1c (válaszként erre: 56. - 0f332c4ec9)
2014. febr. 11. 17:08

Nem lenne jobb, ha értelmes hozzászólással is gazdagítanál minket? Mert azt még nem láttam Tőled. :) Mit szólsz?

Egyébként, ha valami problémád van velem, ezek után privátban tedd meg az észrevételeidet, mert most nem én és Te, azaz mi vagyunk a téma, ha még nem jöttél volna rá.

Köszi! :)

73. Krisz42 (válaszként erre: 70. - Pomek)
2014. febr. 11. 16:51
Ez az,hogy hiába szeret valaki,ha a szerelme pusztító.És ez nem is igazi szerelem.Neki a legfontosabb saját maga,az ő egoja.Ha szereünk valakit igazán,akkor feltétel nélkül adunk,nem kritizálunk,hibáztatunk,hiszen őt és úgy szeretjük,amilyen.Elfogadjuk.Szóval szerintem csak azt sajnâld,hogy nem előbb léptél véglegesen.Mi van,ha rögtön akkor mész a holmidèrt,amikor pont elment otthonról?Nekem is volt ilyen,nagyon féltem,hogy beállít,de szerencsém volt..egyébként is dolgozott bennem a dac is;)
72. barbylove (válaszként erre: 71. - Pomek)
2014. febr. 11. 16:24
Dehogy a te hibád!!! Pont, hogy túl sokat tűrtél már el! 12évig hallgattad ezt csendben! Nem a te hibád, te megtettél mindent, de érző emberi lény vagy és ha nem bírod tovább, akkor ki kell lépned, mert az egészséged is rámehet.
71. pomek
2014. febr. 11. 16:21
Egyébként biztos, hogy az én hibám is, hogy nem jövünk ki egymással. Nem passzolunk össze. De úgy érzem, hogy mindent megtettem, eltűrtem, de nem megy több, elég volt, ennyi tellett tőlem.
70. pomek (válaszként erre: 69. - C6cc1a938e)
2014. febr. 11. 16:20
Volt arra 12 évem, hogy megismerjem. Ismerem őt hidd el. Tudom, hogy szeret engem, tudom, hogy ragaszkodik hozzám, csak épp ezzel együtt bánt is, megaláz és kisajátít, kalitkába zár. Hiába beszéltünk erről már ezerszer, semmi nem változik. Ha elszakad nála a cérna - legtöbbször nem is miattam - renkívül keményen és ocsmányul bírál. Ok nélkül megsértődik, napokig nem szól hozzám. Ha megbánt SOHA nem kér elnézést. Megvárja, míg megnyugszom, utána úgy zajlik minden, mintha semmi nem történt volna. És ez nem egyszer történt meg, hanem a 12 év alatt folyamatosan. Az első ilyen eset akkor történt, amikor 3 hónapja ismertük egymást. Egy idősebb ismreősöm ekkor azt mondta, hogy azonnal hagyjam ott, mert ez nem lesz így jó. Nem hittem neki, szerettem és azt gondoltam, én is tehetek erről. Próbáltam a végsőkig alkalmazkodni, később pedig úgy viselkedni, hogy semmivel ne vívjam ki a haragját, mégis sikerült, mégis folyton rajtam csattan az ostor. Biztos, hogy közrejátszik az is, hogy vannak az embernek, a családnak, mint mindenhol egyéb gondjai is, de ezeket akkor sem azoknak kell megszenvedniük, akik nem is tehetnek róla.
2014. febr. 11. 16:08
Nem tudom...valamiért az az érzésem,hogy nem teljesen olyan a férjed,ahogy lefested másoknak...Sztem nem sikerült megismerned őt és ez frusztrálja őt a végletekig.Csak ő igen ragaszkodó.Neki akkor is kell A feleség és A család,ha történetesen mellé fogott veled.És emiatt a hozzáállása miatt te az ő felfogása szerint tartozol ezzel a szereppel.Talán nem bevehető,amit leírtam.De majd kísérteni fog,amikor kikerülsz az életéből,a szerepedből.
68. Beu23
2014. febr. 11. 15:50
Az én párom oroszlán. néha enyém is nem normális ha bent felcseszik az agyát munkahelyen rittig hazahozza és valamin kiakad. persze utána én is magyarázok aztán belátja hogy csúnyán beszélt velem, ő legalább bocsánatot kér. de néha én is úgy érzem hogy nem bírom pedig még csak 4 éve vagyunk együtt :D legutóbb karácsony után vesztünk óta azota lenyugodott. az enyém úgy három-négy havonta bolondul meg és egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni, de közbe meg szeretem, különben rég elhagytam volna ha nem :) neked fel a fejjel, sok sikert az élethez. remélem én nem jutok el idáig :)
67. a7dd008376 (válaszként erre: 66. - Pomek)
2014. febr. 11. 15:43
*termeszetesen megertem, hisz az ember eletenek a resze*egy biztos: nagyon megfontoltan kell gondolkodnod es cselkedned*
66. pomek (válaszként erre: 64. - A7dd008376)
2014. febr. 11. 15:38
Nem merek a lakásba menni a tudta nélkül! Mert ha meglát ott, végem. Nem érdekelnek a tárgyak, de azért nem szeretnék, és nem is lesz lehetőségem arra, hogy magamnak és a gyereknek komplett nyári-téli stb. ruhatárat vásároljak. Nem az esküvői közös fotónkat szeretném elhozni, az ott fog maradni, nekem nem kell. Nem kell semmi, amit tőle kaptam, legyen bármilyen értékes is, ha el is hoznám, biztos, hoy sosem viselném, talán eladnám vagy elajándékoznám, de ne is lássam!
65. pomek (válaszként erre: 63. - Anya4005)
2014. febr. 11. 15:35
Borzasztó :-( Nagyon sajnálom. Én is rettegek attól (is), hogy idejön a munkahelyemre balhézni.
64. a7dd008376 (válaszként erre: 55. - Pomek)
2014. febr. 11. 15:35
*netalan lassan dobozolni anelkul, hogy feltunne neki?egyvalamit ne felejts el: targyakat potolni lehet*annak is van elonye, ha nincsenek olyan targyak korulotted, melyek emlekeztetnek a multra*
2014. febr. 11. 15:34

Nekem is volt ilyen fantasztikus,lélekemelő kapcsolatom,annyi különbséggel,hogy nem volt gyerek,de verés bőségesen.

Az ilyen ember addig nem fog békén hagyni,amíg te vagy valaki más ki nem áll érted! Engem szakítás után még 1 évig kergetett (szétverte a melóhelyem,engem,stb),és csak akkor hagyott békén,mikor átadtam a telefont az új pasimnak. Konkrétan szólni sem tudott,és soha többé nem láttam. A félelem viszont nem múlt el. Már 8 éve,hogy vége,de még mindig rettegek,nehogy össze fussunk valahol,főleg úgy ne,hogy velem vannak a gyerekeim.

62. pomek (válaszként erre: 60. - Mézes-Krémes)
2014. febr. 11. 15:33
És amikor megtudta a férje, hogy nem szándékszik visszamenni, mi történt?
61. pomek
2014. febr. 11. 15:32
Ja, én a bejelentésre. De igazából a pakoláskor sem szándékoztam volna hívni senkit. Azt úgy tervezem, mivel gyorsan tudok rámolni, közben lehet hordani, hogy megmondom a költöztetőnek, hogy az lesz, hogy odamegyünk, felvisszük a dobozokat, ragasztót, stb. megfizetem én az idejét, de várnia kell kb. 10 percet, míg az első doboz elkészül. Aztán mire fordulnak, jönnek a további dobozok. Nem szándékszom szépészeti költözést csinálni. Gond csak az lehet, ha kevés a doboz, de majd úgy készülök, hogy elég legyen. Csak már tartanék ott.
60. Mézes-Krémes (válaszként erre: 55. - Pomek)
2014. febr. 11. 15:30
Az én barátnőm csak ruhákat hozott el, és azokból is csak az éppen szükségeseket. Azt hazudta a férjének, hogy csak átmenetileg megy el, egy barátnőjéhez a gyerekkel, hogy levegőhöz jussanak. Nem mondta meg, hogy már egy albérlet kivéve várja, mindent mögötte intézett el, mert annyira félt tőle.
2014. febr. 11. 15:27
Én a pakolásnál értettem,a beszélgetés után.Vagy te is?
58. pomek (válaszként erre: 57. - 82d45dcd14)
2014. febr. 11. 15:24
Nem szeretnék ebbe senki belerángatni. Ha vinnék magammal valakit, az csak olaj lenne a tűzre. Engem nem bánt, de másnak nekimegy simán. Ennek senkit nem szeretnék kitenni. Ráadásul rám nézve is csak rontaná a helyzetet.
57. 82d45dcd14 (válaszként erre: 55. - Pomek)
2014. febr. 11. 15:23

Nincs valami férfi rokonod,vagy barátnőd férje?

Aki esetleg segítene...

56. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 54. - C114183a1c)
2014. febr. 11. 15:22

Jól vagyok köszönöm.


Tudom,hogy nem ez volt a fő hozzászólásod mert elolvastam.


Csak elég hülyén jön ki ezt beláthatod(ha nem a te dolgod),hogy van egy igen komoly probléma és a horószkópot is belekavarjátok,mintha számitana is bármit,hogy kinek mi a horoszkópja.


És rám tartozik,hogy mennyi kávét iszom. Köszi.

55. pomek (válaszként erre: 52. - Szilva mag)
2014. febr. 11. 15:21
Nem tudom annyira egyszerűen elhozni a holmim, mert bár nem bútorokról van szó, de elég sok holmi, könyvek, tárgyak, virágok, a gyerek cuccai, konyhai dolgok, szóval idő mire összepakolom, ő pedig kiszámíthatatlanul van otthon. Tehát, ha beosonnék, hogy összerámoljak, az legalább 2 óra, simán hazaugrik, a közelben dolgozik, normál esetben is haza szokott menni napközben. Ha pedig ott talál, hogy dobozolok és még nem is mondtam neki, hogy nem megyek vissza, na az gyilkos lenne. Szóval mindenképp beszélnem kell vele előbb, elmondanom, hogy nem megyek vissza, aztán, hogy ez mit vált ki belőle, azt nem tudni, mint ahogy azt sem, hogy mi lesz az ott maradt holmink sorsa.
54. c114183a1c (válaszként erre: 48. - 0f332c4ec9)
2014. febr. 11. 15:16

Te jól vagy? Olvasd már el a hsz-eimet!


Én csak merő kíváncsiságból kérdeztem rá a horoszkópra, mert egy nyilas szeretne nekem udvarolni.


Nem ez volt a fő hozzászólásom. Egyébként éltem együtt évekig egy hasonló karakterű emberrel, ezért mondom, hogy következetesnek kell lenni vele szemben. Erről bővebbet másik topicban olvashatsz.


El fogja engedni a topicindítót, mert nem tehet mást.


Majd legyél kedves kevesebb kávét inni! Köszi. :)

53. Krisz42 (válaszként erre: 52. - Szilva mag)
2014. febr. 11. 15:13
Nem biztos,hogy rossz anyasággal váolja,mert a gyereket nem kell perelni,nekem is a volt férjem hasonló volt,de azt mindig elismerte,hogy jó anya vagyok.Mert ennek még egy vadâllat szâmára sincs értelme,ha nincs semmi tétje.Azt,hogy önző,azt fogja mondani eleget.
2014. febr. 11. 15:08
Hát Pomek, ha rám hallgatsz, akkor először inkább elhozod a személyes holmiaidat, mikor tudod, hogy nincsen otthon és azután beszélsz vele. Az ember nagyon durva dolgokra képes, amikor kilátástalan helyzetbe kerül. Olyan, mint a sarokba szorított vaddisznó! Neki akkor csak az lesz a fejében, hogy ártson, mert el merted hagyni. Az nem fog számítani számára, hogy ebben a történetben neki mennyi a része. Fájni fog neki, megalázottnak fogja magát érezni, kétségbe esik, stb. Hogy utána hogy fogsz vele beszélni azt nem tudni előre, de az biztos, hogy egy jó ideig ne akarj vele beszélni, beszélgetni, mert nem lesz rá alkalmas. Ha nagyon muszály, akkor levélben max. Az első pár hétben, hónapban a vádaskodáson és dühön kívül ne várj sokat. De egy idő után biztosan meg fog nyugodni. Lehet, hogy csak hónapok, (nem tudom nem ismerem), esetleg évek múlva. A gyerekek ügye pedig mindig egy neoralgikus pont lesz. Kezdve attól, hogy vádolni fog, hogy ellene neveled őket addig, hogy rossz anya vagy, még ha most nem is állítja ezt. :(
51. Krisz42 (válaszként erre: 44. - Pomek)
2014. febr. 11. 15:00
Ne akarj személyesen szakítani,mert van,aki ilyenkor kiszámíthatatlan.Mi van,ha nála akkor fog elszakadni a húr?Gondolom nem akarsz bekerülni a Híradóba se szerencsés túlélőként,se szerencsétlenként.Nem éri meg kockaztatni,főleg hogy a gyereked hazavár.
50. pomek (válaszként erre: 45. - Szilva mag)
2014. febr. 11. 14:59

Igen, arra már én is gondoltam, hogy semleges helyen kellene találkoznunk, ahol elmondhatnám, ott csak nem üt le.

Utána már csak az lesz fontos, hogy a családom biztonságban legyen.

Azt sem tudom, hogy ha elmondom neki, hogy nem megyek vissza, oké, nem üt le, hazamegy mindenki, vajon hogyan tudok majd beszélve vele ezek után, ugyanis attól függetlenül, hogy nem kell tőle semmi, a személyes holmimat el szeretném hozni. Ahogy ismerem, azon is lesz csavar, csak abban bízom, hogy nem fogja mondjuk elégetni a holmimat az udvaron ...

49. Mézes-Krémes (válaszként erre: 40. - Pomek)
2014. febr. 11. 14:50
Nem dolgozott, inni kezdett, és volt ott már 1-2 tettlegesség is, meg dobálózás.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook