Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
2382. andika751
2017. márc. 31. 21:24

azt szeretném kérdezni, hogy 40 évesen egészségmegőrzés gyanánt mennyi a mozgás és milyen fajta, amit érdemes végezni? Sajnos nálam a rendszeresség a legnagyobb gond, mikor hazaérek a munkából már fél öt, hiába szellemi munkát végzek, olyan nehéz hozzákezdeni, mennyi idő alatt lehet elérni azt, hogy már ne érezzem azt a fáradságot, hogy alig bírom elkezdeni. Nagyon szeretnék rendszeresen mozogni, eddig dvd-ket csináltam itthon.


a másik kérdésem a táplálkozáshoz kapcsolódik, szerintetek mennyi idő kell ahhoz, hogy átálljon a szervezet egy újfajta étkezéshez? megmondom őszintén mostanában nem figyeltem erre oda, sajnos érzem is, nem olyan jó a közérzetem, puffadok, ég gyomrom, szeretnék egy alapvetően sok zöldségen, gyümölcsön, rostos gabonán alapuló táplálkozást kialakítani, némi hússal, tejtermékkel, de olyan nehéz úgy kitartani benne, hogy ez tartós legyen.

2381. szüzann (válaszként erre: 2379. - Antica)
2017. márc. 31. 21:15
Nem vagyok viszeres. Karcsu a bokám rendesen. Nem vagyok nagy só fogyasztó. Ha láttad, de lehet, hogy nem... már 184 napja diétázom. Ennél jobban nem lehet szerintem. Mozgok is. Vizhajtót ma bevettem Hygrotont . Nem csinál semmit. Még várok pár napot, majd lépek orvos felé. Ölellek.
2380. szüzann (válaszként erre: 2378. - Antica)
2017. márc. 31. 21:11
Az még nem, csak ékg-m, de az is régen .
2379. antica (válaszként erre: 2377. - Szüzann)
2017. márc. 31. 20:18
Az újbegyed nyoma látszik a bokádon ha megnyomod? Mert, ha igen én pár nspig vízhajtót szednék, pihenéskor felpócolnám a lábam, só bevitelét teljesen lecsökkenteném. Ha nem tartja az újbegynyomatott akkor só megszorítást, bő folyadékot mondjuk csalán tea formájában fogyasztanék és pihenéskor a lábpócolás .Esetleg vannak ilyen speciális kompresiós harisnyák,zoknik van akin álítólag segít de főleg ha viszeres a lába.
2378. antica (válaszként erre: 2377. - Szüzann)
2017. márc. 31. 20:10
Volt szívultrahangod is?
2377. szüzann
2017. márc. 31. 18:51
Hónapok óta nem dagadt a bokám. Most a stagnálás miatt tegnap mérlegeltem, és több vagyok 2 kg-al. Beparáztam, de rá is jöttem mi van... Mindkét bokám ugy be van dagadva, hogy na ! Tele vagyok vizzel. Nálam ugye a nőiség már ki van zárva, ugyhogy nem tudom elképzelni, hogy mi lehet. Háziorvos sem tudja, minden leletem jó ! Mozgok, többet mint évek óta bármikor. Jól eszek fél éve. Nem tudom hogy tudnék megszabadulni a viztől.
2017. márc. 31. 08:54
Szóval az adat végülis fals, vagy úgy mondanám, hogy félrevezető mert azt senki nem adja hozzá, hogy napszaktôl is függ, meg hogy éhgyomorra vagy sem, meg hogy ez ilyen kevés kalória.
2375. gribedli*** (válaszként erre: 2374. - Floracska)
2017. márc. 31. 08:51

Ennél kicsit összetettebb. A sùlyzós, erősítő, és a nagyon intenzív pulzusgyilkos kardió szénhidrátot használ. Szóval ezeknèl akkor se égetsz zsírt, ha 20-40 perce csinálod, sőt,előtte enni kell ch-t, különben rossz teljesítmény lesz. Ha ezeket jó sokáig csinálod, akkor azt veszed észre, hogy fokozatosan lassulsz vagy fáradsz, ahogy fogyogat a rendelkezésre álló ch. Mivel a zsír felhasznàlàsához a zsírt le kell bontani, ez nem egy gyors dolog, ezért jön szóba a zsìrégetés csak alacsony intenzitásnál, ott van idő ezt megcsinálni, de az alacsony intenzitás miatt ott nagyon kevés kalóriát égetünk el.


Átváltva ezt a kalóriát grammokra zsírban, hááát nagyon kicsit fogyaszt. Pláne, ha nem éhgyomorra csinálod, akkor egész addig ezt is ch-ból fedezed, amíg rendelkezésre áll. Ez kb minimum fél óra de lehet több is.


Akkor mire jó egy 10-15 perces edzés? Vagy bemelegítésre, vagy átmozgatásra, vagy csak megpörgetni az anyagcserét, igen 15 perc utàn egy kicsivel emelkedik az anyagcsere. Ezeknél a rövid edzéseknél nem is a zsírégető potenciált használod ki (mert az szinte nulla), hanem ha az izmaidat kellően stimoláltad, akkor inkább azt. Pl van időd 15 percig erősítő gyaksikat csinálni? Ebben az esetben az edzést követő 36 órában az anyagcseréd gyorsabb lesz, mert regenerálni kell az izmokat.


Ha éhgyomorra edzel, nos, akkor meg már ugye alvás közben elhasználtad a ch-t, így tényleg 75%ban zsírt égetsz, de csak reggel, tehát ennek így már van értelme, de pl 15 perc alatt kb 90-100 kalóriát égetsz el egy laza kardióval, ebből csak 70kalória körüli az, amihez zsírt használsz, vagyis 10gramm(!!!) zsír sincs. Ha megeszel 2 almát utána,haza is vágtad.


Persze, ha nem kampányszerűen csinálod,egy év alatt fél kg zsír. A legtöbben csak hetekig csinálják, így természetes, hogy ki vannak akadva, ha nem fogytak semmit ettől, ha mellette még a kaját se figyelik.


Ha csak napi 15 perced van mozogni, egyértelmű, hogy abból súlyzózással vagy saját testsúllyal végzett erősítő edzéssel (fekvőtámasz, húzódzkodás, törzsemelés, guggolások, plank) hozhatod ki a maximumot.

2374. floracska (válaszként erre: 2372. - Gribedli***)
2017. márc. 30. 18:15
Akkor egy kérdés. Ha azt állítod, nincs jelentősége. Miért olvasni sok helyen, hogy 20 perc után indul be a zsírégetés? Vagy olyat is olvastam már, hogy 40 perc után. Akkor mégis mire valók a zsírégető röpke 10-15 perces tornák? Vagy a fenti két adat fals.
2373. antica (válaszként erre: 2372. - Gribedli***)
2017. márc. 30. 17:53
Köszi a választ! Nem olvastam még. Ha minden igaz jövő hétre lesz meg a könyv. Mindenképp beszámolok majd.
2372. gribedli*** (válaszként erre: 2371. - Antica)
2017. márc. 30. 15:33

Nem, nincs jelentősége, szétszedheted 2 részre simán, ha úgy van időd.


Ha éhgyomorra csinâlod, az jobb, reggel ez jobban megvalósìthatô, de ha du is találsz olyan pillanatot, amikor már eltelt egy idő a legutóbbi étkezés óta, az is jó.


Olvasgatod már a könyvet? Mi a benyomásod?

2371. antica (válaszként erre: 2368. - Gribedli***)
2017. márc. 30. 14:54
Ha egy nap 2x 20 percet mozgok az elliptikus tréneren az sokkal rosszabb mintha egyben lenyomnám a 40 percet?
2370. antica
2017. márc. 30. 13:19
Én kisvárosban lakok, nőgyógyászom idős orvos volt. Tőlem kérdezte, hogy sportolok-e. Akkoriban néha eljártam csoportos tornára, ahol főként idősebbek voltak. Mondta,hogy folytathatom de szóljak az edzőnek, hogy gyereket várok. Nekem is a jógát ajánlotta mint mozgásformát. Majd a 2. hüvelyi ultrahang után szólt,hogy a magzat tapadása nem teljesen jó helyt van így minden tornát hagyjak abba mert fél, hogy bevérzek. Abba is hagytam mindent csak sokat sétáltam.
2369. floracska (válaszként erre: 2367. - Sziszi0528)
2017. márc. 30. 11:00

Ez durva! Mit szólt volna hozzám, a futás-tenisz kombóval? :D


Mondjuk a magándoki akinél voltam, ő azt mondta, nem szabad terhesség alatt megvonni magunktól az élvezeteket. Legyen az akár sport, akár más. Még koncerten is voltam terhességem alatt, direkt megkérdeztem, mehetek-e, nem lesz-e baj. Annyit mondott, lehetőleg ne a hangfal mellé álljak, hanem távolabb, és menjek nyugodtan. Egyedül a tenisz volt amitől óva intett, a hirtelen mozdulatok miatt. De az edzőm tudta mi a szitu, így lassú labdákat adott mindig, és amint felment a pulzusom (nem emlékszem már mennyi fölé), megálltam és tartottam pár perc pihit.

2368. gribedli*** (válaszként erre: 2367. - Sziszi0528)
2017. márc. 30. 10:06

Hű, nagy fába vágtad a fejszét, hogy ilyen korán VBAC-ot szeretnél, rizikós, kívánom, hogy akár egyik, akár másik, hamar felépülj!:)


Nekem szerencsém volt a dokikkal és nem korlátoztak a mozgásban, a közvélemény volt az, ami miatt diszkréten kezeltem és nem kötöttem a környezetem orrára de a dokik nagyjából konstatálták, hogy a terhesség jól halad, a vérvételek szuperek, nincs semmi bajom, így valamit biztos jól csinálok.


A legutóbbi terhességemnél megvolt a rr alakreform, az, amelyiken terhes a Réka. Ez nem kismamatorna amúgy. Nem restelltem, megmutattam a dokinak, hogy milyen gyaksik vannak, mekkora súllyal. Na, ez a dokim volt az, akivel a legtöbbet tudtam beszélni a mozgásról mert sokat sportol és kompetensebbnek is tartom, mert érdekli a téma.


Ő megnézte és azt mondta, hogy a terpesz guggolásokat ne csináljam, hanem szűkebben. Az ugrálásokat tompìtsam, noha a baba a zötykölődést nem érzi, de a gátizom miatt ne ugráljunk így. Aztán súlyzózni is szabad, mivel előtte is tettem és még hozzátette az egészhez, hogy ő mint nőgyógyász, azt vette észre, hogy a sportos kismamák könnyebben szülnek, hamarabb regenerálódnak de ezen belül a pilátes az, ami szerinte nagyon jó, csak a szülés szempontjából, nem a hízás megelőzésére, ő azt látta, hogy különösen a pilátesező, jógázó kismamák nyugodtabbak, nem kötöttek az izmaik, hanem rugalmasabbak, szóval a vége felé ez is nagyon hasznos.


Ennyi, Réka lemeozva! Mivel a dokim olasz, nem ismeri a Schobert családot és a körülötte folyó pletykákat sem, így nem elfogult, viszont bármelyik magyar orvost kérdezed, más alapján is ítélkezik, lehet, hogy nem is látta az edzést de a szimpátia alapján ítél.


Ettől függetlenül van sok gyaksi, amiket Réka helytelenül csinál, de a kismamatornájában (a régiben) mindent betart, nincs ultramagas pulzus, nincs hasazás, nincs hátonfekvés (a vena cava miatt), nincsenek nagy súlyzók sem (te használhatsz bokasúlyzót a lábgyakorlatokhoz is), és vannak benne tartásjavítók, amire egy kismamának szüksége van. Nincs benne ugrabugra, vagy megerőltető mozdulatok. Meszkínitásnak tartom, hogy meg se nézték, de csak rámondják, hogy egy médiamajom és kész, holott összességében kellene nézni, bizony,a kismamatornák így vannak felépítve, ezeket annál a dvd-nél betartották, bárki állította össze azt a kismamatornát, igenis végezhető, biztonságos. Azt úgyis érzed, ha valami szúr, vagy keményedik a poci, nyilván ilyenkor lassítani fogsz, és ezt ő is elmondja.

2017. márc. 30. 05:47

gribedli több szomorú dolog is van ebben az egészben. Mikor azt mondták a 9 hetes UH-on, hogy egy héttel nagyobbnak néz ki a koránál hát én nagyon nem örültem neki! Mert ha már most az elején nagyobb, akkor valószínűleg nagyobb lesz az első gyermekemnél (ő 3450 g-mal született) és akkor tuti császár (mivel az első az volt azt mondta a doki ha túl nagy baba lesz nem kockáztat a heg és a két terhesség közötti rövid idő miatt - 20 hónap). Én meg szeretném simán megszülni. Anyósom reakciója: "az a jó, nagy baba, had' nőjön!". Mintha a mennyiségtől és nem a minőségtől fejlődne a gyerek. Na mondtam is magamban az áldást.


Elmentünk 4D-re az első gyermekemmel és ott mondta a dokinő, hogy hagyjam abba a vitaminokat, már megkapta amit eddig meg kellett és attól is nagy babák lesznek, hogy a mai élelmiszerek tele vannak mindenféle adalékanyaggal, mesterséges dologgal...


Akkor a kislányom nem hízott olyan ütemben, ahogy kellett volna. Hízott, de nem látványosan. Én kitartottam az anyatejes táplálás mellett, 5 hónapig csak szopizott, és rá még 3 hónapig már hozzátáplálás mellett. Na beküldtek mindenhová: gasztrora, vérvétel, vizelet, székletelemzés, hasi UH, nem találtak semmit, egyszerűen így fejlődött, anyósom meg kétségbe volt esve, hogy soványka, vékonyka, mert bezzeg a férjem 3 hónaposan már megduplázta a súlyát, 1 évesen 13 kg volt és benyomott két banánt egymás után, meg 3 hósan cumisüvegből szítta a tejbegrízt. Hát gratulálok...


Ja igen, mozgás: első gyerek mondom magamban rákérdezek én is, mert nem akartam leállni a sporttal, mondtam védőnőnek, hogy Rubint Réka KISMAMATORNÁJÁT csinálnám (mondtam neki, hogy előtte is rá tornáztam, meg futottam, kondiztam is), erre ő: jajj, a Rékát neee! Leült egy székre, felemelte a lábát, körzött a bokájával meg a kézfejével - ebből 10-10-et naponta. Mondom ennyi? Igen! Fú de fantasztikus!

2366. gribedli*** (válaszként erre: 2363. - Floracska)
2017. márc. 29. 18:03
Bízom benne, hogy azért nemsokára ez másképp lesz. Ha csak ezt vesszük, már azt is csodásnak tartom, hogy egy sportos kismamára 10-ből csak 6x mondják, hogy ugráló majom és veszélyezteti a gyereket, régen 10-ből 10x vagy megszólták vagy felhúzták a szemöldöküket az emberek. Még 10 évet adok neki, és elő is fogják írni:DDDD
2365. ab61752c45 (válaszként erre: 2362. - Gribedli***)
2017. márc. 29. 17:54
én 18 kilót híztam a terhességem alatt.ehhez képest a gyerekem 2,8 kg volt,most 173 centi,62 kiló.mondjuk rám fért,mert 46 kilóról indultam,a 163 centimhez.
2364. csikil4ny (válaszként erre: 2363. - Floracska)
2017. márc. 29. 16:16
Amikor hízni kezdtem kérdeztem a családorvosomtól, hogy mi történt, mert semmit nem változtattam az étkezésemen. Erre azt válaszolta, hogy jól nézek ki, ne törődjek vele! Akkor kezdtem bele mindenféle csodadiétába...
2363. floracska (válaszként erre: 2362. - Gribedli***)
2017. márc. 29. 15:35
A dokik szarnak rá. Első vizsgálatomkor megkérdeztem, hogy szabad-e sportolnom, mit, mennyit. Ült a doki is meg az asszisztense is, mintha az agysebészetről kérdeztem volna. Konkretizáltam a kérdést: szabad-e futni, teniszezni, tornázni, súlyzózni? Annyi volt a válasz, hogy azért súlyt ne emeljek. Majd elköszöntek. Ennyit az sztk-s orvosokról.
2362. gribedli*** (válaszként erre: 2340. - Szüzann)
2017. márc. 29. 14:46

Szerintem a születési súly nincs kapcsolatban a gyerek későbbi magasságával,termetével, hanem a bentléttel,az anya testével, és terhesség alatti életmôdjával.


Az biztos változó, hogy ki mit gondol soknak, mint terhesség alatt megevett mennyiség és mit gondol kevésnek. A férjem is 2,5 kg-nál alig volt több és 174cm magas, nem túlsúlyos. De ha ezt vennénk alapul, hát, én 3900-al születtem (igen, anyám evett is, jó parasztkonyha, az volt) és akkor ezek szerint óriásnak kellene lennem a férjemhez képest, 161cm vagyok és 48kg, de soha nem is voltam ennél sokkal több.


Szóval tartom, hogy a kaja, típusa, mennyisége, ami rendelkezésre áll, nagyon sokat számít ebben és az anya alkata is.


Nem tartom normálisnak, hogy 40 kilôs nők 4 kilós csecsemőket hordjanak ki, és tényleg nem értem, hogy a dokik miért nem fogják diétára, vagy diétázna a szerencsétlen de nem kap információt a dokitól, sem mozgásról, és hogy a környezet is ezt úgy vélje, hogy de jó, gyarapodjék csak. Aztán majd lesz császár meg stresszeljen, hogy ki tudja, hogy szüli meg, meg szedje össze magát utána, ahogy tudja. Nem minden esetben jelent a nagyobb születési súly nagyobb egészséget és tényleg figyelembe kellene venni, hogy a mai százévesek nem ilyen súllyal születtek. És jó volt az,mert lám, milyen sokáig élnek.

2361. antica (válaszként erre: 2360. - Csikil4ny)
2017. márc. 29. 14:41
Nem haragszom😊. Biztos sok mindentől függ, baba mérete, helyzete. Csak nekem ez úgy egykor megragadt.
2360. csikil4ny (válaszként erre: 2359. - Antica)
2017. márc. 29. 14:37

Utána érdeklődtem.


150 cm alatt! magasabb a koraszülés esélye, ezért javasolhatja az orvos, de nem törvényszerű.


Bocsánat, nem kötekedni akartam, csak furcsa volt, hogy nem hallottam róla, pedig indokolt lett volna.

2359. antica (válaszként erre: 2357. - Csikil4ny)
2017. márc. 29. 14:19
Nem tudom neked bemásolni, mert nem vagyok nőgyógyász , már nem élek ott. A gyakorlatom kb. 10 éve volt.De ha egyszer látogatóba megyek és megtalálom a nőgyógy könyvem amiben le volt írva akkor elküldöm neked. Ez nem protokol, én így tanultam anno és a gyakorlatban az esetek nagyrészében így is láttam.
2358. antica
2017. márc. 29. 14:13
Én is 158 cm vagyok nekem se emlegették a császárt. Túlhordtam több mint 1 hetet, beindították a szülést és semmi fájdalmam nem volt nem is tágultam . A gyerek szívhangja esett így császár lett belőlle.
2357. csikil4ny (válaszként erre: 2355. - Antica)
2017. márc. 29. 14:12
Bemásolod a protokoll ezen részét? Nem akarom kiröhögtetni magam egy ilyen kérdéssel az ismerőseim előtt, de szerintem nincs ilyen szabályozás.
2017. márc. 29. 14:09
Érdekes, én is 158 cm vagyok és szóba sem került a császár egészen a komplikációkig. 17,5 órát vajúdtam várva arra, hogy természetes úton szülessen meg.
2355. antica (válaszként erre: 2354. - Csikil4ny)
2017. márc. 29. 14:06
Persze,értelek én , hogy vannak kivételek. Biztos orvos függő is de én a többségről beszélek.
2354. csikil4ny (válaszként erre: 2353. - Csigavére)
2017. márc. 29. 14:03
Van egy 149 cm-es ismerősöm, mindkét gyermekét természetes úton szülte.
2353. Csigavére (válaszként erre: 2352. - Antica)
2017. márc. 29. 14:02
Hát ez igencsak érdekes :)
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook