Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
2232. Csigavére (válaszként erre: 2231. - Csigavére)
2017. márc. 15. 11:04
Én sosem eszem fél adagokat, ezt nem birnám.
2231. Csigavére (válaszként erre: 2230. - Somogyi márton)
2017. márc. 15. 11:02

Meg ehetsz normál adag ételeket szerintem most is. Csak ne minden nap és ne minden étkezésnél.

Ha ezt hiányolod a legjobban, akkor szerintem simán belefére, példáúl hétvégente, hogy megegyél egy normál adagot. Főleg, ha odafigyelsz az elkészitésre.

2230. somogyi márton (válaszként erre: 2227. - Gribedli***)
2017. márc. 15. 11:00
Szerintem a visszahizás az a nagyon sokkal megnövelt kalória hozadéka. Ha mondjuk a 2000 kalóriát tartom, akkor nem feltétlenül hiznék, igy gondolom. De lehet, hogy nincs igazam. Persze még nem adom fel, 200 napig még biztosan nem. De azért az sem lehet, hogy mig élek ne egyek meg egy normál adag ételt.
2229. Csigavére (válaszként erre: 2222. - Somogyi márton)
2017. márc. 15. 10:51
Hát nagyon sok mozgásforma van, otthon is lehet tornázni videókra, ha nincs kedved eljárni csoportos órákra. Ami amúgy szerintem nagyon jó. Én sem akartam járni, mert úgy képzeltem, hogy rosszul fogom érezni magam ott, de nem igy volt. Nagyon motiváló. Jobb a változatos mozgás, erre értettem konkrétan, hogy lehet ki kellene próbálj valami újat.
2228. antica (válaszként erre: 2226. - Gribedli***)
2017. márc. 15. 09:52
Köszi a biztatást. Én lassan akarom elkezdeni, fokozatosan. Ősszel vagy jövő tavasszal szeretném a félmaratont lefutni. A napi 2 óra séta nállam is megvan. Hegyen sétálni én is szeretnék, de itt az alföldön nincs rá lehetőség. A mai súlyom 61 kg ( 158 cm), az már nem olyan vészes , nem? Mármint a futás szempontjából nem vészes😃.
2227. gribedli*** (válaszként erre: 2217. - Somogyi márton)
2017. márc. 15. 09:27
Kitartás! Abba ne hagyd, hiszen akkor visszahíznád, annâl még a stagnálâs is jobb.
2226. gribedli*** (válaszként erre: 2214. - Floracska)
2017. márc. 15. 09:26

Én nem mernék futni sérült bokával. Sőt, mielőtt futásra adnám a fejem, előtte a helyetekben ledolgoznám másképp a felesleget mert azért a térdeknek sem jó túlsúllyal futni. Tudom, kecsegtető, sokan szeretnek futni járni mert izzaszt, vagy szerintük fogyaszt, pedig több kalóriát égetünk el pl hegynek felfelé csak szimpla gyalogolással is, minthogy a futással. A gyaloglás pedig nem árt annyit a térdnek. Terepgyaloglás meg már tényleg a csúcs, hiszen az egyensúly miatt beszáll minden porcikánk, a stabilizálók is rendesen stimolálva vannak.


Én sprintelni szeretek inkább,kocogni nem, de sprintelni nagyon. Rövid, ütős, ez is nagyon sok kalóriát elèget. Kutyasètáltatás pedig nálam egyből hegynek fel (odafelé) majd hegyről le (hazafelé) és a karkötőm szerint is tøbbet égetek így el. Bár nagyon lusta kutyáink vannak, hazafelé inkább gurulás az:DDD


Bátrak vagytok csajok, hogy neki mertek állni a futásnak így, Anticának is külön hajrá a félmaratonhoz. Nehogy lesérüljetek mert utána már csak a recsegő térd marad és akkor se futi, se fogyi.

2225. floracska
2017. márc. 15. 00:21
Régebben én is sokat futottam. A célom a 10 km volt. 7 km-ig jutottam, aztán terhesen már nem ment, akkor örültem, ha a 2-2,5 km sikerült. Visszatérek újra, és felépítem, idővel remélhetőleg elérem majd azt a 10-est :)
2224. antica
2017. márc. 14. 22:30
Ironizálót hiányom, rég írt ide. Úgy emlékszem ő sokat jár futni.
2017. márc. 14. 19:39
Már átalakítottam :-)! Letettem a cigarettát ,abbahagytam a piát ,s ráadásul a sorsjegyet is abba hagytam . Mert nem az jelenti a szabadságot , ha megteszed mindezeket... hanem ,ha nem függsz semmitől . Nem kell venned sorjegyet minden alkalommal ,ha elmész egy olyan hely előtt ahol lehet kapni ..stb.
2222. somogyi márton (válaszként erre: 2219. - Csigavére)
2017. márc. 14. 19:20
Mire gondolsz?
2221. Csigavére (válaszként erre: 2216. - Somogyi márton)
2017. márc. 14. 17:42
Milyen gyorsan telik az idő! Nem rég ünnepeltük a 100.ik napodat !!!
2220. Csigavére (válaszként erre: 2218. - Antica)
2017. márc. 14. 17:40
Nagy hajrá! Én gondolni sem merek rá :D
2219. Csigavére (válaszként erre: 2217. - Somogyi márton)
2017. márc. 14. 17:39
Befog biztosan indulni. Mind voltunk már így! Esetleg nincs kedved valami más mozgást kipròbàlni? Lehet jò hatással lenne.
2218. antica (válaszként erre: 2213. - Csigavére)
2017. márc. 14. 14:17
Sziasztok! Én is jól haladok, pontos kg-t nem tudok de úgy 61-60 kg körül mozgok. Majd mestruáció után írok pontosat.Kicsit étvágytalan vagyok, 1 hete mióta abba maradt a szoptatás alig eszek. Úgy döntöttem lefutom a félmaratont. Igy holnaptól elkezdek rá készülni. Régen mindig utáltam futni, de ezt most nagyon akarom és meg is csinálom. Szóval ilyen terveim vannak.
2217. somogyi márton (válaszként erre: 2213. - Csigavére)
2017. márc. 14. 13:41
Elszállt..... Sajnos 40 napja stagnálok. Mindent jól csinálok, tartom a makrókat, néha kilengetem, böjtölök, mozgok stb. De áll mint Katiban a gyerek ! Még van kitartásom, hiszen 5 kiló már elég lenne. Puszi Nektek !
2216. somogyi márton (válaszként erre: 2213. - Csigavére)
2017. márc. 14. 13:39
Én ma vagyok 167 napos a bázison. Sajnos 40
2215. Csigavére (válaszként erre: 2214. - Floracska)
2017. márc. 14. 12:12

Gyors felépülést!

Nekem általában csak elkezdeni nehéz, aztán nagyon belejövök. Sokat futottam régebben. Csak nem volt elégséges, mivel az étkezésemre nem figyeltem.

De elég rég nem futottam rendszeresen, úgy, hogy előlről kell kezdjem.

2214. floracska (válaszként erre: 2213. - Csigavére)
2017. márc. 14. 10:28
Én holnap megyek haza vidékre a futócipőmért, és utána akarom kezdeni. Nálam inkább azzal van a baj, hogy pár napja rosszul léptem és kifordult a bokám. Remélhetőleg jövő hétre rendbe jön és én is el tudom kezdeni a futást :)
2017. márc. 14. 10:13

Hogy haladtok lányok? Miújság?

Én most nem mértem magam egy rövid ideje, jövőhétfőn fogom, elméletben el kellett volna már érjem a bűvös 60-at, de nem biztos, hogy összejött.Majd kiderül.

Most már kezd egészen jó idő lenne, szóval már csak agyban kell rávegyem magam a futásra.

2212. antica (válaszként erre: 2211. - Gribedli***)
2017. márc. 10. 13:22
Ez is tetszet😃.
2017. márc. 10. 10:10
Antica, nem tortât akartam küldeni, félrenyomtam:)
2210. antica (válaszként erre: 2208. - Hagnes11)
2017. márc. 9. 21:21
Köszi a segítséget.Ma kipróbáltuk az egyik tejitalt de nem igazán ízlett neki.Kb.1 dl.ha megivott. Nem erőltetem, vizel kínálom gyakrabban. Örülök, hogy eddig szopott, de ha őszinte akarok lenni egy cseppet sem sajnálom, hogy abbahagyta. Mivel a fogyi miatt én is sok zöldséget eszek, főleg párolva így ő is kap bőven belőlle. Szereti is , a gyümölcsök közzül a narancsot és banánt nem szereti.Ezen nem csodálkozom nagyon mert én sem rajongok egyikért sem.
2209. gribedli*** (válaszként erre: 2208. - Hagnes11)
2017. márc. 9. 20:09

Saját példámon okulva, én a nagy tiltások után felnőttként azért elkezdtem megkóstolni a sajtokat,joghurtot, ilyesmit. Tulajdonképpen sosem ettem annyit, hogy gondom legyen belőle, de pl a gorgonzolától taknyos voltam utàna napokig. Szóval szép fokozatosan azt a kevés sajtot is elhagytam.


Akkor lett végképp elegem, amikor egyszer tavaszi szálkásítás miatt 6-8 hétig semmilyen Tejterméket nem ettem és gondoltam, tök fini lesz egy jó kis key lime pie (ez egy citromos-tejes cheesecake). Na, attól volt csak hányás, hasmenés, megfogadtam, hogy soha többet. Nekem nem ér annyit, hogy rosszul is legyek. A doki szerint, amikor a gyerekek miatt járkáltunk, noha az allergia az életveszélyes állapot, az intollerancia meg nem, mégis az is egy vészjelzés, 20-30 év alatt az intollerancia is átfordulhat egyre egyre sùlyosabb epizódok miatt allergiába. És akkor már életveszélyes. Szóval nagyon tévhit az is, hogy "kinövöd", én is azt hittem, hogy kinőttem, mert mondjuk néhány sajt nem okozott semmit. De lehet, hogy ezzel már tudtomon kívül túráztattam magam és csak idő kérdése volt, hogy legyen ilyen roham belőle.

2208. hagnes11 (válaszként erre: 2187. - Antica)
2017. márc. 9. 19:51

Azért kérdezem, hogy tudjam, egy korban vannak-e a gyerekeink, adjak-e tanácsot. :)

A fiam 15.5 hónapos, anyatejes gyerkőc. 6 hónapos korától szigorú tejfehérje mentes diétán vagyunk(véres széklet volt a tünet). Tejterméken kívül azért szinte mindent eszik, amit ebben a korban már lehet. Csak vizet iszik, tápszert soha nem itta meg, hiába kínáltam többfélét is. Tejem már nem sok van, csak nappal szopizik párszor. Néha kap zabtejet vagy rizstejet, de ez mondjuk heti 2 alkalom max. Vizet is alig ivott, mióta kevés a tej, napi 3 dl lemegy. A dokink szerint semmi nem kell neki, ha kiegyensúlyozott az étkezése amúgy. Én már nem akarok neki tápszert adni, mert csak dobom ki. Rendesen utánajártam mindennek és ez így teljesen oké. Tejet amúgy sem adnék neki, amiatt amit gribedli is írt.. Pláne ha esetleg neked is van érzékenységed. Az ételekben is van elég kálcium, és nem egy cikket olvastam már arról, hogy ez amúgy is csak marketing fogás, mert a tejből nem is szívódik fel annyira, mint a zöldségekből pl. Remélem segítettem kicsit. És nagyon szuper, hogy ilyen sokáig tudtad szopiztatni!! :)

2207. gribedli*** (válaszként erre: 2206. - Arón1)
2017. márc. 9. 18:59

Narancs, mentalevél, hagyma, olíva.


De ha szereted az édeskömény gumóját,akkor édeskömény,narancs, hagyma, olíva (ezt sokszor csinálom, gránátalma magokat is szórok rá)


Elhagyhatod a hagymát,olívát, ha akarod, de a narancssaláta, ha nem édesség gyanánt szerepel (gyümisali), akkor általában sós saláta, ezért jó hozzá a hagyma is, a szicíliaiak a citromot is szokták sósan enni, van ilyen saláta is, tudom, furán hangzik.


Mivel sok mentát akarok hozzá tenni, ez a sós beütés lesz a nyerő, de majd beszámolok, milyen lett. Eddig mindig fűszerként használtam a mentát.


Megjegyzem, a bazsalikom nálunk sem él meg kint, ezért azt mi is vázában tartjuk, októbertől áprilisig bent. Áprilistól októberig kint. A bazsalikom nagyon érzékeny.


Viszont kint elvan a zsálya, kakukkfű, citromfű, oregánó, rozmaring (ezt sajnos időnként ki kell vágni mert bokor lesz belőle és túl nagyra nő), van 2 babérbokrom is.


Ezek mind megélnek otthon is, próbálkozz még!:)


Egyébként díszkert a mienk, nem veteményes, úgyhogy összvissz az ajtó előtti részen vannak fűszereim. Minden más vázákban: eper, citrusfák (picikék), chilipaprika.


De tényleg nagyon közel és olcsòn kapok mindenféle zöldséget is, ezért azokat inkább veszem, vagy anyóstól kapom. Télen meg nálunk is hideg van,onnan tudom, hogy egy csomô fűszernövény kitelel simán. Az idén volt 3 nap hó is:DDDD (viccen kívül, azért elég hideg volt anélkül is)

2206. Arón1 (válaszként erre: 2205. - Gribedli***)
2017. márc. 9. 17:20
Hogy készíted a narancs menta salátát? Ezért irigylem a mediterránumban élőket, mert mindig van friss fűszernövény, itt meg csak az ablakban😢Legalábbis télen.
2205. gribedli*** (válaszként erre: 2200. - Arón1)
2017. márc. 9. 16:09

Én is szoktam sajátot csinálni de azért mondom mindig a boltit mert nem mindenkinek van kedve ezzel pepecselni, hogy mandulatejet vagy kókusztejet csináljon.


Őszintén, annyira nem félek a kálciumhiánytól, mindennap felfedezek valami újat, hogy ebben a fűszerbe is mennyi van, meg abban a salátában is mennyi van, hogy nálam ez már nagyon másodlagos lett.


Van a menta az ajtó előtt. Nő mint az állat. Nem győztem belőle limonádét csinálni, de mostanában tudtam meg, érdekes, nem néztem utána hamarabb, a menta is 10 dekánként 240mg kálciumot és rengeteg bètakarotént tartalmaz. Friss, leszakítom és ehetem, fehérje is van benne. És narancs-menta saláta formában fogom enni, egy 5 dekás adag egy tányér kábé, teljesen ingyen, tök hamar vissza is nő:)

2204. antica (válaszként erre: 2201. - Gribedli***)
2017. márc. 9. 16:03
Amúgy a fogyi jól megy. Már 61 kg körül vagyok. Fejben futni szeretnék csak a testem még lusta hozzá, meg mostanában mindenhez. Ami jó hir,hogy a napi 2 óra séta azért megvan.
2203. gribedli*** (válaszként erre: 2199. - Floracska)
2017. márc. 9. 15:58

Ezigaz, végülis mindenki teljes eszköztàrral születik, már "beépítve", ìgy elvileg nincs szükségünk főtt ételre. Én amit lehet, nyersen eszem, a spenótot is, de pl a hüvelyeseket nem is szabad nyersen enni, ezért főzzük, mégsem tartom szimplán élvezeti cikknek.


Elvileg a kezünk, körmeink, fogaink, nyelvünk, vállunk is (a beleket már mondtam), minden arról árulkodik, hogy mi gyümölcs és levél fogyasztók vagyunk. Ha csak a testünket nézzük. De tehéntejet még 200 éve sincs, hogy iszunk. Előtte senki sem mert volna tejet adni a babáknak mert nem ismerték a pasztőrözést, az embereknek eszükbe nem jutott, olyan veszélyes volt a szalmonella miatt.

❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook