Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
2502. gribedli*** (válaszként erre: 2500. - Szüzann)
2017. ápr. 30. 08:44
De, lehetsz, de több idő kell hozzá
2501. szüzann
2017. ápr. 30. 08:29
lemaradt... 20 kiló, oszt jónapot???
2500. szüzann (válaszként erre: 2499. - Gribedli***)
2017. ápr. 30. 08:28
Értem én ! De most jön a de.... Akkor már nem leszek tiz kilóval kevesebb? 20
2499. gribedli*** (válaszként erre: 2498. - Szüzann)
2017. ápr. 30. 08:10

Kitartás:)


Mást úgy sem tehetsz, mert a súlyt tartani is kell, szóval ez már életmódváltás, nem térhetsz vissza a régi életmódodhoz, meglátod, meg fogod szokni, hogy ennyit kell enni és automatikussá válik

2498. szüzann
2017. ápr. 29. 15:31
Megjöttünk az egy hetes "nyaralás"- ból. Fürdőhely volt. Önellátó, ugyhogy magunknak gondoskodtunk mindenről. Tartottam a makrókat, nem ettem fagyit / mig a többiek ettek / nem ettem lángost, csak a rozs szendvicsemet csirkemell sonkával stb. / mig a többiek ettek /. Usztam napi egy órát. Gyógytornásztam napi fél órát. Gyalogoltam naponta kétszer a fürdőbe. Edzőtábor a Férjem szerint. És ma reggel mérlegeltem. Egy deka minusz sem !!! Már 60 napja. Emeltem a kalórián is minimálisan a tanácsotokra, böjtölök is / pont tegnap / és semmi. Nem baj, nem hagyom magam ! Ez már tényleg harc a kilókkal. De győzni fogok, ha megdöglök is, mint a cigány lova.......
2497. gribedli*** (válaszként erre: 2496. - Klauka_)
2017. ápr. 29. 09:54
:D
2496. Klauka_ (válaszként erre: 2495. - Kokuszoscsoki)
2017. ápr. 28. 19:42
Itt is minden oké. Ma sűtöttem a fiúknak es meg tudtam állni hogy ne tömjem magamba. Igaz megkostoltam, de az elég is volt. Lehet valami ebben a vércukor ingadozás-falási rohamok összefüggésben. Nem kívánom az édességet pedig itt van még a sok húsvéti csoki, cukor... vagy lehet a gondolat teremtő ereje :)
2495. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2494. - Klauka_)
2017. ápr. 28. 11:32

Nulla hibaponttal. Bár bevallom őszintén, vágyom egy kis zsíros kínaira, úgyhogy egy hónapban egyszer meg fogom magamnak engedni :))


És te? Kitartasz? :)

2494. Klauka_
2017. ápr. 27. 18:48
Hahooo, milyen napotok volt? Ugye kitart mindenki? :)
2493. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2492. - Gribedli***)
2017. ápr. 26. 19:34
Köszi, már nagyon vártam, hogy beinduljon a fogyás! :)
2492. gribedli*** (válaszként erre: 2490. - Kokuszoscsoki)
2017. ápr. 26. 13:29
És gtatula a mínuszokhoz!:)
2491. gribedli*** (válaszként erre: 2490. - Kokuszoscsoki)
2017. ápr. 26. 13:28
Semmi baj, ilyenkor későbbre esik az ovulâció tehát hosszabb az "ablak", amikor mérhetsz, több nap, viszont nem fog mindig ugyanarra a napra esni a hónapban, vagy egy kicsit több lesz mint egy hónap, de ennyit megér, hiszen korrekt értéket kapsz. Úgyis az számít, amit a tükörben látsz, és ezt bármikor megnézheted:D
2490. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2489. - Gribedli***)
2017. ápr. 26. 12:31
Aki pár nap/hét után feladja, annak kár volt elkezdeni. Nekem 1 hónap után még a centik se nagyon mozdultak, mégis kitartóan már 5 kiló mínusznál járok. Bár én sem ugrálok minden egyes nap mérlegre, de nekem a heti 1 az minimum kell, különben bekattanok :D Főleg, hogy nekem az átlag 28 nap helyett több, mint 1 héttel hosszabb a ciklusom. De így legalább tudom, hogy melyik időpontban mért súly a mérvadó :)
2489. gribedli*** (válaszként erre: 2487. - Kokuszoscsoki)
2017. ápr. 26. 11:15

Igen, tudom, felfelé csaló értéket kapsz, csakhogy a nőknél ez az egyik legnagyobb eltérítő dolog.


Mert ha mindennap mérlegre ugrálgatsz és egyik nap magasabb számot látsz, teszem azt, edzés utáni napon, menzesz előtt, 2 dolog játszódik le:

- "tessék, szar ez az edzés, az edző egy kontàr, mondtam én, hogy nem akarok annyira izmosodni, hanem fogyni akarok", így abba is hagyod a mozgást, mert hiába víz, megijedsz, hogy híztál és jellemző, hogy ennek "biztos" hogy az edzés volt az oka (legalábbis a legtöbb nő ezt gondolja). Mindjárt abba is hagyod az edzést és mivel azonnal izmot, meg vizet veszítesz, meg is győzöd magad arról, hogy jééé, az edzés volt a rossz, lám, most fogytam is.

-látva egy magasabb számot, melléeszel, mert ha nem fogytál, akkor úgyis minden mindegy, mèg megeszem azt a valamit.


Szóval csak egyszerűen jobb, ha nem tudjuk mindennap az aznapi súlyt, ne akarjuk tudni, hanem edzés+táplálkozás és havi szinten mérés és centizés. A centizés fontosabb is. Lehet, hogy egy dekát nem fogysz súlyból de mégis mennek le a centik, ha igazán zsírból fogytál és az izmaid nagyobbak lettek.

2488. gribedli*** (válaszként erre: 2486. - Klauka_)
2017. ápr. 26. 11:04

Igen, ez így jobb és változatosabb mint a napi 3x husi, meg a 3babsalátát annyi féle babból variálhatod, ammennyi eszedbe jut:)


A kekszből attól függ, saccperkábé 15g ch lesz egy kekszben így, szóval a srácoknak elég lesz 1db, neked megkockáztatom, 1 adag, az 2 db keksz lesz. Most abból indulok ki, hogy az enyémek ilyenből egyet tudnának megenni (a lányok). Te viszont nem biztos, hogy sokáig kibírod 1 db-al.

2487. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2483. - Gribedli***)
2017. ápr. 26. 10:21
Ezt nem tudtam. Viszont ha a vízvisszatartás miatt csak többet mutathat a súlyunk, ergo akkor nem lefele kapunk csaló értéket, hanem pluszban. De olyan sok vizet csak nem bírunk bent tartani?? Nekem szülés előtt mindkét lábam totál vizes volt, nem fért bele a cipőbe. Szülés után 8-9 kilóval voltam könnyebb, amiből közel 4 kiló a gyerek, plusz még 2-3 kiló a magzatvíz, méhlepény, ergo ami a totál vizes lábaimból "kiszabadult", az 2-3 kiló lehetett. Na most ha ennyire feltűnő vizesedés csak 2-3 kg, akkor mennyi lehet ovu után a differencia? 2 kg? Ez nem annyira mérvadó, főleg, mert a nem digi mérlegek alapból +-2 kg-ot tévedhetnek, de az enyémre is rá van írva, hogy +- fél kg.
2486. Klauka_
2017. ápr. 26. 10:09

Kérdéseim lennének :)

2 fajta főétel:

3bab saláta (gribedli naplójából 😉)

Soska tükörtojással

Ez igy pl jo? Gondolnám a bab sali lenne az ebéd, Soska a vacsi.

Meg van egy keksz, amit most ki szeretnek próbálni a fiuknak, ezt mikor es milyen mennyiségben iktathatom be?

Hozzávalók (kb. 15 darab kekszhez)

10 dkg zabpehely

10 dkg teljeskiőrlésű tönkölybúzaliszt

10 dkg vaj (szobahőmérsékletű)

5 dkg méz

5 dkg darált dió / mandula / étcsoki / mazsola / kókusz (vagy más kedvencünk)

fél citrom héja

2485. gribedli*** (válaszként erre: 2481. - Antica)
2017. ápr. 26. 08:51

A párolt zöldségeket nyugodtan eheted. Èpp ez az, hogy a makrók is számítanak ebben a megközelítésben, valahol Graham is írta a könyvben, hogy végülis ezzel a makróbeállítással vegyesen főtt ètel-nyers étel is működni fog,hiszen a világon az összes olyan kultúra, ahol az emberek 100 feletti kort élnek meg, 80%ch-ig is elmegy és 10%alatti a zsír és főként az adott területen rendelkezésre álló, idény dolgokból áll. Tehát nem fog mittudomén, kókuszolajat venni magának a bácsika, hanem amihez hozzájut, nem esznek mindenféle gyümit sem, hanem azt az egyet-kettőt, ami éppen érik vagy télen az aszalt gyümit.


Ezért válogass az elérhetők közül, ami olcsóbb is. Így változatos is lesz. Egyébként szerintem is olcsóbb a sima vegán, mert a hüvelyesek kilója 1,50€, amiből nekem kijön 10 adag is, ezzel szemben nehéz olyan gyümölcsöt találni, aminek 0,30€ alatt lenne kilója, az olcsóbbak 0,50-0,80€.


Ha kényelmesebb, pl vacsorára beiktathatsz párolt zöldségeket is kezdetben, de majd meglátod, hogy a melegben a nyers jobban csúszik és az emésztésnek is ez nagyon jót tesz (ha előtte már hozzászokott a rostokhoz). Találni fogsz egy egyensúlyt. Azzal azonban már nem értek egyet, ha csak a makrót nézve 80% ch túlnyomóan gabonából, keményítőkből jön, mert a rizs, krumpli értéktelenebb források mint a zöldség és gyümölcs. Erről is van egy vonal Dr. McDougall írt egy ilyet, az is 811, csak főtt ételekkel együtt sok-sok keményítővel(de az is vegán, a legtöbb 811 nyersevő ezt a kettőt mixeli, pl délutánig gyümölcsök, este főtt étel). Van is elég vita közte és Graham papa között. Az utóbbinak adok igazat mármint ha választhatok, csak azt főzöm meg, amit tényleg nem ehetek nyersen, mert úgy emészthetetlen, viszont nem is ez a fő energiaforrásom, hanem minden más, amit feldolgozatlanul is ehetek, minél kevesebb manipulációt igényel, annâl jobb, egyszerűbb. Nem ördögtől valô a főtt étel, de amit megehetsz nyersen is, azt minek főzni?. Magyaràn nem szeretek kutyulni sem, ha nem muszáj:DDD

2484. gribedli*** (válaszként erre: 2481. - Antica)
2017. ápr. 26. 07:51
Nem is kell megváltani a világot egyik napról a másikra:) Én életem során 3x indultam neki, hogy elhagyom a húst, a próbálkozások között is évek teltek el, csak 3. nekifutásra sikerült, teljesen rendben van,ha nem megy csak úgy egyszerre, kipróbálod a határaidat, ennyi. Meg még nincsenek saját értékelhető tapasztalataid, ezért addig hiába is mondanám, hogy ez és ez történik a testedben, hiszen mindenkinek a saját tapasztalata a döntő, motiváló. És még ahhoz is hosszú idő kell.
2483. gribedli*** (válaszként erre: 2482. - Kokuszoscsoki)
2017. ápr. 26. 07:46

Igen, valahogy így. Mert az ovuláció után már megkezdődik a vízvisszatartás, van, akinél a menzesz előtt székrekedés is van, ezért felesleges a vizet lemérni. Viszont menzesz után ettől megszabadultál, tehát van rá kb az ovulációig időd, hogy megejtsd azt a havi egy mérést. Ja, és ne edzés után, hanem edzés előttre essen, mert az edzés alatt is változik a súlyunk.


A férfiaknál nincsenek ilyen hormonális ingadozások.


Aztán az edzésről. Elmész fél órát futni? Jó. Elégetsz 150 kalóriát,ha ebből 70%zsír (pl ha valaki csak kocogott), vagyis 110 kalóriányi zsír=10gramm(!!!) zsír. Van értelme mérlegre állni? Nagyon nem.

2482. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2478. - Gribedli***)
2017. ápr. 25. 23:57
És akinek egy hónapnál hosszabb a ciklusa? Az méredzkedjen még ritkábban??
2481. antica (válaszként erre: 2470. - Gribedli***)
2017. ápr. 25. 17:47
Köszi a választ. Tetszik a dolog, a hús teljes kiiktatása egyből ne fog menni. Tojás és magvas dolgok amugy sem a kedvenceim. A tejtermékeket is könnyedén elhagyom, de a húst nehéz lesz. Szerintem heti 1 alkalommal biztos enni fogok mondjuk halat. Az úgy türhető ? Amitől még tartok az az anyagi része. Hisz nem olyan olcsók a gyümölcsök és választék sincs még túl sok. Tudom, hogy a friss zöldséget favorizálja de párolva sem jó?
2480. gribedli*** (válaszként erre: 2478. - Gribedli***)
2017. ápr. 25. 16:00
Ja, természetesen nem úgy értettem, hogy az összes husis étkezést váltsd ki tofuval, hanem te érzed, ha reggeli is felvágott volt, meg délben is csirke és este is csirke vagy más hús, ezek közül azért választhatsz, hogy az egyiket megtartod, a másik helyett választasz főzeléket vagy tofut stb.
2017. ápr. 25. 15:56
És gratula a kicsidhez:)
2478. gribedli*** (válaszként erre: 2477. - Klauka_)
2017. ápr. 25. 15:55

Egy szoptatós anyukának szerintem ez nem olyan rossz, és ha működött is, akkor miért ne?


Aztán ne ugrálj túl gyakran a mérlegre sem, pont ezt tanuljuk most, hogy a nőknek a legjobb időpont méredzkedésre havonta egyszer a menzesz után. Eddig is így csináltam, de a tanárunk véleménye még inkább megerősített ebben, hogy jól teszem. Egy nő teste a ciklus folyamán nagyon sok hormonális hatásnak van kitéve, ami leginkább a víz "vándorlását" okozza, szóval nagyon butaság naponta mérni a súlyt, pláne, hogy a kaja mennyisége is inkább heti szinten legyen rendben, egy melléevés természetesen vizet fog megkötni de ez nem hízás. És màsnap, harmadnap kompenzálhatod is, hogy akkor kevesebbet eszel.


Sokkal nagyobb szerepe van itt az időnek, vagyis hogy hosszútávon milyen hibákat vét valaki az evésben, nem hetekben mérjük a fogyást, hanem évek alatt stabil fogyás/súlytartás az igazi ( tudom, hogy közhely, de evvan). Nem lehet csak tavasszal diétázni.


Persze meg lehet csinálni, hogy pár hét alatt leszálkásítjuk, ami van, de ezt is munka előzi meg.


Nálad is ez volt, mellèettél húsvétkor, visszajött(víz). A helyedben talán meg se mértem volna magam, hanem folytattam volna ott, ahol abbahagytam.


Aztán az étrendeden csak annyit korrigálnék, hogy napi 3x husi az egy kicsit túlzás. Kiválthatnád tofuval (még a tofunál is jobb lenne a tempeh de kicsit drágább) vagy egy nagyobb adag főzelékkel, az uzsonnát pedig olajos magokkal+aszalt gyümi. De eddig is fogytál a te mintáddal, csak azért korrigálnám, mert ha több növényi cuccot teszel bele, több lesz a rost és ez is segít a fogyásban. Az olajos magok jobb omega3 források is (lenmag, stb).

2477. Klauka_ (válaszként erre: 2475. - Gribedli***)
2017. ápr. 25. 10:27

Igen en is emlékszem rád. Neked akkor szuletett a harmadik villámgyorsan, ez nagyon megmaradt, mint nekem most a picim... éppen hogy beértünk :)

Az étkezeseim:

Sajnos nagyon könnyen bűnbe esek, főleg ugy hogy a férjem es a fiaim hagyományosan étkeznek, beprobalkozom náluk is az en kajaimmal, de keveslik.

Éhezni nem szeretek, nem is tudok, nem is akarok...

Húsvét elott par hétig szépen tartottam mindent, aztán az ünnep bekavart...

Most újult erővel nekivagok!

Leírom mit gondolok ideálisnak, illetve tarthatónak, aztán korrigáljatok pls :)

Ébredés: üres hosszú kávé

Reggeli: 2 tükörtojás zöldségekkel vagy tk kenyér sonkával vagy sajttal, zöldséggel

Tízórai 1 gyümölcs

Ebéd: natur csirke zöldséggel vagy főzelék husival néha kevés rizs, krumpli, hajdina... ezekből ha eszek akkor egy negyed adagot kb

Uzsi: natúr joghurtba gyümölcsös muzli

Vacsi ugyanaz mint az ebéd

Későn este ha nagyon éhesnek érzem magam akkor natúr joghurt muzlivel.

Mennyiségben annyi hogy jól lakjak de nem zabalok be, es igyekszem nagyobb rész zöldséget bevinni.

Ezzel a módszerrel húsvét elott lement kb 3 kiló, aztán 1 szépen vissza is jött.

2017. ápr. 25. 10:00
A picúrom 5 éves
2475. gribedli*** (válaszként erre: 2474. - Klauka_)
2017. ápr. 25. 09:59

Értem. Jó lenne. Miket eszel most, illetve mi az, amin elcsúszol? Írj egy kicsit többet erről mert az is lehet, hogy nagyjából oké a kajád és a szoptatás miatti hormonok szintje okozza azt az 5 kilót és amikor abbahagyod a szoptatást, ezek a hormonok ürülnek, így beindul a fogyi amúgy is. Mert lehet, hogy csak vízvisszatartás, stb.


A picúrom a te nagyobbik fiaddal egyidős, emlékszem rád az akkori januári babás klubból:)

2474. Klauka_ (válaszként erre: 2473. - Gribedli***)
2017. ápr. 25. 09:53

Heti 1x tudok elmenni csoportos edzésre, ami 1 órás.

Tudom jo lenne még mellé... itthon nem nagyon vagyok kitartó, de mondjuk 2x 20-30 percet megprobalnék.

2473. gribedli*** (válaszként erre: 2468. - Klauka_)
2017. ápr. 25. 09:20
Heti 1 óra összesen, vagy heti egyszer van időd edzeni? Mert ha heti 3-rael tudnád osztani, kijönne 3 20 perces átmozgató edzés.
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook