Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Élettársi kapcsolatban..... fórum

Élettársi kapcsolatban..... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
70. aszparagusz (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2022. jún. 20. 09:17

Rosszul tudod.

Özvegyi nyugdíjat élettárs, sőt bizonyos esetekben elvált házastárs is kaphat.

Nincsenek különböző hozzájutási formák férjné és feleségnél.

A hozzájutási forma nem nemfüggő.

Van ideiglenes és állandó özvegyi nyugdíj.

69. aszparagusz (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 20. 09:11

Nem lesz joga.

Az élettárs semmit nem örököl, csak akkor, ha van végrendelet.

A házastárssal ellentétben haszonélvezeti jogot sem kap, tehát mennie kell a lakásból.

Az más kérdés, hogy hosszú időbe telik, ameddig ki tudják tenni a jogos örökösök.

68. aszparagusz (válaszként erre: 64. - Scherlock)
2022. jún. 20. 09:08

Én is így érzem.

Évek óta elviseli, eltartja a pasit a nagy semmiért.

Úgy gondolja, hogy halála után talán kap valami anyagi ellenszolgáltatást.

Élettársak is jogosultak az özvegyi nyugdíjra 10 év együttélés után. Ha közös gyerekük is van (itt erről nincs szó), akkor már 1 év után is jár az özvegyi nyugdíj.

67. aszparagusz (válaszként erre: 43. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 20. 09:06

Valószínűleg azért járt vissza, mert a lakás közös volt, és a válással a tulajdonjoga nem szűnt meg.

Addig egyik fél sem zárhatja ki a másikat.

66. 55Judit (válaszként erre: 51. - Liliom10)
2022. jún. 20. 08:18
Én ezt már régen tudom. Tapasztalom.😀
65. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 20. 08:15

Emiatt nem izgatnám magam.

Furcsa, hogy te, aki szenvedsz tőle, még azzal töltsd hatralévő életedet, hogy próbálsz gondoskodni róla. Mit tesz érte?

Ha netán előbb meghalsz, téged úgysem fog érdekelni, gyerekeid elrendezik vele. Jelen állás szerint egyértelműen költöznie kell.

Majd keres magának másik eltartót.

2022. jún. 20. 07:54

Nekem az jött le, hogy arra hajazol, hogy ő előbb meghal, és kapsz utána zsét.


Márhogy szeretnél, mert elviselted.


Mártír vagy, és nem hiszem, hogy ez a teljes igazság.



Nagyon bűzlik az öntömjénezésed.


További szép napot! 🌞✌️😊

2022. jún. 20. 07:40
Nekem úgy jön le, hogy a "párodnak" nincs semmi jövedelme az özvegyi nyugdíjon kívül. Ha a meghal, mit kapnál utána, szerintem semmit
62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Syduri)
2022. jún. 20. 07:26
Valamennyi igazad van....
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 60. - Bichi)
2022. jún. 20. 07:25
Tudom, nagyon jól irod... Gyenge vagyok a váltáshiz. Sorsomba belenyugodva élek hol udegesebben, hol méla nyugalommal.
60. Bichi (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 20. 06:59

Én még akár el is hiszem, hisz rengeteg ilyen nem normális ember van, akinek fontosabb, hogy jó és mártír legyen, mint hogy lépjen. Erre nem mentség, hogy mikor megismerted kedves volt, hát ez nem egy nagy szám.

Tudod kivel üvöltözne egy férfi a saját lakásomban, hát igen gyorsan kívül találná magát, meg sem fordulna a fejemben, hogy hova megy. Még jó, hogy legalább már a gyerekeid nagyok, és nem ebben a légkörban nőnek fel...

59. Syduri
2022. jún. 20. 05:44

Nagymamám mondogatta, ha valaki csak nyivákol, de a jó tanácsra mindig van kifogás, akkor az illető nem szenved, csak figyelmet akar.

Amikor világbajnok vibrátorok vannak a szexhiányra, 40 -féle társkereső a magányellen, akkor csak egy idióta marad önként egy fos kapcsolatban.

Szívja a véred, hízik a zsírodon és ahelyett, hogy megráznád magad inkább nyafikázol...

58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Liliom10)
2022. jún. 19. 23:00
Olyan min összeget ad hogy ki se merem irni Nem segit, nem főz, nem nyir füvet. Stb Covid óta azt mondja nem birja. Előtte sem volt dolgozós. Ha kértem csinálta de ugye fiam itthon volt és csinálta a fűvet, nem dolgoztam háztartást vezettem. Talán azért is járok el hogy nem tudok itthon vele. Igy sok mindent csak sejtek hogy igy vagy úgy van. Idéntől nincs trakta, szűkre fogtam az ellátást. Nehezére esik. De ez van... Mégsem tudom megtenni hogy utcára tegyem. Egyik lánya valahol méltányolja tettem hogy viszem helyette a nyűgöt, másik semmire nem méltatja a helyzetet. Elején azt mondta választottam. Ő apja típusa.
57. liliom10 (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 19. 22:48
Úgy érzem, naív voltál. Ebben a korban nálam már nem jöhetne olyan rózsaszín köd, hogy ne lenne gyanús az a férfi, akinek nincs semmije. Tudom, késő bánat, de ez a pasi lakással/házzal rendelkező nőt keresett, akinek jó szíve van, és odaköltözteti magához. Attól lehet még barátja egy nőnek, hogy nem laknak együtt. És ő jól elvan a házadban az özvegyi nyugdíjával, amíg Te miatta is dolgozol ? Te tartod el ? Felezitek a kiadásokat ? Vagy szorgalmasan segít a háztartásban, nyírja a füvet, stb. ?
56. levarosbukta (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2022. jún. 19. 22:48
Nem feltétel a közös lakcím.
55. levarosbukta (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2022. jún. 19. 22:46
De van! Csak hivatalossá kell tenni.
54. katt2 (válaszként erre: 7. - Syduri)
2022. jún. 19. 22:40

Ennél azért jóval bonyolultabb.


[link]

2022. jún. 19. 22:36
Helyesen..... Figyeltem már....
2022. jún. 19. 22:34
Nem csalódtam bennetek.Irtatok sok dolgot kevesen látjátok az esetet jól. Huszonévig egyedül neveltem kettő fiút. Csak ők voltak nekem, de hogy őszinte legyek most is ők nekem a mindeneim. És tiz éve belépett életembe ő aki tényleg vagyontalanDe nem kell elhinni amit irok. Nehéz életem volt.Hagytam higy legyen velem ő, és bánjon velem úgy ahogy bemutatkozáskor tette. De más lett hamar. Igaz én is. Nem tudtam türelmes lenni. És nem visz rá a lelkem hogy kitegyem Élünk együtt hol csendesen hol hangosan. Aki ismeri a helyzetet az javasolta hogy járjak utánna ki tudja mi lesz. Az esetem igy igaz ahogy leirtam. Amikor husz év magány után jön egy aki kedves szeret.. Akkor az vesse rám a követ aki ebben a helyzetben nem megy bele egy kapcsolatba. Igaz ez rövid volt.... Biztatott ismerősöm hogy ha tűrtem tűrjek. Ő is azt teszi. Közben ennyi idő eltelt. Figyelte már hogy könnyen lehúzzátok a fórumosokat hogy nem igazat irnak, kitalált stb...esetemben ez igy igaz ahogy irtam. És egy nyugdijon jóval túl levő vagyok aki még most is dolgozik.... Remélem még bírok.... .
51. liliom10 (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2022. jún. 19. 22:05

Ennek a férfinek nincs saját jövedelme, fizetése, nyugdíja ? Miért kellene özvegyi nyugdíj ? És semmije nincs ? Csak a rossz természete ? A két lányának se kell.

" Minél jobban megismered az embereket, annál jobban megszereted az állatokat."

50. Bichi (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 19. 22:03

Hát én ezt nagyon nem értem. Pont ezt érdemled, mert neked ez így megfelel és nem is akarsz tenni ellene.

Nekem mondjuk fura, hogy a legfőbb gondod az, hogy kapsz-e utána pénzt, ha meghal, és nem az, hogy míg élsz normális életed legyen. De hát kinek mi...

49. liliom10 (válaszként erre: 48. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 19. 21:56
Van, aki annyira nem bír egyedül élni, hogy inkább elviseli azt, akivel már rossz. De ilyen esetben, amikor a nőnek vannak gyerekei, velem ez a férfi nem maradhatna a lakásomban.
2022. jún. 19. 21:12
Arra gondolok, hogy FI. beteg, talán pánikszindrómás, aki nem tud meglenni egyedül és a valamit, valamiért esete.
47. 55Judit (válaszként erre: 45. - Liliom10)
2022. jún. 19. 21:04
Hát ez az. Megöregedett úgy, hogy semmije nincs. De legalább a végén talált egy jó bolondot aki befogadta és gondoskodik róla. Hát hallod egy kutyát inkább befogadnék. Az hálás egy simításért, egy jó szóért is. A szeméből folyamatosan a szeretet sugárzik. Ráadásul kiszolgáltatott, egyedül nem tudja megoldani a problémáját mint egy ember. Bár ez rafkós volt, mert megoldotta magának. 😀 Na nem is rugózok ezen tovább, megállapítottam hogy ez a téma és az eset is távol áll tőlem.
46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 44. - 55Judit)
2022. jún. 19. 21:01

Nagyon le kell papírozni mindent, hogy mikor köteles teljesen elköltözni, hogy semmi váratlan dologba ne fusson bele.

Főleg, ha tudja bizonyítani, hogy nem tud hova menni, utcára nem tehető. Nagyon nem logikus a törvény ebben az ügyben. Azért kellene okosan nyilatkoztatni.

De nem lenne az a pénz, amiért ebbe belemenjek. Nem tudom elképzelni, hogy 100 ezreket keresne a pasi, amiért esetleg, ha rövid időre is megérné a lakást a gyerekeimtől esetleg eljátszani, mert nincs megírva ki és mikor távozik az élők birodalmából.

45. liliom10 (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2022. jún. 19. 20:51

Egyetértek ! Elsők a gyerekeim !!!

Ráadásul nem is élnek jól már, én nem élnék vele egy lakásban.( Biztos vannak rokonai,stb. oldják meg valahogy a lakhatását. Nem is értem, hogy semmije nincs a pasinak hosszú évek alatt. De mindegy, FI vele akar maradni a lakásban.)

44. 55Judit (válaszként erre: 43. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 19. 20:51
Őrület! Hát vannak ésszerűtlen törvények is.
43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2022. jún. 19. 20:49

Szomszéd esete. Elváltak, már a férje nem is volt bejelentve, de a pasi visszajárt.

Lecseréltette a zárat, a pasi rendőrt hívott. Kinek adtak igazat? A pasinak, mert nem vitt el mindenét. Akkor tudtam meg, hogy amíg 1 csavarhúzója, zoknija marad valakinek egy lakásban nehéz kitenni.

42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - Liliom10)
2022. jún. 19. 20:46
Közjegyző előtt kellene egy nyilatkozatot tetetni a pasival, hogy a nő halála bekövetkeztével a lakást haladéktalanul elhagyja, semmit el nem visz onnét.Valamint, ha van a lakásban olyan érték, ami nem őt illeti, nem viheti el. De ehhez kellene akkor leltár is, nem a 4 kanálra gondolok, hanem értékesebb festmény, bútor, műszaki cikk, gépjármű.
41. 55Judit (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 19. 20:43

De Enissa! Az albérlő be van jelentkezve azért nm lehet kitenni. De a pasinak máshol van a bejelentett lakcíme.

Ha mégis maradhat a lakásban, akkor nagy szívás a gyerekeknek. Fórumnyitó! A gyerekeidet nem sajnálnád? Én a sajátomért ölni tudnék. Egy férfit semmi pénzért nem helyeznék elébe még ha jó ember lenne akkor se. de nem vitázni akarok én ezen. nem egyformán gondolkodunk csak ennyi. De szerintem ilyen kapcsolat esetén ahol még az együttélést se lehet igazolni, biztos nem jár özvegyi. Ha meg szomszédok tanúsítják hogy évek óta együtt éltek, akkor a gyerekek nézhetnek maguk elé amíg az öreget el nem szólítja az Úr. Hány éves? Jól van? Élhet még sokat? Bár azt olvastam az akit nem szeretnek, hamarabb hal.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook