Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Életmódváltás, mert "Az vagy, amit megeszel!" fórum

Életmódváltás, mert "Az vagy, amit megeszel!" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. dec. 4. 11:35

Huhú... kényes téma, mert az ember önigazolásába gázol minden ellenvélemény. No mindegy, vállalom:


Mi nem fogyasztunk se cukrot, se cukorpótlót, nem használunk ízfokozókat, nem eszünk fehér lisztet.


Sütéskor a vizecske 1 részét meg a cukrot egy az egyben préselt almalével pótoljuk.


A cukor egy iszonyat alattomos valami, és sajnos keveset beszélnek róla.


Ipari húst nem veszünk, van vadász ismerősünk, hetente 1X eszünk vadhúst, nem is nagyon kívánunk többet.


Tejtermék van, főleg hogy tudok tejtermékeket gyártani, csak házi tejet kell hozzá vennem.


Cigizni nem cigizünk, a kávétól szívdobogásunk van. Már heves.


Mi az ami vitás még... ilyen műjoghurtokat soha.


Zöldségek, gazdag levesek, magvak, azok finomak.


A lényeg hogyha az üres energiát adó cukrot, annak pótszereit, és az ízfokozót elhagyod, akkor a szervezeted megtanul jelezni, mikor miből mi kell neki.

4. jajjj (válaszként erre: 1. - Klauka_)
2013. dec. 4. 11:31

Reggeli kávé nekem: nescafe, stevia pötyi, 1.5dl 1.5%tej, 1,5dl víz.

Szerintem a cukor elhagyása, és helyette más alternatívák kipróbálása épp jó első lépés.

Másodiknak meg pl. jöhet a fehérliszt mellőzése.

Én amúgy nem hiszek abban, hogy soha egyiket sem, de mondjuk legalább hétköznapokon ne.

2013. dec. 4. 11:28
Ki lehet próbálni a grillezett zöldségeket pl. gomba ,padlizsán, cukkini, így a húsból csak fél adagot szükséges enni. De a hús teljes elhagyására nem szabad törekedni, főleg gyerekek esetében nem.
2. 7832a597c4 (válaszként erre: 1. - Klauka_)
2013. dec. 4. 11:24
Én instant gabonakávét vagy koffeinmentes kávét iszom stevia alapú édesítővel és kevés laktózmentes tejjel.
2013. dec. 4. 11:19

Sziasztok

Régóta tervezem már elindítani ezt a fórumot, csak úgy, mint az életmódváltást is.

A segítségeteket szeretném kérni, hogy hogyan is kezdjem el, mi helyett mit...

Szeretnék egészségesen étkezni, szeretném a fiaimat is eszerint nevelni. Jelenleg átlagosan táplálkozunk, sajnos elég kevés zöldséggel, gyümölccsel.

Tanácsot várok, hogy FOKOZATOSAN hogyan válthatnánk életmódot?


Kezdhetnénk mindjárt azzal, hogy a reggeli cukros tejeskávé helyett mit ihatnék, és hogy reggelire szendvics helyett mit ehetnénk?


Előre is köszönök minden hozzászólást! :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook