Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Életmódváltás, mert "Az vagy, amit megeszel!" fórum

Életmódváltás, mert "Az vagy, amit megeszel!" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. 25800e2d09 (válaszként erre: 31. - M0ncsa)
2013. dec. 4. 12:21
"paraszt" nem csinál felvágottat.. kolbászt csinál meg füstölt húst. szalámit csak gyár szokott.. bocs de a tévhiteket el kéne kerülni :)
34. 27c72ee00a (válaszként erre: 32. - 25800e2d09)
2013. dec. 4. 12:21
Én Zala felvágott vagyok! :DDD
33. Petra025 (válaszként erre: 26. - Klauka_)
2013. dec. 4. 12:20

Magokat kapsz a sparban is, pl-ul szezámmag, lenmag, de a Dm-ben is kaphatóak. Én személy szerint meg vagyok nagyon elégedve a Dm bio dolgaival:-)

Én szoktam házi májkrémet csinálni, hagymám alaposan megpirítom a májat, majd összeturmixolom tejszínnel, vajjal és ekkor teszem bele a fűszereket is, sót, kakukkfűvet:-)

Nos igen, a felvágottak és a virsli, ki tudja miből vannak, mi is csak legvégső esetben használjuk, próbálok abból is biot venni. Ezert jó a jó kis házi kolbász:-) azt legalább tudjuk miből van:-)

A készételeket mellőzni kell, mindig gyorsabb és táplálóbb akár egy sajtos-tejfölös tésztát összeütni durumtésztából, mint pl-ul egy fagyasztott pizzát megenni...

2013. dec. 4. 12:20
akkor én ma pizza leszek! :D ha az vagyok amit megeszek :D
31. M0ncsa (válaszként erre: 26. - Klauka_)
2013. dec. 4. 12:19

Felvagottat (szalamit, pl.) erdemes paraszttol venni, abban tuti nem lesz hatezerfele izfokozo meg mufust (bar nem valoszinu, hogy bio, de azert megis jobb).


Majkrem receptre teljesen veletlenul jottem ra, amikor a macskanak csinaltam kajat :D Osszefozol kb. fele-fele aranyban majat (csirke vagy marha, mindegy) es krumplit. A levet leontod es felreteszed, kesobb lehet vele higitani a kremet, ha tul suru lesz. A fott majat es krumplit gepben osszeturmixolod peppe, es izles szerint fuszerezed (so, bors, meg ami meg eszedbe jut). Egy baja van, hogy hamar meg kell enni, mert nem all el sokaig (3 nap max).

30. jajjj
2013. dec. 4. 12:18

Májkrém

100 g szalonna kockára vágva

1 közepes vöröshagyma kockára vágva

5 gerezd fokhagyma

500 g csirkemáj (lehet máj és szív vegyesen)

2 ek tejföl

1 tk szárított majoranna

5 db főtt tojás


só, bors


Szalonna zsírjában pirítani májat, hagymát, fokhagymát, a majorannával. A máj akkor jó, ha mikor félbevágsz egyet, már kifehéredett középig, de még nem száradt ki, pici piros lé nálam még csordogálhat. Ha levetted a tűzről, sózd, borsozd és a tojásokkal turmixold össze az egészet.


Én ezt négy adagra szoktam szétosztani, egyet elől hagyok, a többit a fagyasztóba teszem.

A fagyasztóból kivéve, már nem olyan jó krémes, morzsálódik, de ha kiborítom egy tálkába, és villával összekavargatom, akkor megint jó lesz.

29. Klauka_ (válaszként erre: 24. - M0ncsa)
2013. dec. 4. 12:17

MOncsa, nagyon köszönöm neked is a választ. És igen, mindennel egyetértek, amit írtál, ezzel is:


Ez igy elso latasra szinte lehetetlennek tunik, de hidd el, hamar kialakul egy rendszer, egy rutin....


Na éppen ezért indítottam a fórumot, hogy a segítségetekkel az én egyéni tempómban változtassak, mert tényleg nem lehet minden egyszerre.


A mai bevásárló listám:

2-3 féle tea

kenyérsütési alapanyag tk. magos kenyérhez


Várom továbbra is a segítő hozzászólásokat, az eddigieket pedig még1x köszönöm, de most hív a háztartás... olvasni fogom, amit írtok, de reagálni csak később tudok.

28. jhade
2013. dec. 4. 12:17

Szerintem lehet enni mindent mértékkel, ismétlem MÉRTÉK!


És a mozgásról sem kéne elfeledkezni...:D

27. jhade (válaszként erre: 5. - 647a488c8d)
2013. dec. 4. 12:16

A levegőtől nincs semmi bajod?

- gondolom nem " bio " levegőt szívsz..:D

2013. dec. 4. 12:10

Tudnátok nekem adni egy bevált magos kenyér recit?

Egyébként ilyen magokat hol lehet venni?


Na és a gyógyteák. Nem ismerem őket. Melyik az a 2-3 fajta, amit kezdésnek ihatnék felváltva? Szeretem a gyógyteákat, abba csak citromot szoktam tenni.


Reggeli: házi kenyér teljesk. és mellé? tojás, sajt, túró... stb.

És a felvágott? Virsli? Ezeket esszük, de rosszul vagyok, ha rágondolok mi van bennük...

Alternatíva házi elkészítésre? Húskrém? Májkrém? stb.. Itt is örülnék néhány konkrét kipróbált receptnek.

25. Petra025 (válaszként erre: 22. - 647a488c8d)
2013. dec. 4. 12:09

Az igaz, hogy jók a gyógyteák, de én önmagam nem szeretek kísérletezgetni velük. Nem is tudom, ha lenne erre jó tanácsadó, akkor csak az ő felügyeletével, mert tényleg gyógyszerhatásúak. Én anno ittam, amikor babát szerettem volna, de csak rosszat tettem vele:-(

Mondjuk a csipkebogyó tea, vagy hársfatea az nem olyan "félelmetes" nekem:-)

24. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Klauka_)
2013. dec. 4. 12:05

Kedves Klauka!


Halleluja, gondoltam magamban, amikor megtalaltam a forumodat. Dicseretesek a szandekaid.


Itt a forumon mindenfele velemenyt fogsz kapni, sajat tapasztalatok alapjan, aztan szurd le, ami szamodra a legmegfelelobb.


Ime az en tapasztalataim:


Elso lepes az adalekanyagok kikuszobolese (tehat etelizesitok (ne adj' Isten zacskos leves es tarsai), konzervek, csomagolt husok, instant vackok, stb. Erdemes letolteni a netrol egy E-jel tablazatot, hogy pontosan mi micsoda, es figyelmesen elolvasni az arucikkek cimkeit. Teljes mertekben kikuszobolni nem fogod tudni, de minimalisra csokkenteni igen.


Kerdezted a kavet, tejet, cukrot: en speciel evek ota feketen, cukor nelkul iszom, de ha ragaszkodsz a tejhez es edesseghez, tehetsz bele pl. rizstejet (otthon is eloallithato) es mezet helyette.


Irta valaki, hogy nem szereti a zoldseget, ilyen is van (en pl. a gyumolcsoket nem, embere valogatja). Nem kell eroltetni semmit, ami nem esik jol.


Reggeli szendviccsel nincs semmi gond, ha jo alapanyagokbol keszul. Lehetoleg minel tobb hazi- es bioalapanyag felhasznalasaval (tehat: pekaru otthon-sutese, liszt lehetoleg malombol, tojas, felvagottak, zoldsegek megbizhato ostermelotol, ha van ra mod, sajat kertbol). Ha okosan csinalod, a gyerek meg sem erzi a valozasokat. Nem etrendet kell valtoztatni, hanem alapanyagforrast, amibol az eteleket keszited. Tejtermekeket is otthon keszitem (kiveve a sajtot), hazi tejbol. Tisztitoszereket fillerekbol keszitek konnyen hozzaferheto alapanyagokbol, igy a belelegzett vegyszereket is sikerul tobbe-kevesbe kiszurni. Ez igy elso latasra szinte lehetetlennek tunik, de hidd el, hamar kialakul egy rendszer, egy rutin, hol mit vasarolsz, mit "szabad" venni es mit nem (kesobb mar nem kell cimket olvasgatni, tudni fogod fejbol). Sparban, DM-ben lehet kapni pl. egesz olcson bio vajat, olajakat, liszteket, hasonlokat, csak ki kell tapasztalni. A friss arunak utana kell jarni, de ha talalsz megbizhato termelo(ke)t, nem kell tovabb keresgelni, nemelyikuk meg hazhoz is szallit.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ja igen, es a lenyeg: minel tobb mozgas szabad levegon!

23. Petra025 (válaszként erre: 19. - Klauka_)
2013. dec. 4. 12:04

Mindenképpen süss, ha van gépetek:-)

Szerintem az egyik legjobb oldal Limaráé, én már voltam nála kenyérsütő tanfolyamon is, egy alkalmas volt. Azóta mindig én sütöm a kenyeret itthon, igaz sütőben:-)

www.limarapeksege.hu

Azért érdemes a tk lisztet keverni bl-80-assal, mert önmagabában nagyon tömör lenne. Sajnos a bolti kenyérnél, ha már 15% felett van a tk liszt aránya, akkor már ráírhatják hogy tk kenyér, és azért az édes kevés:-(

22. 647a488c8d (válaszként erre: 16. - Petra025)
2013. dec. 4. 12:01
Minél több gyógyteát ismersz, annál több bajra találsz megoldást. Nem vagyok gyógyszerellenes, de valahol a középútban hiszek! Pld. 1 arcüreggyulladást legelőször gyulladáscsökkentővel kezelek, közben sósvizes kamillás inhalálás, aztán a szervezetnek kell 80 százalékról rendbe hoznia saját magát, ekkor jönnek a gyógytea kúrák és az extra vitamin. Nekünk bejött. Szóval: gyógytea, gyógytea, persze ésszel. Sárkány ellen sárkányfű!
21. 647a488c8d (válaszként erre: 19. - Klauka_)
2013. dec. 4. 11:58
Ha otthon sütöd a fehér kenyeret még az is jobb, mint a "bóti" fehérkenyér! Ne félj próbálkozni lisztkeverékekkel, sőt rostokkal, magokkal!
20. jajjj
2013. dec. 4. 11:56

A teljes kiőrlésű kenyérben az a jó, hogy abban vannak hasznos dolgok, és elvileg tovább jól lakat, lassabban szívódik fel. A fehér kenyér, a finomított lisztből, majdnem olyan mint a cukor.

Tehát ha már kenyér, akkor amikor csak lehet teljes kiőrlésű. Amire figyelni h. kcal szempontjából a tk kenyér sem jobb mint a fehér, vagyis hízlal, és ezért mértékkel. Csak a bevitt kcal hasznosabb. Én legalábbis így értelmeztem... majd biztos vki kijavít.

2013. dec. 4. 11:53

Na és akkor a pékáru kérdés...

fehérkenyér nem, ok.

és a teljeskiörlésű? az mehet?

Van kenyérsütőm, szoktam is sütni, szeretjük is, de általában fehérkenyeret csináltam eddig.

18. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - Klauka_)
2013. dec. 4. 11:53
A szendvics jó lehet reggelire, készítsed teljeskiőrlésű kenyérből. Meg lehet szokni, és laktató is.
17. Petra025 (válaszként erre: 15. - Klauka_)
2013. dec. 4. 11:53
:-)
16. Petra025 (válaszként erre: 13. - Klauka_)
2013. dec. 4. 11:52
A fekete tea, és a zöld tea is élénkítő hatású:-)
2013. dec. 4. 11:51

Petra, köszi a konkrét tippeket...

Olyan jó lenne egy saját szakácsnő... :)

14. Petra025 (válaszként erre: 12. - Petra025)
2013. dec. 4. 11:51
Illetve még a kulcs az otthoni készítésben rejlik. Az életmód váltásnál ha az egészségesebb, tartalmasabb étkezésre gondolsz, és nem feltétlenül a fogyókúrára, akkor amit csak tudsz készíts otthon, mert csak akkor tudod, hogy mi van az adott ételben...
2013. dec. 4. 11:49

Alszik a Cseppem, úgyhogy gyorsan jövök... de bocsánat ha nem reagálok azonnal...

Szóval: tejeskávé helyett milyen teát ihatnék? Számomra az "hétköznapibb" megoldás lenne, mint laktóz mentes tej, meg a stevia... ilyeneket sosem vettem még. Oké, kipróbálom majd, de akkor mi a véleményetek a teákról?


Ikebana, én is azok közé tartozom, akik nem tudnak jóllakni zöldséggel, gyümölccsel... egyelőre. Viszont az életmódváltásomnak nem a diéta az elsődleges célja, persze nem bánnám ha a feleslegem észrevétlenül elkopna...

2013. dec. 4. 11:49

Én reggel a kávét édesítővel iszom, egy löttyintés növényi tejjel.


Első lépésként kezd talán a cukor elhagyásával, rengteg alternatívája van már. Nyírfacukor, eritrit stb...


A tésztát cseréld le durumtésztára, ha esetleg tojásos tésztát használsz.

Próbálj a gyerekek és a magatok tányérjára több zöldséget csempészni. Ha gyümisalátát esztek, akkor az jobban fog ízleni, mert gusztább, és válogathatnak a gyerekek:-)

Ürítsd ki a szekrényeket az édességektől, és szerezz be helyettük egészségesebbet, tk liszttel készülteket, ha esztek túró rudit, akkor abból is inkább a natúrt, és Cserpest esetleg. Tejszeleteket, meg ilyeneket felejtsétek el. Krémtúrót például házilag is tudsz készíteni (túró, tejföl, nyírfacukor, kis vanília kivonat).


Rengeteg mindennek tudsz változtatni, ezer féle lehetőség van, legalább is szerintem:-)


Én például mostanában rászoktam a zöldségfasírtra, megpárolom az adott zöldséget (brokkoli, cékla, sütőtök stb...) felaprítom, ráütök egy két tojást, vagy egy pici tk liszt, vagy tk morzsa és kisütöm teflonos serpenyőben pici olajon:-)

11. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Klauka_)
2013. dec. 4. 11:44
Én is kávézom minden reggel. Édesítővel és vagy 1,5%-os pici tejjel vagy kókusztejjel, amit házilag csinálok. (nagyon fini vele:D)
10. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Klauka_)
2013. dec. 4. 11:42
Érdekes, hogy ha életmódváltásról szól valaki, akkor rendesen előjön a zöldségek kérdése. Rendben! De mi van azokkal, akik nem szeretik a zöldségeket? Én sem! A zöldségek szükségesek a rostjaik és a vitaminok miatt,de ezeket be lehet gyűjteni másból is. Nem kell feltétlenül kilószámra nyers zöldséget ropogtatni. Én pl soha nem tudtam jóllakni vele és ha egy időre el is telített, hamar megéheztem utána. Aztán arról már nem is beszélek, hogy nagyon sokan salátákat esznek, egészséges életmód felkiáltással, de közben a salátájukat különféle öntetekkel öntik nyakon, ami főleg a kész öntetek nagyon is károsak a diéta szempontjából a bennük levő adalékok miatt. Na, azoknak akik nem igazán rajonganak a salátákért úgy mint én, azoknak tudom ajánlani a 90 napos diétát. Nekem bevált. Változatos, egyénileg variálható, "csömörmentes":)
2013. dec. 4. 11:38

Szia!

Én instant kávét iszom, 2 dl tejjel, cukor nélkül. Nagyon szeretem, munkahelyen gyorsan elkészíthető.

Ha otthon eszel, reggelire vmi tojásos étel (ne tocsogjon a zsírtól, a legjobb a főtt) vagy általad összeállított müzli, gyümölcsturmix, fehérjeturmix, de egészséges lehet a szendvics ha te állítod össze, sok zöldséggel. Én hozok magammal a munkahelyemre reggelit, ebédet, a kedvencem főtt tojás, salátával, tormával, mindenféle zöldséggel. Köretként próbáld meg a bulgurt, kölest, gyerekemnél, páromnál bevált. :)

8. 647a488c8d (válaszként erre: 4. - Jajjj)
2013. dec. 4. 11:37
Jaja! Semmi cukor, semmi fehérliszt, az a legjobb kezdet... csak még emlékszem, hogy odahaza semmi más harapnivalót nem lehetett kapni úton-útfélen a büfékben mint cukros-csokis fehérlisztet :( Vagy csomagolsz vagy marad a vacak...
7. bnoi7525 (válaszként erre: 1. - Klauka_)
2013. dec. 4. 11:37

Hat a reggeli kakaot mindenkepp stevia-val vagy hasonlo edesitovel inkabb. En tejet sem iszom, kokusztejet szoktam venni helyette.

Szendvics helyett: rantotta, paradicsom, uborka, egyeb zoldsegek, vagy legalabb teljeskiorlesu kenyer. En mondjuk zabkasat szoktam reggelizni steviaval, fahejjal. Tobb zoldseget mindenkepp probalj meg beiktatni az etrendbe, szeressek meg a gyerekek is.

2013. dec. 4. 11:36
Reggeli szendvics: nekem tk kenyér. Ha lehet nem bolti felvágottal, inkább maradék hideg sült, vagy sajt, vagy házi májkrém. De ez se mindig jön össze. Kenyeret igyekszem magam sütni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook