Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás mától - valaki betársul? fórum

Életmódváltás mától - valaki betársul? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1263. Icuska538 (válaszként erre: 1262. - Icuska538)
2023. jún. 6. 20:36
Hülye telefon.... jobban kell figyelni....
1262. Icuska538 (válaszként erre: 1259. - Icuska538)
2023. jún. 6. 20:35

Biztos. Azt tudom hogy egészséges, de edfig kimaradt nekem.

Képzeljétek! Dél Békésben mozgott a Föld 18.27kor. Nem megnyugtató.

1261. fokhagyma (válaszként erre: 1259. - Icuska538)
2023. jún. 6. 19:24
Ha megszereted, biztosan veszel többet is.
1260. fokhagyma (válaszként erre: 1255. - Ildike2)
2023. jún. 6. 19:23
Muszakát is csináltam már. Az is finom.
1259. Icuska538
2023. jún. 6. 18:54
Mindenkinek köszi... Sajnos egy padlizsánbólennyi finomság nem telik. De egyetválasztok.
1258. Icuska538 (válaszként erre: 1250. - Lepkepillangó)
2023. jún. 6. 18:48
Á.... dehogy trollkodsz köszi
1257. Ildike2 (válaszként erre: 1253. - Fokhagyma)
2023. jún. 6. 17:45

Ja, és eszembe jutott a nagy nyári kedvenc, amit biztos ismertek, de azért leírom: joghurtos padlizsán:

Sütőben, sütőpapíron, szárazon megsütjük a kockára vágott padlizsánt és ízlés szerint ízesített görög joghurttal összekeverjük.

Én mentát, citromlevet, olívaolajat, fokhagymát, zatart és/vagy arab fűszerkeveréket(ras el hanut) teszek bele. Utóbbi kettőt Auchanban szereztem be.

1256. Ildike2 (válaszként erre: 1250. - Lepkepillangó)
2023. jún. 6. 17:39
A legutóbbi a borzaska nem?
1255. Ildike2 (válaszként erre: 1253. - Fokhagyma)
2023. jún. 6. 17:38

Nálunk pedig a vega muszaka megy, ami nagyon hasonlít a te rakottadhoz, csak tojás nélkül:

fűszeres-fokhagymás paradicsomszósz, benne rétegezve szárazon grillezett padlizsánkarikák, mozzarella és parmezán, tetejére mozzarella. (Szénhidrátmentes!)

A 2,5 és 4 éves unokám úgy falja, hogy öröm nézni :)

1254. 55Judit (válaszként erre: 1253. - Fokhagyma)
2023. jún. 6. 14:36
Akkor ha padlizsánt készítek meghívhatlak?😀
1253. fokhagyma (válaszként erre: 1248. - Icuska538)
2023. jún. 6. 14:06

Rengeteg ételt lehet csinálni padlizsánból. Nekem van egy külön padlizsános receptkönyvem, vagy inkább füzet. A Neten is nagyon sok recept van.

Mi a legjobban az ájult imám nevű töltöttet szeretjük, és a rakottat, ami sült padlizsán, 3 féle sajt, fűszeres paradicsomszósz, és hozzá öntve még felvert tojás. Sütőben sül, és nagyon tömény, laktató. Padlizsános tésztát is szoktam csinálni.

A legismertebb, amit sokan csinálnak, a rántott padlizsán.

A padlizsán jó ízesítője a fokhagyma.

1252. Napsugár8 (válaszként erre: 1250. - Lepkepillangó)
2023. jún. 6. 10:33
Ez a bundában sült verzió megmozgatta a fantáziámat. Köszi!
1251. Napsugár8 (válaszként erre: 1248. - Icuska538)
2023. jún. 6. 10:32

Én csináltam már pörköltnek tejfölös habarással mint a gombapörköltet. Máskor kockára vágva rántotta alá, a hagymával, z.paprikával együtt dinsztelve.

Uborkagyalun felszelve, lisztbe forgatva hirtelen kisütni, majd ezt (krumpli helyett) rakott krumpliként, rakott káposztaként...

1250. Lepkepillangó (válaszként erre: 1248. - Icuska538)
2023. jún. 6. 10:00

Kedves Icuska!

Bocsánat, hogy belekotyogok, de padlizsánból pl. nagyon finom padlizsánkrémet lehet készíteni, ami pirított kenyérrel és sok-sok zöldséggel igencsak finom lakoma! Aztán lehet pl. ratatouille-t készíteni belőle, ami tk. egy lecsószerű étek padlizsánnal, cukkinivel, paprika-paradicsom, hagyma..stb. lehet mellé rizs/bulgur vagy egy kis kenyér. Én csináltam már olyat, hogy padlizsán, gomba, paradicsom, hagyma és mivel volt egy doboz fehérbabom, így azt is belezúdítottam. Akár csirkemell-kockákat is lehet hozzá pirítani és nem is kell hozzá egyéb köret.

Mustáros szeletet, ha nem vadasan készíted vagy nem pácolod, akkor lehet párizsi bundásan is készíteni (ilyenkor a palacsintaszerű bundába keverünk mustárt, de a húst is be lehet vele kenni és forró olajba kisütni). Ez mondjuk kalóriadúsabb étek, viszont lehet másnap bevinni munkahelyre. Ezen kívül csináltam már olyat, hogy befűszerezett hússzeleteket nyakon borítottam tejfölös-mustáros szósszal, megszórtam sajttal és betoltam a sütőbe átsülni. Fincsi. :-)

Nem akartam trollkodni, de elindult a fantáziám :-)

Szép napot nektek!

1249. 55Judit (válaszként erre: 1248. - Icuska538)
2023. jún. 6. 09:40
Én mentettem le néhány egyszerű és nagyon finom padlizsános receptet a youtube-ról. Amennyiben érdekel privátban megmutatom, vagy te is rákereshetsz, nagyon sok van.
1248. Icuska538
2023. jún. 6. 09:25
Sziasztok. A Lidlben sikerült azt a zöccség csomagot kapnom ami 400 Ft és van benne ez és az. Most van egy padlizsán mi készüljön belőle? Soha még nem csináltam.
1247. Napsugár8 (válaszként erre: 1246. - Ildike2)
2023. jún. 5. 14:38

Rákerestem itt a receptek között. Valaki rakott fel egyet, de nem Ultraviolett volt.

Egy cs.májjal töltött receptem nekem is van, csak gondoltam, hogy az övé is valami különcség. Hát ezt már nem fogjuk megtudni. (Ha csak vissza nem jön valami más néven és bele nem súgja a fülünkbe a receptet.) :))

1246. Ildike2 (válaszként erre: 1243. - Napsugár8)
2023. jún. 5. 08:34
Amúgy, szerintem a mustáros hús vagy mustárral pácolt, grillen kisütött hús, vagy pedig valami mustáros-tejfölös, vadas-szerű dolog lehet.
1245. Napsugár8 (válaszként erre: 1244. - Ildike2)
2023. jún. 4. 15:57

Pedig úgy néz ki. Nem gondolom, hogy kizárták. Inkább gondolok arra, hogy valaki belegyalogolt a lelkébe.

Bárhogyan is történt. Sajnálom.

1244. Ildike2 (válaszként erre: 1243. - Napsugár8)
2023. jún. 3. 18:37
Semmit. Sajnálnám, ha kilépett volna.
1243. Napsugár8 (válaszként erre: 1242. - Ildike2)
2023. jún. 3. 14:30

Rá akartam kérdezni Ultraviolet-nál, hogy amit tegnap előtt írt mustáros sült húst, hogyan készíti.

Azt írja a rendszer, hogy már nem tagja a hoxának. Tudsz róla valamit?

1242. Ildike2 (válaszként erre: 1241. - 654268ce3d)
2023. jún. 3. 08:04
Nagyon jó kis menük, talán a nyers zöldség lehetne picit több(pl. a rántotta retekkel, paradicsommal), de hát én beszélek? Tegnap vidéken töltöttem a napot rég nem látott barátnőmmel, és volt minden: fagyi, süti, limonádé, házi kolbász, sonka (igaz, a kertből szedett rukkolával). De nagyon jó volt, kellett ez már. Havonta egyszer ki lehet rúgni a hámból :)
2023. jún. 2. 19:58

Sziasztok


Mai napi menü

Banán, alma

Kis adag gombakremleves

Paprikás krumpli

Fehérje shake

Tojás rántotta rozskenyer


Kis edzés volt. Holnap jön a mumus :fűnyírás 😂


Szép estét mindenkinek!

2023. jún. 1. 20:40

menü

barackos joghurt zabpehely

alma

mustáros sült hús bulgurral (en készítettem)

2 adag hideg szilvaleves

másfél szelet rozskenyer 1 főtt tojás


sok kávé. két üdítő - ezt abbahagyom.


szép estét kívánok mindenkinek

2023. jún. 1. 20:16

ma a has következett: 6p plusz pihenés. az ember nem is gondolná, hogy milyen fárasztó! holnap ismét atmozgatok, izomlazam van tőle, de ropog a gerincem úgyhogy kötelező.

a cukkini kikelt (4bol 3)és a kínai kel is nő. meg persze pár tő paradicsom.

férjem vett zöldséget: uborkát, salátát, lilahagymat plusz banánt, almát, narancsot. holnap sütök is, az almás receptek bevaltak! olcsó és finom 🤍

2023. máj. 31. 20:50

Sziasztok! Mai napi menü

Joghurt zabpehellyel

Alma

Bulgur és mustáros sült hús

Pár szem Győri keksz

Kis szelet kenyér 1 főtt tojás


Nem ettem sütit, pedig volt.

Lehet kellett volna, de most már mindegy...


Atmozgattam magam, nehezen ment.


Békés estét kívánok mindenkinek

1237. 55Judit (válaszként erre: 1236. - Fokhagyma)
2023. máj. 30. 14:26
De legalább elfogy a rizsem is, mert már rég nem kívánom.😀
1236. fokhagyma (válaszként erre: 1235. - 55Judit)
2023. máj. 30. 14:14
Erre mondják, hogy szükség törvényt bont.
1235. 55Judit (válaszként erre: 1232. - Fokhagyma)
2023. máj. 30. 14:04
Képzeld, gondoltam én is rá, de mindig elfelejtek rizslisztet venni. Ezért éppen a napokban barnarizst daráltam lisztté, ezt fogom használni.😀
1234. 55Judit (válaszként erre: 1232. - Fokhagyma)
2023. máj. 30. 14:01

Szó sincsen részemről vitáról, sajnálom ha az jött le. Én csak ragaszkodok a tapasztaltomhoz, a meggyőződésemhez, ezek ellenkezőkéről valószínű nem tudna meggyőzni senki bármilyen agresszíven is lép fel velem szemben.😀


Örülök hogy te is írtál véleményt Szendiről, és rólam is. Nem tagadom, én valóban dicsőítem őt a számlálhatatlan jó tanácsáért, ami egytől-egyig bevált. Az sajnos tény és elfogadjuk, hogy a sikeres embereknek sok ellensége van akik igyekeznek rossz hírét kelteni és lehúzni oda ahol ők vannak.

A személyesen nekem adott tanácsa hatására már csak enyhe csontritkulásom van. Hogy a viharba ne dicsőíteném, mikor teljesen tanácstalan voltam, és rettegtem mert orvos azt mondta, ha nem fogadom el a biszfoszfonátot, már egy tüsszentéstől is eltörhet a csigolyám. Az ő tanácsára mérettem meg legelőször a D vitamin szintemet is, mert csontritkulás mérésen nem lehet kérni. Ha akarja adja az orvos, ha nem, akkor nem. Hazudnom kell hogy szteroidot szedtem az elmúlt vizsgálat óta, ha azt akarom nézzék meg a D vitamin szintemet. Hogy jó legyen a szint, sokkal több D vitamint szedek mint amit előírnak. De mást is, amiről meg nem is tudnak.😀


Sokak nagy tévedésben élnek Szendivel kapcsolatban, mert azt hiszik ő szívja ki a kisujjából a közzétett írásait. Hát nem. A legtöbb esetben nem a saját gondolatait veti papírra, hanem külföldi tudományos szaklapokból idéz magyarra fordítva amit a cikkek alján közzétesz forrásban. Egyébként külföldi tudományos írásokat én is olvasok, sajnos csak webfordítóval.


A cukorbetegségről még amit említesz. Bár nem vagyok érintett, Szendi írásaiból tudom hogy vannak olyan cukorbetegek is akik gyógyíthatók lennének. Sok esetben a cukorbetegség gyógyítható, csak ez nem érdeke az orvosnak. Neki az az érdeke, hogy minél többen minél hosszabb ideig gyógyszert szedjenek. Éljenek az emberek sokáig bármi bajuk van, ebben segítenek, de csak annyira legyenek jól, hogy el tudjon menni a gyógyszertárig.


A gyógyszer szedéssel teljesen egyetértek veled, első minden más, ha nem segít, akkor lehet a tüneteket vegyi anyagokkal mérsékelni. Természetesen ha műtét kell vagy fogcsináltatás, el kell menni az orvoshoz, de sok más esetben veszélyes. Még ezeknek is van kockázata.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook