Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás mától - valaki betársul? fórum

Életmódváltás mától - valaki betársul? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1653. 55Judit (válaszként erre: 1652. - Liliom10)
febr. 15. 13:34
Azért nem ismered, mert most indult. Az imént kaptam a hírt hírlevélben Szenditől.
1652. liliom10 (válaszként erre: 1651. - 55Judit)
febr. 15. 13:23
Köszi, Judit ! Ezt nem ismertem, fogom olvasgatni ! :)
1651. 55Judit
febr. 15. 13:17

Hol vagytok már?

Elindult a [link] Ahogy nézem, sok olvasnivaló van benne.

1650. 55Judit
febr. 8. 16:47

Úgy tűnik, 50%-al többen díjjazzák a viccet mint azt hogy fejlesztem magamat. Szuper!🤣

Lehet senkit nem érdekel, de mennél többet megtudok a csikungról, annál inkább tetszik. Napok óta minden reggel pattanok ki az ágyból hogy azonnal gyakorolhassak.

Nektek is megéré ha vetnétek rá egy pillantást.


Egyszer azt olvastam, az egészség visszaépítéséhez ugyanannyi időre van szükség mint a leépítéséhez. Hát nekem már annyi időm nincsen, eljutok ameddig eljutok. Élvezem, és ez sokat számít.🙂

1649. 55Judit
febr. 4. 12:45

A négy alábbi, világraszóló felismerés példátlan!


Ha a gyaloglás egészséges lenne, a postások örökké élnének.


A bálna úszik egész nap, csak halat eszik, vizet iszik és mégis kövér.


A teknősbéka nem szalad, nem úszik, nem ugrál, nem siet sehova, és 450 évig él.


A nyuszi szalad, ugrál és vegetáriánus, él 5 évet.


Francba a diétával és a sportolással!!!


A statisztikák szerint a gépjárműbalesetek 23%-át olyanok okozzák, akik alkoholt fogyasztottak.

Ebből az következik, hogy a balesetek 77%-át olyanok okozzák, akik vizet, kávét, üdítőt, tejet,

energiaitalt és egyéb alkoholmentes italokat fogyasztanak.

Ezek az emberek tehát háromszor olyan veszélyesek!

Kerüld a társaságukat, tartsd magad távol tőlük!

1648. 55Judit
febr. 1. 13:44

Most meg csikungot tanulok! 😀

Van 6 ingyenes lecke, amiből az elsőt az este kaptam meg. A hat leckével ki lehet próbálni tetszik-e az online oktatás, kiderül szeretem-e a gyakorlatokat végezni, és elégedett vagyok-e az érzett hatással. Ha igen, lehet szintet lépni. A további leckékben egészségmegelőzésen kívül öngyógyítást is tanulhatok olyan magas szintig amennyire csak akarok. :) Na? 😀

E mellett kipróbálok új, egészséges recepteket, pont most is egy nagyon jó kenyérke sül.

1647. 55Judit (válaszként erre: 1645. - Ancsa75)
jan. 9. 08:53

Sütőben sütöm a tk. zsemléket. 12 zsemle lesz a 90 dkg lisztből, lefagyasztom, néha kiveszek egyet, 2 napig eszem általában. Régebben durum liszttel kevertem a tönkölyt, aztán sima liszttel is. Így a legfinomabb és puhább. Ha nem keverem más liszttel, az állagát nem annyira szeretem.


Liszt nélküli amit kértél: [link]

Rövid videó, gyors elkészítés.


Bár a következőt nem kérted, ki se próbáltam még, de ennek a nőnek annyira jó, egyszerű alapanyagos és gyors receptjei vannak, hogy elmentettem tőle, hamarosan el is készítem. Zabikenyér sütő nélkül: [link]

Magyar feliratot be tudsz állítani.

1646. Ancsa75 (válaszként erre: 1643. - 55Judit)
jan. 9. 08:42
Megosztanád velünk a kenyér receptjét, amit ma sütni fogsz?
1645. Ancsa75 (válaszként erre: 1641. - 55Judit)
jan. 9. 08:40
Szoktam enni teljes kiőrlésű dolgokat, pl. kiflit, kedvencem az Aldis rozsos buci, ami viszont nem teljes kiőrlésű, de szerintem nagyon finom. Ma is azt fogok enni reggelire. Van olyan nap, amikor úgy alakul, hogy kimarad a kenyérféle, ami szerintem nem is baj. Az otthoni kenyérsütés már régóta foglalkoztat engem is, de sajnos időhiány miatt még nem jutottam el a megvalósításig, talán egyik hétvégén ráveszem magamat. Anyukám szokott sütni magának, már nagyon régóta nem vesz kenyeret. Van kenyérsütőgéped, vagy sütőben sütöd?
1644. 55Judit (válaszként erre: 1643. - 55Judit)
jan. 9. 07:54
Szerintem egy ilyen kenyér tökéletes vacsora magában vagy egy kis vajjal vagy növényi kencével. Hozzá savanyúkáposzta, vagy valami friss saláta. Kevés is telít.
1643. 55Judit (válaszként erre: 1642. - Ildike2)
jan. 9. 07:51

Biztos jó. Nekem nincs türelmem kovász készítéshez. Sok féle kenyér receptem van ami rendkívül egyszerű, még olyan is van, amihez nem kell liszt. Tojás és útifű maghéj. Tehát csak fehérje a tojás ásványianyagaival és sok rost. Ízlés szerint fűszerezni is lehet ha nem elég valakinek a só.

Ma éppen ezt sütöm. Én mindennek a legegyszerűbb formáját szeretem.😀

1642. Ildike2 (válaszként erre: 1641. - 55Judit)
jan. 9. 07:39
Illetve, tudtok olvasni a kovászos kenyér áldásos hatásairól is, főleg a mikrobiomra. Persze, drága, de fél kg elég egy hétre. Egy hét után is ugyanolyan finom, csak szárazabb. És gluténérzékenyek is ehetik.
1641. 55Judit (válaszként erre: 1638. - Ancsa75)
jan. 9. 07:33
Szerintem ha ennél naponta egy kevéske tk. kenyeret, mondjuk tönkölyt (én ezt eszek), semmi bajod nem lenne. Ráadásul 2 hét kenyér nélkülözés után sem sóvárognál a kenyér után. Tele van rosttal, ami lassítja a szénhidrát felszívódását. Ha a szénhidráttól tartasz, annyi a bulgurban is van mint a tk. kenyérben. A fontos inkább az lenne, hogy délután és este minél kevesebb szénhidrátot együnk, este ne is! A zsírtól nem kell félni, abból és a fehérjéből csak akkor lesz emberi zsír, ha túleszed magad belőlük. A mumus a szénhidrát.
1640. 55Judit (válaszként erre: 1639. - Ildike2)
jan. 9. 07:26

Tetszik az ajánlás.

Én egy kíváncsi, érdeklődő ember vagyok. A változás is életem természetes rendje. Táplálkozásom során - főleg mióta folyamatban van az életmódváltásom - időnként megismerkedek számomra eddig nem használt élelmiszerekkel. Logikus lehet, hogy nem tudom mindenről első pillantásra hogy mik az összetevőik. Ezeket reflex szerűen nem is rakom a számba természetesen.😀

1639. Ildike2
jan. 8. 20:42

Olvastam valamit, ami nekem nagyon tetszik, kíváncsian várom a véleményeteket:

"Ne egyél meg semmi olyasmit, amiről első pillantásra nem tudod megmondani, hogy mik az összetevői."

1638. Ancsa75
jan. 3. 08:44
Tegnapi nap jól sikerült, nem ettem semmi kenyérfélét, este elkészítettem mára az ebédemet, sajtos-tejszínes csirkemellet bulgurral. Kicsit tornáztam is lefekvés előtt. Reggel vettem brokkolit, találtam egy egyszerű és jó receptet, ki akarom próbálni majd. Zsírszegény túrót is vettem zabpelyhes túrógombócnak. Kicsit próbálom jobban eltervezni a heti étrendet, hogy ne egyek össze-vissza, amit éppen találok alapon.
1637. ,zumba (válaszként erre: 1635. - 55Judit)
jan. 2. 11:58
A cikket sok mobilfüggőnek el kellene olvasni! Köszi Judit!
1636. 55Judit (válaszként erre: 1633. - Kekcinege)
jan. 2. 11:36
Neked is, és sok sikert!
1635. 55Judit (válaszként erre: 1634. - Ancsa75)
jan. 2. 11:35

Ma jött a hírlevél Szenditől.

Van benne egy videó amit néhány napja már láttam. Arról szól mikor, mettől meddig, mit együnk. Szerintem megszívelendő, és jó ideje már nagyjából így eszek. Nagyjából!😀

[link]

2023- május 6-án a Magyar Természetgyógyászok Szövetsége konferenciáján a PRO NATURA ET VITA díj átvételekor tartott előadása.


Aztán az edzésről, amivel szintén egyetértek: [link]

Ha elolvasod, mindig ügyelni fogsz arra hogy ne fullaszd ki magadat ha tornázol.😀

Érdekes, hogy én érzem is hogy igaz lehet amiket leír.

1634. Ancsa75 (válaszként erre: 1632. - 55Judit)
jan. 2. 08:50
Kicsit én is felpörgettem magamat a karácsonyi szabadságom alatt, már önmagamhoz képest persze. Szerencsére gyönyörű napsütéses, enyhe idő volt a két ünnep között, ezért bepótoltam a kertben ősszel elmaradt munkákat (részben), minden nap bringáztam, és ha nem is sokat, de naponta tornáztam. Teljesen kezdő torna videókat kerestem, nulláról indulva, kb. 10-15 percet, ami nem ugrálós, nem megerőltető, inkább csak átmozgatja az embert. Kezdésnek szerintem ez is elég, egyelőre ezt próbálom tartani, majd idővel nehezíteni apránként. A rohanó hétköznapokban munka mellett elég lesz ezt is tartani. A cél a rendszeresség, hogy valamennyit minden nap mozogjak, még ha csak 10 percet is. Valamint próbálok figyelni az egészségesebb étkezésre, édességek, fehér liszt, tartósítószerek kiiktatására, mert lenne miből fogyni.
1633. kekcinege
jan. 1. 20:25
Ha már új évet írunk.. Eddig csak olvastam. Nos, újra itt. 0 eredménnyel, de tudom mi a baj és min kell változtatni. Hajrá csajok!
1632. 55Judit (válaszként erre: 1630. - 55Judit)
dec. 22. 09:45

Látom van aki ránéz arra amit írok, ezért:

A tegnapelőtti buzgóságom eredménye természetesen izomláz lett. Ez legalább észhez térített, befékezett kicsit, figyelmeztetett hogy nem kell minden nap kinyúvasztani az izmaimat. Idős korban egyébként is elég 1-1 izomcsoportot heti 2-3 alkalommal megdolgoztatni. Tehát tegnap erőteljes pihentetés következett, csak gyalogolni voltam. Kár hogy nem tudok aludni, mert az alvás közben végbemenő folyamatokra nagy szükségem lenne. Folyamatosan dolgozok ezen is, majd változik. :)

Ma reggel óvatosan nyújtottam, és lájtos bemelegítéseket végeztem. A BCAA-nak köszönhetően mostanra szinte teljesen megszűnt az izomláz.

1631. 55Judit (válaszként erre: 1630. - 55Judit)
dec. 20. 10:46
A szekrényben lapuló BCAA+B6-ot is elővettem.😀
1630. 55Judit (válaszként erre: 1629. - C4da557d31)
dec. 20. 10:10

Elvagyok itt magamban.😀


Mozgás szempontjából tegnap lórúgás szerűen motiváltabb lettem mint valaha. Elég volt ehhez hogy olvassak az időskori aktivitás fontosságáról, és az aktivitás hiányának a következményeiről. Tudtam én ezekről, de a motiváció most lobbant fel bennem igazán.

Olyan videókat szedtem össze ehhez, ahol nem az lesz az eredmény hogy ez is nehéz, azt se tudom végig csinálni.


Ma elkezdtem és komolyan veszem. Megy, és fejleszt.


Nektek is örömöket, kitartás és fejlődést kívánok ahhoz amivel elkezdtétek változtatni az előző életmódotokat!

dec. 8. 22:28

Sziasztok!

Hogy vagytok? 😊

Helyzetjelentés nálam : fogytam kicsit. Nem volt időm többet mozogni, de holnap pótolok belőle valamennyit. Viszont sétáltal 4 km-t, ebből a fele dombnak fel 🙂

Szép estét

1628. liliom10 (válaszként erre: 1626. - 55Judit)
nov. 30. 20:00

Vigyáztam, ki sem mentem ma ! :) Te el tudtál menni fogászatra ?

Hogy vagy ?

1627. c4da557d31 (válaszként erre: 1624. - 55Judit)
nov. 30. 19:58
Én mostanában sok magot eszem, inkább mint a gumicukrot 😂 .
1626. 55Judit (válaszként erre: 1625. - Liliom10)
nov. 29. 18:35

Köszönöm érdeklődésedet!

Néha köhögök, talán kevesebbet mint tegnap. Bízom a további gyors javulásban. Már most is erősebbnek érzem magam mint reggel. Nem is feküdtem egész nap, szorgoskodtam. Rengeteg gyömbér teát iszok, szerintem el tudok menni fogászatra.

Te is vigyázzál magadra ebben a zord időben!

1625. liliom10 (válaszként erre: 1624. - 55Judit)
nov. 29. 18:11

Ez is szuper recept, mint mindegyik, amit idemásoltál ! :)


Gyógyulgatsz ? Tudsz fogászatra menni ? Az időkép szerint sok helyen lesz ónos eső holnap, bár a Balatonnál nem biztos.

1624. 55Judit
nov. 29. 08:22

Ma is jobban érzem magamat egy fokkal. Ennek örömére meg kell hogy mutassam mit rakott fel már megint szeretett kis szakácsnőm: [link]

Receptjei gyorsan elkészíthetőek, alapanyagai nem drágák és könnyen beszerezhetőek.


Nálam az életmódváltás nagyrészt arról szól hogy több zöldséget és magvat építek be az étrendembe és valamennyi szénhidrátot kivonok mert sajnos régen szénhidrátot ettem szénhidráttal. Mára ez sokat változott, és ez a nő rendkívüli módon adja az ötleteket.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook