Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Életet adni s közben kicsit belehalni. fórum

Életet adni s közben kicsit belehalni. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életet adni s közben kicsit belehalni.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2014. dec. 16. 10:05
menj el pszichológushoz
180. unom (válaszként erre: 171. - 3a5c305959)
2014. dec. 16. 09:28

Köszi a linket.

Tehát Angliában aki keveset keres annak nem kell semmit fizetnie, ennyi a különbség lényege.

Viszont a keresők többet fizetnek, mivel az átlagos jövedelem jóval magasabb, és ez fedezi a többiekét is.

Sajnos nálunk a befizetések jóval alacsonyabbak, kevesebb pénzből kevesebb jut.

179. unom (válaszként erre: 174. - Terez75)
2014. dec. 16. 09:25
ha úgy érzed neked jobban menne, akkor hajrá, előtted is ott a lehetőség. Elméletben könnyű.
2014. dec. 16. 07:48
Terez 75 ! A szülés megindítását én sem értem 1 ujjnyira :( Én is streptococcus-os voltam a 36.héten 1 ujjnyira nyitott voltam mégsem indítottak, a lényege ennek az hogy a szülés alatt kapsz a kanülődbe 2db antibiotikumot 4 óránként ,sőt amikor az ikreket vártam akkor sem indítottak és ugyanúgy fertőzött voltam ,és mindegyik gyerekem hüvelyi szülés volt, az más kérdés hogy nem hatott és 5 napig szurogatták őket. :(
177. trapiti (válaszként erre: 174. - Terez75)
2014. dec. 15. 23:18
Többet tudnál adni? Hajrá... szerintem nyitott kapukat döngetsz, lehet elmenni bizonyítani...
176. trapiti (válaszként erre: 175. - DuciJucika)
2014. dec. 15. 23:17

Amit leírt a cikkben és a nyilvános naplójában, az ezt a képet mutatja róla. Ő provokálta hogy nézzem meg a naplóját, megtettem, ez jön le belőle, sajnálom.


A cikkből süt az önsajnálat, a hiszti és az üldözési mánia.

175. DuciJucika (válaszként erre: 173. - Trapiti)
2014. dec. 15. 23:09

A 162. beírásom szól neked!


És azt honnan veszed, hogy eddig is otthon ült egész nap és vakargatta a hátsóját, nem csinált semmit, nem tett azért semmit , hogy könyebben éljen?

Már megint csak bántod, szapulod!

Ha valakinek segíteni nem tudsz-akarsz, akkor legalább ne bántsd.

174. terez75 (válaszként erre: 173. - Trapiti)
2014. dec. 15. 23:04
Te miből gondolod,hogy én semmit sem teszek a boldogulásomért?? Nem osztottam senki egyszerűen leírtam mi történt velem! Te mondtad a véleményét mindenki leírhatja hát én is ezt tettem!!Nem azt mondtam hogy én jobban csinálnám ti forgattátok ki a szavaimat! Én azt írtam hogy én többet tudnék adni mint amennyit ott adtak nekem!!Te veszed a bátorságot és megkérdőjelezed azt amit leírtam!!Hazugnak vélsz pedig a színtiszta igazat írtam le!! Úgy beszélsz az életemről mint ha ismernél!!?? Te nem vagy lekezelő nem bántasz senkit ugye? Akkor ezt minek is nevezed????"Szép dolog ha valaki gyereket szül vagy gyereket nevel, de még szebb ha tesz is, nemcsak azért hogy szülni tudjon, hanem hogy tisztességben fel is tudja nevelni. Lehet sírni, hogy ő szegény, lehet irigyelni akinek több van, de egyik sem visz előre. Az egyetlen ami előre visz, az ha kezd valamit az életével. Én megértem hogy fájdalmas ezt hallani, de úgy látom, a patyulgatással még nem nagyon ment semmire..."" Egy arogáns női személy vagy!!Egy végtelenül gonosz rosszindulatú ember!!!!
173. trapiti (válaszként erre: 172. - DuciJucika)
2014. dec. 15. 22:29

Ezek a tények, nem attól függnek hogy én hogyan gondolom.

Az nem lekezelő ha azt gondolom, a saját boldogulásáért mindenkinek magának kell tennie. Nem itt osztani a nővéreket például, miszerint ő aki évek óta unatkozik otthon, mennyivel jobban csinálná. Írta más is rajtam kívül, lehet tenni azért hogy jobb legyen, lehet tanulni az otthon töltött évek alatt, lehet dolgozni, el lehet menni pl. segédápolónak is havi 80-ért. Rögtön kevesebb ideje lenne az önsajnálatra, és legalább példát mutatna hogyan kell ezt havi 250-280 órában, 3 műszakban hibátlanul csinálni.


Szép dolog ha valaki gyereket szül vagy gyereket nevel, de még szebb ha tesz is, nemcsak azért hogy szülni tudjon, hanem hogy tisztességben fel is tudja nevelni. Lehet sírni, hogy ő szegény, lehet irigyelni akinek több van, de egyik sem visz előre. Az egyetlen ami előre visz, az ha kezd valamit az életével. Én megértem hogy fájdalmas ezt hallani, de úgy látom, a patyulgatással még nem nagyon ment semmire...

172. DuciJucika (válaszként erre: 165. - Unom)
2014. dec. 15. 22:13

Az a szomorú, hogy így gondolja!!!

Ilyen lekezelően.


Leírhatja, miért ne írhatná le. Nem tiltja senki.

171. 3a5c305959 (válaszként erre: 169. - 3a5c305959)
2014. dec. 15. 22:05

Tessek: [link]


"You pay National Insurance contributions to qualify for certain benefits including the State Pension.


You pay National Insurance if you’re:


16 or over

an employee earning above £153 a week

self employed and making a profit over £5,885 a year (unless you get an exception)

The exact amount you pay depends on:


how much you earn

whether you’re employed or self-employed"

170. 3a5c305959 (válaszként erre: 168. - Unom)
2014. dec. 15. 22:03

"A fizetett hozzájárulás típusát és mértékét – alkalmazottak és önfoglalkoztatottak esetében eltérő – a jövedelem nagysága határozza meg. "


Ennyi igaz. Ezert is fizetek en 14 fontot havonta. (ahogy minden maganvallalkozo aki minimalber alatt keres- ja es ezt visszaigenyelhetnem ha akarnam, de nem akarom mert nem akarok ingyen utas lenni).

169. 3a5c305959 (válaszként erre: 159. - Unom)
2014. dec. 15. 22:00
Ebbe beleolvastam es rohognom kell. A fele sem igaz, elegge el van ferditve minden. Nem jutottam a relevans reszig de bizz bennem, hogy nem hiszel ilyen oldalaknak. Itt nezelodj ha erdekel valami [link]
168. unom (válaszként erre: 166. - 3a5c305959)
2014. dec. 15. 21:58

"Társadalombiztosítás


Az Egyesült Királyságban a társadalombiztosítási ellátásokat, így a nyugdíjat is azon személyek vehetik igénybe, akik Nemzeti Biztosítási Hozzájárulást (National Insurance Contributions, röviden NICs) fizetnek. A fizetett hozzájárulás típusát és mértékét – alkalmazottak és önfoglalkoztatottak esetében eltérő – a jövedelem nagysága határozza meg. A fizetési kötelezettség az állami nyugdíjkorhatár elérésével szűnik meg (Jelenleg a nyugdíjkorhatár férfiak esetében 65, nők esetében pedig 60 év, azonban 2010 és 2020 között a nyugdíjkorhatár fokozatosan egységesen 66 évre nő.)


A Nemzeti Biztosítási Hozzájárulást a 16. életévüket betöltött alkalmazottak és önfoglalkoztatottak fizetik, amennyiben keresetük elér egy meghatározott szintet."

Tudnál olyan oldalt linkelni, ahol ez le van írva?

167. 3a5c305959 (válaszként erre: 161. - Haaeen)
2014. dec. 15. 21:56
Pedig igy van. Mondjuk ezert is van az egeszsegugy valsagban. Szerencsere mar legalabb annyit elertek hogy probaljak kontrolalni hogy azok akik csak az ingyenes ellatasert jonnek ne usszak meg.
166. 3a5c305959 (válaszként erre: 164. - Unom)
2014. dec. 15. 21:55
Nem, nem fizet helyettem, o annyi fizet amennyit a keresete utan kell. Mivel o nem minimalbert keres, tobbet fizet mint en. De akkor sem utanam fizet. Ha minimalbert keresne akkor sem kene fizetnem mivel az egeszsegugyi ellatas alanyi jogon jar a lakosoknak.
165. unom (válaszként erre: 162. - DuciJucika)
2014. dec. 15. 21:52
Szerintem úgy, hogy ezt gondolja. Miért ne írhatná le?
164. unom (válaszként erre: 163. - 3a5c305959)
2014. dec. 15. 21:52

A férjed mennyit fizet? Ebben a te eseted elég speciális, hiszen ő fizeti helyetted.

Viszont itthon, ha nappali tagozaton tanulsz szintén nem kell fizetned, a hallgatói jogviszonyhoz hozzátartozik az ingyenes társadalombiztosítás is.

163. 3a5c305959 (válaszként erre: 158. - Unom)
2014. dec. 15. 21:50

Szerintem a 14 font amit befizetek kb 5500 forint. Szoval kevesebb mint otthon. A valosagban is meg az aranyaiban is.

Remelem kevesebbet lopnak el, legalabbis szeretnek benne hinni!

162. DuciJucika (válaszként erre: 86. - Trapiti)
2014. dec. 15. 21:48

Kedves Trapiti!


Még azt mondod, hogy nem a rosszindulat, a bántani akarás, a piszkálódás beszél belőled?

Mert azt még valahol megértem, hogy véded a MUNDÉR becsületét. Ez talán természetes is/bár lehet, hogy még sem az/.


DE az, hogy egy tanult , művelt ember /gondolom annak tartod magad/, ilyen sértően, ilyen megvetéssel, ilyen lekezelően szóljon és mondjon véleményt egy idegenről, egy általad nem ismert emberről, egy kiszolgáltatott betegről, egy ANYÁRÓL aki nagyon sokat várt és reménykedett, hogy lehessen végre gyermeke.


Hogy írhattad le ezeket a sorokat?????

161. haaeen (válaszként erre: 150. - 3a5c305959)
2014. dec. 15. 21:35

én nem kötöttem beléd, hanem csak leírtam a véleményem az angol vs. hazai kórházakat érintő desszertügyről.

a 150 hsz-t végigolvastam, de azért nem reagáltam, mert nem akarom bántani a fórumindítót. viszont azt már nem hagyhatom szó nélkül, ha valaki azt sugallja, hogy Angliában fizetni sem kell, és mégis 5 csillagos az ellátás.

de ennek lényegében semmi köze a fórumhoz, bocsi az off-ért.

160. zebracsikó (válaszként erre: 157. - Trapiti)
2014. dec. 15. 21:30
értem, köszi
159. unom
2014. dec. 15. 21:25

Ez kimaradt:

Forrás: [link]

158. unom (válaszként erre: 156. - 3a5c305959)
2014. dec. 15. 21:24

nem arányokat nézek, mivel a egészségügy költségei, a béreken kívül nagyjából egyformák. Egy gyógyszergyár, vagy orvosi eszközt gyártó vállalat sem adja olcsóbban Magyarországon a termékeit.

De igazad van: többet keresnek, többet is fizetnek be, tehát több pénz jut az egészségügyre. Hozzáteszem: valószínűleg kevesebbet lopnak fent :S

157. trapiti (válaszként erre: 154. - Zebracsikó)
2014. dec. 15. 21:23

A fórumindító hozta szóba, hogy mire fizeti a 6800 forintot ha ez meg ez meg ez nem kapott, és hogy ő mennyivel jobban csinálná a nővérek munkáját stb.


Erre írtuk, hogy a 6800-ból, de több éviből sem, a töredéke nem jött volna ki mint amit kapott.

156. 3a5c305959 (válaszként erre: 155. - Unom)
2014. dec. 15. 21:19

nem tudom ezt honnan vetted, en maganvallalkozo vagyok es havi 14 font tb-t fizetek. Ennyi az osszeg ami minimalberre jar. Pont most kuldtek a csekket. Mivel en nem dolgozom hanem tanulok, egyertelmuen minimalber alatt keresek. De ha nem akarnek fizetni akkor sem kene, mivel a ferjem reven jar a tb es azert is mert itt lakom mar egy jo ideje.

Egyebkent meg ne szamold at forintba, hanem nezd meg aranyaiban. Egy nagyon szarul kereso ember is megkeres kozel 20 ezer forintot egy nap.

155. unom (válaszként erre: 153. - 3a5c305959)
2014. dec. 15. 21:11

Most olvastam utána, Angliában a társadalombiztosítási járulék mértéke 12%, átlagos jövedelemnél.

"Heti bruttó 146 és 817 font közötti jövedelem esetén a hozzájárulás mértéke 12%."

Ez hetente kb. 17 font, ami jóval több, mint a havi hétezer forint.

Ha te valamiért mentesülsz ez alól, az más kérdés, nappali tagozaton tanulók nálunk sem fizetnek.

2014. dec. 15. 21:09

Szó van itt a befizetett TB összegéről, de nem értm, miért??


Bárki bármennyit fizet, azt az őt éppen ellátó orvos nem tudja s nem is érdekli.

Továbbá akármennyit fizet egy ember, ugyanazt a kosztot kapja, mint a mellette lévő ágyban fekvő beteg. Nincs megkülönböztetés. Az iskolaigazgatónak is ugyanaz a krumplifőzelék jár mint a villanyszerelőnek vagy a munkanélkülinek.

153. 3a5c305959 (válaszként erre: 151. - Tavaszilány)
2014. dec. 15. 21:04

Kedves tavaszilany, ha vetted volna a faradtsagot hogy kovesd a posztot akkor rajottel volna hogy en voltam az elso es szinte egyetlen aki vedte Terezt. Nem osztogattam az eszt senkinek, maximum azoknak akikbe nem szorult egy csepp emberseg sem es csak azert is belerugnak egyet a foruminditoba.

Epp hogy o mondta hogy mennyi tb-t fizet es ezekutan nem jar neki normalis etel. Erre jol kiosztottak hogy megis mit var a penzeert. Erre reagaltam hogy erdekes modon itt nalunk kevesebb penzbol is telik etelre a betegeknek. Legyszives vilagosits mar fel hogy megis ez hol bantotta Terezt. koszi

152. Alma66 (válaszként erre: 138. - Terez75)
2014. dec. 15. 20:59
Mert ha magától indul meg tuti császár lesz, vagy mi itt a logika?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook