Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha GYES-en vagyok, elmehetek a munkaügyi által támogatott tanfolyamra? És van évközben lehetőség bölcsibe adni a kicsit? fórum

Ha GYES-en vagyok, elmehetek a munkaügyi által támogatott tanfolyamra? És van évközben lehetőség bölcsibe adni a kicsit? (tudásbázis kérdés)

2009. jún. 29. 19:50
Gyes mellett a munkaügyi központ támogat egy szakmát, amit fizet, attól függ milyen végzettséged van, és milyen lehetőséged lesz gyes után,(lesz a munkahelyed avagy sem stb). Ha első szakma, vagy átképzés akkor ingyenes ha jól tudom. egyébként nem.És nem minden szakmát támogatnak, csak ami náluk listán szerepel.
2009. jún. 29. 19:48

Ahhoz hogy a gyereket bölcsibe add 2 feltételnek kell megfelelni.

1. Legyen hely ahová felveszik. (ez szinte megoldhatatlan a várólista miatt)

2. Igazolnod kell a bölcsődébe, hogy van munkahelyed, ahol gyes mellett dolgozol.


Reménytelen. Ha vannak rokonok akkor kérd a segítségüket, én is így oldottam meg annak idején.

2008. dec. 17. 21:39
Erre én is kíváncsi lennék hogy hogy működik így gyes mellett.Én is voltam már munkaügyis tanfolyamon és a tanfolyan idejére kaptam a minimálbért.Gyes mellett már lehet 8 órát dolgozni de nem tudom hogy tanulni lehet-e!remélem igen...
2008. dec. 17. 21:23
Hát én ennek nem jártam pontosan utána, csak megpróbáltam. Illetve az éráknak a honlapján jelentkeztem. Ezek azt hiszem nem is a munkaügyi által támogatottak, hanem államilag finanszírozottak. Szóval lehet hogy rosszul irtam. Már egyszer jártam egy hasonlóra, az ingyenes volt és nem kaptam pénzt. Szóval most nem is tudom hogy van ez. CSak kiváncsi vagyok hogy gyes mellett lehet e egyáltalán menni ilyenre, és ha lehet akkor milyen lehetőségeim vannak.
4. ogree (válaszként erre: 2. - Nikcsike)
2008. dec. 17. 21:12
szia!szóval ilyet lehet gyes mellett csinálni? ezt nem is tudtam...de gondolom hogy a gyes-ed az megmarad csak pluszban megy hozzá a munkaügy által adott pénz? az mennyi pontosan?
2008. dec. 17. 21:08
Bölcsibe szerintem csak 18 hónapot betöltött baba kerülhet.Nálunk legalábbis így van.Heti 5 nap rokonora bízni a gyereket az nem egyszerű, de ha megtudod oldani az jó.Tanulni soha nem késő:)
2008. dec. 17. 20:34
Beadtam a jelentkezésem a munkaügyi által támogatott tanfolyamra. Nagyon szeretném, de úgy tudom hogy heti 5 nap kell oda is menni. De a kicsi még csak 15 hónapos. Van lehetőség valahova elhelyezni a tanfolyam idejére?? Vagy oldjam meg a rokonsággal valahogy??
2008. dec. 17. 20:32
Ha gyesen vagyok elmehetek a munkaügyi által támogatott tanfolyamra? És van évközben lehetőség bölcsibe adni a kicsit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook