Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Élelmiszert (zöldség, gyümölcs, kávé, édesség) szeretnék árulni a piacon, milyen engedélyek szükségesek? fórum

Élelmiszert (zöldség, gyümölcs, kávé, édesség) szeretnék árulni a piacon, milyen engedélyek szükségesek? (tudásbázis kérdés)

8. 5c0313b0fc (válaszként erre: 7. - Domo45)
2014. febr. 18. 15:53

Az őstermelőihez nem kell, de az ősöktől hozott tudás, ismeret szükséges, különben hogyan fogod tudni megtermelni a káposztát, paprikát, stb.stb.


Ha kereskedői vállalkozói igazolványt szükséges kiváltanod (ahogy írtam), akkor viszont szükséges az ilyen jellegű végzettség. A törvény azt mondja, ha a vállalkozónak nincs ilyen, akkor köteles egy megfelelő végzettséggel rendelkező szakképzett alkalmazottat foglalkoztatni = ez az ő részére munkabér, járulék-fizetés stb. stb. költségeket jelent neked!!!


De ahogy írtam, bármit lépsz is, előtte keress egy könyvelőt és beszéljétek át vele!!!

2014. febr. 18. 13:25
köszönöm szépen a segitséget,nem tudom ezekhez kell-e iskolai végzettség?
2014. febr. 15. 18:23

Őstermelői igazolványhoz szükség van a saját kertre, földre, ahol megtermeled a termékeket. És ez esetben őstermelőként kiállhatsz a piacra árulni.

Őstermelői igazolványt a falugazda ad!


Ha mást is árulsz, mint amit saját magad megtermeltél, akkor már vállalkozói igazolvány szükséges, amit az önkormányzat okmányirodájában tudsz indítani, kiváltani.


Mielőtt bármit is lépnél, tanácsolom, keress egy könyvelőt, beszéljétek át, neked melyik lenne az előnyösebb, melyiket milyen adózási módban célszerű kiváltáskor indítani (már az igényléskor nyilatkozni kell bizonyos dolgok tekintetében).

Az okmányirodánál sajnos ebben nem sokat szoktak segíteni, de az sem lenne jó, ha beleszaladnál egy olyan adózási módba, amely több terhet róna rád, mint amit feltétlenül szükséges nyakadba venni.

2014. febr. 15. 18:07

Javaslom gúglizd be..vagy, a lakóhelyed szerinti önkormiba menj be, és ott az illetékes osztályon eligazítanak.


Arra nagyon vigyázz, hogy SOHA ne szóban, csak írásban kapott iránymutatás szerint kezdd el a

paírok beszerzését.Minden dokumentálva legyen, akár pár szó is. meglátod sokszor a dokumentum fog kihúzni a csávából.


Ja, induláskor készíts egy "cseklistát"(sic)


ezen felsorolod magadnak a teendőket...és csak pipálod az elintézetteket.


és naprakészen fűzd le a kapott dokumentumokat..úgy sose menj haza a hivatalból, hogy nincs nyoma miért voltál ott.

Telefonon semmit, mindent személyesen. és papíralapon, tértivevénnyel az engedélyeket.


járj szerencsével.

2014. febr. 15. 17:22
jah, kávé, édesség is..akkor nem tudom működik e az én verzióm. meg persze az őstermelő is csak saját termény után..asszem.
2014. febr. 15. 17:20
lehetsz őstermelő, vagy elég csak kiváltani egy adószámot a helyi önkormányzatnál, akkor x összeghatárig nem kell semmit sem fizetni, sehová. (kivéve persze a helypénzt)
2014. febr. 15. 17:16
Vállalkozói,nyugta és számlatömb. Ellenőrzéskor igazoni kell tudni az áru eredetét (minden darabot)
2014. febr. 15. 17:05
Élelmiszert(zöldség,gyümölcs kávé édeség) szeretnék árulni a piacon. Tudja valaki,hogy mi kell hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook