Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elektromos roller fórum

Elektromos roller (beszélgetős fórum)


2023. aug. 14. 08:30
Nekem hagyományos, lábbal hajtós rollerem van, és nagyon szeretem. Egyre több elekrtomossal szoktam találkozni. Azokat azért kicsit veszélyesnek tartom. Az a baj, hogy felénk nincs bicikli út, és járda sem nagyon. Az autók közt pedig nagyon para szerintem. Én vagy járdán vagy lakó-pihenő övezetben közlekedek vele. Az autósok szoktak is haragudni, mivel a legtöbben elektromosnak hiszik, amire ugye más a kresz. A sima roller gyalogosnak számít.
24. vigyefene (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. aug. 12. 17:11

Nekem ilyen van, csak a közeli parkban passziózok vele.

Defektmentes, és össze lehet hajtani, h kisebb helyen elférjen.

Vannak ott videók is.

[link]

2023. aug. 12. 15:16

Én is akartam elektromos rollert, de mindenki lebeszél róla.

Munkahelyemre járnék vele, ami 7,5 km.

Nagyon nehéz!, így ha véletlenül elkezdene esni az eső, akkor nem bírnám felvinni egy villamosra pl.

Ezzel én teljesen meggyőztem magam, hogy felesleges ilyet vennem.


Most a bicajos bejárásról is lebeszéltem magam, mert folyamatosan defektem van. Akármerre megyek, mindenhol látom a királydinnyét, amiből egyszerre 4-5 db fúrja át a kerekeimet. 1 kerék javítása 4 ezer Ft.

Gondolkodok defektmentes gumin...

22. Channa* (válaszként erre: 14. - Timycat)
2023. aug. 12. 15:12

Nem szoktam naplókat olvasni, de ebbe futottam bele egyik nap: [link]


Te jutottál eszembe, és nagyon remélem, hogy nem ilyen bajod van, és hamarosan rájönnek, hogy mi van veled és tudják kezelni!

21. Bichi
2023. aug. 12. 10:40

Nekem nincs, nem is szeretnék, de ismerőseimnek van, mindnek elég hamar romlott az akku minősége, és hát egy új akkumulátor kb a komlett roller ára.

Ha csak pár km-t mész vele naponta, arra tökéletes, de mint már más is írta, az izületeknek inkább rosszabb, mint jobb a kerékpárnál, rosszabb a csillapítása, a szél meg ugyanúgy ér rajta, sőt, többel is mész mint egy kerékpárra jellemzően, szóval jobban.

Én úgy gondolom kimondottan a lusták járgánya, és egyetlen helyzetben értem meg a megvételét, ha nem tud az ember tömegközlekedéssel járni helyette, vagy a két átszálló pont között nagy a távolság, vagy éppen felesleges felszállni olyan közelre megy, bár én akkor is inkább sétálnék.

Én sosem vennék rollert, és tisztelet a kivételnek utálom őket, mert a kocsik között, a járdán száguldoznak, tisztelet a kivételnek, engem már rengetegszer csaptak el kishíján, és egyik sem rajtuk, csak a szerencsén múlott. A hozzá tartozó balesetveszélyes helyzetekről már nem is szólva.

20. ,zumba (válaszként erre: 19. - Krisztikrisz)
2023. aug. 12. 09:31
Helyes.
19. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 22:59

Ezt nem tudom tudod -e?


[link]

2023. aug. 11. 22:48
Nem örülök, amikor a járdán száguldoznak 70-el. Utálom őket.
17. timycat (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2023. aug. 11. 22:37
Köszönöm
16. Charlize (válaszként erre: 11. - Timycat)
2023. aug. 11. 22:35

Engem a frász kerülgetne, ha majd a fiam ilyennel akarna pl. suliba járni egyszer, akkor is, ha világítós sisakot vesz fel.

Jó, én ilyen maradi paranyanya vagyok…

15. Amaunet (válaszként erre: 14. - Timycat)
2023. aug. 11. 22:35

Ok. Mindenkinek a saját baja a legnagyobb. És van másnak is - hidd el.

Kívánom, hogy minél előbb felgyógyulj és visszanyerd önmagad!

14. timycat (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2023. aug. 11. 22:28

Az immunrendszerem fordult ellenem, nem a "rendeltetésszerű" használat eredménye, de mindegy is. Olyan szívesen átadnám csak egy napig, és minden kétkedőnek akik jobban tudják, de szerintem egy éjszaka alatt megunnák.


Mindegy én is ilyen voltam, csak aztán megmutatta a saját testem, hogy nem én szoptam a piramist.

13. Amaunet (válaszként erre: 12. - Timycat)
2023. aug. 11. 22:20

Jól van Timy... Igen mindannyian tudjuk.

Biztosan sokkal nagyobb ízületi fájdalmaid vannak, mint egy 78 éves, az életét a földeken élt idős asszonynak. Én ezt nem tudom megítélni.

Csak a tapasztalataim (anyám tapasztalatai) alapján javaslom.


További szép éjszakát kívánok!

12. timycat (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2023. aug. 11. 22:07

Minden ízületem fáj. De már biztos tudod.


Gerincfájdalmakra kifejezetten tilos a bicaj, de a csuklónak, könyöknek, vállnak sem tesz jót, egy 30-es országúti bicajozás után 3 hónapig sínbe került mindkét csuklóm, ahogy a karjaimat sem tudtam hetekig a fejem fölé emelni, a térdeim pedig kiszaladtak alólam.


Egy kis kopásnak biztos nem árt ez a fajta mozgás, de ízületes betegnek mint megtudtam orvostól utólag és saját káromon tapasztaltam tilos.

11. timycat (válaszként erre: 9. - Charlize)
2023. aug. 11. 22:01

Szerintem semmivel nem rosszabb mint a bicikli vagy a biciklisek. A rollerek világítása pedig rendszerint jobb mint a bicajokon, sőt sok rolleren féklámpa is van.


A biciklisekkel kapcsolatban talán annyi rutinom van hogy ha megáll a tekerésben akkor tuti valamire készül, nyilván ez a megfigyelés egy rolleren nem játszik. De már az elektromos brinyón se. A bicajosok se nagy spielerek ha irányváltást kellene jelezni, nekik se kötelező a KRESZ-tudás és nincs rajtuk rendszám.


Egyébként árulnak olyan sisakot, ami azon felül hogy elég durván világít, féklámpája van és irányjelző is van rajta, nem is kerül olyan horror összegbe.

10. Amaunet (válaszként erre: 8. - Timycat)
2023. aug. 11. 21:58

Az ízületi beteg édesanyám még 78 évesen is biciklizett. Csak azért hagyta abba, mert eltört a combcsontja (nem biciklizés közben). Akit csak ismerek mindenki biciklizik itt vidéken. Van, aki már csak tolja, támogatva a járását és az egyensúlyát.


Hajrá, használd a rollert! Neked biztosan beválik!

9. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 21:48

Szerintem állatira balesetveszélyes egy ilyen vacak játékkal az autók között akkora sebességgel lavírozni a magyar kátyús, csatornafedeles utakon. Autóvezetőként mondom, hogy nehéz kikerülni az ilyen szarokkal tekergőket. Vigyázok meg szákítok rájuk, mert a kreszt sem tudják rendesen, de egó van, mert vett egy elektromos játékot párszázért. Még normális világítás sincs rajtuk. Gondolom rendszám sem mindegyiken. Jelezni sem tud egy rolleres kanyarodást, mert akkorát esik, mint az ólajtó.

Ahol én lakom, ott a bicikli út az amúgy is szűkös autósávra van ráfestve, ahol még busz is jár. Néhol pár méterre felvitték a járdára, de alapvetően egy kamu bicikliút. Senkiben ne keltsen biztonságérzetet…

8. timycat (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2023. aug. 11. 21:28

Én sem tudok biciklizni 2 éve. Az ízületeknek nagyon nem tesz jót a bicaj.


Néha kerülök lányom rollerjével, attól semmi bajom.

7. Amaunet (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 21:26

Hát, az ízületeidnek az nem fog használni, ha állsz és úgy zötykölődsz megfeszített izmokkal. Nekik éppen a kerékpározást szokták javasolni.


De nem akarlak lebeszélni. Úgy látom, hogy ez már eldöntött dolog nálad.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2023. aug. 11. 21:05

Igen, a bicikli jobb tudom, csak nekem nem jók az ízületeim, már.


Bicikliúton használnám, kisvárosban.


Én ilyen videókat nézek! :)

[link]

5. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 20:53

Jártál vele a városban is? Hosszabb távon?


Csak divatból nem vennék. Sokkal balesetveszélyesebb, mint egy kerékpár.

4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 20:30

Lányomnak van, szereti.

Nálunk annyi a probléma hogy először olyat kapott aminek kicsi a kereke. Felénk borzasztóan carok az utak, járdák és a bicikli utak nagy része is a kis kerékkel rossz és balesetveszélyes volt ilyen útviszonyok között közlekedni, így azt eladtuk és kapott egy nagyobb kerekűt.


Szóval ha választasz ezt is vedd figyelembe hogy milyen utakon járnál vele.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2023. aug. 11. 20:13

Egy ismerősöm kölcsönadta, és olyan élmény nyújtott, ami meghatározó volt.

Teljes szabadság érése!

Nehéz leírni...

Át kell élni.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 11. 20:05

Miért rollert? Mire és milyen gyakorisággal használnád?

Szerintem biztonságosabb a kerékpár. Azzal kijelölt, biztonságos sávban közlekedhetsz és nem kell a járdán lavírozni. Ha munkába járásra használnád kerékpártárolók a legtöbb munkahelyen vannak.


Nem vennék rollert, főleg nem akkusat. Rengeteg videó jelent meg arról, mikor a lakásban felrobbant töltés közben.

2023. aug. 11. 19:47

Szeretnék venni egy rollert.

Van valakinek tapasztalata roller ügyben?

Bevált nektek?

Sokáig bírja az aksi?

Hogy viszonyulnak hozzá az emberek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook