Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elegem van abból, hogy állandóan otthon ülünk! fórum

Elegem van abból, hogy állandóan otthon ülünk! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elegem van abból, hogy állandóan otthon ülünk!

1 2 3 4
75. 123e772adb (válaszként erre: 66. - Syria)
2015. szept. 25. 11:08
Muszáj egy mondatot kiragadnom az egészből. Megkeseredett vagyok? Baromira nem, csak szar időszakom van. Azért mert elmondom a véleményem dolgokról, és az neked nem tetszik, hát mindjárt megkeseredett az ember? Édesistenem! :/
74. aac131dc75 (válaszként erre: 73. - A360345bdd)
2015. szept. 25. 10:37

Pontosan!

Akinek van pénze,fingja nincs mit jelent nap mint nap gyököt vonni,hogy mi az az alapvető!!! dolog amit megvehetek és mi az amit nem!

Nem még mindent megvenni,megtenni amit kitalálunk vagy a gyerek kitalál!

73. a360345bdd (válaszként erre: 68. - M0ncsa)
2015. szept. 25. 10:32

Oké, valós élethelyzet!!


47 ezret kap anyuka egy hónapban, meg az emelt családi. 2 szobás lakásban neveli az egy szem gyereket egyedül!


Neki mi a kifogása arra, hogy nem viszi el a gyerelet diznilende??? Hogy nem beszél franciául?


legrosszabb kifogás? LÓTÜDŐ!!! Csak nyissad ki a szemed és próbáld fel egy létminimum szélén táncoló vagy az alatt tengődő ember cipőjét! Aztán osszad az észt, hogy a pénz nem kifogás!


Olvashattad lejjebb, hogy csak az lehet élmény a gyereknek, ami nem otthon történik hanem legalább pár száz kilométerre.

72. aac131dc75 (válaszként erre: 68. - M0ncsa)
2015. szept. 25. 10:22

Legrosszabb kifogás?

Mindenhez pénz kell!

Nem lehet minden nap a közeli erdőben csatangolni!

Ha valami szépet akarsz látni egy közeli városban,tankolni kell-nem 2 forint!

Gyerek nélkül nem megyek sehova!Tehát adott minimum a fagyi!A két szép szeméért meg nem fognak neki adni!Oké,hogy ez kb 200 ft.De pénz!!

Sok család úgy gondolkodik,hogy nem veszünk adott esetben fagyit,mert az három emberre kiszámolva mit tudom én...egy póló ára a gyereknek!

Sz@r világ van,de mindenki a tőle telhetőt megteszi!

71. pk86
2015. szept. 24. 21:47
Engem se vittek sehova a szüleim, mert az volt a kifogás, hogy ők már öregek ( anya34, apa40 éves volt, amikor születtem ). Ezért nekem se volt közös élményem velük, ráadásul anyukám tanár és emaitt nyaranta otthon volt, ezért nem volt szükség engem táborokba beiratni. Teljesen megértem azt, aki azt írta, silány gyerekkoruk lesz a gyerekeknek, ha szülők SOHA se viszik őket sehova. Viszont a másik végletbe is betekintést nyertem rokonok révén, ahol a család egy évben minimum 3-4szer mentek nyaralni és a hétvégéket is telezsúfolták programokkal. Jól nevelt, aranyos gyerekeik a nap végére hisztis, kibírhatatlan rosszcsontokká váltak minden nap, mert nem hagytak a szülők lehetőséget a délutáni alvásra, egész nap menni kellett valahova. Mi felnőttek is nagyon elfáradtunk, nem csoda, hogy a gyerekek kikészültek. Csak hogy mi pár nap után hazajöttünk és nyugtunk volt, de a gyerekeknek ez az életük, hétközben keltik őket az ovi miatt hétvégén pedig az utazások miatt. Persze a szülők azzal érvelnek, hogy így tartalmas a gyerekek élete, de a gyerekeken látszik, hogy túl sok az infó. Szóval szerintem az arany középút a nyerő, legyenek programok, utazások, de csak mértékkel. Akkor a gyerekeknek is emlékezetesebb marad az élmény, fognak tudni örülni neki, nem fogják természetesnek venni a dolgokat és pihenni, regenerálódni is marad idejük. Páromat a szülei rendszeresen keltették hétvégente. Nem volt semmi különösebb dolog, csak úgy... Na az ilyet érthetetlennek tartom, sőt, kegyetlenségnek..
70. viva70 (válaszként erre: 68. - M0ncsa)
2015. szept. 24. 20:52
Na, erre inkább jobb, ha nem írok semmit...
2015. szept. 24. 19:16

Ez a cikk übergáz, úgy, ahogy van. Először is, mint a fórum hozzászólásai mutatják, nagyon sok nő is van, aki inkább otthon szeret ülni, tehát ez a legkevésbé sem nemfüggő. Másrészt viszont, ha annyira eltérnek az igényszintek a kifelé kontra befelé forduló életmódot illetően, mint ahogy a cikk ábrázolja, ott bizony nincs értelme tovább folytatni. Az meg még külön gyönyörű, hogy a kedves szerző azt javasolja, hogy a nő (és csakis a nő) nem csekély szervezőmunka árán teremtsen kész helyzetet, és ez elé a kész helyzet elé állítsa a férfit. Halló! Ez itt a 21. század! Nem kell többé a nőknek a kapcsolat terhének a túlnyomó részét a hátukon cipelniük! (Aki viszont saját akaratából dönt így, az a saját felelőssége, természetesen.) Minek? Főleg, ha egyszer nem éri meg!

Már csak egy kérdés motoszkál bennem. Ha egy páros két tagja ennyire nem összeillő egy ilyen alapvető kérdésben (introvertáltság kontra extravertáltság), akkor egyáltalán mi hozta össze őket???? :-O

68. M0ncsa (válaszként erre: 67. - Viva70)
2015. szept. 24. 19:11
Na ez a legrosszabb kifogas EVER. Persze attol fugg, mit jelent szamodra a "kimozdulas"...
67. viva70
2015. szept. 24. 18:09
Az otthonról való kimozduláshoz pénz is kell. Sokan vannak, akik mennének, csak nincs rá való. Pénz nélkül meg azért valljuk be, nem sok lehetőség van. Legalábbis rendszeresen.
66. syria (válaszként erre: 23. - 123e772adb)
2015. szept. 24. 16:57

Nem, nem mindenre, de ha másképpen nem megy, akkor váltani kell.

Persze, azért kimozdulok ha a párommal, vagy valamelyik fiammal közösen találunk valami jó kis programot. De napi, heti szinten nem téma, hogy menjünk.


Amúgy én sem voltam egyszer sem a szüleimmel se kirándulni, se nyaralni, se moziban, se színházban, étteremben meg kivált nem. De nem hibáztatom őket ezért. Akkor olyan volt a rendszer, hogy örültünk, ha hetente egyszer hús került az asztalra. Utazás? Nyaralás? A házépítés mellett sem idő, sem pénz, sem energia nem futotta ilyesmire. Akkor adatott meg nekik, amikor nyugdíjasok lettek. Akkor rendszeresen elmentek pl. Görögországba.


Tévedek, amikor azt gondolom, hogy fiatal létedre eléggé megkeseredett vagy?


Nekem a nyaralás nem azt jelenti, hogy kiadom egy havi fizetésemet, és 10-14 napig nem tudom magamat rendesen kialudni. A párommal (aki rendszeresen járja az országot a munkája végett) nekem a teraszom a Riviéra. :D

65. Sly7105 (válaszként erre: 63. - 123e772adb)
2015. szept. 24. 12:03
Az igen :) Én rettentően szeretnék úszni, de sajnos igazi víziszonyos vagyok, ami annyit tesz, hogy ha már derék ér a víz, akkor rajtam a pánik. Egyszerűen nem érzem magam biztonságban. Próbáltam beiratkozni pár éve egy felnőtt úszó tanfolyamra, de az oktató magabiztosságát is sikerült az idegességig fokoznom, amikoris feladtuk mind a ketten :) :)
64. Sly7105 (válaszként erre: 62. - 123e772adb)
2015. szept. 24. 12:02
Nekem még élnek a szüleim és együtt vannak, bár már idősek és nehéz látni, hogy mennyire másak lettek. Eltel az életük a munkával és ennek meg is van az "eredménye", nem túl egészségesek. Szerintem nem szabad az embernek agyon dolgoznia magát, semmi értelme nincsen. Inkább pihentek volna fiatal korukban, mentek volna erre-arra, annak több értelme lett volna. De most meg nagyon aranyosak, hogy idős koruk ellenére szeretnek elmenni szabadtéri koncerteket nézni, fürdőhelyekre, nagyjából ennyi, csak ez már nem ugyanaz az élvezet, mint fiatalabb korban. Sajnálom, hogy édesanyád elhagyott és a maga boldogságát kereste. Ezt nehéz lehet feldolgozni...
2015. szept. 24. 11:59
Amúgy úszni én sem tudok, de már nagyon jól tudom imitálni. :))
62. 123e772adb (válaszként erre: 61. - Sly7105)
2015. szept. 24. 11:52

Az én szüleim is így éltek. Apám már nem él, anyámnak új élete van 13 éve, most már ő is jön megy a világban, mert 27 év szar házasság után rájött, nem csak munka létezik. ;)

Én ennek amúgy örülök, csak ennek az volt az ára, hogy engem nagyon korán elhagyott egy férfi miatt. Haragszom rá, de közben úgy vagyok vele, éljen, csavarogjon, lásson világot! Ez az igazi szabadság! :)

61. Sly7105 (válaszként erre: 60. - 123e772adb)
2015. szept. 24. 11:41

:) :)

Én a Balatont 5. osztályos koromban láttam először. Mert a szüleim munka után otthon dolgoztak, a szőlőben, a kertben, a ház körül. Nem is volt akkor lehetőség wellness-hétvégékre. De még strandra is ritkán jártunk, emiatt úszni sem tanultam meg. A magam felnőtt életében már én irányítom a programokat, de nagyon sajnálom a szüleimet, akik leélték az életüket úgy, hogy csak lakodalmakba jártak, mert az is "kötelező" volt, azon kívül meg folyton dolgoztak.

60. 123e772adb (válaszként erre: 41. - Timycat)
2015. szept. 24. 11:37
Én is így voltam. Amikor anyámnak a fejéhez vágtam, hogy miért nem vitt/ek el soha, sehová, az volt a válasza, voltunk egyszer a Balatonon, csak nem emlékszem rá. Hát bameg, köszi. :/ :)
2015. szept. 24. 11:18
Én a magam részéről eléggé otthon ülős típus vagyok, szeretem az otthonom, a nyugalmat, a pihenést, amibe természetesen belefér sok minden. Filmnézés közösen, zene hallgatás, olvasás, alvás :) kertben ücsörgés bármi. De azért néhanapján ki kell mozdulni, kell egy kis változatosság és szerintem nem minden esetben kell hozzá sok pénz sem. Mi a párommal nagyon szeretünk eljárni kirándulni, az erdőt járni, persze ilyenkor jön velünk a 16 éves lányom is, ő nagy fényképész, tehát neki is jó alkalom szép képeket csinálni és jön velünk Maja kutya is, a Golden Retriever, aki egyenesen imádja ezt a programot. Néha barátokkal, néha anélkül, de főként ilyenkor ősz elején szeretünk menni, nem kell sokat gyalogolni, egy egészséges távot teszünk meg, a végén szalonna sütés, pihenés, aztán irány visszafelé. Ez nem kerül túl sokba, nyilván az autót tankolni kell. De van igényünk eseténként egy mozira, vagy vacsorára kettesben. Szóval én amondó vagyok, hogy ki kell mozdulni feltétlenül, azért is, mert kellenek a közösen eltöltött mindig megújuló élmények, hiszen ebből (is) táplálkozik a közös kapcsolat az életünk. A szerencsés az, ha a párok nagyjából hasonló ritmusban vágynak az otthonlétre és az elmenetelre. Mert aki otthon ülő típus, de a párja meg mászkálós lenne, az bizony problémás is tud lenni.
58. timycat (válaszként erre: 8. - 2ab16d5612)
2015. szept. 23. 22:08
Ez alapján én is introvertált vagyok, aztán tudja a fene.
57. timycat (válaszként erre: 51. - 267a12ec2a)
2015. szept. 23. 22:03

azért hosszútávon nem a gyerek a megoldás. Sőt egy gyerek sosem lehet megoldás, a gyereknek nem "dolga" megoldani a szülei problémáit.

Ha elfogadod a helyzetet, akkor x év múlva ne sírj, hogy milyen már a párom, stbstb... nagyon jól tudtad hogy milyen, közölte hogy nem fog változni, ha így is elfogadod akkor később se sírj. A gyerek hamar önműködő lesz, te pedig megint unatkozhatsz. Ha valakit 5-10-15 akárhány év múlva hibáztathatsz emiatt az csak te magad vagy.

2015. szept. 23. 21:38

örulök, hogy nem csak en gondolkozok igy : )

közbe anyummal is megbeszeltem ezt mert ö nem ertett meg sosem, hogy fiatal letemre miert nem jarok ide oda.. szeretek kirandulni koncertre jarni vagy fesztivalra etterem kavezo stb... de azert mindig nem teheti meg az ember, hogy szaladgaljon..

55. M0ncsa
2015. szept. 23. 21:01

Cikkel kapcsolatban: megenne a fene, ha allandoan menni kellene. Orulok, ha este lerakhatom vegre a fokhagymavalagam a kanapera, es nem kell sehova menni, semmit csinalni.


Gyerekek elott a legemlekezetesebb randik a ferjemmeel az egesz napos otthon mozizas-fetrenges volt, vagy epp egymas videojatek-szetgyakasa.


Jarunk neha tarsasagba, szulinapra, miegyebre, de mindketten egy hetig regeneralodunk egy-egy ilyen akcio utan. Engem (is) faraszt a zaj, tomeget utalom. Radiot nem hallgatok, teve csak akkor megy, ha valamit nezek (najo, vagy a gyerek, de az mar idegesit), egyebkent csond szokott lenni.


Meg szerencse, hogy a munkahelyemen is mindenki csendben dolgozgat, forditoiroda, legjobb :)

54. 2ab16d5612 (válaszként erre: 53. - M0ncsa)
2015. szept. 23. 20:58

Na ez igaz! Borzasztó emberfüggő a dolog!


Igazán nincs mit :D

53. M0ncsa (válaszként erre: 8. - 2ab16d5612)
2015. szept. 23. 20:49

Huuu, ez nagyon jo jellemzes, mintha rolam irtak volna. Nem is tudtam, hogy introvertalt vagyok :D

Hozzatennem viszont, hogy ha egy, azaz EGY darab emberrel vagyok mondjuk kaven, akivel van kozos tema, iszonyu sokat tudok pofazni. De ha ketten vannak, mar inkabb ok beszelnek, en nem jutok szohoz :))

52. 2ab16d5612 (válaszként erre: 51. - 267a12ec2a)
2015. szept. 23. 20:33
Vagy majd bevonod szépen a gyerek dolgaiba. El tudtok menni sétálni mert KELL :D vagy otthagy a p.csaba gyerekestül... Sajnoa benne van a pakliban.. Meg1 most tisztázd mielőtt magadra maradasz gyerekkel..
2015. szept. 23. 20:28

erre azt mondta gyerek mellett úgyse fogok unatkozni.

Tulajdonképpen az a gond nem tudom lekötni magam,gyerekkel menni fog....)

50. 2ab16d5612 (válaszként erre: 48. - 267a12ec2a)
2015. szept. 23. 20:26
Azt ugye vágod hogy gyerek mellett még ennyi se lesz.. Ha ennyire zavar akkor ne szülj neki az ég szerelmére...
49. 2ab16d5612 (válaszként erre: 44. - Timycat)
2015. szept. 23. 20:24
Na évente 4-5 program van :D doszt elég. Sőt idén bőven túl is teljesítve.
2015. szept. 23. 20:24

Nekem is nagy bajom hogy nem megyünk sehova.

És ő van megsértődve!

Ha panaszkodom csak azt mondja hogy akkor keressek mást,ő már komolyabb életet szeretne.

Jó babát tervezünk,de nem is buli meg ilyesmire gondoltam,hanem például sétálni,beülni teázni.....


Ő olyan "lusta"tipus,noszogatni kell.Mondtam menjünk a Gellért hegyre nem kerül semmibe...Ő kétszer ugyanarra a helyre nem megy....Ennyi:(


Mit csináljak?Néha unatkozok itthon,nem megyünk sehova.

Az előző barinő többek között ezért hagyta el.Én nem fogom csak rosszul esik

47. 2ab16d5612 (válaszként erre: 46. - Timycat)
2015. szept. 23. 20:21
Ezek közül sokat próbáltam. Egyszerűen nem köt le. Nem tehetek róla. Megcsinálom mint feladat a másikért.. De nekem ez nem öröm.. 100ból egy.. Rosszul érzem magam. Egészen kicsi korom óta erősen antiszociális vagyok.. Csak megtanultam megjátszani az érdeklődést. A beilleszkedés végett..
46. timycat (válaszként erre: 43. - 2ab16d5612)
2015. szept. 23. 20:14
Másrészt nem csak a nyaralás a program, annyi szuper hely, program van (koncert, fesztivál, előadás, kiállítás, túra (bor-, gasztro-, bicaj-, lovas-, hummer-, vitorlás-, akármilyentúra) jetski, csónakázás, pecálás, ejtőernyő, bungee, sétarepcsi, városnézés, bármilyen sport, felsorolhatatlan) csak jössz meg mész, nem kell idegen dolgok közt lenned
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook