Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elég egy rossz döntés… fórum

Elég egy rossz döntés… (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elég egy rossz döntés…

1 2 3 4
2010. jún. 7. 16:31
*a barátnő oda, vagy a csaj... *
2010. jún. 7. 16:28
Nagyon nehéz egy ilyen helyzetet kezelni. A párodat sem akarod megbántani, viszont a férfiak sok dolgot nagyon nem szeretnek észrevenni. Azt pedig, mielőtt még az a baj, hogy néhány nőt az őrületbe kerget az anyósa, tudomásul kell venni, hogy - mint egy másik fórumon is olvastam - nem csak a fiúk ragaszkodnak az anyjukhoz, de az anyjuk már-már túlzottan. És sok pasi elkényelmesedik, nekik ez nem jelent gondot, aztán kopp a barátnő oda, a csaj bírja és nyeli a dolgokat, de nem lehet önmaga. Azért azon is elgondolkodnék, hogy egy olyan családban, ahol lánygyermek van, mennyivel kisebb az esélye annak, hogy ilyen anyóssal szembesüljünk?! Nálunk anyukám egyáltalán nem csinál a gyermekei dolgaiból, párkapcsolataiból gondot. Tudja, hogy ez a mi életünk, a mi érzéseink, ő nem mondhatja meg ki iránt mit érezzünk, mikor mit csináljunk. Van sógorom és van bátyám is. Mindkettővel remekül kijön, és a Páromat is kedveli. Szomorú, én sajnos nem érzem ezt annyira fordítva, s ugyan én nem állok még egyáltalán közel a házassághoz, a Páromat szeretem (nyilván bántani sem Őt, sem az anyját nem akarom), de már így is vannak dolgok, amik kiborítanak néha. :(
2010. jún. 7. 16:26
meg kell neki magyarázni, hogy lehet, hogy jobban tudja, de engedjen nektek is teret, és ha nem sikerül akkor csak magatokat hibáztathatjátok.ha meg az ő tanácsa miatt szívtok akkor őt fogjátok hibáztatni, és az rosszabb lenne mindenkinek.hátha ettől megijed az anyós:-)
2010. jún. 7. 16:24
Kedves Ministry! Én is egyke vagyok és szüleimmel egy családi házban (de külön lakásban) lakunk a feleséggemmel. A megoldáshoz mindkettőtökre szükség van. Előszőr a pároddal beszéld meg a problémád. Ha nem partner a "külön válásban" - durván fog hangzani - hagyd ott, mert pokol lesz az életed. Ha sikerült mellédállítani, akkor pedig mindketten beszélgessetek el a "drága" anyukával. Nálunk ezt egy 1 éves kiküldetés pluszban teljesen orvosolta a problémát. Nincs minden nap találka meg minden... Azonban az együtt élésnek vannak előnyei is, ha a "drága" anyuka tartja magát az általatok szabott szabályokhoz...
66. Ministry (válaszként erre: 65. - Dd0ee9999f)
2010. jún. 7. 16:20

De párom nem önző, egy nagyon jó szívű ember, aki szívesen segít másoknak is.

A pénzt pedig nem szórja el.

A szülők csak egyszer segítettek, amikor a lakást vette, azt is csak azért, hogy ne kelljen hitelt felvenni.


Az anyja viszont folyton segíteni akar, és ha finoman jelezzük, köszönjük, nem kell, akkor jön a sértődés, meg az én jobban tudom szöveg... :S

2010. jún. 7. 16:14

Kedves Ministry !

Az irásod mintha a hugom házasságáról szolna,persze

nem betüről betűre,de a lényeg hasonló.Sogoróm egy-

ke a velejáró minden rossz tulajdonsággal,őnző,az

isten pénze sem volt elég neki/gazdálkodás képtelen

bevétel-kiadás/álandó szülői kisegités.Az annya álandó segitése irányitása a fiatalók életét,a 2 gye

rek születése után még rosszabb lett.Hugom nyuszi

volt soha nem mondott nemet.A lényeg szülők halála után vége lett a ház.-nak.sogór elszabadult

64. Ministry (válaszként erre: 63. - 656f03db60)
2010. jún. 7. 16:13

Nálam semmilyen nem volt.

Mint írtam, tök jól elvoltunk, szinte második anyámként szerettem.

Amíg el nem költöztünk, nem volt nála ennyire erős ez a "gondoskodni kell a fiamról, mert nélkülem még a falatot sem tudja megrágni" dolog sem.

2010. jún. 7. 16:06
Sziasztok! Milyen előjelei vannak, hogy később sok konfliktus adódhat az "anyóssal"? Túlszeretés? Féltés?
62. Ministry (válaszként erre: 59. - Supin)
2010. jún. 7. 15:41

Ebben én is egyet értek, de te, mint anya, szerintem te is belátod, hogy ha nem vágyunk valakinek a társaságára, akkor nem kell ráerőltetni.

Ha el akarunk menni valahova, akkor 28 évesen ne magyarázkodjon a párom, hogy miért nem értünk haza este 10 órára.

Vagy miért kell nekünk egy romantikus hétvégét együtt tölteni, és miért nem megyünk ki azon a hétvégén is a nagyszülőkhöz, ahogy előtte 3 hónapon keresztül, minden hétvégén tettük.


Ha elmegyünk fagyizni, akkor nem csak kidobjuk a pénzt az ablakon, hanem levezetjük a feszültséget, és megbeszéljük a dolgainkat.


Ha egyszer megbeszéltük, hogy hetente egyszer én főzök neki, egyszer pedig ő nekünk, és összejárunk vacsorázni, akkor ne hordja le azokon a napokon is a kaját, amikor én vagyok a soros.


Ha az ágyban akarunk enni, akkor ne mondja a magáét, hogy mennyit kell takarítani, mert nem neki kell megcsinálni, hanem nekünk.


Ha nekünk a piros függöny tetszik, akkor ne jöjjön azzal, hogy ő sárga függönyt képzelt el a mi hálószobánkba, vagy hogy fúrjunk új lyukat a képnek, mert a felső széle nincs egy vonalban a szekrény felső élével...

2010. jún. 7. 15:34
Felvetődött ez a hoxaportálon mit kezdjek anyósommal, mert vannak kivételek, akik megértőek és tapintatosak, de az a szomorú tény, hogy ebből van a legkevesebb. Inkább forditva lenne és azok lennének inkább többségben, aki rendesek, de az életben egész másképp mükődik. A Mi esetünkben visszaemlékezve inkább anyukám szólt bele és vele álltunk hadilábon és nem a férjem anyukájával. Igazán, ha mindenki reálisan gondolkodna, akkor megbeszélni a felmerült problémákat és ha lehet elkerülni a súrlodásokat. Üdv.Ágnes
60. fa49298316 (válaszként erre: 59. - Supin)
2010. jún. 7. 15:27
egy szóval sem mondtam, hogy a fiatalok nem hibásak!csak néha a szülök tulzásba viszik az irányítani akarást.én anyummal jártam így.sajnos ugy tünik anyosnak jobb, mint anyának, mert wngem akart állandóan irányítani.még most is, csak nem nagyon engedem.ha jo a tanács, megfogadom, de ezt el lehet intézni baráti hangnemben is.én igy vagyok a volt és a jelenlegi anyósommal is. tökéletes az öszhang, szertjük egymást és kölcsönösen elfogadjuk egymás véleményét még ha nem is értünk egyet
59. supin (válaszként erre: 38. - Fa49298316)
2010. jún. 7. 15:23

Na! Na!

Anya vagyok és anyós is egyben...

De a fiatalok sem hibátlanok!!!!

Nem gondolod..

Az éremnek 2 oldala van...vagy 3 ????

58. supin (válaszként erre: 10. - Flasch)
2010. jún. 7. 15:16

Nagyon jó gondolatok!!!!Köszi,hogy leírtad.

Ezt írtam volna...

57. fa49298316 (válaszként erre: 53. - Ministry)
2010. jún. 7. 13:23
össze kéne ülni neked, a párodnak, anyósodnak és az ő "párjának", és együtt elbeszélgetni.ha 3-an mondjátok neki a valóságot, akkor már csak elgondolkodik, nem?
56. flasch (válaszként erre: 53. - Ministry)
2010. jún. 7. 13:23

itt a pont!!!!! igy van, jól látod, azért törődik mással, mert a saját életében nem találja mega bodogságot, és hát szegény unatkozik, igy dobja fel a napjait...

szörnyű, de igy van.

minthogy próbálna egy jobb életet felépíteni magának, akárhány éves is. akkor lenne ami leköti, és nem az ember ayára menne.

55. Cyntia (válaszként erre: 52. - Fa49298316)
2010. jún. 7. 13:22
..és tudod mennyi ilyen orvosi eset szaladgál az utcán??? Rengeteg sajnos.. és a legnagyobb gáz? Hogy ők ezt nem ismerik be.. Én kényszermegoldásokat alkalmaznék!!! :)))
2010. jún. 7. 13:22

Amikor én megismerkedtem a párommal, akkor ő is teljesen az anyukája bűvkörében élt. Én nem akartam ezt megváltoztatni, kívülállóként láttam anyósom rossz szemléletét, azt, hogy mennyire nem jól kezeli a pénzét és hogy mennyire nem jól értelmezi a gyereknevelést. Páromék 4-en testvérek, a húgai akkor még kisebbek voltak.

Aztán amikor meglátta, hogy az én családomban mennyire máshogy működnek a dolgok, ahogy a munkahelyén látta, hogy a kollégáinál, barátainál is bizony máshogy csinálják a szülők, szépen-lassan rájött, hogy az ő anyukája mennyire rosszul értelmezi az anya-szerepet (szerinte a gyerekeknek kötelességük anyagilag is támogatni a szülőket, és szerinte neki az a feladata, hogy 1 szakmát adjon a gyerekeinek, de miután már nem kap utánuk családi pótlékot, nem taníttatja őket stb.)

Ma ott tartunk, hogy nekem majdnem jobb kapcsolatom van az anyósommal, mint a páromnak. Ha jön hozzánk néha-néha, akkor engem hív, ha családi esemény van, velem beszéli meg. Ha meg bepróbálkozik, pl. a kislányunk születésekor oda akart jönni az első héten segíteni, akkor a férjem leteremti. Persze a férjem olyan típus is, aki megmondja a magáét, de ez most ebből a szempontból nagyon jó! Nálatok is az lenne a megoldás, ha a párod mondaná az anyjának, hogy pl: anyu, hogy jutott eszedbe egy adag ételt hozni? vagy hozz kettőt, vagy egyet se! Hidd el, nálunk ez hozta a megoldást.

53. Ministry (válaszként erre: 52. - Fa49298316)
2010. jún. 7. 13:20

Én erre azt mondtam a páromnak, hogy mindenkire féltékeny.

Féltékeny a fiára, mert boldog, a volt férjére, mert boldog, és miközben minket irigyel, elmegy a saját boldogsága mellett....

52. fa49298316 (válaszként erre: 49. - Ministry)
2010. jún. 7. 13:19
akkor nem értem.ha neki is van lehetősége a boldogságra, akkor miért nem lesz boldog és hagy békén mindenkit, hogy ugy élje az életét, ahogy neki jó?a saját boldogságának az ellensége?ez már orvosi eset :-)
51. Cyntia (válaszként erre: 37. - T.Ili)
2010. jún. 7. 13:19
:)))!! Köszi, ezért érdemes volt feljönnöm az oldalra :)!
50. Cyntia (válaszként erre: 23. - Flasch)
2010. jún. 7. 13:18
Köszönöm :)!
49. Ministry (válaszként erre: 48. - Fa49298316)
2010. jún. 7. 13:17

Van valakije, aki kérte, hogy költözzenek össze, de nem akar menni, mert a közelünkben akar maradni.

Így ha ő nem megy, majd mi megyünk.


Tudod, vele is nagyon jóban voltam, és ha nem viselkedett volna úgy, akkor most nem kerülnénk.

48. fa49298316 (válaszként erre: 47. - Ministry)
2010. jún. 7. 13:14
akkor ne csodálkozz a viselkedésén.személye elleni támadásnak veszi azt, hogy jóban vagytok a párod apjával és az uj családdal.ő talált magának vkit a válás óta, vagy egyedül él?
47. Ministry (válaszként erre: 46. - Carolll)
2010. jún. 7. 13:10

Egyetlen gyerek, és évekkel ezelőtt elváltak.


Azért sem kedvel szerintem, mert amíg én nem voltam, párom az apját évente 2-3-szor látta.


Mióta megismerkedtünk, nem érdekel, mi volt anyós-após között, ő az apósom, szóval hozzájuk is gyakran megyünk. Azóta a két férfi egymásra talált, és elég közel kerültek egymáshoz.

Após felesége egy csupa szív, dumás nő, akivel nagyokat lehet pletykálni, és szívesebben viszem magammal ruhát nézni, vagy csak úgy vásárolgatni.

2010. jún. 7. 13:07
Gondolom, hogy amúgy a párod az egyetlen gyermeke. Mert ilyenkor még durvább szokott lenni az anyós ügy. A több testvér megosztja az energiáit.
45. Ministry (válaszként erre: 44. - Sokcsoki)
2010. jún. 7. 13:02

Én is sokáig hagytam, most már igyekszem nem felvenni a dolgokat. Ha valamit mond, egyik fülemen be, a másikon ki.

Csak még sem élhetünk öröké így, hogy egymás alatt lakunk, és kerülgetjük egymást...


Ráadásul párom is sokkal nyugodtabb, ha nem találkoznak pár napig....

2010. jún. 7. 12:59
Mi 2 évig anyósékkal laktunk, anyagi kényszerűdégből, de még azóta is dirigál, utasítgat, kioszt, ha találkozunk. A lehető legkisebb és a legnagyobb dolgokba is beleszólt, mindent úgy kellett csinálni, ahogy ő mondta. Ha nem követtem szó szerint az instrukcióit, hiszti volt, kiabálás, sírás, és óriási feszültség. A férjem sem mert vele szembeszállni soha, sajnos sosem fogta a pártomat, inkább kivonult a konfliktusokból. Sajnos, nem mertem soha visszaszólni anyósnak, és ez megmérgezte az egész házasságomat: férjemmel minden veszekedésünk oka anyós miatt volt. Csak néhány példa: a leveleimet csak akkor kaptam meg, ha már ő felbontotta és elolvasta őket, az jöhetett hozzám babanézőbe(pl. barátnő, vagy rokon), akire előtte ő rámondta, hogy jöhet,a kisfiamat nem vehettem fel, ha sírt, mert ne kényeztessem el. Most már úgy kerülöm, ahogy csak tudom, az első éveket én végigbőgtem. A mai fejemmel nem értem, miért nem tiltakoztam soha. Vagy a férjem, mivel ő látta, hogy állandóan csak bőgök, amikor anyós szemétkedett velem. De persze ő mindig megértő volt az anyjával, hisz " rá kell hagyni, csak szeretetből csinálja, meg azért, mert úgy gondolja, hogy ő jobban tudja". Csak ha mindig ráhagyja az ember, akkor egész életében boldogtalan lesz.
43. flasch (válaszként erre: 42. - 864c5534c9)
2010. jún. 7. 12:52

:)

csak egyetérteni lehet a javaslatoddal, bizony ilyenkor csak a távolság hozhat jobbat.

Nekik nem lehet megfelelni, elég jól csinálni vmit, ahogy írtad, mindenben találnak kivetnivalót, sajnos.

De ők (már aki) ilyenek, szóval ha az ember ezen állandóan eszi magát, csak magának árt.

Persze nagyon nehéz figyelmen kívül hagyni a beszólásokat, főleg annak, aki a lelkére veszi a dolgokat.

De nem is értem, hogy csupán önzőségből (mert a kisfiának nem ő már a legfontosabb, hogy képesek ilyen sárkánnyá válni)

Ők nem érzik, hogy ezzel csak ártanak? (a kérdés költői, mert tudom, hogy érzik, sőt ez a céljuk is vele)

42. 864c5534c9 (válaszként erre: 19. - Ministry)
2010. jún. 7. 12:44

Most olvastam, hogy már tervben van azóta egy másik lakás...Sok szerencsét hozzá. Ha 1 tanácsot elfogadsz, akkor jóóóó messze legyen az anyóstól...


A gyereknevelésbe is amúgy beleszólna.

Én mikor havonta csak pár órára látom az anyósom, akkor is olyanokat mond, ami rettenetesen bántó. Utána 2 éjjelt nem alszok: kövér a gyerek, máskor sovány a gyerek, ezt egye, azt egye, ez minek kell neki, azt ne add neki, így tartsd, úgy tartsd, minek van rajta cipő, miért nincs rajta cipő, így vigyem, úgy vigyem, ez nem jó, az nem jó, stb.... Kiidegel az okoskodásaival... Abban a havi pár órában vagy 50 évet öregszem...

2010. jún. 7. 12:33

Én a helyedben azonnal elköltöznék, akár albérletbe is. Ha a párod szeret, akkor megérti, hogy ez így nem mehet tovább...


Mi 60 km-re lakunk az anyósomtól.

Havonta látogatjuk, van, hogy havonta 2-szer is lemegyünk, de az a pár óra elég vele, hogy utána 1 hónapig gyomoridegem legyen tőle, ha rágondolok, mert olyanokat mond...

Örülök, hogy nem lakunk a közelében. Így is sokszor az őrületbe kerget...Szerencséje, hogy alapvetően nyugodt természet vagyok...Különben már szóba sem állnék vele...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook