Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » El lehet "vitetni" valakit a pszichiátriára, ha ő maga nem egyezik bele? fórum

El lehet "vitetni" valakit a pszichiátriára, ha ő maga nem egyezik bele? (beszélgetős fórum)


1 2
18. 3d787b167a (válaszként erre: 16. - 7125d37d63)
2015. júl. 9. 21:29

Nosza rajta!


Barátnőd hol van, mi a francért nem önt le egy kanna hideg vízzel!?

17. viva70 (válaszként erre: 8. - 7125d37d63)
2015. júl. 9. 21:29
Pedig kaptál egész használható tanácsokat is. De, úgy tűnik nem akarod észrevenni azokat. Való igaz, én írtam olyant, hogy keseregsz itt a fórumokon, de ez így is van. Az odáig rendben van, hogy leírod, ami bánt, "meghallgatunk", próbálunk alternatívákat felvázolni neked, de az életed alakítása csakis a te kezedben van.
16. 7125d37d63 (válaszként erre: 13. - 3d787b167a)
2015. júl. 9. 21:27
Kirúgtak nemrég, most keresek állást.
15. 7125d37d63 (válaszként erre: 12. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 21:25

Mint írtam nekem nem küldtél semmitt, mert nekem tőlled nem volt bejövő üzenetem!

De egy üzeneten most nem fogok fenn akadni.

Köszi, hogy a fórumot és csatornát elküldted.

De már írtam nem kaptam tőlled privát üzenetet.

14. 7125d37d63 (válaszként erre: 11. - Krautmanno)
2015. júl. 9. 21:22

A szüleim erről beszéltek a minap, hogy talán jobb lenne nekem ott bent. De szerintem nincs szükség rá.

Tudom, hogy kell e a segítség, mostmár járok orvoshoz.

De nem szeretnék pszichiátriára menni...

13. 3d787b167a (válaszként erre: 10. - 7125d37d63)
2015. júl. 9. 21:21
Tanulsz, dolgozol?
12. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 8. - 7125d37d63)
2015. júl. 9. 21:21

Nem szoktam hazudni. De te úgy tűnik, igen.


Kinek: Mimi., 2015-06-27 21:09

Téma:

Üzenet:

Szia Mimi!

Az imént olvastam a fórumot, amit indítottál, és úgy döntöttem, inkább privátban írok, a sok "túlokos" tanácsadó miatt, aki mindenbe beleszól fölöslegesen.


Megértem a problémádat, és tudd, hogy nem vagy vele egyedül. A legnagyobb problémája a legtöbb embernek, hogy önmagával nincs kibékülve, önmagát nem tudja elfogadni, nem szereti. Emiatt aztán nem talál célokat, és nem látja értelmét az életnek. Én úgy gondolom, mindenkinek joga van meghozni azt a döntést, hogy önként kilép az életből, és huszonévesen nekem is volt olyan időszak az életemben, amikor közel álltam hozzá, hogy megtegyem. Most (50 fölött) már örülök, hogy akkor úgy döntöttem, nem teszem meg.

Most már úgy gondolom, hogy mindannyian céllal kerültünk ide a földre, és mivel úgyis előbb-utóbb meg fogunk halni, ne lépjünk ki előbb, mint ahogy az szükséges. Inkább használjuk fel a rendelkezésünkre álló időt a tőlünk telhető lehető legjobban.


Én első körben azt javaslom, hogy kezdj el hallgatni hanganyagokat és olvasni írásos anyagokat, amelyek segítenek, hogy minél több ismeretet szerezz az életről, a halálról, önmagadról. Van egy fórum, ahol rendszeresen teszek fel olyan anyagokat, amik nekem is segítettek, nézd meg, hátha találsz olyat, ami segít neked is. Azon kívül konkrétan ajánlani szeretnék neked egy motivációs trénert, akinek a hanganyagait épp a napokban találtam, és nagyon sok építő és hasznos dolgot lehet tőle tanulni. Ő nagyon közel állt ahhoz, hogy öngyilkos legyen, de végül ő sem tette meg, és végül megtalálta az életcélját, és ma sikeres és boldog ember. Azt javaslom, hogy hallgasd meg a neten elérhető előadásait, biztos vagyok benne, hogy találsz olyan gondolatokat, amik téged is előre vihetnek. Azon kívül légy türelmes magaddal, mert ha most ilyen mélyen vagy lelkileg, ez nem fog egyik napról a másikra megváltozni, de napról napra egyre jobb lesz, ha az elmédet elkezded táplálni olyan szellemi táplálékkal, amire valójában szükséged van.

Tehát először ajánlom, hogy hallgasd meg ezt az interjút Szabó Péterrel:

[link]

Ez pedig a csatornája, ahol találsz tőle néhány nagyon hasznos motiváló előadást:

[link]


Ez pedig az a fórum, ahol találsz többféle hanganyagot és könyvet. Ajánlom, hogy minél előbb nézd meg Louise L. Hay anyagait.

www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=154457&p4=2


Megértem, hogy nem tudsz erről beszélni a szüleiddel, bár lehet, hogy megértenének. Annak idején én sem tudtam beszélni az enyémekkel arról, hogy mennyire értelmetlennek és céltalannak éreztem az egész életet. De hidd el, hogy képes vagy magadat felépíteni, csak el kell kezdened. Ahogy az elméd megkapja a szükséges útmutatást, elkezd dolgozni, és jobb irányba fordul szép lassan az életed. A párkapcsolattal pedig ne is foglalkozz, amíg magadat nem teszed helyre. Addig nem várhatod, hogy egy jó párkapcsolatot tudsz kialakítani bárkivel is, amíg saját magaddal nem sikerült kialakítani egy elfogadó, szeretetteljes kapcsolatot. De ha saját magaddal rendbe jössz, meg fog jelenni az életedben a megfelelő partner.


Remélem, meghallgatsz néhány dolgot, amit küldtem, mert ezzel legalább esélyt adsz magadnak, hogy kilépj a mélypontról. Utána már egyre könnyebb minden.

Sok sikert és mielőbbi javulást kívánok neked, szeretettel:

Andrea.

2015. júl. 9. 21:18
Téged akarnak bevitetni?
10. 7125d37d63 (válaszként erre: 9. - 3d787b167a)
2015. júl. 9. 21:18
20 Éves.
9. 3d787b167a (válaszként erre: 8. - 7125d37d63)
2015. júl. 9. 21:17
Mennyi idős vagy?
8. 7125d37d63 (válaszként erre: 7. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 21:16

Nekem nem írtál de mind1.

A kapott "tanácsokra" pedig azért nem válaszoltam a végén, mert azt írták minek picsogok, sajnáltatom magam. De azért köszi szép estét.

7. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 1. - 7125d37d63)
2015. júl. 9. 21:12
Tulajdonképpen mi a célod ezekkel a fórumokkal? A másodiknál írtam neked privátban, nem is válaszoltál. A kapott tanácsokra nem reagálsz. Tulajdonképpen mit akarsz? Ha nem csak szórakozol az újabb és újabb fórum indításokkal, hanem tényleg ilyen problémáid vannak, akkor ne fórumozgass, hanem tegyél érte, hogy megoldd a problémákat. Ha viszont csak szórakozol, akkor további jó szórakozást!
6. kszb
2015. júl. 9. 21:07
ha ön- és közveszéllyel fenyegetőzik, és nem beszámítható, akkor beviszik. A kezeléshez se kérik ki a beleegyezését.
2015. júl. 9. 21:06
Ha kihívod a mentőt, mert olyat tesz, akkor beviszik.
2015. júl. 9. 21:06
Gondolom attol fugg, hogy jelenthet-e veszelyt masokra vagy sajat magara.
2015. júl. 9. 21:05
Vagy ha ön és közveszélyes. Öngyilok meg ilyenek esetén
2015. júl. 9. 21:01
Ha halucinál, vagy mifene.
2015. júl. 9. 21:00
Ha valaki nem egyezik bele akkor is bevihetik a pszichiátriára?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook