Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » El akartam ajándékozni a babaruhákat de... fórum

El akartam ajándékozni a babaruhákat de... (beszélgetős fórum)

2022. dec. 12. 08:22

Szerintem ha pár db elajándékozol az rendben van. A többit meg ha úgy gondolod beszéld meg pároddal, hogy jelképes összegért. Ő is negnyugszik és neked is jó lenne.

Ingyen én sem adnám oda az összes baba holmit. Persze nem megy drágán el a használt, de ha bele gondolsz hogy mire felnő egy gyerek mennyi ruhát veszel még... sok kicsi meg sokra megy.

27. timycat (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 11. 09:54
Ajándékozd el és kész. Azt sem értem miért kell pár pizsit családilag megvitatni. Gondolom a férjed észre sem venné ha eltűnik otthonról pár kinőtt gyerekpizsi.
26. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 11. 09:15
Mi házasok sem vagyunk, de ha én elviszem a kártyáját, nem kérdezi meg mire kellett. Tudom, mindenki máshogy él, de nem gondolod, hogy ez már túlzás részéről?
25. Ágio8405 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 11. 09:00
Akkor tedd meg. Nem vagy a tulajdona, nem a főnököd vagy apád. Mondd meg te így gondolod és kész. Főleg hogy csak pár db-ról van szó.
2022. dec. 11. 07:01
Ajándékozd el és kész. Kimosod, kivasalod beleteszed egy csinos kis babás dobozba vagy ajándék papir szatyorba és széles mosoly és pár kedves mondat kiséretében átadod. Mindenki örülni fog.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Charlize)
2022. dec. 11. 05:26
Közös bankszámlánk van,így persze megbeszéljük mindig,hogy mire költünk,mire nem.Ez így korrekt.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Anyagi)
2022. dec. 11. 05:20

3ik baba,így nem szeretnénk már többet.Külföldön élünk és itt ilyen hasznàlt dolgokat max pár centekért/db vesznek meg,most amit én odaadnék,mivel ugye a babám 6hónapos,emiatt nincs is sok,tényleg pár pizsiről van szó.Eladva mit nyernék 5-10€t?Az itt nem pénz.Én csak kedveskedni szeretnék,mert annó nekem is jól esett volna,ha kaptam volna valakitől,mìg pl mai napig a saját anyám sem vett soha a gyerekeknek semmit.Szóval értsd jól..

Párom is megértem,mert persze nekünk is pénzbe került,de anyagilag sem úgy állunk,mint akik belehalnának abba a pár db elajándékozott ruhába.

Attól függetlenül,hogy én a szüleimtől sosem kaptam semmit,soha semmi ajándékot a gyerekeim számára,én szeretek másoknak kedveskedni..

2022. dec. 10. 22:12

Én álltam már mindkét oldalon. Voltam tök csóró, aki mindent pénzé tett, és úgy is hogy elajándekozom.

Nem hiszem, hogy a férjed rosszat akar. Csak úgy érzi,ha ti megvettetek teljes áron a baba ruhát, akkor az ismerős is vegye meg legalább harmad áron. Én sem ajándékoznam el. Főleg hogy neked is bébid van. Mert ha már egy 5 éves gyerek babaruháit szortirozod,ám legyen, jó fej lehetsz kolléganőnèl. De így sztem is túlzás.

20. Charlize (válaszként erre: 18. - Anyagi)
2022. dec. 10. 19:50
A 8-10 ezer Ft-os C&A téli dzseki senkinek sem kell 3000-ért pl.
19. Charlize (válaszként erre: 18. - Anyagi)
2022. dec. 10. 19:44

Az a megdöbbentő, hogy megveszik 200 Ft-ért azt az állapotút, amit én pl. kukába dobok. De a megkímélt újszerű nem kell fél áron sem, de harmad áron sem. (Persze műkörömre futja mindnek.)

100 Ft-okért nem fogok fél napot csetelni meg keresztbe-kasul méricskélni, amikor tudni lehet egy adott márka méretét. Teljes idős munkám van, és pici gyerekem. Nincs időm hülyeségre, hogy aztán benyögjék, hogy "bocsi a párom szerint mást keressünk" vagy csak eltűnjenek.

Ez azt jelenti, hogy nem akarom eladni?

18. Anyagi
2022. dec. 10. 19:35

Ezek mind új ruhák voltak a boltból???


És ti nem akartok több gyereket?


Létezik bababörze is, ahol sok mindent el lehet adni - és venni is persze!

De a börzén is van olyan aki el akarja adni és van olyan aki nem! Ez utóbbi olyan magas árat szab, hogy biztos nem veszik meg tőle...

2022. dec. 10. 17:40

Amit kefelejtettem: nem értem, hogy pasik ilyesmibe miért szólnak bele. Miért gondolják, hogy meg kell őket kérdezni???

Volt olyan, hogy az 5000 Ft-os szettet, amit csak kimostam és nem is adtam soha a gyerekre, 1000-ért nem akarta megengedni a fickó, hogy a terhes felesége megvegye.

Meg használt cipőt játszósnak is “meg kell kérdezni a páromat”. Tényleg így élnek emberek??? Pfff…

16. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 17:35

Nektek nem lesz több gyereket, nem fog már kelleni?

Hirdesd meg, ha nem viszik el, add oda a kolléganőnek. Előbb-utóbb hegyekben fog állni, ahogy nő a gyerek.


Én is próbáltam eladni, de itt nálunk lehetetlen, néha 1-2 db megy el fillérekért, pedig H&M meg C&A cuccok, anyu meg én vettük, csak a kisfiam hordta.

Ha ismernék olyat, akinek érdemes odaadni, megérdemli, megbecsülné, én is odaadnám.

15. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 17:10
A párod nem fösvény, hanem carevő.:((
14. Icuska538 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. dec. 10. 16:10
Beszélhetünk róla. Nekem lettek unokáim. Megvenmém.
13. pteri
2022. dec. 10. 15:59
Én is ingyen adtam tovább. Néha próbáltam pénzzé tenni. Sose sikerült. Ha a férjem kifogásolta volna, mondtam volna, látom nagyon ráérsz, állj ki vele a legközelebbi bababörzére, add el. De neki se jutott eszébe, hogy ismerőstől, rokontól pénzt kérjen érte.
12. andi6020 (válaszként erre: 8. - Panna.33)
2022. dec. 10. 15:17
Én sem, de nem is érdekelné.
2022. dec. 10. 14:31
Csak jopenzert adnak. Ha a nunaja mukodik, mukodjon a penztarcaja is. 😀
2022. dec. 10. 14:31

Én meg fiam játékait szeretném elajándékozni, amiket az unokámnak raktam el. Szinte már muzeális értékűek. 🙂 Játékok, meséskönyvek, diavetítő néhány filmmel. Nem lesz unokám. Az itteni fiatal családoknak meg se említem, mert ismerve őket, hamar a szemétbe kerülnének ezek a kis kincsek.

Tudtok tanácsolni valamit mi tévő legyek?

9. gyöngy:) (válaszként erre: 8. - Panna.33)
2022. dec. 10. 14:07
Én sem, de nem is érdekelné.
2022. dec. 10. 13:11
Én ilyesmibe nem szoktam bevonni a férjemet. Úgy érzem, elég nagylány vagyok az önálló döntésekhez.
2022. dec. 10. 13:03
Egy komplett babaruha-csomagot megvenni tényleg egy vagyon. Szerintem az lebeg a férj szeme előtt, mennyit adott ki érte, ha amúgy jó ember, akkor is gondolhat erre. Add oda úgy, hogy ha kinőtte a gyerek, adja vissza a csajszi neked, ami nem amortizálódott le teljesen! Hátha lesz másik gyereketek, ne kelljen mindent megint megvenni. Eladni még akkor is el tudod, bár annyira potom árakon mennek a babaruhák, hogy nem is biztos, hogy érdemes belefogni.
2022. dec. 10. 12:55

Nem kell nekik mindent elmondani. Nekem soha az életben nem szólt be, ha vettem valamit, mégsem mondok el neki egy csomó ilyen apróságot. 😀

Ezek ilyen én dolgaim, amihez semmi köze nincs. Én odaadnám, aztán mit tud csinálni???

5. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 11:57

Ùgyse tartja szamon. Az ilyen faszari alakok altalaban figyelmesek. Nalunk a csaladban volt babaruha, Amit anyam odaafott a kolleganojenek, az egy masiknak, ez 10+ ev utan visszakerult hozzank, mikor a kicsi tesom szuletett. Minden Baba hordta par honapig.

De az cinkes, hogy ilyen alakkal kototted le az eleted.

2022. dec. 10. 11:35
Én sem adnám pénzért.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 11:32
Ha továbbra is olyan, mint amilyennek ismered, akkor miért vagy elkeseredve?
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 10. 11:25
Mondd azt, hogy megvette :)
2022. dec. 10. 10:51
...tehát van egy volt kolléganő,egy fiatal lány akivel nagyon egyeztem.Mivel most szült és pár hónap van a babáink közt,oda szerettem volna ajándékozni amiket az enyém kinőtt.Viszont a párom megjegyezte,hogy ha pár db rendben van,viszont ha több akkor vegye meg.Ez nekem nagyon rosszúl esik és nem tartom korrektnek.Sajnos párom eléggé "fösvény"típus,amit megértek,hogy persze ügyelni kell a pénzre,de azért nehogy már kinőtt babaholmikon akadjon fenn.Ez nekem nagyon rosszul esik és mégis mi ez,hogy jòformán engedélyt kell kérnem?Nagyon elkeserít ez a helyzet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook