Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csaló, átverő sms-ek fórum

Csaló, átverő sms-ek (beszélgetős fórum)


1 2
35. Baba_rózsa (válaszként erre: 32. - Channa*)
2023. ápr. 21. 18:47
Ez aranyos!:D
2023. ápr. 21. 15:05
Már kezdek rázok irigykedni, mert nekem nincsenek ilyen üzeneteim egy darab sem.
33. birebora (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. ápr. 21. 14:55
nem
32. Channa* (válaszként erre: 28. - Baba_rózsa)
2023. ápr. 21. 14:22

Az én telefonszámom egy katona pasié volt. Legalább 15 éve az én számom.

Néhány évig rendszeresen keresték, aztán nem. Már kicsit aggódtam, hogy mi lehet vele, de néhány hónapja újra keresték, így megnyugodtam;)

31. Shukran (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. ápr. 21. 12:58
Azon csodálkozom, hogy az én számom titkosított, hogyan találnak meg mégis ilyen SMS-ek?
30. Puncsos (válaszként erre: 29. - Puncsos)
2023. ápr. 21. 12:42
Mondjuk ez nem csaló sms-hez kapcsolódik, de jött mar olyan is. Legutobb két hete. Vmi külföldi csomagküldő, de az nem sms volt hanem csak email asszem.
29. Puncsos (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2023. ápr. 21. 12:40
Jó hat ott meg kell adni, de szerintem ők nem adjak ki az adataid. Nem is adhatjak ki masoknak. En roman webshopokon is bevagyok regizve, aztan semmi kéretlen nem jött még eddig tőlük. Nyereményjatekokkal szívtam regebben, de akkor még nem ez a teloszamom volt. Lecsereltem mert elegem lett. Némelyik volt olyan pofatlan hogy amikor mondtam neki hogy most nem jó, nem alkalmas a beszélgetés, visszakérdezett hogy akkor mikor hívhat. Pedig az ember hanglejteseből sok mindent kilehet olvasni. De olyan is volt hogy vki telekomos hívott, vagy legalabbis annak adta ki magat, aztan megkérdezte hogy miert toltok ennyi penzt a telefonra. Mert ő tud egy sokkal olcsóbb alternativát. Mintha köze lett volna hozzá miert is töltök, meg mennyit. Pofátlanság netovabbja amit némelyek művelnek piackutatás címszóval. De volt temetési hitel, meg rákos betegeknek hitel, meg egyebek aztan elegem lett. Számot váltottam.
28. Baba_rózsa (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. ápr. 21. 12:36

Talán 2 hete kaptam utoljára hasonló üzit, de az én telóm ezeket spamként kezeli, úgy is jelzi ki. Magyar posta: Csomagja kézbesítésre vár... :D

Az a fura, hogy a tel számot hivatalos üzletben vettem, 2018-ban, ennek ellenére évekig keresték az "előző tulajt", valami Alexát, sőt, gáz leolvasás, lift javításnál is ívták a számot. :D

Titkos a számom, de elég ha egyszer megadom, mondjuk egy koncertjegy vásárlásnál, onnantól szerintem fellelhető a neten.

27. michelle.r (válaszként erre: 17. - Puncsos)
2023. ápr. 21. 11:54
Próbálj meg egy webáruházból úgy rendelni, hogy nem adsz telefonszámot. Ha sikerül, oszd meg velem a titkot, légyszi! 🙃
26. michelle.r (válaszként erre: 15. - Timycat)
2023. ápr. 21. 11:52
Kiváncsi vagyok, honnan szivárognak ki az adatok, mert szinte minden rendelés után jön egy sms, egy francia telefonszámról.
25. michelle.r (válaszként erre: 11. - Loch ness)
2023. ápr. 21. 11:50

Az én telefonomban a hangok menüpontokban be lehet állítani hogy legyen-e egyáltalán hangja, és ha igen, kb. 25-ből választhatok, külön-külön a

csengőhangokhoz,

sms-hez,

hangposta üzenethez,

bejövő levélhez,

kimenő levélhez,

naptárjelzésekhez

és emlékeztetőkhöz.

24. boldogzokni (válaszként erre: 11. - Loch ness)
2023. ápr. 20. 15:20
Nekem van egy olyan beállítás, hogy este 23 és hajnali 4 között (én adtam meg) mi adhat értesítési hangot, most átállítottam, hogy csak a telefonkönyvemben lévőktől jövő sms adjon, meg ha bárki hívna. A netről mindig lejövök, így csak ez a két dolog lehet éjjel, ami szólhat. Úgy keress rá, hogy ne zavarjanak, vagy ilyesmi.
23. lompika2 (válaszként erre: 22. - Regin_a)
2023. ápr. 19. 21:35
Éppen ma volt a tv-ben a hírekben szó erről. Mindenki figyeljen oda a dolgaira. És igen,ha nem rendeltem semmit akkor ne utaljak.
22. Regin_a (válaszként erre: 8. - Lompika2)
2023. ápr. 19. 19:46

Rendőrség. Ha többen jeleznek lehet ,hogy utána néznének."

Max NemzetiNyomozóiroda tudna utánanézni.

Kaptam hamis csekket, tanácsolták , ne váltsam be, ennyi volt

21. simple (válaszként erre: 19. - Krisztikrisz)
2023. ápr. 19. 19:40
Nekem eleve titkos a számom. Mégis állandóan hívogatnak mindenféle számról, piackutatás, politikai kampány stb.
20. Puncsos (válaszként erre: 19. - Krisztikrisz)
2023. ápr. 19. 19:35
Én csökkent értelmű vagyok akkor, ezek szerint. Mint Micimackó. :)
19. krisztikrisz (válaszként erre: 17. - Puncsos)
2023. ápr. 19. 19:33
Szerintem aki józan paraszti ésszel gondolkodik, az csak a legszükségesebbeknek adja meg a személyes elérhetőségét.
18. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. ápr. 19. 19:32
Ismeretlen számokat elmentem és akár egy erre kijelölt mappába átcsoportosítom, így tudom hogy mit nem kell felvenni. Szerencsére nem jön sűrűn, de nem is hagyom. :)
2023. ápr. 19. 19:22
Interneten ne adjatok meg sehol a mobilszámotokat. Még ilyen nyereményjátékokban se. Baromsag. Csak lenyúljak az adataitokat. Régen volt a Genertelnek egy nyeremenyjateka. Beregiztem. Aztan alig tudtam megszabadulni tőlük, folyton hívtak. De nem csak ők. A partnereik is. De nyerni persze soha semmit. Nem tudom vki nyert-e velük egyáltalan.
16. simple (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. ápr. 19. 19:18
Igen, többször kaptam már. Éjjel le van némítva a telefonom.
15. timycat (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. ápr. 19. 18:35

Tiltsd le a számot.


Hallottam már ilyenről, de még sosem találtak meg.

14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. ápr. 19. 18:33
Le lehet tiltani a zavaró telefonszámokat és utána nem kapsz többet.
13. ,zumba (válaszként erre: 12. - ,zumba)
2023. ápr. 19. 11:36
S mivel butafonom van, lenémítom, illetve sokszor ki van kapcsolva.
12. ,zumba (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. ápr. 19. 11:35
Nem találtak még meg.
2023. ápr. 19. 11:35
És hogy lehet lenémítani csak az sms hangot? Nagyon érdekelne. Amíg a gombos telefonok voltak, azokon be lehetett állítani ilyet az üzemmódokban, hogy a csengőhang szóljon, az sms viszont néma legyen. Mióta elkezdték fejleszteni az okostelefonokat, egy csomó ilyen funkciót visszafejlesztettek, szóval az okostelefonok sok tekintetben sokkal butábbak, mint a gombosok voltak...
10. globus (válaszként erre: 7. - Boldogzokni)
2023. ápr. 19. 10:34
Vannak valódi emberek, ügyfelek is, akik képesek óracsörgés előtt írni, hogy éppen mi kellene nekik... :D
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Lompika2)
2023. ápr. 19. 10:31
A bankok ismerik ezeket az átverős cuccokat. Szokták figyelmeztetni az ügyfeleket, letiltják a kamu honlapokat, stb. (pontosan nem tudom, hogy akadályozzák meg, mert én nem foglalkozok ilyennel, csak tudok róla, mert a bankbiztonság értesít minket is), de nem tudnak mit tenni, mert mindig kreálnak egy újabbat, amiről, ha nem tudnak, akkor tenni sem tudnak ellene...
2023. ápr. 19. 10:19
Esetleg hatóságnál jelezni. Rendőrség. Ha többen jeleznek lehet ,hogy utána néznének.
7. boldogzokni (válaszként erre: 2. - Bichi)
2023. ápr. 19. 10:08

Igazad van, beállítottam, hogy kuss legyen éjjel.

De akkor is bosszantó, hogy ezek ellen semmit sem lehet csinálni, nem kapják el őket, nem kerülnek felelősségre vonásra soha. Mint elszenvedő sem tudok semmit sem tenni, mert hiába tiltom le egyik számot, ha másnap másikról jönnek. A tehetetlenség az, ami roppant módon felbosszantott éjjel is, nem is tudtam egy darabig visszaaludni.

6. 69fcad429e (válaszként erre: 5. - Globus)
2023. ápr. 19. 09:21
Nekem is nemlétező csomagokról szoktak értesítést küldeni, francia mobilszámokról XD ... jeleztem a DHL felé de nem tudnak mit csinálni ők sem. Én is csak annyit, hogy tiltom a számokat de mindig másikkal próbálkoznak a férgek...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook