Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszakai pelusról hogyan szoktassam le? fórum

Éjszakai pelusról hogyan szoktassam le? (beszélgetős fórum)


2013. márc. 17. 16:29
Én egyszerűen nem adtam a kisfiamra pelust éjjelre. Elmagyaráztam neki, h nincs pelus, de van a fejecskéjében egy kis ébresztő, ami figyel rá, h kell-e pisilnie és az felébreszti. Ezt Vekerdy Tamás, Érzelmi biztonság című könyvében olvastam. Teljes a siker, 26hónapos volt, és felébred ha pisilnie kell. Fürdés után mindíg iszik úgy 2 dl kakaót, utána alvás. 3 éves lesz májusban, már jó pár hónapja így is kibírja reggelig. Beszélgetni kell a gyerekkel, megértetni h már okos, ügyes és képes rá, hogy pelus nélkül aludjon. Próbáld meg, persze legyen alatta vmi ágyvédő ha bepisilne. És persze éjjel többször meg kell nézni, ha kell át lehessen öltöztetni. Sok sikert!
20. norci10 (válaszként erre: 16. - Valakivagyok1984)
2013. márc. 17. 15:50
Hát ez tényleg nem mondható soknak. Akkor csak nem érett rá. Nem kell csinálnod semmit,csak várnod. Majd alakul.
19. Ennész (válaszként erre: 18. - Valakivagyok1984)
2013. márc. 17. 14:56
Az is lehet, hogy a kistestvér érkezése is "bekavar" majd Nála, ill. már most is vannak hatásai. Én májusra várom a második gyerkőcöt és bizony a lányom magát folyamatosan "babának" hívja, kikéri magának, ha valaki lekislányozza... Ő most lesz 2 éves és 4 hónapos. Csak alváshoz adok Neki pelust. Hol száraz, hol nem az ébredéskor. Volt már olyan is, hogy vagy két hétig száraz volt. Már majdnem elhagytuk a pelenkát, amikor újra jött a rendszertelenség. Ki érti ezt? Senki. Várunk még. Tényleg nem sok értelme lenne erőltetni. Egyébként a lányom ágya mellett mindig ott a vizeskulacsa.
18. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 17. - Leoborta)
2013. márc. 17. 14:47
Azt hittem,hogy a nappali után ez is majd pikk-pakk menni fog,nem gondoltam h 3évesen még ennyire nem akarodzik a dolog.Tényleg eröltetni nem fogom,csak jön a jó idő jó lett volna most..de akkor várok még
2013. márc. 17. 14:42
Sehogy! Leszokik magától. Ne korlátozd az ivásban, ne kínozd ébresztéssel. Amíg kell, addig tedd be a pelust, mert az összepisilt ágynak sincs semmi leszoktató eredménye. Eljön az az idő, kinél előbb, kinél később.
16. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 6. - Norci10)
2013. márc. 17. 14:33
Egyébként nem iszik sokat délután..vacsihoz kb 1decit meg a tejital az is 125ml szóval kb 2decit..viszont 6kor van vacsi és 8kor alvás de legkésőbb f9kor.
15. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 12. - 408020f45e)
2013. márc. 17. 14:31
Fel se ébred egész éjjel..nyárig jó lett volna,mert júliusba jön a kistesó,örültem volna ha addigra túl vagyunk ezen,de lelkisérülést nem okozok neki ezzel,annyira nem hajt a tatár..
14. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 11. - Krisz42)
2013. márc. 17. 14:30
Beszélgettem vele erről és amikor mondtam neki,hogy ő már nagy lány próbáljuk meg,azt mondta,hogy nem ő még kicsi és nem akarja..ne erre mit mondjak?
13. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 8. - Norci10)
2013. márc. 17. 14:28
Elviszem pisilni előtte és semmi gond nincs..egyébként nem csak lőgyöl hanem tényleg szomjas pl:vacsi közben is mindig iszik
12. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. márc. 17. 14:19

Szerintem jól csinálod. Este lefekvés előtt menjen Wc-re és el kell magyarázni neki, hogy ha úgy érzi, hogy ki kell mennie, akkor szóljon, még akkor is, ha ott a pelus. Aztán nagyon-nagyon megdicsérni, amikor sikerül felébrednie és nem a pelusba megy. Ezt egészen addig csinálni, amíg fel sem ébred és reggelig kibírja, hogy nem csorog be és száraz marad a pelus.Aztán nagyon óvatosan, de szerintem majd valamikor nyáron, amikor jó idő van, megpróbálkozni a pelust levenni. Azért javaslom a nyarat, mert ha mégis becsurog, nem fázik fel. Ha ugyanis felfázik, akkor megint lehet mindent elölről kezdeni.

Ez egy hosszú tanulási folyamat és erővel nem lehet megkezdeni, irányítani.:)

2013. márc. 17. 14:16
Nem szâmít mennyit iszik,ne szoktasd le ròla,ugy is gond néha,h sokan keveset isznak.Nekem a legkisebb éjszaka is iszik,mégsem pisil be,de nekem is 3éves kora után lett szobatiszta.Ő este elalvá előtt simân megiszik 2dl vízet,de nem pisil be.Szerintem neked is most fog majd kialakulni.Tudom,h rossz,mert nappal már régen az,de beszélgess vele erről.Nekem a biliről nem akart leszokni,de a végên már kicsi volt neki,viszont amint a wc-re ment,rögtön egyedül törölte ki a fenekét.
10. zsuzsika83 (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2013. márc. 17. 14:13
Szerintem próbáld meg, hogy hamarabb adod neki a tejitalt, vizet meg ha kér, akkor adj neki, de csak 1-1- kortyot. Éjjel meg ha kel inni, pisiltesd is meg. Amikor elalszanak, először nagyon mélyen tudnak aludni, és ha nem sokkal előtte tele itta magát, pont akkor pisil be. Ezt onnan gondolom, mert ha a lányom többet ivott, hiába pisiltetem meg lefekvés előtt, 1 óra múlva annyit pisil, mint egy teve. Ő nagyon nehezen alszik el este 1 óra szokott lenni kb. Így mikor 1 órája már fekszik az ágyban szokott megint szólni, hogy pisilnie kell és nagyon sokat pisil, ha este többet ivott.
9. Szamó (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2013. márc. 17. 14:11
Mindkét fiamnál volt a pelenkázó mellett pohárban víz. Fürdés, pizsi, ivás, alvás. Ez volt a menetrend. Megszokták. Mikor kezdtük a pelusról leszokást még a poharat is elraktam onnan, nehogy eszükbe jusson, mert a kút vize is kevés lett volna nekik :))) Hamar megértették, hogy este nincs ivászat!
2013. márc. 17. 14:11
Délutáni alvásnál amúgy mi a helyzet?
2013. márc. 17. 14:10
Valószínű, hogy éretlen még rá. Én hagynám még a pelenkát, mindaddig amíg száraz nem lesz reggelig. Az enyém betöltötte az 5öt, de még mindig előfordul, hogy bepisil éjszaka, vagy az oviban az alvásnál.
2013. márc. 17. 14:09
Ha "ivós" a gyermek,akkor sokkal nehezebb. Nem tudom,mennyit iszik délutántól estig,mert az bizony éjjelre "termelődik" ki. Nem azt akarom mondani,hogy ne adj neki inni,de vannak olyan gyerekek,akik csak úgy lőtyölnek,nem is szomjasak.( pl. az enyémek :D ) Szóval ott kezdődik,hogy ezt kell kontrollálni. Ha nem ez a gond,akkor meg nem érett rá,nem ébred fel. Ébresztgetni szerintem nem szabad.
2013. márc. 17. 14:08

Szia!


Szerintem nem érzi még az ingert éjjel. Ha érezné, akkor tuti felkelne rá!


Nekem 2 fiam van. A nagyobb 2,5 évesen lett teljesen szobatiszta. 2 évesen nappalra, kb. fél évre rá éjjelre. Én sem erőltettem. Igazából már nem emlékszem, hogy mennyi folyadékot ivott..... Ügyesen ment minden.

A kicsivel nehezebb volt a helyzet. Sokkal később szokott le a nappali pelusról is. Nem érdekelte sem a bili, sem a wc. Jól érezte magát pelusba. Mivel Ő vesebeteg, mindig sok folyadékot iszik. Rászoktattuk, mert muszáj volt innia. Így nehezebb volt a dolog. Még néha most vannak éjszakai balesetek, de egyre ritkábban. Délután 6 után már csak nagyon kevés folyadékot kap. 1-1 kortyot. Ezt is megszokta. Lefekvés előtt pisil, reggel azzal kezd :) Nála sem erőltettük. Jött magától a száraz pelus és az igény a pelusmentességre!

1 hete beteg, ilyenkor sok-sok teát iszik egész nap. Féltünk, hogy éjjel be fog pisilni, próbáltunk ráadni bugyipelust. Nem akarta, sírt, hogy ne adjuk rá. Tanakodtunk, de végül úgy döntöttünk, hogy bízunk benne. Megbeszéltük vele, hogy ha kell, akkor jöjjön ki, bili és aludhat tovább...... Nem pisilt be :))))

2013. márc. 17. 14:06
Egyébként 8-fél9 körül alszik el.
2013. márc. 17. 14:06
Az a baj,hogy kér inni.Ilyenkor ne adjak neki?Oda adhatom neki hamarabb a italát,ahogy írod ami egyébként 125ml,de kérni fog még vizet is lefekvés előtt.
2013. márc. 17. 14:03
Ha azt szeretnéd, hogy éjjel ne pisiljen be, 6 után már nem nagyon szabadna folyadékot adni neki. Csak 1-1 kortyot. Az én kislányom 7-kor vacsihoz iszik még kb. 1-1,5 dl teát és utána már nem, max. 1-1- kortyot, de ő 10 után alszik el. Így szobatiszta már éjjelre is kb. 2,5 éves kora óta. Viszont ha este valami miatt sokat iszik, akkor neki is van, hogy becsorog. Lefekvés előtt fél órával a tejital a gond szerintem. Vagy hamarabb kéne innia, vagy este nem inni neki.
2013. márc. 17. 13:56

Sziasztok!


Kislányom 3éves múlt novemberben.Nappali pelust,már kb 1éve elhagyta,viszont az éjszakairól nemtudom,hogyan szoktassam le.Eröltetni semmi képen nem akarom.Este kb fél órával megissza a kis tejitalát,aztán elmegyünk pisilni,gondoltam,így majd tuti száraz a pelus..de nem.Pisis,és nem is kicsit.Ritkán felkel inni de akkor is csak pár korty vizet.Mégis mindig pisis a pelus.Akkor még éretlen rá?Csak olyan módszereket várnék ami "baba barát"..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook