Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyetem mellett lehet dolgozni? fórum

Egyetem mellett lehet dolgozni? (beszélgetős fórum)

12. Hattori (válaszként erre: 9. - Plavalaguna)
2023. febr. 13. 18:26
Meg attol, h mennyire konnyen tanul az ember
2023. febr. 13. 18:16
Munka, gyerek, család mellett 2 diplomát szereztem. Nem könnyű de nem is lehetetlen. Kitartás és akaraterő kell. Ja és fenék, hogy leülj tanulni. Sok sikert!
10. fülemüledal (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 17:27
Drága lélek, remélem nem szorulsz erre. Az egyetemi évek a legjobbak az ember életében, abból a szempontból, hogy igazán elkezd élni.
2023. febr. 13. 17:16

attól függ melyik egyetem meliyk szakja, és hanyadik évfolyam.


van ami mellett az elején max hétvégente tudsz, vagy úgy se nagyon, van ami mellett simán tudsz elejétől.


szóval nincs ilyen általános okosság, hogy biztosan tudsz dolgozni.


azok az egyetemek, amikben sok a ygakorlat, labor általában azok mellett az elején nem nagyon tud senki. Mert 2 helyen senki se tud lenni, és nem is lehet besűríteni emiatt 3 napra a sulit, mert korlátozottak a laborhelyek pl. Ls ha mindennapra jut egy két 2 órás labor, vagy fizikai gyakorlat, már lőttek a hétköznapi melónak.

na ehhez jön vhol még egy rakat évközbeni beadandó :)


máshol meg lazán dolgozol, mrt a vizsgaidőszak a kemény csak

2023. febr. 13. 12:12
Én nappalin is tudtam. Az órarendem heti három napra osztottam. A többi napokon részmunkában tudtam dolgozni.
7. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 12:10
Estin vagy levelezőn simán.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 12:08

Ez mondjuk függ attól is, hogy milyen egyetemre jársz, mit tanulsz és hogy.


De szerintem nem.

2023. febr. 13. 11:58

Én nem tudtam, mert rengeteg gyakorlat és labor foglalkozás volt, amin kötelező volt a megjelenés. A tanulás mellett pedig sok volt a beadandó. De másik egyetemen barátnőm simán tudott dolgozni tanulás mellett. Náluk a szorgalmi időszak tényleg csak szorgalmi volt. Szinte csak vizsgázni járt be.


Mondjuk azért valamicskét dolgoztam is. Közel sem 8 órányit, de pici pénzt így is hozott. A tanszékeken lehetett csatlakozni kutatásokhoz, lehetett demonstrátorkodni, valamint én még az egyetemi lapba is írtam pár cikket, amiért szintén fizettek egy keveset.

2023. febr. 13. 11:28

Persze, hogy lehet.

Én is munka és család mellett végeztem el a főiskolát.


És bár távoktatás volt és arról volt szó, hogy csak szombaton lesznek konzultációk és vizsgák, de nem így volt. A legtöbb hét közben volt.

Simán tudtam járni gyakorlatokra és vizsgára is.

Abban az időben még lehetett naponta több tantárgyból vizsgázni és nem csak vizsga időszakban. Most nem tudom, hogy van. Nekem minden fél év első 1-2 hónapjában meg volt az összes vizsgám, utána hátra dőlve vártam a következő fél év kezdetét;)

Attól függött, hogy mikorra írtak ki vizsga időpontokat, ha beiratkozás után azonnal volt, akkor én már akkor levizsgáztam.


Tehát, így csak az a néhány hét volt nehéz, a többi nem.

3. Kótyomfity (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 11:12
Lehetni éppenséggel lehet, ha esti vagy levelező szakra jársz. Ha nappalis vagy, akkor napközben előadásaid, gyakorlataid vannak gondolom.
2. c914d3c5e9 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 10:59
Levelezőn, vagy ha egyéni tanrendet kérsz (már nem emlékszem a pontos megnevezésére, de nem kellett bejárnom).
2023. febr. 13. 10:57
Mondjuk napi 8órában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook