Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülálló, szfvári anyukák/kismamák ide gyertek:) fórum

Egyedülálló, szfvári anyukák/kismamák ide gyertek:) (beszélgetős fórum)


98. 367d5fde7b (válaszként erre: 93. - Crystall)
2009. okt. 26. 22:33

Én Dublinban éltem egy ideig:). na hát én 14éves korom óta bulizni jártam még terhesen is mentem, de akkor csak is üditőzem. pompás volt:). csak én nem a tipikus diszkós lány voltam, hanem a zenei ízlésem ez a "drogos" zene és ezért sokan, h mert olyan helyre árok biztos én is drogozom. de ez nem így van. nem ítélem el, de nem is élek vele. kipróbáltam, de ennyi. nekem nem jött be igazán. bécsbe a karácsonyi vásárra mi is készülünk. én 23éves leszek 1hét múlva szóval azért én még fiatalka vagyok:). de remélem azért ez nem akkora baj?!:)

nekem az álmom New York.. remélem hamarosan eljutok oda, de oda kizárólag gyerkőc nélkül:).

2009. okt. 26. 22:32
De eltűntetek??????
96. ea4de13a62 (válaszként erre: 94. - Crystall)
2009. okt. 26. 22:19
Crystall te világjáró nő vagy ám az jó....Hát igen most pill ez a problémám de majd megoldódik :)
95. ea4de13a62 (válaszként erre: 92. - 367d5fde7b)
2009. okt. 26. 22:17
17 évesen.Nagyon korán. :)
94. Crystall (válaszként erre: 90. - Ea4de13a62)
2009. okt. 26. 22:14
Én elég sokat olvastam már belöle és azt hiszem értem a problémád:-(
93. Crystall (válaszként erre: 88. - 367d5fde7b)
2009. okt. 26. 22:13
Én három héttel a 19.-ik szülinapom után szültem az elég korai, nem?:D Bár én mindig fiatal anyuka szerettem volna lenni. Exemnek volt egy diskoja ott én kibuliztam magam az évek alatt ezért ez a tipusu buli már annyira nem hiányzik de azért néha ki kell mozdulni ez igaz, csak sajnos ebben a városban nincs igazán hova:-( Néha elmegyünk bowlingozni vagy inkább húzunk Pestre. Van egy jó bababarát hely Dobogómajor Héviz mellett ott nagyon jót nyaraltunk 2 éve. Tavasszal vagy Tunéziába vagy Egyiptomba készülünk bár kicsit félek a gyomornyavalyáktól de Afrikában még nem voltunk, egyébként Szlovákiát, Magyarországot és Horvátországot már körbeutaztuk, voltunk és most is készülünk Bécsbe a karácsonyi vásárra (én laktam is Bécsben egy ideig) aztán Lengyelország, Prága, Spanyolország ami megvolt eddig:D
92. 367d5fde7b (válaszként erre: 91. - Ea4de13a62)
2009. okt. 26. 22:11
hány évesen szülted a fiadat?
91. ea4de13a62 (válaszként erre: 88. - 367d5fde7b)
2009. okt. 26. 22:07
Hát az tényleg igaz hogy fiatalon szültem mindent időben hogy fiatal nagymama lehessek :)
2009. okt. 26. 22:05
Na de arra rá értek később is lányok most bár dum csizunk még lehet jó?
89. 367d5fde7b (válaszként erre: 86. - Ea4de13a62)
2009. okt. 26. 22:01
én is elkezdem olvasni:)
88. 367d5fde7b (válaszként erre: 84. - Crystall)
2009. okt. 26. 22:00
persze, h viszem Adát. 3hete volt mikor először mentünk le balatonra. tavaly nyár végén mentünk görögországba repülővel már jött oda is, télen mikor síelni mentünk oda is vittük:D idén is ez lesz, de mivel mi síelünk is így idén tanítgatjuk már őt is, mert tavaly felváltva vigyáztunk rá:).hát adával csak balcsin jártunk, görögo.-ban és ausztriában síelni. amúgy én tátrában tanultam meg anno síelni kassa mellé jártunk vhova minden évbe táborozni az iskolával:). amúgy amíg nem volt ada én nagyon sok helyen jártam: írország, görögo.,spanyolo.,románia,olaszo.,horváto.,németo.,ausztria,szlovákia,szlovénia,franciao.,bulgária. mondjuk vágyom egy olyan régi igazi nyaralásra barátokkal, mint régen:D hozzáteszem én fiatalabb vagyok, mint ti pár évvel és lehet, h nekem még jobban hiányzik ez a pörgés az élete,ből. oké, pörgök én adával is meg viszem magammal szinte mindenhova, de bulik azért havi egyszer csak vannak:D. de amint láttam ti is fiatalon szültetek:)
87. Crystall (válaszként erre: 86. - Ea4de13a62)
2009. okt. 26. 21:54
Ok, rögtön elolvasom.
86. ea4de13a62 (válaszként erre: 85. - Crystall)
2009. okt. 26. 21:51
Minden benne van a naplómban ott rá jösz rögtön hogy mi is a gondom :)
85. Crystall (válaszként erre: 83. - Ea4de13a62)
2009. okt. 26. 21:48
Nyugodtan ird le, kik nem értenek meg?
84. Crystall (válaszként erre: 82. - 367d5fde7b)
2009. okt. 26. 21:47
Igen, nagyon szeretünk utazni. Minden nyáron Balatonfüreden töltünk egy hetet, ez kb 6 éves korom óta igy van. Csak amióta megszületett a fiam nem sikerült egész idén nyárig anyukámékkal együtt nyaralnunk. Egyébként Magyarországon rengeteg helyen nyaraltam már és nagyon szép helyek vannak itt a közelünkben is. Télen eljárunk a hegyekbe de bevallom inkább csak szánkózni szoktunk, bár a fiam idén mindenképp szeretne megpróbálkozni a sizéssel, majd meglátjuk mekorra sikerrel:D Akkor te igazi balatoni lány vagy:-))) Ti merre jártatok már? Viszed Adát is? Nekem nem egész 2 éves volt Preston mikor elöször vittem Siófokra, de szeret utazni nagyon, akárcsak az anyukája.
83. ea4de13a62 (válaszként erre: 81. - Crystall)
2009. okt. 26. 21:41
Mostan ha tényleg leirnám mi is a tervem hát......nem is tudom de nagyon hiányban vagyok a megértésben és sok minden másban.Amúgy minden napom majdnem egyforma ezen a héten iskola itthoni munka és sok más aproság.Nem sok ugye?Olvastam ma nektek szép napotok volt :)
2009. okt. 26. 21:40

na én is visszajöttem. gyermek alszik:D

balatonon merre? ott éltem balatonlellén életem első 18évét. apukám/élettársával/, nagyszüleim is ott élnek. illetve minden barátom meg aki számít ott van:). de autópályán 40perc és ott is vagyunk. akkor látom ti is nagy utazók vagytok. hát mi is:). síelni nem szoktatok járni?

Vivijen:a nagy fiad is ilyenkor elmegy már lefeküdni aludni?

81. Crystall (válaszként erre: 80. - Ea4de13a62)
2009. okt. 26. 21:36
És mi a programod erre a hétre? Vagy úgy nagyjából hogy telik el egy napod?
80. ea4de13a62 (válaszként erre: 79. - Crystall)
2009. okt. 26. 21:34
Nálunk sajna nincs szünet de azért ha hagynám őket ők is virasztalnának reggelig hahahahaha
79. Crystall (válaszként erre: 78. - Ea4de13a62)
2009. okt. 26. 21:31
Szia! De jó neked, az én fiam bezzeg még itt virgonckodik de mivel most szünet van még hagyom öt kicsit. Mondjuk mi egyébként is éjszakai baglyok vagyunk:D
2009. okt. 26. 21:27
Én itt vagyok most nyugott lehetek mert a gyerköcök már nagyban álmodják a szép álmokat
77. ea4de13a62 (válaszként erre: 76. - Crystall)
2009. okt. 26. 21:23
szia
2009. okt. 26. 21:22
Sziasztok! Van valaki esetleg?
75. Crystall (válaszként erre: 74. - 367d5fde7b)
2009. okt. 26. 18:22
Igen szerintem is az a legfontosabb, hogy örömmel járjon suliba. Egyébként tud szlovákul csak nem hajlandó beszélni. Múltkor azon kaptam a játszótéren, hogy két szlovák kisfiú nagy nehezen, törve a magyar nyelvet beszélget vele magyarul, mig ö az istenért meg nem szólalt volna szlovákul. Rá is szóltam, persze eröltetni nem akarom csak nem értem ezt a nagy elutasitást. Tölem soha nem hallott negativ dolgokat és az angolt kifejezetten szereti. Ráadásul a hugom barátja is szlovák de hozzá is magyarul beszél a srác meg vissza neki szlovákul:-) A suliban van több gyerek is akik tölünk járnak, egyébként nem éreztetik a különbséget, nagyon kedvesek voltak velünk. Hát egyenlöre nagy pakolásban leszünk a szünetben ugyanis rendeltem egy új bútorfalat, de hogy a régi retro-s butoromat, hogy fogják szétszedni és lecipelni még rejtély:-) Egyébként gondolom elmegyünk élményfürdöbe és valamelyik nap elnézünk Pestre is. Én szerettem volna elmenni "nyaralni" kicsit de apuék lebeszéltek, igy áttetük tavaszra amikor ök is el tudnak velünk jönni és ez tök jó lesz mert az idei nyarat leszámitva (együtt nyaraltunk a Balcsin) szerintem már 10 éve nem voltunk együtt nyaralni. Mondjuk tavaly a tavaszi szünetben apu eljött velünk Prágába de anyu és hugi itthon maradtak, igy az nem volt ugyanaz. Most én is megyek, este még benézek, szia!
74. 367d5fde7b (válaszként erre: 73. - Crystall)
2009. okt. 26. 18:04

Azért este 10ig durva a suli, nem csak egy 3dikos gyereknek, hanem egy 18-20évesnek is.. koncentrálás és a többi. nem csodálom, h ezek után átírattad Egomba. jaj, tényleg hisz ott a híd. el is felejtettem:). nekünk a pláza itt van 10perc gyalog. csak én meg unom:(. mi székesfehérváron lakunk. oké, sokszor van, h na gondolok egyet és megyünk pestre, de ada még csak 1,5éves:9. igaz hozzászokott ő már az ilyen túrákhoz:). kapta a kiképzést rendesen meg kapja is. és a fiad tud szlovákul? v nem is tud? a legfontosabb, h szeressen iskolába járni és ne görcsöljön meg félelemmel induljon el. és a suliban mit szóltak hozzá, h szlovákiából jár át? mondjuk ilyen példa van más is, h ausztriába járnak át tőlünk is suliba határ mellett.és amíg szünet van mi jókat csináltok?

na most megyek, mert adát fürdetem-vacsi-alvás, de leszek még olyan 8körül:). addig is jók legyetek

73. Crystall (válaszként erre: 72. - 367d5fde7b)
2009. okt. 26. 17:55

Szenc igen, jól irtad. Nekem elsö nagy plátói szerelmem volt odavalósi:-)))

Esztergomba jár suliba mert ugye csak a hid ami elválaszt, gyorsabban beérünk szerintem mint sok odavalósi gyerek. Hát tudod az igazság az, hogy nem voltam megelégedve az itteni iskolával. Az csak egy dolog, hogy itt magyarul, szlovákul, angolul söt volt, hogy még németül!!! is tanult viszont 9 évesen 3.-ikban még ne legyen neki 7 órája és ne tanuljunk már este 10 ig. Kijelenthetem a gyerekek többsége itt félelemmel, görcsölve jár suliba. Nekem nem az a célom, hogy kiváló tanuló legyen, egy volt a lényeg, szeressen iskolába járni! Itt a gyerekek órákon meg sem mernek szólalni nagy a szigor ami nem biztos, hogy rossz viszont az én mimóza lelkü fiam megviselte. Elsö napokban még félt Egomban is, mi lesz ha a tanárok nem engedik ki öket szünetre vagy kiabálni fognak esetleg oda is csapnak. Elmondhatom két hónap után reggelente már mosolyogva megy, dután mikor megyek érte szintén jókedvü, kezd rájönni máshogy is lehet iskolába járni. Tanulni itt is kell és ha fegyelmezik is a gyerekeket azt más hangnemben teszik a tanárok. Szóval sokkal felszabadultabbak a magyar gyerekek azt vettem észre.

Egyébként meg irigyellek, hogy tudtok plázázni, nekünk el kell mennünk Pestre ha egy jó programot szeretnénk, pl mozizás, plázázás, cirkusz vagy állatkert. Nálunk bár az emberek többsége magyar a moziban szlovákul megy a vetités ami engem nem zavar mert ugyanugy beszélem azt a nyelvet is a fiam viszont nem hajlandó szlovákul kommunikálni igy marad Pest vagy a magyar nyelvü dvdk itthon:-)

2009. okt. 26. 17:40

Hát, nekünk úgy sehogy:). nem volt vmi jó idő így nem mentünk semerre sem. pedig plázázni szerettem volna. :) kicsit vásárolgatni magamnak, meg Adának is. csak már sok lesz kicsit. mostanában igen elengedtem magam ilyen téren:)

Mi Szencre /na nem tudom, h így kell ám írni/ jártunk régebben nagyon sokat, mert laknak ott ismerőseink. Mostanában ritkábban járunk, de azért járunk:)

És most mi okból irattad át a fiadat Mo-ra suliba? És Komáromba vagy hova jár?

2009. okt. 26. 17:31
Nektek hogy telt a nap?
70. Crystall (válaszként erre: 69. - 367d5fde7b)
2009. okt. 26. 17:30
Szia! Finom volt nagyon és bár nem terveztük de persze azért utána még kicsit bevásároltunk. Vettünk a fiamnak egy Hungary feliratú pulcsit, fixeket amivel majd tud az arcára festeni, vagy én (foci drukkoláshoz ez elengedhetetlen) egy szép öntapadó tükörmatricát a falra és egy mesedvd-t. Párkányban lakunk, szóval a másik parton:D
2009. okt. 26. 17:19

na, én itt vagyok:)

milyen volt az ebéd? és Szlovákiában hol laktok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook