Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy védőnő milyen gyakorisággal köteles látogatni a kisgyermeket az otthonában? fórum

Egy védőnő milyen gyakorisággal köteles látogatni a kisgyermeket az otthonában? (tudásbázis kérdés)

22. Ágota 77 (válaszként erre: 16. - Yulcsy)
2009. máj. 9. 19:44
Nálunk ezek szerint nagyon jól működik a védőnői hálózat, mert körülbelül ilyen gyakoriságúak voltak a látogatások.
2009. ápr. 27. 22:23

Azt nem tudom hányszor, de bizti nem annyiszor mint ahányszor jönnek. Mert nálunk utoljára akkor volt, mikor a legkisebb megszületett, azóta talán 1-szer:(

Sokkal többször kellene. Ezért is fordulhat elő, hogy későn veszik észre a gyermekbántalmazásokat. Illetve a gyermekek elhanyagoltságát:(

20. Vikó 26 (válaszként erre: 13. - Monizsofi1982)
2009. ápr. 27. 17:17
Ere a hozzá szólásra akartam írni az előző megjegyzésemet!
19. Vikó 26 (válaszként erre: 14. - 3a0842d373)
2009. ápr. 27. 17:16

Azért az olyan kismamáknak mint én voltam,akinek se anyukája,se nagymamája vagy egy anyósa akire számíthatna,annak jól jöttek a védőnői tanácsok!

Még most is hívom ha bármi olyan problémánk van amivel eddig nem találkoztam!

Meg halgat és szívesen fogadom a tanácsait!

Amit nem akarok azt nem hallom meg,de ami hasznos azt meg szívlelem!

Ilyen egyszerű!

2009. ápr. 27. 17:12

Az én kislányom most volt 8 hónapos,ebben a hónapban jött hozzánk utoljára a védőnő,eddig havonta jött,de a tanácsadáson is találkoztunk minden hónapban,így gyakorlatilag kéthetes váltásban hol nálunk hol a gyerekorvosnál,de találkoztunk!

Termászetesen ha bármi gondom van,hívhatom őt és jön!

Egyébként rendes nő nagyon szerencsére!

2009. ápr. 27. 16:27

Nekem akkor szerencsém volt!

Nagyon rendes védőnénink volt(most otthon babázik ő is).Első hónapban hetente eljött,és bármikor hívhattam.

Sajnos elég kevesen vannak, sokan nyugdíjból járnak vissza dolgozni.Így én is sok védőnénit kaptam.De mondták is, hogy amikor babadömping van nehéz mindenkihez eljutni.Néha kaptam olyan tanácsot ami nem annyira tetszet, de nem vitatkoztam.Azt a témát többet nem erőltettem.Így megúsztam a cumisüvegezetést és a szüléses videó megnézését párommal.

Tanácsadásra 2 éves korig havonta jártunk,most már

csak 3 éves korában kell menni(igaz óvipapír miatt voltnk).A védőnénit rég láttuk, még nem javították ki a címünket költözés után, én legalábbis ennek tudom be, hogy még nem látogatott erre.Ha gondom lenne, én bizti bemennék tanácsadásra(azért van!).Már nem kicsi a babó, hogy kihívjam a védőnénit, meg a közelünkbe van a rendelő!

16. Yulcsy
2009. ápr. 27. 12:49

3. számú melléklet a 49/2004. (V. 21.) ESzCsM rendelethez


A családlátogatások gyakorisága


- Várandós anya a várandósság ideje alatt legalább 5 alkalommal, (ebből az első látogatás a gondozásba vétel után 2 héten belül, a várandósság utolsó hónapjában pedig 2 hetente), fokozott gondozást igénylők esetén havonta egy alkalommal és szükség szerint,



- gyermekágyas anya az intézetből hazajövetel után - munkaszüneti nap kivételével - 48 órán belül, majd az első 6 hétben legalább hetente,



- újszülött, csecsemő hazaadást követő - munkaszüneti nap kivételével 48 órán belül -, majd ezt követően az első 6 hétben legalább hetente,



- csecsemő (6 hét-1 éves kor) havonta, fokozott gondozást igénylők esetében havonta és szükség szerint,



- 1-3 éves korú kisded évente legalább 6 alkalommal, fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 6 alkalommal és szükség szerint,



- 3-6 éves korú kisgyermek (ha nem jár közösségbe) évente legalább 4 alkalommal, beiskolázás előtt kötelezően, fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 4 alkalommal és szükség szerint,



- 3-6 éves korú (ha közösségbe jár) évente legalább 2 alkalommal, beiskolázás előtt kötelezően, fokozott gondozást igénylők évente 2 alkalommal és szükség szerint,



- oktatási intézménybe nem járó tanköteles korú gyermek évente legalább 2 alkalommal, illetve szükség szerint.


Nos, ennyiszer kellene.

2009. ápr. 27. 12:06
egy hónapban 1*
2009. márc. 30. 18:00
Hozzánk kb. havonta jött és adta a páratlan ötleteit, dugta a bogarakat a fülembe, hogy mi baj lehet a gyerek körül, beleavatkozott a családi életünkbe, mindenről tudni akart, úgyhogy egy idő után szinte menekültem előle. És a lányunk lassan 8 éves, tehát úgy néz ki, nélküle is felnő.
2009. márc. 30. 17:56
szerintem a védőnő maximum a terhesség alatt hasznos, de csak a beutalók miatt. bár nem akarom őket megsérteni, mert ez is munka, valakinek ezt is csinálni kell, nemde?
12. Ritkó
2009. márc. 30. 15:09

Nálunk se viszi túlzásba a látogatást a védőnő. Amikor megszületett a kisfiam jött a gyermekorvossal együtt, utána havonta jött pár hónapig, de amikor a kisfiam féléves lett na azóta nem jött.

Néha találkoztunk az utcán, akkor beszélgettünk, látja, hogy minden rendben van, azért nem jön, mondta ezt az egyik ismerősömnek.

Hát akkor ne jöjjön. Nem vagyok rászorulva a tanácsaira, pedig egy gyermekem van, azt se tudtam, mit hogy csináljak, a családom segített.

Ráadásul olyan védőnő, akinek gyereke sincsen, de a tanácsokat tudja osztogatni. Hagyjam sírni a gyereket, mert úgy tanulja meg abbahagyni, meg ilyenek. Na én nem hagytam sírni, rögtön kikaptam a kiságyból, és nem látom hátrányát, hogy valamit elrontottam volna.

2009. márc. 30. 14:48
Nálam csak egyszer volt! Amikor hazaértünk a kórházból....Mondjuk elég is volt a hülye tanácsaiból....
2009. márc. 30. 14:41

Mindenkinek nagyon szépen köszi a hozzászólásokat!!! Ezek szerint nem ritka eset a mienk. . . :-(

13 hónapos a kisfiam és eddig szintén csak akkor jött ki hozzánk a védőnő, ha én telefonáltam Neki. Hozzá kell tennem, hogy máshova járunk gyermekorvoshoz, mint ahova tartozunk, tehát így még tanácsadáson sem nyílik lehetőség arra, hogy a saját védőnőnkkel találkozzunk.

Legutóbb 4 hónappal ezelőtt volt nálunk, akkor is én hívtam. Most viszont már a férjem egyenesen megtiltotta, hogy telefonáljak, sőt, annyira berágott amiatt, hogy nem jön, hogy azt mondta, panaszoljuk be, hisz nem végzi a munkáját. . . más meg örülne, ha lenne munkája. . .

És persze sokszor lenne kérdésem, még ha csip-csup kérdéseknek is tűnnek, de nekem fontosak. . . Meg az is megnyugtatna, ha rendszeresen "látná" valaki a gyereket. . .

2009. márc. 27. 16:50
Az Én kislányom most volt január végén 2 éves,de a védőnőnket lassan 1 éve nem láttam.Semmiről nem tájékoztat,mindent Én nyomozok ki,a 2 éves kor alatti védőoltásról is a tv-ből értesültem,arról sem tájékoztatott.Amikor újszülött volt,jött minden héten,de utána alig,és most már egyáltalán.
2009. márc. 27. 16:06
14hós a fiam, kb 5-6szor volt itt a védőnő ennyi idő alatt. Kórházból írtam neki, hogy megszületett a fiam, 3 nap múlva szólt vissza, mikor jövünk haza? már itthon voltunk...nem erőltetem...szerencsére második gyerek, így rutinosabb voltam.
2009. márc. 27. 16:04

szia!a mi védőnőnk a gyerek 1 éves koráig úgy jött,ahogy előttem leírták,aztán jött egyszer másfél éves korában,aztán nyugdíjba ment...az új védőnő,aki helyette van azt sem tudom hogy néz ki,pedig ugye jönnie kellett volna egészen most januárig legalább egyszer,mivel a gyerek most volt 2 éves...

mondjuk én x helyen vagyok védőnőnél,és egy másik helyen gyerekorvosnál...

de azért felhívott,h a gyerek megkapta-e a 18 hós oltást,szóval tud rólunk, de látogatni nem jön.

különben szerintem is védőnő válogatja...

6. mliv
2009. márc. 27. 16:04

Szia!


Hát védőnőtől is függ. Az én lányom most 8 hónapos, és a védődő rá se bagózik. Azt hiszi ha én nem hívom az azért van mert minden ok.

2009. márc. 27. 16:03

Védőnőtől függ, de van elvileg egy látogatási előírás!

Első babóval még nem itt laktunk, más volt a védőnő. Sőt a terhesség elején még városban laktunk, közbe költöztünk el...Szóval 3 védőnő, 3 verzió!

Nagyon nem mindegy!

2009. márc. 27. 16:02
Szerintem újszülöttkorában havonta,de azt sem kell mindig az otthonában.Nálunk kétszer vagy 3* volt a védőnő.Inkább lesétáltam a gyerkőccel az egészséges rendelésre.Mennyi idős a babád?
2009. márc. 27. 16:00

Attól függ, hogy mennyi idős a gyerek.

Nálunk úgy volt, hogy míg kismami voltam jött kb. 3-szor, aztán a lányom megszületése után egy hónapig hetente, aztán 1 éves koráig havonta jött. Aztán kb. 4-szer jött 2 éves koráig. 2 éves kora óta nem jött még.

De szerintem ez védőnőtől is függ, hogy ki mennyire lelkiismeretes.

2009. márc. 27. 16:00
Szia, nem tudom, hogy még mindig az-e a rendszer, mint közel 10 éve volt, de akkor nekem a mi védőnőnk azt mondta, hogy újszülött babához hetente kell mennie, majd később két hetente, majd havonta, aztán fél év, év...
2009. márc. 27. 15:52
Egy védőnő milyen gyakorisággal köteles látogatni a kisgyermeket az otthonában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook