Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy tönkrement, korábban jól működő házasság története fórum

Egy tönkrement, korábban jól működő házasság története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy tönkrement, korábban jól működő házasság története

1 2 3 4 5 6 7 8 9
175. Zamila
2011. aug. 26. 16:18
Nem is tudom..nálunk én léptem ki a házasságunkból 12 év után,két gyerekkel.Én úgy gondolom,hogy azért mert valakihez hozzámentem,vagy épp fordított esetben,valaki elvett feleségül valakit,az nem kötelezi arra,hogy élete végéig a másikkal éljen.Ha nem szereti az ember a másik félt,vagy kifejezetten boldogtalan mellette,igenis lépjen,mert az nem élet,egy életünk van és azt úgy kell leélnünk,hogy teljes legyen amennyire csak lehet.Persze fáj a másik félnek,de mit ér azzal,ha valaki csak azért marad vele,mert könyörgött neki? Ha szabad akaratából nem akar maradni,akkor ne tegye,mert később ez csak problémákat szül.Minden szakítás fáj,nekem is fájt,pedig én döntöttem így.
174. Ditta67 (válaszként erre: 172. - Atirigan)
2011. aug. 26. 10:52
A csalódásod feldolgozása sok időt vesz igénybe. Természetes,hogy haragot érzel iránta.Az lenne jó,ha lenne valaki,akivel kibeszélheted a Veled történteket.Barát vagy pszichológus.Én pszichológusból találtam olyat,aki segített.Féltem,hogy a barátaim később visszaélnek a bizalmammal.
173. Szuzi78 (válaszként erre: 172. - Atirigan)
2011. aug. 25. 20:03

:)))

Szurkolok neked!

2011. aug. 25. 19:16

Igazatok van, épp ésszel én is ezt mondanám, hogy eldobott, nem adok neki időt.

Nem akarom magam sajnáltatni, de egy hete történt és eddig jó volt belesüppedni a fájdalmamba.

Ma lehúztam a jegygyűrűt, pedig azt mondtam neki, amig az rajtam van várok rá. Valószínű van egy harmadik, bíztos hogy valami elromlott kettőnk között, nem tagadom, de én most más pasira rá se tudok nézni, eszembe nem jut, mert az jár a fejembe ahogy ő hozzám ért, átölelt, hiányzik minden, ami Ő.

Egyre többször érzek haragot iránta, és az jár a fejembe, mire én kiheverem ő addigra jön rá, hogy a másik is ugyanolyan büdöset wczik:)De addigra már késő lesz!!!

2011. aug. 25. 15:14
Bizony minden eset más. De az biztos, hogy mindenhol a harmadik van jelen. Lehet azért van ott mert már elromlott valami és nem is gondolja senki sem, hogy talán meg kéne javítani, Persze javítani is csak azt lehet ami még javítható ami már nem azt dobni kell. És csak nézünk, hogy mért is van ez így?Mért is dobnak el bennünket?? hát mert nem értünk rá a család meg a háztartás mellet a párunkat kényeztetni, Ő meg nem kérte!!!! A munka meg a gyerek mellet erre is kellet volna idönek lenni. Mikor azt nem tudom????? De kellet volna. De megoldotta mert ott a harmadik aki kényezteti, Ha már nem akkor az is eldobandó lesz. És mi ezt sírjuk vissza???, Istenem mert szerettük,,, és azt hittük ő is. De a valóság az Hogy nem kellünk Ez tény!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 25. 12:18

Egyetértek az előttem szólókkal. Én is pont ezért írtam a cikket, hpgy megmutassam, én így gondolkodom. Vannak egy kapcsolatban problémák,amik lekűzdhetők. De ha az egyik képes eldobni a párját, esetlegesen sok év után, az szerintem elgondolkodtató. Mármint, ha képes volt ilyesmire, akkor kell-e nekem az az ember...

De persze vannak olyan esetek is, mikor hirtelen felindulásból történik a szakítás, amit hamar meg is bán az "elkövető", és utána sokkal inkább értékeli azt a kapcsolatot.

Minden eset más és más, ezt mindenki maga kell, hogy mérlegelje.

169. Szuzi78 (válaszként erre: 167. - Atirigan)
2011. aug. 25. 11:06
Ne adj neki időt. Pontról pontra, rémületesen hasonlóan ez történt velem. Ma tudtam meg, hogy barátnője is van már egy ideje. Én meg adogattam neki az időt, és hitegettem magam. Elég idő volt az a nyolc év...
2011. aug. 25. 09:41

Szerintem egy nagyon fontos dolgnak kellene tudatosulnia: nem kelletek a párotoknak! Ennyi! Nem azért mert rossz emberek vagytok, hanem mert bármennyire is azt hiszitek, ő már nem akar titeket.

Nem egy csalódáson estem én sem keresztül, volt hogy 3 hét alatt fogytam 10 kilót, miközben nagyon sajnáltam magam, próbáltam rájönni mit rontottam el, próbáltam beleképzelni magam az ő helyébe, stb. De valahogy mindig erre a következtetésre jutottam: nem kellek neki.

Előbb utóbb mindenki megtalálja a párját és az lehet hogy az 5. kapcsolat lesz. Az embernek szüksége van társra, de az csak akkor ér valamit, ha az összetartozás érzése kölcsönös!

Szóval fel a fejjel, szép az élet, minden nap új remény!

2011. aug. 25. 07:10

Nem akar békülni, neki még idő kell, én adok neki.

Az éjszakák és a reggelek elviselhetetlenek.Vele álmodom, szorítom a kezét, látom az arcát, ébredésnél meg sírok. Bárcsak lennénk egy pár hónappal előrébb!

166. 2caf8744b6 (válaszként erre: 165. - Atirigan)
2011. aug. 24. 20:53
Nem vagyok erős, gyenge vagyok. De a te jó kedvednek nagyon örülök. Gondolom te is. Kívánom, hogy sikerüljön rendbe hozni ami el romlott, 6 nap az semmi azt el lehet feledni. Ha ő is akarja akkor biztos rendbe lesz minden. Legyél nagyon boldog, és ne kerüljél többet ilyen szar helyzetbe, mert látod nagyon tud fájni. És vigyázz, hogy te se okozzál ilyen fájdalmat másnak.
165. atirigan (válaszként erre: 164. - 2caf8744b6)
2011. aug. 24. 19:34

Te annyira bölcs vagy, és erős, szeretnék olyan lenni mint te!!!Megértő és segítőkész, pont erre van most szükségünk.

Nekem 6 nap eltelt, ma hívott, hogy szerzett állást nekem ausztriába. Összeszedem magam és télen remélem ott nekem is eldöl a sorsom: vagy egy másikkal vagy ő vele újra, de boldog leszek!!!

164. 2caf8744b6 (válaszként erre: 163. - 9c8379ba98)
2011. aug. 24. 13:00
Szörnyű ez a szenvedés, Kitartás ezt nektek végig kell csinálni, Bele sajog a lelkem mikor olvasom az írásotokat, Segiteni nem tudok de nagyon sajnálom amien keresztül mentek, Nem szeretnék a helyetekben lenni. Evést javaslom meg a sétálást a biciklizést meg mindent ami az időt előre hajtja. Leg szívesebben az időt hajtanám előre nektek egy évet legalább.
2011. aug. 24. 09:03
Még beszélek vele telefonon, pedig arra kért ne hívjam, nem akarom zaklatni én sem de nélküle nem bírom. Hiányzik nagyon, szeretem, az a fájdalom teljesen kikészít. Fogalmam nincs mit csináljak, semmi nem köt le mindig rá gondolok.
162. atirigan (válaszként erre: 161. - 9c8379ba98)
2011. aug. 24. 08:54

Én 5 napja ezt érzem, amit te! és nagyon nehéz! össze vagy zavarodva, kilátástalan minden, levegőt nem akarsz venni nélküle, hidd el tudom, én is ebbe vagyok.Beledöglesz a fájdalomba és egy részed meg is hal, lehet bele kell süppedni a gyászba és sírni, vagy menni-menni bárhova, bárkivel. Nem tudom, mert én se találom a helyem, próbálkozom mindennel.Fel hívnám, zaklatnám, de nem teszem, mert ezzel csak magamnak ártok.

Tudom hogy közhely, de te még fiatal vagy, semmi nincs még veszve, elötted az élet.

2011. aug. 24. 06:49

De ez annyira nehéz! Minden percben rá gondolok, mint csinálhat, hol van, kivel van, jól érzi-e magát.

Nem tudom kiverni a fejemből. Ő tudja jól mit jelentett nekem. Fiatal vagyok az igaz, de nagyon nehéz életem volt. Az utolsó egy évben amit csak elveszíthet az ember 20 évesen én mindent elveszítettem. Nekem csak ő maradt, rajta kívül senkim nincs. És most ő is elment. Nem tudom mi lesz velem reménytelennek látom a jövőm nélküle.

Eddig mindenki azt hitte erős vagyok lelkileg, mert azt akartam erősnek lássanak, én ha valakinek segíteni kellet mindig ott voltak rám mindig számíthattak. De rájöttem nem vagyok olyan erős és most én nem számíthatok senkire.

160. 2caf8744b6 (válaszként erre: 156. - 9c8379ba98)
2011. aug. 23. 22:48
Ne keseredjél el. Szerencsés vagy 20-évesen még nagyon sok szép csinos kis lány vár rád és hidd el jó, hogy most van vége mint később. Olvassál bennünket és lássad, hogy mi hogyan szenvedünk, Sőt te még tanulsz is belőle. Te nagyon szeretted a barátnődet és nem viszonozta???? Megsem érdemel téged. Annyi mindent kezdhetsz még az életedben. Nem vesztél el!!!!!! Kicsit sírjál és lépjél tovább, Ha vannak barátaid akkor most van itt az ideje, hogy menjél velük bulizni (bár én is tehetném) A munka az már keményebb de azt is túl lehet élni, Ne add fel vessed bele megad a munka keresésbe. Le köt majd és meglátod rendbe jön minden egy másik lány oldalán. Drukolok neked nagyon.
159. 2caf8744b6 (válaszként erre: 151. - Atirigan)
2011. aug. 23. 22:31
Igen igen igen élni kell mert élni szeretek én is és te is. A te sebed nagyon friss, és ez nem jó mert még annyi minden lehet. A hiba nem benned van ahogy bennem sem volt. A hiba bennük van mert gerinctelen, sunyi módon el hagytak bennünket és nem kaptunk esélyt (Én nem) de te még kaphatsz. Nagyon szeretném azt olvasni, hogy nálad rendbe van minden és esélyt kaptál, az újra kezdésre. Hidd el szívemből örülnék neki mert tudom mit érzel. De bele gondoltál abba, hogy hogyan folytatnátok tovább????? Hogy mit mondana ha vissza térne??? Vagy egyáltalán mondana valamit???? Gondolj bele hogy ki használná a szerelmedet a ragaszkodásodat, hát gondold végig meg érné e az életed legszebb éveit alatvaloként élni. Próbáld végig gondolni azt, hogy milyen fájdalmat okozott neked, és nincs lelke mert hagyja hogy szenvedsz. Meg sem érdemel téged. Tudom ez nem vigasz de ezt is próbáld meg hátha kicsit jobb lesz. És had mondjam el neked, hogy ma is nagyon fáj, nagyon szerettem, De el gondolkodnék rajta ha vissza akarna jönni mert nem biztos, hogy meg bocsátanék neki. Azt hiszem az eszem erősebben szólna mint a szívem. Pedig nem vagyok fiatal és nincs esélyem új életre mert már nincs rá időm. Sajna ők el dobják az éveket.
158. Szuzi78 (válaszként erre: 155. - Atirigan)
2011. aug. 23. 21:07

Mindig vannak hullámvölgyek, de arra kell gondolni olyankor, hogy idő kérdése, és jobb lesz egyszer. De nem az idő oldja meg igazán a gondot, hanem szép élményekkel kell felülírni a rosszakat. Ha kisírtad magad,irány a külvilág, bulizz egyet, vagy mozizz, olvass egy jó könyvet, utazz el, ha teheted!:)


Én sajna még bulizni sem mehettem(akkor derült ki, hogy terhes vagyok), csak irigykedve néztem, hogy megy a haverokkal az éjszakába...

De nekem most nagyon jó, lefoglal és felderít a kislányom, igazi angyal!:)

157. Gabi0206 (válaszként erre: 156. - 9c8379ba98)
2011. aug. 23. 20:30

Szerintem túl fiatalon jöttetek össze, és szeretné megpróbálni mással is.

Keresztlányom 1 évvel fiatalabb nálad. Már pár éve együtt volt a barátjával, mikor úgy döntött, hogy még nem akarja magát lekötni senki mellett, ezért dobta a srácot. De pár hónap után kibékültek. Viszont az övék egy jó kapcsolat volt.

Ha tényleg sokat veszekedtetek, akkor ez később sem változott volna, szerintem próbálj meg túllépni rajta.

Előtted az élet, próbáld előlről kezdeni. Előbb állást keress, és majd később a magánéleted is rendbe jön, hidd el.

2011. aug. 23. 19:55
20 éves vagyok barátnőmmel 2napja szakítottam, 5éve voltunk együtt. Normális választ nem adott azt mondta neki ez már túl hosszú, amit nem értek mert állítólag még mindig szeret. Nekem már komolyabb szándékaim voltak vele, elég sokat veszekedtünk, de nem gondoltam volna hogy neki ennyire rossz. Most el vagyok veszve teljesen nem tudom mit csináljak nekem ő jelentett mindent. Úgy érzem teljesen elvesztem reménytelen minden én a mai napig nagyon szeretem és bármikor visszafogadnám. Nem vagyok annyira szar ember mint ahogy ő azt gondolja, próbáltam mindig a kedvében járni, nem tudom mit rontottam el, de nagyon hiányzik. Eddig voltak terveim de most mindennek vége. Plusz aznap mikor ő elment bejelentette a főnököm hogy csődbe ment a vállat, Reménytelen a jövőm, és ő sincs itt hogy mellém álljon, nincs aki megvigasztalna vagy meghallgatna. Azért is írok itt mert itt legalább elolvassák.
2011. aug. 23. 19:22

Annyira jó, hogy vannak még érző emberek, és idegenek adnak nagyobb segítséget és bátorítást.

Szeretném előre tekerni az időt, hogy ezt a fájdalmat ne érezzem.

"átlagos": a szavaid fájnak és nagyon kemények, bár lehet hogy igazak.

Mindent megpróbálok hogy túléljem, és remélem pár hét mulva én is ennyire pozitiv és erős ember leszek, mint ti!

154. Gabi0206 (válaszként erre: 150. - Atirigan)
2011. aug. 23. 19:00

Teljesen érthető, hogy így az elején ennyire ki vagy borulva. Szerintem is jó lenne, ha beszélgetnétek, ez nekünk is jót tett férjemmel. Sőt! Sokkal jobbakat beszélgetünk, mint korábban! És eljutott oda, hogy rájött, mekkora marha volt. Hidd el, a te párod is rá fog jönni előbb-utóbb, hogy mit is hagyott hátra.

Egyelőre próbáld meg az új helyzetet kicsit megszokni, új életet kialakítani magad körül.

Idővel pedig fogsz találni valaki mást, akivel talán még boldogabb is leszel! És ez az egész csak egy rossz emlék marad..

153. Szuzi78 (válaszként erre: 150. - Atirigan)
2011. aug. 23. 18:20

Basszus:(


Fel a fejjel! Sírd ki magad a barátok, család vállán, nekem is jót tett. Most totál rendben van, hogy így érzed magad. Én egy hónapig éjjel-nappal sírtam, kisebb megszakításokkal. Annyira én sem szeretek most élni, teljesen megértelek. Bár pozitív, mosolygós ember vagyok...

152. átlagos (válaszként erre: 150. - Atirigan)
2011. aug. 23. 11:57

Azt remélem tudod, hogy most ő nincs egyedül! Nem akarok ezzel beléd rúgni, csak elég nagy ennek az esélye. Ha szó nélkül lelépett, had menjen!

Előfordul hogy egy kapcsolatban hibázik az ember, de amikor dönteni kell, akkor legyen az embernek gerince. Akiben ez nincs meg az szar alak, aki pedig ezt eltűri az még rosszabb.

Szóval nyalogasd kicsit a sebeidet és lépj tovább.

151. atirigan (válaszként erre: 149. - 2caf8744b6)
2011. aug. 23. 11:48

Te azt mondod, élned kell, mert élni szeretsz. Nekem még el kell jutnom ide, egyenlőre többet gondolok a "nem élni"re.

tehetetlen vagyok, zavart, és dühös magamra, mert valami hiba bennem van. Valamiért választott vagy választani fog egy másikat aki jobb mint én, csak nem tudom felfogni hogy amin mi keresztül mentünk, ezt a sok évet igy eldobja.

150. atirigan (válaszként erre: 148. - Átlagos)
2011. aug. 23. 11:38

A szakítás okát nem nagyon tudom, mert össze vissza beszélt: ez már nem az mint az elején, valami megváltozott, 8 év után mindketten kicsit mások lettünk, ő már nem azt érzi, lehet menni kéne esélyt adni másnak, össze van zavarodva, be van pánikolva hogy 30 évesen megbolondult.Időt kért, át kell gondolni az életét, merre tart és mit akar.

Ez a kétely a legrosszabb és hogy egyik napról a másikra ért. De valahol igy még hagyott reményt amibe kapaszkodhatok.

állítólag 2 hét múlva vissza akar költözni ide a városba én meg pánikolok, mert nem akarok ugy utcára menni hogy mikor kivel hol fogom látni. Nekem ehhez idő kell. Ahova nézek minden, mindenki őrá emlékeztet, egy csomó dolgot el kéne neki mesélnem, úgy érzem, de hát nem tehetem, mert őt ez már nem érdekli. Annyira lassan megy az idő, 5 napja hagyott el, de nekem egy évnek tűnik.Belesüppedtem a fájdalmamba, kapaszkodót keresek, de eddig semmi nem enyhíti.Látnom kell és beszélni vele, én 8 évet nem tudok igy lezárni, egy óra nekem ehhez nagyon kevés, jár ennyi nekem, hogy leüljünk és átbeszéljük.

149. 2caf8744b6 (válaszként erre: 147. - Atirigan)
2011. aug. 23. 11:04
De ez a normális. Ezen már mi túl vagyunk, De a heg az meg maradt az neked is lesz marad. Erősek vagyunk????, Dehogyis!!! Éppen olyan gyengék és tehetetlenek mint te most csak mi már kicsit előbb éltük ezt át. Hidd el most is gyenge vagyok ha rá gondolok az elmúlt 25-évre amit együtt éltünk meg a könnyeimmel küzdök ma is. De nem tudok változtatni rajta. MIndent meg próbáltam én is Fodrászt amit el lehet képzelni mindent, a napokban kirándulni voltam egy másik férfival és közben ő járt az eszembe, hogy mit tenne ő mit nézne meg???? Szóval nagyon nehéz és nem is tudok rajta túl lenni csak is így ha mindent csinálok. Ja és az is biztos nem tudok együtt élni senkivel sem azért vagyok egyedül. De az idő annyiban segített, hogy erőt ad az élethez. Nem is akarom őt semminek tekinteni hiszen az életem része volt. De élnem kell mert élni meg szeretek. A környezetem azt hiszi, hogy milyen erős vagyok meg hogy feltudtam állni, mert ezt látják közben meg ha egyedül vagyok folyik a könnyem mint a zápor. De mindent meg ragadok ami enyhíti a fájdalmat, nagyon fáj de szerencsére már ritkábban és talán nem annyira marcangolon.
148. átlagos (válaszként erre: 147. - Atirigan)
2011. aug. 23. 10:56
Az hogy szarul érzed magad teljesen természetes. Fontos még hogy nem vagy egyedül ezzel a helyzettel, rengetegen átélték már, szóval neked is sikerülni fog. Szerintem csinálj magadnak napirendet, amihez próbáld tartani magad különben tényleg bekattansz. Ne gondolj nagy dolgokra: főzés, takarítás, olvasás, filmnézés, haverokkal pár órás program, kertimunka, szóval teljen a nap. Amúgy megbeszéltétek már a szakítás okát?
2011. aug. 22. 08:18

Igazán köszönöm a hozzászólásokat, a sok pozitiv bátorítást. próbálkozom én mindennel, de ez a seb még olyan friss, annyira fáj, de tudom csak én tudom megoldani.

A napló tényleg segít, este mikor irom, olyan mintha neki mondanám el, közben meg tudom hogy többet nem láthatom, nem ölelhetem magamhoz:(

beleőrülők a tudatba!

Itt mindenki olyan erős, én is az akarok lenni!

Nem akarom érezni ezt a kínzó fájdalmat a lelkembe.

Cikáznak a gondolataim, jósnő, vudu baba, érzelmi kötés, vagy esetleg én változzak gyökeresen fodrász, torna stb. Nem tudom mi lenne a jó, minden percbe mást gondolok. Összeroppantam, hol nevetek hol zokogok. Félek hogy teljesen bekattanok, ez nem normális állapot.

146. 2caf8744b6 (válaszként erre: 143. - Atirigan)
2011. aug. 21. 19:24
Nagyon nehéz, engem három éve hagyott el a párom, még mindig fáj de megtanultam másképpen élni. Ird a naplódat az is segít, kicsit csillapítja a fájdalmat de igazán erre nincsen gyógy mód. Persze lehet csinálni nagyon sok mindent, de birkózni kell az érzelmeinkkel. Én azt mondom csinálj mindent amire azt hiszed segít, másképpen nem lehet, Volt,hogy le bicikliztem 30-km este, De ki mentem egy útszélén lévő kereszthez is és vittem virágot mondván, hogy eltemetlek. de semmi nem segített De csináltam vúdú babát is, ezen most nagyon jókat nevetek még a naplómba is le írtam. Az idő az ami segíthet más nem. ki tartás!!! Kívánok hozzá erőt mert az nagyon kell. Kívánom a fájdalom mi előbb múljon el, és csak is azt tedd ami neked jó. Ha van új pasi ne zárkoz el az is kicsit csillapít.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook