Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy szobában egy dohányossal fórum

Egy szobában egy dohányossal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2006. dec. 11. 15:28

Sziasztok!!


Nah erröl én is tudnék mesélni....

Mielött terhes lettem azelött én is dohányoztam, de mértékkel.... most persze nem, pedig a fiam már 14 hós (persze nem szoptatok).

A drága anyósommal lakunk még...(egy fél évig), ugye a gyerek bemegy hozzá, ő meg mellette ött pöfékel!!!!

Állandóan megjegyzem, hogy legalább menyjen ki vagy szóljon, hogy a gyereket vigyem ki tőle.

Legalább az unokájára lenne tekintettel akit annyira szeret.

De az idegesít a legjobban, ha a férjem (anyósom fia) itthon van akkor érdekes...ki tud menni a gangra szó nélkül.....

65. gpetra (válaszként erre: 64. - Eee466847e)
2006. nov. 27. 11:18
Sajnos nálunk sem, nem véletlenül van annyi ételfertőzéses/ételmérgezéses eset.
64. eee466847e (válaszként erre: 62. - Gpetra)
2006. nov. 27. 11:16
A svédeknél nem szokás. Elájultam, mikor nem is oly régen megtapasztaltam.
63. eee466847e (válaszként erre: 61. - Daroki)
2006. nov. 27. 11:15
Én egy kórházban láttam ezt, amiről írtál. Az ebédet osztó zsíros, loncsos köpenyes néni nem mosott kete a cigizés után. Véletlenül láttam meg, de szóltam a férjemnek, aki betegen ott feküdt, hogy ne egyen abból amit a nő osztogat. Mi lett a vége? Minden látogatáskor tele kosárral mentem. Reggeli, ebéd, vacsi.
62. gpetra (válaszként erre: 61. - Daroki)
2006. nov. 27. 10:39
Én vendéglátásban dolgozom, és sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy az még jó eset, amikor csak dohányzás után nem mos kezet valaki...
61. daroki
2006. nov. 27. 10:29

Múlt7en mentem a gyerköm sulijába az ebédemért.

Amíg várakoztam az egyik ott dolgozó hölgy éppen bagózott.Eloltotta a cigijét és ment vissza a konyhára.Kezet nem mosott,és nyúlt a tányérokhoz,evőeszközökhöz amiből az én gyerekem is eszik,de tök mind1 is,hogy az enyém,egyáltalán senki gyereke ne egyen olyan tányérból amit egy bagós kezű hölgyemény összefogdosott!Nem bírtam megállni és odamentem szólni neki.Erre mi a válasza?Hát ide nem lehet bejönni,kivan írva,hogy idegeneknek belépni tilos!Én meg mondtam,hogy akkor írják már ki legyenszívesek,hogy bagózás után illik kezet mosni!

Na kijött a konyhafőnök asszony is.Elmondtam neki a szitut,a bagós hölgy elment kezet sikálni én pedig jó érzéssel kijöttem a konyháról.Azóta persze bennem van az is,hogy mérgében jól beleköpdös a kajámba,de azért bízom benne,hogy ennyire nem sértettem meg azzal,hogy megkértem bagózásai után mosson már kezet.Most őszíntén!Miből tart,nem?

60. 4423e63349 (válaszként erre: 58. - Dee)
2006. nov. 27. 10:17
Hat ez az.Lehet ezt igy is!Te a kulturaltak köze tartozol,de sajnos a dohanyzok többsege nem igy all a dolgokhoz.
59. 4423e63349 (válaszként erre: 56. - Eee466847e)
2006. nov. 27. 10:13
Nagyon talalo az összehasonlitas:)))!
58. dee
2006. nov. 26. 23:23
Én dohányzok,de mindig figyelemmel vagyok másokra.Ha egy napig olyan helyen kell lennem ahol nem lehet rágyújtani,akkor én egy napig nem cigizek.Majd bepótolom máskor,máshol.A munkám is olyan,hogy nem lehet.Én nem vagyok függő,nem remegek érte.Lehet ezt is kulturáltan művelni,mint mindent.Csak meg kell szokni.
57. dee (válaszként erre: 56. - Eee466847e)
2006. nov. 26. 23:20
ez jóóóóóóóóóóóóóóóóó
56. eee466847e (válaszként erre: 54. - 4423e63349)
2006. nov. 26. 20:55
Erről eszembe jutott egy olyan mondás, hogy egy étteremben kijelölni a terem felét dohányzóknak a másikat nem dohányzóknak olyan, mint egy úszómedencét egy zsinórral kettéválasztani hugyozók és nem hugyozók részére.
2006. nov. 26. 17:18
KI NEM ALOM A DOHANYFUSTOT,SZINTE ALDAS HOGY A CSALADBAN SENKI NEM DOHANYZIK:)))
2006. nov. 24. 18:11
Sajnos a dohanyosok el sem kepzelik milyen rossz a körülöttük elöknek!Persze van kivetel is aki figyel a környezetere,de epp ma volt egy pelda hogy etteremben ebedeltünk a parommal.Gondosan kivalasztottunk egy sarkot ahol senki sem ült.Elkezdtünk joizüen falatozni,erre leült mellenk egy par.Kavet rendeltek,rögtön elkezdtek pöfekelni.Ferjem szolt nekik,ha lehet,amig eszünk,ne dohanyozzanak.Nemhogy abbahagytak volna,meg nekik allt feljebb!Biztos vannak a dohanyzok között toleransak is de nagyon keves.
53. gpetra
2006. nov. 24. 17:29
Két napja voltam a János Kórházban, ahol a nőgyógyászati szakrendelő/szülészet aulájában 2 ápoló olyan lelkesen bagózott, mintha nem álapotos nőkkel lettek volna körülvéve. De máshol is tilos lett volna, egészségügyi intézmény...
2006. nov. 24. 12:33
Az én munkahelyemen senki sem dohányzik, szerencsére. Viszont amit nagyon utálok, hogy reggelente ill. délután a buszmegállóban mások bűzét vagyok kénytelen szagolni. Hiába van az ember szabad levegőn, mégis olyan, mintha egyenesen az én tüdőmbe fújnák át, ami a sajátjukból kijön. Ennyire "bizalamas" viszonyba nem szeretek kerülni vadidegenekkel... Hehehehe... Na, ez nem vicces, egyszerűen undort érzek tőle/tőlük (bocs, ha ez sért valakit...), de sajnos nincs mit tenni. Ja, és a legviccesebb, mikor rosszallóan néznek rám, ha észreveszik, hogy a bűz miatt arrébb állok. Még nekünk kell kellemetlenül éreznünk magunkat, mert másoknak rossz és visszataszító szokásaik vannak.
2006. okt. 27. 18:34

Első gyermekünket vártuk,és úgy hozta a sors hogy oda költöztünk apósomhoz mivel egyedül él.A feleségem az egyettlen gyereke /4.emlt 1,5szobás lakásba/.Felujítottuk rendesen.Közös ébéd alkalmával,mivel ő hamarabb befejezte egyből rágyujtott.Szóltunk ,hesegettünk a füstöt arrébb allt 1 méterre.A wc-be állandóan szívta,ami a mi szobánkal szembe volt,a füstszag meg kiszivárgott.Később kiszokott a lépcsőházba.De a lakásba gyujtotta meg a cigit,az ajtón előtt és csak utána ment ki a bejárati ajtó előtt.Sokat nyeltük dühünket,mi mentünk oda.Utána átköltöztünk az én fsz.2szobás lakásomba.Éldegéltünk mig apóst megműtötték szívbillentyűre.Oda vettük megunkhoz a gyerekszobába,hogy erőre kapjon és ne a 4.emeletre kelljen feljárnia.Mi meg 2 gyerekkel a másik szobába.Egyik éjszaka füstszagot éreztünk.Másnap meg nagyonerős desodor szag terjengett.Pedig sose használt ilyet.A lakásomba már én beszélgettem el vele a műtétről,a cigiről.meg hogy a gyerekszobát mennyire megbecsülte.Tagadta a cigit.Elég hamar haza is kötözött.Mikor átjön a bőre ,ruhája füstszagu.Bármi betegsége lehetne soha többet nem lennénk egy fedél alatt vele.

Pedig ő mindenkinek azt mondta mennyire szereti unokáit.4 év eltelte után talán most kezd változni?!

50. Ekka
2006. szept. 11. 20:11
Az én főnököm is bagózik, sőt a munkahelyemen mindenki. Én nem sokat szoktam filózni, ha nem veszik észre, hogy levegő után kapkodok, akár -40 fokban is úgy kitárom az ablakot mint a vihar. Vagy egyszerűen szólok..
2006. szept. 11. 11:34
Az a legrosszabb, ha a főnök dohányos, mert az ember nem is mer rászólni. A kolléga más annak lehet mondani. Egy dohányos el sem tudja képzelni, hogy a füst milyen folytogató a nem dohányosnak.
48. norahhh (válaszként erre: 47. - Srrse)
2006. szept. 4. 12:38

Tudod mi a gáz?

Hogy a főnököm pöfékel az orrom alá!

Itt is van dohányzásra kijelölt hely, csak az a baj, hogy senki sem használja!

47. srrse
2006. szept. 4. 12:01
Nalunk az irodaban is tobb dohanyos van..de szerencsere a munkaltatom letesitett egy helyet ahol dohanyozhatnak anelkul hogy megzavarnak nem dohanyos tarsaikat. Es ez szerintem nagyon jo dolog. nem kell hiaba szivnunk 8 ora( vagy meg tobb) alatt szivni a fustot
46. norahhh (válaszként erre: 43. - V.erika)
2006. szept. 4. 10:52

Szia!

Na látod, ez itt a gond, hogy a dolgozó kiszolgáltatott és tehetetlen.

Szerencsére most 2 napig be sem jön! Legalább mást füstöl fel, nem engem!

A puszit a figyelmességedért én is megszavazom neked!

45. v.erika (válaszként erre: 44. - Darien)
2006. szept. 2. 17:22
Köszi!!!!!!!!!!!
44. Darien (válaszként erre: 43. - V.erika)
2006. szept. 2. 08:12
Akkor szerintem a Névtelen Nemdohányzók Egyesületének nevében Erikának megítélhetünk egy cvikipuszit és egy nagy piros pontot. :)
2006. szept. 1. 18:36

Norahhh!

Megérdeklődtem egy munkavédelmistől,hogy mit lehetne tenni a főnökkel szemben.A válasz semmit.

Vagy a dohánykommandót küldik rá vagy az ÁNTSZ-nél lehet bejelentést tenni.Gondolom,nem ez a célod.


Én dohányzom,de mindig vigyázok,hogy senkit ne zavarjak vele.Az utcán is a csikket a kukába nyomom el.

2006. szept. 1. 14:23

Az a baj, hogí a kultúra kiveszett egyes emberekből!

Pedíg még meg is kérdezte, hogy tervezünk-e még babát?! Nekiállok enni és képes az orrmom előtt rágyújtani!

Már kijár az üzlet elé füstölni, de még előfordul egy nap egy alkalommal biztos,hogy idebent pöfékel!

mire elrohannék a füstölőmért, már el is nyomja!

Szerintem ez csak egyszerű lustaság a részéről.

Ráadásul nagyon úgy néz ki, hogy babát várok, ilyenért meg külön harapok!

41. Darien
2006. szept. 1. 10:31

Dohányozni kultúráltan is lehet. A legtöbben azért haragszanak a dohányosokra, mert egyáltalán nem veszik figyelembe a nemdohányzók érdekeit, és füstölnek lépten-nyomon. Én nem dohányzom, és gyűlölöm a füstöt. Ezért Anyukám mindig az erkélyen cigizik - még télen is - cserébe viszont én csinálom szombaton a reggelit. :)


Szóval kultúra és odafigyelés. Szerintem ez a kulcsa a dolognak. Az viszont tényleg undorító, hogy a kismamák, gyerekes anyukák mennyire ki vannak szolgáltatva az emberek kényének-kedvének.

2006. aug. 28. 12:14
Nem szeretem a dohányfüstőt!
2006. aug. 28. 10:17

Sziasztok!

Én is remélem, hogy nem sokáig kell füstölögni.

38. Kathy (válaszként erre: 36. - Norahhh)
2006. aug. 24. 17:39
Huuu ez nagyon jo hir! Vegre eszrevette magat. Ideje volt mar.
37. emagdi
2006. aug. 24. 16:57

gratula:)

remélem nem kell már sok füstölőt égetned:))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook