Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy rossz döntés fórum

Egy rossz döntés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy rossz döntés

1 2 3 4
2014. nov. 14. 14:30
"Az abortusz mindenkinek magánügye" - az előbb elfelejtettem idézőjelbe tenni.
26. loch ness (válaszként erre: 23. - Unom)
2014. nov. 14. 14:28

Köszönöm neked is, meg Krisztának is, hogy sértegettek. A vallás nem babona, ha meg annak tartod, lehetne benned annyi kultúra, hogy nem dörgölöd a másik orra alá, megsértve a meggyőződését. Én sem sértegettem egyikőtöket sem, hanem normálisan érveltem. Ha fordítva lenne, hogy felháborodnátok, hogy merészelem.


"Ha vallási alapon érvelsz miért orvosokra hivatkozol?" Bocs, de ennek a kérdésnek semmi értelme nincs. Aki nem ismeri az egyházat, azt hiszi, hogy a törvényei tetszőlegesen kitalált szabályok halmaza, pedig nagyon is nem. Az életre, a valóságra, a természetre támaszkodik. Ha nem a fogantatással kezdődne az élet, akkor nem érvelne az abortusz ellen. De mivel azzal kezdődik (és egy jó ideje ez az orvosi álláspont is), ezért kezdettől fogva védi az életet. Ilyen egyszerű.


Az abortusz mindenkinek magánügye - és a gyerek, akinek elveszik az életét, neki nem a magánügye?


De nem az abortuszról akartam vitatkozni, azzal kapcsolatosan úgysem fogjuk meggyőzni egymást, de légyszíves, ne veszítsd el az eszed, ha valaki olyannak kerülsz kapcsolatba, aki nem osztja a véleményedet.

25. loch ness (válaszként erre: 22. - Kriszta773)
2014. nov. 14. 14:23

Csak azt mondd meg, hányad részét vetetik el a gyerekeknek ilyen szempontpontok miatt. Sokkal nagyobb arányban vannak azok, akik a "rosszkor jött" szindróma miatt teszik.


Amúgy meg olvasd el, hányan vannak a hoxán, akik hasonló helyzetben voltak, mint a fórumindító volt, mégis megszülték a gyereküket, és nem "testi-lelki nyomoroncokat kényszerítettek" a világra, hanem szép, életvidám gyerekeket, akikről azt mondják, milyen jó döntést hoztak, mikor megszülték, még ha nehéz is volt sokszor. És a legtöbben azóta a párjukat is megtalálták. Úgyhogy nem kell rögtön dramatizálni a helyzetet...

24. unom (válaszként erre: 22. - Kriszta773)
2014. nov. 14. 14:17
Á, ha megszületet már nem fontos.
23. unom (válaszként erre: 20. - Loch ness)
2014. nov. 14. 14:17

Persze, jogod van, ahogy a babonákhoz is.

Az emberi élet kezdetéről az orvostudománynak nincs egységes álláspontja. Szerencsére az egyháznak meg beleszólása nincs a törvénykezésbe, remélem, ez nem is változik meg.

Ha vallási alapon érvelsz miért orvosokra hivatkozol? Vagy idézz forrást, légyszíves.

Az abortusz mindenkinek magánügye, másoknak lehet véleményük, de akié a felelősség azé a döntés.

22. kriszta773 (válaszként erre: 20. - Loch ness)
2014. nov. 14. 14:13

csak az ilyen nagy abortuszellenesek elfelejtik, hogy a magzat mellett ott van egy másik élet, a nőé is. és ott vannak a betegek, életképtelenek, megerőszakoltak, lehetne még folytatni. a nagy életigenlés mellett emberségességet is kéne gyakorolni, szerintem


az egy dolog, hogy fizikailag valaki él, de azért nem kéne testi-lelki nyomoroncokat kényszeríteni minden áron

21. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Palaneopsis)
2014. nov. 14. 14:09

úgy gondolod, boldogabb lenne az életed, ha egy gyerekkel albérletben élnél, esetleg egyedül, nem ismerve a férjedet? mert akkor lehet, hogy tényleg rossz döntést hoztál


felesleges ez a dráma, a petevezeték-elzáródásnak nem biztos, hogy bármi köze van az abortuszhoz. ismerek pár nőcit, aki ezzel küzd, soha nem volt abortuszuk

20. loch ness (válaszként erre: 14. - Unom)
2014. nov. 14. 13:58

Úgy beszélsz, mintha a vallási meggyőződés csak egy rámaggatott kabát lenne. Ugyanúgy az életem, a lényem része, mint neked a te meggyőződésed. Nem csak azért, mert vallásos vagyok, hanem mert beláttam, hogy így van, és a saját egyéni meggyőződésem is az, amit írtam.


Az emberi élet az orvostudomány szerint is a fogantatással kezdődik. Csak sajnos még ez sem elég ahhoz, hogy a társadalom nagy része úgy is tekintsen rá, mint emberre. Ha nyolchetes, kinyírják, ha pedig kilenc hónappal később történik ugyanez, mindenki fel van háborodva, és csecsemőgyilkosságnak nevezik.

"mások másként vélekednek" - na ja, mindenki okosabb szokott lenni az orvosoknál. Én meg úgy vélekedem, hogy 2x2 az 5, és mindenki hülye, aki azt állítja,hogy 4, mert én másképp vélekedek...


Egyébként meg nem jelentettem ki, hogy igazam van, még ha nyilván azt is gondolom. Úgy gondolom, hogy éppolyan jogom van leírni a véleményemet és a meggyőződésemet, mint neked.

19. Miss Poppy (válaszként erre: 18. - Dina 24)
2014. nov. 14. 13:50
Jaj,hagyjuk már ezt a szar dumát...
18. dina 24 (válaszként erre: 15. - Unom)
2014. nov. 14. 13:45
Én ilyet nem állítottam,DE lehet,hogy a könnyelmű döntés miatt ez a büntetés!!!Mindenki megkapja a büntetését előbb vagy utóbb!!!
2014. nov. 14. 13:27

Nem vagyok egészségügyis, hülye is vagyok hozzá, így most megkérdezem, hátha van itt hozzáértő: Az abortusz következménye lehet petevezeték-elzáródás?


Nem vagyok róla meggyőződve, hogy tényleg rossz volt az a döntés, csak azért, mert most éppen azt szeretnéd, amit akkor elutasítottál.

Előre nézz, keressétek a megoldást, ne a múlton emészd magad.

16. unom
2014. nov. 14. 13:14

Topicindító: ne emészd magad.

Gondolom, az orvosod elmondta, mi a teendő a petevezetékeddel, kezdj neki.

Az elzáródást nagyobb eséllyel okozza gyulladás, mint abortusz, gondolom, egy felfázásért nem magadat okolod.

15. unom (válaszként erre: 13. - Dina 24)
2014. nov. 14. 13:12
Mert a petevezeték csak abortusz miatt záródhat el, ugye?
14. unom (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2014. nov. 14. 13:11

Ez a te véleményed, gondolom, vallási meggyőződés miatt.

Joga van bárkinek helyeselni a döntést, ugyanúgy, ahogy neked helyteleníteni. Szerinted az emberi élet a fogantatással kezdődik, erről mások másként vélekednek.

Persze, egyszerűbb kijelenteni, hogy neked van igazad,és kész.

2014. nov. 14. 12:58

Helló!

Én abortusz ellenes vagyok!Nem lehet elégszer hangsúlyozni,hogy ELŐVIGYÁZATOSSÁG!!!!Lehet,hogy 10 éve volt,de a Ti hibátokból és elsősorban a barátod hibájából kellett a kisbabát megfosztani az élettől,szóval nem csak Te vagy a hibás!Ilyenkor tényleg nagyon nehéz egy nőnek,ezt a pasik nem is érthetik!!!Erre szokták azt mondani,hogy kísért a múlt!Akkor nem kellett,hát most meg nem kapsz!!!Sajna ez ilyen dolog :( Isten nem büntet,magadat bünteted a tetteiddel!!Remélem egyszer tényleg át élheted,amit 10 évvel ezelőtt kellett volna...

2014. nov. 14. 12:15
a multon felesleges ragodni... sokaknak nem volt abortusza megsem lehet gyereke.
2014. nov. 14. 12:13

Én azt nem értem,hogy anno konkrétan kimondta az orvos,hogy többet NEM LEHET gyereked? Ezt mi alapján? Vagy csak azt mondta,az is egy opció,hogy nem lehet?

Amúgy a petevezeték átjárhatóságának semmi köze a régi abortuszhoz.

10. Lynda61 (válaszként erre: 1. - Palaneopsis)
2014. nov. 14. 12:05
Igen, jól érzed. Nagyon rossz döntést hoztál, ezt nem lehet meg nem történtté tenni. Szerintem mindannyian követtünk már el életünk különböző területein hibákat, amelyeknek következményeit viselnünk kell. De az élet nem áll meg. Minden rossz döntésünk következményeit felvállalva, de okulva a történtekből kell tovább mennünk. Nagyon jó, hogy a történetedet megosztottad, lehet, hogy valakinek segítesz vele, hogy hasonló helyzetben ne így döntsön. Ha úgy érzed, hogy a bűnnek büntetése a sorsod, vigasztalásul mondom, hogy a bűnből meg lehet térni. Aki a büntetést adja, annak hatalmában van a bűnbocsánat is, ha megbánjuk és elhagyjuk bűneinket. Még minden lehetséges, ne keseredj el. Kívánom, hogy álmotok váljon valóra.
2014. nov. 14. 10:37
Hozzáteszem: nem biztos, hogy a petevezeték-elzáródás az abortusz következménye. De az, hogy így felébredt benned a múlt és az önvád, azt jelzi, hogy tudatában vagy annak, mennyire nem lett volna szabad ezt tenned. A cikked címe is ezt mutatja. Viszont ez azért jó, mert csak attól tud az ember megszabadulni, amivel szembenéz, és te most jó úton vagy ehhez. Kívánom, hogy tudd rendbe tenni magadban azt, ami volt, megnyugodj és boldog légy!
2014. nov. 14. 10:25

Most biztos újra fellángol az abortuszvita, mint minden ilyen fórumon... Hadd írjak én is valamit. Az abortusz soha nem lehet helyes döntés, akárki akármit mond. Az egy emberi élet kioltása, ezen nincs mit mellébeszélni. De elítélnünk egymást nem szabad, nincs jogunk hozzá. Viszont ahhoz sincs jogunk, hogy helyeseljünk egy ilyen döntést.


Kedves fórumindító, úgy látom, ezt már te is látod és érzed. Azt írtad, a jó Isten így büntet. Nem, ő nem szokott büntetni, a saját tetteink következménye a büntetés. Nézz szembe azzal, amit tettél, kérj érte bocsánatot - az Istentől és a gyermekedtől is - és aztán bocsáss meg magadnak is. És ha adódik alkalom, mondd el másoknak is, hogy így járhatnak - neked is vigasztalás lesz, ha így esetleg megmentheted egy-két kisbaba életét és egy-egy pár szülői boldogságát. Mert sokan megússzák ugyan a következményeket, de az orvosok bizony nagyon nem szokták reklámozni, hogy az abortusznak súlyos, maradandó következményei lehetnek. A te orvosaid még rendesek voltak. Olyan, mintha átrohangásznának az autópályán, és van, akit elüt az autó, van, akit nem, de az esély elég nagy rá.


És gondolkodj el esetleg az örökbefogadáson, az is egy járható út. De neked kell érezned, tudnál-e vállalni egy "nem saját" gyereket. Ha igen, előbb-utóbb úgyis a sajátoddá válik.

2014. nov. 14. 10:23
Nagyon sajnálom hogy ez történt veled! Bízom benne, hogy egyszer csak a te szülés sikertörténeted is itt lesz a fórumon. Ne hibáztasd magad az akkori döntésedért!!!! Nagyon, nagyon nehéz helyzetben voltál. Egy biztos, nem Isten büntet most téged. Isten szereti az embereket, ő annak örül, ha velünk jó dolgok történnek. Inkább kérd, hogy segítsen és bízz benne. Remélem sikerülni fog, és boldogok lesztek!
2014. nov. 14. 10:22

Jaj ne emészd már Magad!

Nem vagy Te bűnös ezért! De mivel ezen rágódsz és emiatt nem bocsájtasz meg magadnak a mai napig ezért nem jön a baba! Engedd el a múltat ami történt. akkor így döntöttél.

5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Palaneopsis)
2014. nov. 14. 10:20

Nem biztos, hogy az akkori döntésed következménye. Kérdezz meg több orvost, és nyugodj meg, lehet, hogy pszichés okok is nagyban hozzájárulnak az eddigi sikertelenséghez!

Inkább olvas agykontrollt, és gondolj arra, hogy minden sikerülni fog, és boldogok lesztek!

4. pink sunrise (válaszként erre: 1. - Palaneopsis)
2014. nov. 14. 10:05

A sógornőm is ezt a döntést hozta,pont hasonló okok miatt....Pasival szétmentek,bántotta nagyon ez a döntés.Férjhez ment aztán,babát szerettek volna,2 évig nem ment,sírt sokat emiatt,és még az is nehezítette a helyzetét hogy időközben én teherbe estem,pedig mi nem is számítottunk rá...

Egy idő után beletörődött hogy ez van,elfogadja az élettől azt amit ad,és nem harcol többet. Ezután teherbe esett,4 hónap van a fiaink között :)

Szerintem próbáld meg elengedni a dolgot,ne menj szembe az árral,fogadd el bármi is van,mert sokszor a nagyon foggal-körömmel akarás és görcsölés miatt nem jönnek össze a jó dolgok :) Ezt én is tapasztaltam,ez mindenre érvényes az életben :)

2014. nov. 14. 10:05

Szerintem ne hibáztasd magad a 10 évvel ezelőtti döntésedért! Akkor ez tűnt helyes megoldásnak. Nem biztos, hogy az abortusz miatt van elzáródva a petevezetéked - nem értek hozzá, de szerintem valami gyulladás miatt is lehet. Egyébként nem tudják átjárhatóvá tenni?


"Amióta megtudtam, hogy elzáródtak a petevezetőim, nap mint nap felcseng a fülemben a mondat: "Jól gondolja meg, mert lehet utána már nem lehet sosem kisbabája."


Na, amíg ez cseng nap mint nap a füledben, tuti nem is lesz kisbabád! Felejtsd el ezt örökre! Lehet, hogy előbb lelkileg kellene rendet tenni magadban és utána próbálkozni a babával.

Egyéb, természetes gyógymódokat is kipróbálnék a helyedben, de a legfontosabb, hogy sose add fel!


Kitartás és kívánom, hogy minél előbb valósuljon meg az álmod és karjaidban tarthasd a kisbabádat, ami egy csodálatos érzés!

2014. nov. 14. 10:04

Nem vetlek meg az abortuszért. Akor igy volt helyes a döntésed és kész.

A gond az az, hogy Te magad itéled ek magadat!


Szerintem fordulj pszichológushoz, akire ""ráboríthatod" az összes félelmed, és tán útmutatást is kapsz, hogy ne okold magad a múltbéli döntésedért mert ez as GONDOLAT akadályozza a mostani baba megfogantatását.

Én azt tudom tanácsolni, hogy végezz nagytakarítást a gondolataidban és meglásd megfogan a hőn áhított baba:)

2014. nov. 14. 09:51
Úgy érzem, valamikor életemben egy nagyon rosz döntést hoztam. Ez a döntés ami miatt most szenvedünk, és közös babáért küzdünk a férjemmel. Csak reménykedni tudok, hogy egyszer a mi álmunk is valóra válik, és szülők lehetünk

Ugrás a teljes írásra: Egy rossz döntés
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook