Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy rossz döntés fórum

Egy rossz döntés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy rossz döntés

1 2 3 4
57. Derengő (válaszként erre: 1. - Palaneopsis)
2014. nov. 15. 02:10

Mindig csak az adott pillanatpan, az adott ismereteiddel dönthetsz.

Már a tegnapi döntésedet sem tudod megváltoztatni.

Miért problémázol egy őskori döntéseden?

56. Nordlys (válaszként erre: 52. - Miss Poppy)
2014. nov. 14. 23:25
Elolvastam. Ott a megszületett gyerek megöléséről ír, amit csecsemőgyilkosságnak szoktak nevezni. Szóval ez nem gyilkosozás. Pláne, hogy többször is hangsúlyozza, hogy nem akar ítélkezni, és jót kíván a fórum kiírójának. Hihetetlen, mit félre nem tudnak magyarázni egyesek egy jószándékú hozzászólásból. Szerencsére a fórumkiíró, úgy látom, megértette a jószándékot, és ez a fő, hiszen ő kért itt segítséget.
55. palaneopsis (válaszként erre: 54. - 3a5c305959)
2014. nov. 14. 22:37
Szia. Nem volt még 3D ultrahangom. Sajnos nem.tudtam,hogy azon ennyire látható a méh állapota. Sima ultrahangom volt,azon mindent rendben találtak. Most méhtükrözésre várok. De nagyon felcsigáztál most ezzel a 3D vel. :)))) Meg fogom nézetni. Nagyon köszönök mindent,nagyon kedves vagy. Igazad van ,mindenkinek joga van a boldogsághoz. :)
2014. nov. 14. 22:03
Nem, az abortusz nem okozhatja a problemat (maximum ha sorozatosan tortenik). Sok nonek van abortusza egeszsegugyi indok miatt es soha senkinek nem mondjak hogy ezek utan nem lehet gyereke. Oszinten szolva ez eleg barbar dolog volt es jol kicsesztek veled. Az abortusz a meh falat sertheti meg, ezzel okozva perforaciokat amik kesobb megakadalyozzak hogy beagyazodjon az embrio. Gondolom volt 3d-s uh-od ahol megneztek hogy a mehed rendben van-e. Ha azon nem lattak semmi rendelleneset akkor 99.9 szazalek hogy nem az abortusz miatt nincs meg babatok. Szerintem fordulj szakemberhez mert ez nagyon nagy lelki teher amit cipelsz es nem kéne. Jogod van hozza hogy boldog legyel es hogy anya legyel!
53. kisj
2014. nov. 14. 20:23

Kedves fórumindító!

Akkor, és ott jól és ésszerűen döntöttél. A te tested, a te életed.

Ne emészd magad.Isten nem büntet.Meg nem is jutalmaz.

Lehet benne hinni, meg lehet benne nem hinni. Se a létére, se a nemlétére nincs bizonyíték. Nem is lesz.

Keress inkább fel egy jó nőgyógyászt, aki átjárhatóvá teszi a petevezetékeidet.


Tudod,úgy tarja a mondás,hogy "segítsmagadon és isten is megsegít" :)

52. Miss Poppy (válaszként erre: 49. - Nordlys)
2014. nov. 14. 19:37
A 20.hozzászólást olvasd el...azért..
2014. nov. 14. 19:34
Sziasztok. Ne haragudjatok hogy csak most írok, de dolgoztam, és határidős munkáim vannak. Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat. Köszönöm, hogy legtöbben nem vetettetek meg, és azoknak is köszönöm, akik szerint hiba volt az abortusz, hiszen az ő véleményük is számít. Igazatok van, el kell engedni a múltat, s a jelenre koncentrálni. Biztos igazatok van, hogy van pszihés alapja is annak, ha nem jön össze a baba. A vezetékeim sajnos már nem megnyithatóak, most méhtükrözésem lesz. Nem állítom, hogy az abortusztól vannak elzáródva, s anno nem is mondták biztosra, hogy sosem lehet gyermekem utána, csak azt mondták hogy lehet hogy utána nem lehet. Gondolom amolyan kötelezően tudatta az orvos. Annyit tudok, abortusznál sérülhetett a méh, amitől lehetnek gyulladások aminek a következménye lehet az elzáródás. Nagyon jól esett, hogy sokan azt kívánjátok, hogy teljesüljön az álmunk. Mi nagyon szeretjük egymást a férjemmel. Érdemes volt ennyit várni, hogy megtaláljam, hiszen számomra ő a legcsodálatosabb ember, és ami nagyon fontos, elfogad így. Tudja, hogy lesz babánk egyszer, és ígérem nektek, ítt fogom megosztani veletek azt a csodás dolgot akkor. :) Nagyon köszönöm.
50. unom (válaszként erre: 49. - Nordlys)
2014. nov. 14. 19:00

Gyilkosnak nevezni valakit nem sértés? Szerintem az.

Én nem is remélem, hogy te valaha eljutsz addig, hogy felfogd, nem csak a te véleményed létezik, nem csak az sértés, amit a másik mond. Talán ha lenne reinkarnáció lenne rá esélyed.

2014. nov. 14. 18:58

unom, te nagyon elvetetted a sulykot. loch ness nem rúgott bele senkibe, nem sértegetett, senkit, azt te tetted vele. Méghogy álszent élvezet, meg gyilkosozás... Nem tudom, mi okod arra, hogy valakit azzal vádolj, ami látszik, hogy szándékában sem állt, és így kiforgasd, amit írt. Nem csodálom, ha elege lett az ilyen alpári beszélgetésből.

Embrió-magzat-újszülött-csecsemő-kisgyerek - ugyanannak a lénynek a különböző életkorú megnevezései. Ha embriónak nevezi, a lényegen nem változtat.

És remélem, egyszer eljutsz arra a szintre, hogy szégyellni fogod magad a viselkedésedért...

48. unom (válaszként erre: 44. - Kriszta773)
2014. nov. 14. 18:03
Egyetértek, a petevezeték elzáródása kezelhető, arra kéne koncentrálni.
47. unom (válaszként erre: 39. - Loch ness)
2014. nov. 14. 18:03
Nem, te álszent élvezettel belerúgtál, utána megsértődtél.
46. unom (válaszként erre: 33. - Loch ness)
2014. nov. 14. 18:01

"ha abból indulunk ki, hogy az a gyerek ember" Ott az a ha. Nem mindenki ebből indul ki.

Aki meg igen, az nem megy abortuszra.

A második bekezdés a szokásos, más f.rkával a csalánt.

Nincs közöd más életéhez, a véleményedhez jogod van, kimondani is, de ennyi. Remélem, a hozzád hasonlók sose jutnak a törvényhozás közelébe. Az egyház a híveinek próbáljon utasításokat adni, az se igazán megy.

45. unom (válaszként erre: 26. - Loch ness)
2014. nov. 14. 17:57

Értem, te sértegethetsz másokat, de magadnak kikéred. Te gyilkosozhatsz, de azt, hogy te babonákban hiszel, tilos megemlíteni. Ennyit a kultúráról.

Nem gyerek, embrió. Mi lenne, ha hivatalos orvosi megnevezést használnád? Kértem a hivatakozott orvosi állásfoglalást, amire hivatkozol, de kétlem, hogy létezne bárhol.

44. kriszta773 (válaszként erre: 42. - ILI.)
2014. nov. 14. 17:32
szerintem is a megoldásra kell koncentrálni, a leírásból nekem sem tűnik úgy, hogy itt meddőség állna fenn, próbálkozni kell, és elvégeztetni minden szükséges vizsgálatot :)
43. kriszta773 (válaszként erre: 39. - Loch ness)
2014. nov. 14. 17:31

őszintén szólva engem nem is érdekel, hogy te kihez vagy mihez vagy hozzákötve, amit nem te választottál, én azért szeretem magam meghozni a döntéseimet :)


valamit nagyon benéztél, én cseppet sem vagyok felhúzva, pláne nem kiakadva, mert igazából marhára nem érdekel, hogy kinek mi a véleménye erről, csak leírtam a sajátomat :)

42. ILI.
2014. nov. 14. 17:25
Igaz nem vagyok orvos, de kételkedek benne, hogy az abortuszod miatt van, hogy nem lehet babád. Az átjárhatóságodat pedig meg lehet oldani, egy kisebb műtéttel. Menj el egy jó orvoshoz, akit valóban érdekel a problémád, ő meg fogja ezt neked oldani. Furcsállom, hogy a lombikkal se sikerült, mert az nem az átjárhatóságodon múlott. Egyébként meg 10 év az hosszú idő, annyi idő alatt már tuti regenerálódtál, és olvastam valaki hozzászólásában, és szerintem is lehet egy ok, hogy esetleg valamikor felfázhattál, és gyulladásban lehettél, ott a vezetékben maradtak szövet darabok, és az is elzárhatja a járatokat.
2014. nov. 14. 15:30

Nem tudom, hogy az elzáródás az abortusz következménye-e...; bár, akinek az van, nem biztos, hogy ab-t is végeztetett; utólag okosnak lenni...

szóval semmi értelme utólag minôsíteni az akkori döntést; akkor úgy, tehát most másképp ítélni semmi értelme, hiszen a tényeket megváltoztatni már nem tudod, max. elfogadni.

Nem tartom fairnek a felvetett témához most felemlíteni a megerôszakolt és beteg gyermekek témáját, mert nem ide tartozik!

40. loch ness (válaszként erre: 38. - Siba22)
2014. nov. 14. 15:09

Nem vagyok fanatikus, ti csináltok fanatikust belőlem, amiért merészeltem szót emelni a megfogant élet védelmében. Ha visszaolvasnád az összes hozzászólásomat (amit nem lehet, túl sok van), meglátnád, hogy soha nem voltam fanatikus. Sőt, egy vallási kérdésekkel foglalkozó fórumon a vita végén pont azt kaptam egy társamtól, hogy még sosem kapott senkitől ilyen módon információkat, hogy kitartottam az álláspontom mellett, de tiszteletben tartottam az ő meggyőződését. Ezt teszem most is, de vissza nem kapom tőletek.


Képzeld, én is dolgoztam fogyatékosok között. Úgyhogy én is tudok dolgokat... És sokszor szorult össze a szívem, mikor láttam őket, de akkor sem kívántam volna, hogy ne éljenek.


A fórumozást most abbahagyom, mert nem látom biztosítottnak a kölcsönös tiszteletet, amit a magam részéről megadtam. Sajnálom, ha akaratlanul az elevenedbe találtam, azért kaptad fel ennyire a vizet. De ezt a beszélgetést nincs értelme folytatni.

39. loch ness (válaszként erre: 36. - Kriszta773)
2014. nov. 14. 15:03

Honnan tudod, kihez és mihez vagyok hozzákötve, amit nem én választottam?


Egyébként meg nem válaszolok, mert úgy fel vagy húzva, hogy így nem lehet dolgokat megbeszélni. Egyébként nem tudom, miért vagy úgy kiakadva rám. Amiért én mást gondolok, és nem simogattam meg a fórumindító feje búbját, mint sokan, hogy ne bánkódj, nem a te hibád, nem volt baj... Én még dühödten sem teszek fel kérdéseket, pedig ha belegondolsz, én is lehetnék dühös, hogyhogy ennyien nem tudják megérteni, hogy az abortusz egy emberi élet kioltása. Igen, én így gondolom. Te meg másképp. De ezért miért ugrasz nekem?

38. siba22 (válaszként erre: 33. - Loch ness)
2014. nov. 14. 15:03
"A megerőszakolt vagy fogyatékos gyermeket váró nővel az adott helyzetben beszélnék, olyan érvekkel, biztatással, ami akkor épp a legalkalmasabbnak tűnik." hogy mi van???Itt élsz a földön vagy hol a búbánatban??Tudod mit jelent ha valakit megerőszakolnak vagy netán egy fekvő fogyatékos gyermeket ellátni??Foggalmad sincs ezekről!!!!!!Fogyatékos gyermek otthonba menj el dolgozni és nézd végig a szülők gyötrelmeit amin átmennek mielött megszólalsz!!!!!Soproni intézményben dolgoztam fekvő osztályon.Voltam tanúja egy kisfiú halálának,kegyetlen nehéz volt még gondozóként is a helyzet nemhogy még szülőként.Már megbocsáss,de te már fanatikus vagy.
37. loch ness (válaszként erre: 32. - Siba22)
2014. nov. 14. 15:01

Sajnálom, ha neked így esett, de nem is gondolnád, hogy ez sokaknak igenis segít. Volt már így, hogy pont ezzel tudtam segíteni máson, amikor óvatosan, nehogy megbántsam, de konkrétan megmondtam, hogy ez mi volt. És még köszöntre is, mert végre valaki kimondta helyette. Utána pedig megkereste a módot, hogy megbékéljen önmagával is. De hozzá kellett segíteni.


Segíteni megpróbálhatok akkor is, ha nekem nem volt ilyen jellegű gondom. Nagyon is meggondoltam, amit írtam, és semmi más nem volt bennem, mint segítő szándék és részvét.


Azt viszont ne hidd, hogy így csak vallási meggyőződéssel lehet írni. Istenről igen, de ha tudnád, hány olyan nő szájából hallottam, akiről biztosan tudom, hogy nem vallásos, hogy "ha valaki beköltözik a pocakomba, akkor az ott is marad!"


Isten létéről ne nyissunk vitát. Őt úgysem ilyen vitákban lehet megismerni. De ne haragudj, azon mosolyogtam egyet, hogy Ő "kézzel fogható?" Miért kellene annak lennie? A fény se kézzel fogható, mégis létezik. Erre szokták azt a poént elsütni, hogy "az eszedet már láttad?" :)

36. kriszta773 (válaszként erre: 33. - Loch ness)
2014. nov. 14. 14:59
akkor áruld el, hogy egy megerőszakolt nő vagy egy várhatóan testi-lelki fogyatékos gyereket váró nőnek milyen marhajó tanácsokkal szolgálnál :) biztos megoldható akkor is minden, csak ugye könnyű úgy dumálni, hogy nem te leszel egész életedre hozzákötve például egy magatehetetlen emberhez, akivel ki tudja, mi lesz, ha te már nem leszel. két ilyen élet megéri?
35. kriszta773 (válaszként erre: 26. - Loch ness)
2014. nov. 14. 14:57

szerintem senki nem sérteget. részemről én a nem kívánt terhesség elleni védekezésre tenném a hangsúlyt, mert sok emberke van, aki mégcsak tisztában sincs a lehetőségekkel, és úgy gondolja, vele úgysem eshet meg, pedig de :)


minden leendő anyának fizikailag, lelkileg, anyagilag, minden téren nagy felelősséggel, lemondásokkal, áldozatokkal jár egy gyerek kihordása, felnevelése, legyen már annyi joga, hogy dönthessen arról, mikor és egyáltalán vállalja-e. mert nem kívánt terhesség nemcsak akkor jöhet, ha az ember felelőtlenül nem védekezik

34. Miss Poppy (válaszként erre: 30. - Loch ness)
2014. nov. 14. 14:55

A vallási meggyőződés,nem a való világ!

Csak ezért.


És te nem sértegeted azokat akik,téged idézlek,9hetesen "kinyírják" a gyereküket?

33. loch ness (válaszként erre: 29. - Kriszta773)
2014. nov. 14. 14:54

"ha azt hiszed, mindenkinek van lehetősége arra, hogy kihordjon egy terhességet, felneveljen egy gyereket, akkor tévedsz."


Pont ez az, hogy ha abból indulunk ki, hogy az a gyerek ember, akkor nincs más lehetőség, mint megszülni, és akkor ahhoz a helyzethez keres az ember megoldást. És lehet, hogy nem olyan lesz az élete, mint eltervezte, de miért kell olyannak lennie? És bocs, de szerintem az anya is ott volt, mikor a gyerek fogant, tehát nem mondhatja, hogy semmi köze nincs hozzá... Ha a párkapcsolatok is meggondoltabbak lennének, akkor eleve nem lenne annyi terhesség laza és kialakulatlan kapcsolatokból. Igazából rengeteg kérdésről lehetne vitatkozni ezzel kapcsolatban, mert az abortusz már csak a csúcsa egy csomó nem jól kezelt problémának.


Ja, és eltértem a témától: szóval ha tudod, hogy nincs más helyzet, akkor megoldod, mert muszáj megoldani. Pl. akinek súlyos beteg lesz a gyereke, mennyi energiát belefektet, hogy megfelelő orvost, gyógymódot találjon neki, mert tudja, hogy nincs más megoldás, nem hagyhatja ott az út szélén. Azért mondom, hogy mindenki talál megoldást, ha tényleg akarja, de sokan kényelemből nem vállalják az esetleges nehézségeket, megpróbáltatásokat, pedig egy emberi élet (a magzaté) megér ennyit. Pl. a fórumindító is találhatott volna megoldást, ha nehezen is, de nem akart belemenni, így egyszerűbb volt neki (véletlenül sem akarom őt bántani, de most ez a példa a legkézenfekvőbb, és ő is tudja már, hogy ez volt mögötte).


A megerőszakolt vagy fogyatékos gyermeket váró nővel az adott helyzetben beszélnék, olyan érvekkel, biztatással, ami akkor épp a legalkalmasabbnak tűnik.

32. siba22 (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2014. nov. 14. 14:52
Már ne is haragudj,de ez tényleg vallási meggyőződéssel lehet írni amit írtál bármit is írtál utána.Nem kell ilyen ennek a szegény lánynak.Miért??Mert így is eléggé ki van lelkilg meg emberileg.Ha nem tudod az empátiát kimutatni ilyen eseteknél mind azok mellett,hogy neked is voltak gondjaid akkor esetenként jobban fontold meg mit és hogy írsz le mert az nem csak bántó lehet.Igen,én is átestem abortuszon mert bab beteg lett volna és úgy döntöttem sem ő sem én ne szenvedjünk.Isten van,létezik??Kézzel fogható??Semmi alapja nincs ennek.Tudnék példákat felhozni de nem teszem mert úgy sem akarok mást erről meggyőzni.
31. siba22
2014. nov. 14. 14:48
20 évesen bele kerültél egy elég nehéz helyzetbe,ami idővel sors fordítóvá vált.Akkor kétségbe esés miatt úgymond nem láttad a fától az erdőt.Így tényleg eszméletlen nehéz jól,okosan dönteni.Már ha lehet így dönteni.Bár én nem vagyok oda meg vissza az abortuszért és én magam csak akkor mennék ha beteg lenne babó,ezen felül tényleg van más kiút.De ez én vagyok és ez az én döntésem.Akkor és ott te voltál és akkor a számodra leghelyesebb döntést hoztad.Az elzáródásnak lehet megannyi oka nem csak az abortusz.Elég egy felfázás is hozzá.Ha nagyon emészt ez az egész jelenlegi helyzet akkor menj kineziológushoz aki rengeteget tud segíteni.Tudom könnyű beszédnek tűnik de próbáld a kicsit elengedni és gondolj arra,hogy akkor nem volt jobb lehetőséged s mint írtad senki nem állt melletted,hogy a legjobb döntést tudd hozni.Én is át estem abortuszon,sajnos az első babóm több féle betegséggel született volna meg és ki tudja mennyi ideig élhetett volna velük.Hacsak nem veszítem el terhesség ideje alatt.Tudom kegyetlen nehéz most neked is :(( Sajnálom,hoy ilyen helyzetbe kerültél annó,de hidd el el kell engedned a kicsit és kicsit átértékelned a jelenlegi helyzetedet mert pszichikai oka is lehet az elzáródásnak.A tudat alattid nem engedi,hogy újra teherbe ess.
30. loch ness (válaszként erre: 28. - Bubinana)
2014. nov. 14. 14:46

Szóval tartsam magamban a meggyőződésemet, te pedig szabadon hirdetheted. Azt hittem, hogy a fórumozás azt jelenti, hogy mindenki szabadon kifejtheti a véleményét. Érdekes, hogy mindig a vallási meggyőződést akarják lenyomni, pedig mondtam, hogy úgy hozzámtartozik, mint a saját bőröm. Mit szólnál hozzá, ha azt mondanám, hogy tartsd magadban a véleményedet? Ugye, hogy sértő lenne? Épp ezért nem is mondom, de elvárom, hogy nekem se mondjon ilyet senki.


Egyébként ha visszaolvasol, pont leírtam, hogy a petevezeték-elzáródás nem biztos, hogy az abortusz következménye.


Képzeld, tudom, hogy ez élet nem egyszerű... Mert ha lenne fogalmad arról, miket éltem át, akkor nem szólnál semmit, mert tátva maradna a szád. Tudom, hogy nem egyszerű. Nagyon is tudom...

29. kriszta773 (válaszként erre: 25. - Loch ness)
2014. nov. 14. 14:45

a "rosszkor jött" terhesség rengeteg életet dönthet romba, ha azt hiszed, mindenkinek van lehetősége arra, hogy kihordjon egy terhességet, felneveljen egy gyereket, akkor tévedsz.


a hoxán és máshol sincs egyetlenegy olyan ember sem, aki hasonló helyzetben volt és mégis megszülte a gyerekét, mert az nem hasonló helyzetben volt. nem véletlen, hogy valaki az abortusz mellett dönt, más pedig mégis megtartja. nem hiszem, hogy ez egy nőnek is könnyű döntés lenne, pláne nem felelőtlen.


biztos azért van ennyi elcseszett kapcsolat és annyi gyerekét egyedül nevelő ember, mert ezek mind olyan klassz és megfontolt döntések voltak. persze lehet úgy is nézni, hogy de legalább szült valaki, csak nem mindegy se neki, se a gyerekének, milyen életet élhet le.


de szerintem fölös a vita, próbáld mondjuk egy megerőszakolt nővel vagy egy testi-lelki fogyatékos gyereket váró nővel megbeszélni ezt az abortusz előtt, mert kíváncsi lennék az indokaidra szemtől szembe

28. bubinana (válaszként erre: 26. - Loch ness)
2014. nov. 14. 14:35
Kedves! Épp most is a vallás köntösébe bújó alak akar abortusztörvényt! Nem itt élsz? Volt abortuszom. Tudom mi az. Lett utána gyerekem. a vezetékelzáródás egyáltalán nem abortusz következménye. Nem sértegetett itt téged senki. A vallásod éld és tartsd magadban.Az élet egyáltalán nem egyszerű!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook