Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy hete kezdtem a fogyit (életmódváltást) van aki csatlakozna? fórum

Egy hete kezdtem a fogyit (életmódváltást) van aki csatlakozna? (beszélgetős fórum)


224. anitav
2012. febr. 7. 08:09

Jó reggelt mindenkinek.

Tudom, hogy nem idevágó a téma, de ma megyek vissza a dokihoz UH-ra, hogy kiderüljön mi a helyzet a cisztával. Nagyon izgulok, remélem eltűnt, én már a babaprojekttel szeretnék foglalkozni. A fogyit persze ez nem befolyásolja, most nagyon elszánt és kitartó vagyok. Tegnap fölavattam az elliptikus tréneremet, nagyon jó. Egyelőre 25 perc után majd meghaltam, kíváncsi vagyok mikor megy majd egy óra.

223. Kálbá
2012. febr. 7. 05:52

[link]


Ez is hasznos lehet :)

222. Kálbá
2012. febr. 7. 05:51

Jó reggelt lányok!


Ezt egy másik fórumban találtam és bemásolom ide, hátha valakinek megtetszik ez a fajta fogyizás:)


Dr. Pierre Dukan eredetileg neurológus volt. Harmincöt éve váltott szakterületet, amikor egy barátja diétás tanácsot kért tőle. A barátnak egyetlen kikötése volt: ne kelljen a húst kihagynia étrendjéből. Dr. Dukan azt javasolta, öt napon keresztül csak fehérjét fogyasszon, és igyon sok vizet. Maga is meglepődött, amikor barátja az öt nap alatt öt kilótól szabadult meg - vagyis naponta egy kilótól! Dukan doktor ezt követően kezdett táplálkozástudománnyal foglalkozni. Olyan diétát alkotott, amelyben nem kell sem a kalóriát számolgatni, sem éhezni. Viszont minden csütörtökön fehérjenapot tanácsos tartani.


A Dukan-diéta négy szakasza:


1. Támadás: megadja a kezdőrúgást

Mit szabad enni? Csak és kizárólag fehérjét, korlátlan mennyiségben és a nap folyamán bármikor. Vagyis ehet borjú- és marhahúst, baromfit (kivéve kacsát és libát), halat és tengeri herkentyűket, tojást (fehérjét korlátlanul, sárgájával együtt hetente legfeljebb 3-4-et), zsírszegény tejtermékeket.

Meddig tart?

Ha 5 kg-t szeretnénk leadni, 2 napig. Fogyás: 0, 5-1, 5 kg

Ha 10 kg-t szeretnénk leadni, 3 napig. Fogyás: 1, 5-2, 5 kg

Ha 20 kg-t szeretnénk fogyni, 5 napig. Fogyás: 2-3 kg


2. Súlyvesztés: leadja a fölös kilókat

Mit szabad enni? Fehérjét és zöldségeket, korlátlan mennyiségben, bármikor. A megengedett zöldségek: paradicsom, uborka, retek, spenót, brokkoli, spárga, póréhagyma, káposztafélék, gomba, zeller, cukkini, padlizsán, paprika, salátafélék, répa.

Meddig tart? Egészen addig, amíg el nem érjük a kívánt súlyt. Hetente 1-1, 5 kg mínusszal számolhattunk.


3. Stabilizáció: visszavezeti a tiltott élelmiszereket

Mit szabad enni? Az eddigieken kívül ehetünk naponta egyszer gyümölcsöt (kivéve banánt, szőlőt, cseresznyét és meggyet), két szelet teljes kiőrlésű kenyeret, néhány szelet sajtot, hetente kétszer tésztafélét, kuszkuszt, lencsét, rizst, krumplit - sőt, akár csokit is!

Meddig tart? Attól függ, mennyit fogytunk: fél kiló mínuszonként 4 napig kell ezt a szakaszt tartani. A képlet: (leadott súly:0, 5)x4. Ha 5 kilótól szabadultunk meg: (5 kg:0, 5)x4=40


4. Itt a vége: a súlyfenntartás szakasza

Mit szabad enni? Mindent, amit csak akarunk. Viszont hetente egyszer tartsunk fehérjenapot (1. szakasz) - dr. Dukan a csütörtököt ajánlja.

Meddig tart? Akár élete végéig, ha betartjuk ezt az egyszerű szabályt.


Jó tanácsok a sikeres fogyókúrához:

Igyunk a diéta ideje alatt sok folyadékot, legalább napi 2 litert.

Ha több mint öt napig tartjuk az egyes szakaszokat, szedjünk multivitamin-tablettát.

Salátaöntetként használjunk citromlevet, zsírszegény joghurtot, különböző ecetféléket, fűszereket az olajfélék helyett (olívaolajat vagy más hidegen sajtolt olajat se).

Az 1. szakaszban ne sportoljunk intenzíven.

Az első három szakaszban ne használjunk vajat, margarint vagy olajat. Az ételeket grillezzük, pároljuk vagy gőzöljük.

Ne ízesítsünk sóval, mert növeli az étvágyat.


Mintaétrend a fehérjenapra

8 óra: kávé vagy tea (édesítőszerrel, esetleg tejjel), 2 dl zsírszegény joghurt vagy 200 g zsírszegény túró 1 szelet pulyka- vagy csirkesonkával vagy 1 főtt tojás

10 óra: 2 dl zsírszegény joghurt vagy 100 g zsírszegény túró

12 óra: füstölt lazac vagy steak tejsodóval vagy túrós palacsinta zabkorpából

16 óra: 2 dl zsírszegény joghurt vagy 1 szelet pulykasonka

18 óra: fűszeres garnélarák hirtelen kisütve vagy tandúri csirke

221. Kálbá (válaszként erre: 220. - Chrysstina)
2012. febr. 6. 10:55

Köszi :) én bizakodó vagyok, hisz tavaly is lement egy csomó és tudom hogy idén is le fog menni. Tudom a módszert ami nekem bevált és most is azt akarom/fogom csinálni:)

Már alig várom a csütörtököt, mert akkor fog lejáni a két hét és akkor már mozoghatok.

De az eredmény megvan, mert lement 1 hónap alatt két kg és az egyik kolleganőm megjegyezte, hogy fogytam, pedig ha tudná hogy kb 40 réteg ruha van rajtam :D

220. Chrysstina (válaszként erre: 219. - Kálbá)
2012. febr. 6. 10:52

Akkor csak azt írd, hogy mit. Abból is látni valamit! Nem adjuk fel!!!

Amikor valamire azt mondod, hogy nem lehet, azt úgy hívják, hogy önigazolás. Magadnak bizonygatod, hogy mit miért nem lehet megcsinálni!

Próbáld úgy megközelíteni, hogy hogyan lehet megoldani! Csak pozitívan!!!

Életmódváltás! Életszemlélet váltás!

219. Kálbá (válaszként erre: 216. - Chrysstina)
2012. febr. 6. 10:47
Köszi, de mivel nincs olyan mérlegem, amivel le tudom mérni a mennyiségeket így nem tudom hogy ki lehet e számolni :(
218. Kálbá (válaszként erre: 217. - Molly38)
2012. febr. 6. 10:46
ha beirod hogy www pont tatarekrezso pont hu akkor kihozza az oldalát. Ott ha beregisztrálsz, akkor online meg tudod nézni bizonyos feladatsorait. Vannak fent 10 percesek és egy 60 perces, ami a 10 percesek együttese. Nagyon jó kicsit gyilkos a pasi, de nekem ő jött be legjobban.
217. Molly38 (válaszként erre: 215. - Kálbá)
2012. febr. 6. 10:44
Ez mi? Honnan lehet megszerezni?
216. Chrysstina (válaszként erre: 207. - Kálbá)
2012. febr. 6. 10:40
Írd ide le, hogy mit eszel és mennyit! Majd mi kiszámoljuk! :)
215. Kálbá
2012. febr. 6. 10:39
Tatarek REzsit én is nyomtam régen az nagyon jó :)
214. Chrysstina (válaszként erre: 212. - Molly38)
2012. febr. 6. 10:26

Bent a központban :)

Csak pár perc a Balcsi! Imádom! Télen-nyáron, ősszel-tavasszal! Éjjel-nappal!

Meghalnék nélküle :D

213. Molly38 (válaszként erre: 212. - Molly38)
2012. febr. 6. 10:24
Ja, már látom, hogy Siófok. :-)
212. Molly38 (válaszként erre: 209. - Chrysstina)
2012. febr. 6. 10:24

Jajjj de irigyellek!!! Balaton!!!

Merre laktok?

211. szeszil74 (válaszként erre: 209. - Chrysstina)
2012. febr. 6. 10:24

Hehe, tegnap én is Tatarekre tornáztam :)

Nekem főleg a mélyhátizmom fáj, de az is csak enyhén.


Sajna a mai fogyókúrámnak annyi, mert Dóra-napozunk, és a kolléganőm bizony finomabbnál-finomabb sütiket hozott. Szégyellem magam, de megpróbálok majd kompenzálni.


Szép hetet mindenkinek!

210. Molly38 (válaszként erre: 207. - Kálbá)
2012. febr. 6. 10:22

A kalória számolást én sem tudom kivitelezni, ezért jobbak nekem ezek a kódos dolgok..


Meg nekem az is segített, hogy egy időben rendeltem biokajásoktól olyat, hogy az egész napit odaadták, napi 5x-i kaja.

Sajnos egy idő után elég uncsi volt, meg rettenetesen drága, 1700 Ft egy napra.

Viszont arra jó volt, hogy megláttam kb. az adagokat.. bár mellé kellett még sokszor ennem, mert annyira kevés volt, hogy majd leszédültem a székről a két kaja között, pedig elvileg 3 óránként enni kellett..

Viszont így, még melléevés mellett is hatásos volt.. csak sajnos abbahagytam. :-(


Vagyis főleg anyagi okai voltak,mert így több mint 50 ezer ft lett volna egy havi kajám.. fele fizetésemet elvitte volna az, hogy eszem, és akkor még csak én ettem, a párom nem..

209. Chrysstina (válaszként erre: 204. - Kálbá)
2012. febr. 6. 10:20

Szerintem is igaz. És az is, hogy rengeteget eszünk! Mennyiségben, kalóriában, ch-ban!

Tegnap nekiálltam írni egy paleos naplót, hogy amikor majd jönnek a rohanós napok, és nem tudom, mit egyek-főzzek, legyen egy kis mankó. Direkt nyilvánosra hagytam, mert tudom, hogy így kevesebbet fogok enni, és nem eszek olyat, amit nagyon nem kellene!


Tegnapi zsírégetőnek megvan az eredménye: kellemes kis izomláz! Rezsike megdolgoztatott, pedig nem is szakadtam meg :)

Ma gyors leséta Balcsira, hattyúetetés, itthon meg egy kis taposós-karizmos edzés.


Gratula magunknak! Ügyik voltunk csajok! Égjen a zsír!

208. anitav (válaszként erre: 207. - Kálbá)
2012. febr. 6. 10:19
Az nekem se megy, de arra jó, ha leírod pár napig, hogy mit eszel, hogy szembesülj vele. Abból már lehet látni, hogy mennyivel eszel többet a kelleténél, vagy miből eszel többet a kelleténél, és akkor azt már lehet csökkenteni.
207. Kálbá (válaszként erre: 206. - Anitav)
2012. febr. 6. 10:09
hát nem tudom, van benne igazság, de nekem ezek a kalória számlálások se nagyon mennek :( pedig valamit ki kéne találnom.
206. anitav (válaszként erre: 204. - Kálbá)
2012. febr. 6. 10:04
Szerintem igaz, mert úgy szembesülsz azzal, hogy mit eszel. Ha nem jegyzed föl, akkor elfelejthetsz nasikat, vagy ha emlékszel is mindenre, akkor általában nem jól becsüljük meg az adagokat. Sokkal többet eszünk, mint gondolnánk, mint ami szükséges lenne. Ha leírod szembesülsz ezzel. Volt, hogy a párommal kíváncsiságból leírtuk egy átlag napi kajálásunkat és rémisztő eredmény jött ki, kb a napi szükséges kalória 3-4-szeresét ettük meg, úgy, hogy akkor nekünk nem tűnt soknak.
205. anitav
2012. febr. 6. 09:58
Ti használtatok már paprikakrémet? Milyen gyakran lehet használni?
204. Kálbá
2012. febr. 6. 09:58
Most olvastam egy cikket miszerint, ha valaki naplót vezet arról hogy mikor mit eszik, akkor az is segít a fogyiban. Szerintetek ez igaz lehet?
203. Molly38 (válaszként erre: 186. - Betti8317)
2012. febr. 6. 09:26

Kecskemétről mentünk, és jelentem életben vagyunk.. :-))

Egyébként nem volt vészes, gondolkodtunk rajta, hogy elinduljunk-e, de van egy felüljáró, ahol rá lehet látni az autópályára, felmentünk rá, hogy megnézzük milyen, és egy sáv teljesen tiszta volt.


Szerencsére a hideg miatt a közben esett hó sem tapadt a burkolatra.

Szegeden szombat délutánra jó brutál hó lett, de ott is a nagy hideg miatt inkább nyikorgós hó volt, ami tök jól tapadt, nem volt kásás, csúszkálós.


Meg is jegyezték, hogy milyen elszántak vagyunk.. :-))

Sajnos a képet nem sikerül feltennem, mert hiába nevezem át, nem akarja elfogadni. :-(


Viszont a vendégség miatt (egy másik párral mentünk) sajnos a fogyókúra odalett a hétvégén, mert három napig finomabbnál finomabb kajákat ettünk. :-((((

Na majd mától belehúzok megint, és legközelebbi alkalomra, ami 3 hét múlva lesz, majd kitalálok magamnak valami más, fogyós kaját....

202. Kálbá (válaszként erre: 199. - Anitav)
2012. febr. 6. 08:29

Grat az eliptikus trénerhez, ha rendszeresen használod, akkor tuti hogy hatásos lesz:)


Betti neked is grat a mérlegeléshez :)


Ügyik vagytok :)

201. anitav (válaszként erre: 200. - Betti8317)
2012. febr. 6. 08:22
Gratulálok:)
2012. febr. 6. 08:19

Szép jó reggelt mindenkinek!

Képzeljétek ma reggel 59,7 kg voltam. Kevesebb mint pénteken! Azért ilyen se sűrűn fordul elő! Annyira nagyon örülök neki!

199. anitav
2012. febr. 6. 08:10
Jó reggelt lányok! Hétvégén kicsit elmaradtam, nem voltam otthon. Vasárnap meghoztuk az elliptikus tréneremet Pestről, úgyhogy ma kezdhetem az edzést :)) Ma reggel mértem, eddig 5,8 ment le, még legalább 12 van hátra. Kaptam paprikakrémet, úgyhogy azzal bekenem a combom, hasam, betekerem, rá a fogyi naci és mehet az edzés, viszlát narancsbőr. Legalábbis nagyon remélem, hogy pár hónap alatt látványos változást érek el.
198. Kálbá
2012. febr. 6. 07:44
Jó reggelt lánykák :)
2012. febr. 6. 07:01
No mivel múltkor megígértem magamnak, hogy hétfőtől újra fogyó, le is írom, mit ettem, mit mozogtam. Este jön a beszámoló. :D Csak hogy a kis lelkem tiszta legyen :)
2012. febr. 5. 18:24
Köszi! Sokat segít a paleo étrend. Remélem a cukrom is megy le. Valamikor majd megmérem azt is.
195. betti8317 (válaszként erre: 193. - Chrysstina)
2012. febr. 5. 18:20

Ügyes vagy! Nekem három napja nem mozdul a súlyom!

Ma BA DVD-re tornáztam!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook