Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy gyermekes szülők fórum

Egy gyermekes szülők (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
31. Cippora (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2012. okt. 22. 06:59
Egy gyerekem van,és bár még fiatal vagyok,25 éves,szerintem nem lesz több!Éppen elég nekem 1 gyerek a mai bizonytalan világban,neki szeretném a lehető legtöbbet megadni.Nem mondom egyébként,hogy nem vágynék többre,de most ez van jelenleg.Én is egyke vagyok,párom is,sosem éreztük hiányát.Az idősebbek azt mondják,majd öreg korunkra fogjuk...meglátjuk!
30. timycat (válaszként erre: 29. - Ee1dc9ba06)
2012. okt. 22. 00:24
Köztem és húgom között 10,5 év van; sokszor én voltam az anyja, hisz a nagy már be tud segíteni :S nem anyu volt rossz anya, de ez általános nézet, holott a nagyobbnak alapvetően nem ez a "dolga". A kapcsolatunk olyan semmilyen, teljesen más világ vagyunk, más dolgok érdekelnek az életben, más iskola, más barátok, ismerősök, más értékrend. Havi 1-2szer találkozunk néhány órára, többnyire mert anyuhoz megyek, nem kifejezetten húgomhoz, havi 1-2szer anyuéknál lakik hétvégenként (fősulira jár)
29. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 26. - Timycat)
2012. okt. 22. 00:15

4 év szerintem nem olyan nagy korkülönbség.

Van egy kollegnőm, tizenvalahány évvel idősebb nővére van, és imádják egymást. 7-en vannak testvérek, és nagyon összetartó család, pedig különböző neműek-korúak.

Eleinte biztos nagyon nehéz, amig egyik kicsi, másik pici - főleg az anyukának nehéz, hiszen két gyerek különböző igényekkel.

28. trapiti (válaszként erre: 26. - Timycat)
2012. okt. 22. 00:13
Talán 1-2 év korkülönbségnél még összeegyeztethető, de ez a 4-5 év már nagyon sok. A közös programok eléggé behatároltak ilyenkor, illetve általában valamelyik gyerek igényi háttérbe szorulnak (általában a nagynak kell alkalmazkodni). Még egy megoldás, ha mindkét szülő aktívan részt vesz a gyereknevelésben, és a programokban is, így külön-külön programokat lehet csinálni a két gyereknek...
27. trapiti (válaszként erre: 25. - Ee1dc9ba06)
2012. okt. 22. 00:10
Hát, ez erősen idealizált kép :) Anyukám egyke volt, hasonló elképzelések aélapján lettünk mi ketten... Mondom, mi jóban vagyunk, ma pl. a tesómmal voltam színházban, de ez nagyon ritkán jön össze, nagy családi összeröffenések meg megggyőződésem hogy csak addig vannak, amíg a szüleink élnek. Különösen, hogy az Ő férje nagyon más értékrenddel bír, mint a szüleim és a férjem ill. az ő családja...
26. timycat (válaszként erre: 22. - Ee1dc9ba06)
2012. okt. 22. 00:07

"Én továbbra sem gondolom, hogy egy kistesó ebből valamit elvesz, hiszen megosztani az élményeket egy másik gyerekkel milyen klassz lehet "


az enyém még csak 4 múlt ha hirtelen ma ideteremne egy tesó akkor sem sok közös élményük lenne, hiszen már ekkora korkülönbségnél is mások az igények, programok, barátok... aztán lehet hogy felnőttként utolérik egymást, de koránt sem biztos. Én most úgy látom, hogy elég sok lemondás lenne a nagynak egy pici érkezése, mármint programok terén

25. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2012. okt. 22. 00:05
Akkor csak én idealizálom ezt a helyzetet? :)) Én sok jó testvéri kapcsolatot látok magam körül, és bevallom, hogy érzek néha egy kis irigység-félét, amikor összeröffen a nagy család, tesók gyerekekkel... kerti partik, kirándulások - nekem bejönne:)
24. trapiti (válaszként erre: 22. - Ee1dc9ba06)
2012. okt. 22. 00:03
Megosztani az élményeket akkor lehet ha nagyon kicsi a korkülönbség. Nálunk 4.5 év volt, már így is egészen kevés olyan időszak volt, amikor azonos dolgok érdekeltek mindkettőnket... talán már csak felnőtt fejjel.
23. trapiti (válaszként erre: 22. - Ee1dc9ba06)
2012. okt. 22. 00:01

Mondjuk, ha most lenne egy fél éves az 5 éves mellett, tuti kevesebb jutna belőlem a nagynak... de nyilván aki vágyik egy másodikra, annak ez a szempont nem háttérbe szorul az erős vágyakozás miatt.

Az, hogy mennyire számíthat két testvér egymásra az életben, hát legalábbis eléggé kétesélyes. És mégcsak nem is biztos, hogy a szülőn múlik... Annyi minden befolyásolja, a gyerekek személyisége, mennyire voltak közös élményeik, közös barűtaik, milyen a férjük, feleségük stb...

22. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2012. okt. 21. 23:58

Igen, tudom, hogy nálatok nem az anyagiak okozzák a problémát, és azt is tudom (emlékszem, hogy írtad már), hogy lehetőség szerint mindent megadsz a Kislányodnak, amit csak egy anyuka megadhat szellemi-kulturális szempontból is.

Én továbbra sem gondolom, hogy egy kistesó ebből valamit elvesz, hiszen megosztani az élményeket egy másik gyerekkel milyen klassz lehet (gondolom én:).

Az biztos, hogy két picivel foglalkozni egyszerre embertpróbáló feladat, de én inkább arra gondolok most, hogy amikor már nagyobbak lesznek, mindig számíthatnak egymásra az életben.

21. trapiti (válaszként erre: 20. - Timycat)
2012. okt. 21. 23:54
Nálunk ugyanez. És még emlékszem rá, hogy én is egykének való voltam, és baromira nem esett jól hogy lett tesóm. Nyilván felnőttként már más, jóban is vagyunk, de valahogy nem érzem, hogy mi lennénk egymás legfőbb támaszai, annyira különbözőek vagyunk.
20. timycat (válaszként erre: 15. - Ee1dc9ba06)
2012. okt. 21. 23:51

Nekem mákom volt ezzel az egy szem gyerekkel és tudom, hogy még egyszer nem lehet ekkora szerencsém, így nem is kísértem azt.


Őrült jó testvéri kapcsolatokat sem látok magam körül, sőt inkább rosszabbakat, persze erről biztos tehetnek a szülők is, de én ilyen felelősséget nem vállalok magamra.


Másrészt a gyerek sem akar kistesót, ő az a tipikus egykének való. Míg más gyerek azt kérdezi a szülőktől, hogy neki mikor lesz tesója az enyém attól volt betojva egy időben -mikor a cimbijének megszületett a kishúga- hogy ugye neki nem lesz tesója. Komolyan rettegés volt az élete :D

19. trapiti (válaszként erre: 13. - Ee1dc9ba06)
2012. okt. 21. 23:51

Az lehet hogy megy minden a maga útján, de én azért látom, hogy anyagilag is eléggé visszaveti a legtöbb családot ha második gyereket vállal.

Mint mondtam, nálunk nem ez az elsődleges szempont, de nagy dilemma lene, ha vágynánk másoidikra. A nyugalom nem jutott eszembe, de pl. a foglalkozás már igen, főleg hogy a meglévő gyerekem eléggé kitölti az életünket, és hogy nagyon sok családban látom, hogy a nagyobbik gyerek bizony elég erősen háttérbe van szorítva a kicsi születésével (magam is átéltem), és persze ettől még nem dől össze a világ, csak én nem szeretném a gyerekemet ilyen helyzetbe hozni, magamban meg nem érzek elég energiát ahhoz hogy a mostani szintet kétszeresen tartsam.

Persze nálunk kizárt, hogy "becsússzon" mivel egyet sem tudtam szülni az elmúlt 20 évben, nem épp most fog becsúszni.

18. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 16. - 6b006fc769)
2012. okt. 21. 23:50
Pedig az. És milyen gyönyörű:)))) Tündéri kislányod van!
2012. okt. 21. 23:48
Ha nem lenne testvérem, nem találnám a helyem ebben a nagy világban... egy ember, akire lehet számítani, aki ott van, aki segít. A szülők sajnos elmennek, "szerencsés" esetben hamarabb, mint a gyerekek. Ha a szüleim elmennének, egyedül maradnék, de így itt lesz a testvérem- remélem! És én is neki. Így szebb az élet :) Persze először egy gyereket akartam, de így átgondolva legalább kettő lesz... anyagi okok ide, vagy oda..
16. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - Ee1dc9ba06)
2012. okt. 21. 23:46
Hmmmm... Àrtatlan lenne ez a boszorkánypalánta is....? Szerintem kizárt:DDDDD
15. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 4. - 6b006fc769)
2012. okt. 21. 23:43
Igen, a "pici" korszak tényleg durván fárasztó... bár a nap végén nevetek magunkon, olyan kis "ártatlan" rosszcsont:))
14. timycat (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2012. okt. 21. 23:40
atyaég, na ez nálam nem lenne szempont, valahogy a szülő -szerintem- optimális esetben még csak nem is gondol arra, hogy majd ő temeti a gyerekét és nem fordítva... egyébként mi van ha 2 gyerekkel történik valami, akkor 3-at vállalok és ha 3-mal, akkor 4-et?
13. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2012. okt. 21. 23:39

Mostanában annyi ismerőstől, barátnőtől hallom ezt, hogy a másodiknak már nem tudnák ugyanazt nyújtani, mint az elsőnek - főleg a babát megillető nyugalomra, és az állandó vele való foglalkozásra gondolnak. Na, aztán itt-ott mégis "besikeredik" a második lurkó, és minden megy a maga útján tovább.

Jó a tesó, én nagyon bánom, hogy én sem tudnék már többet vállalni (örülök, hogy egy is összejött). De szerintem az nagyon nagy érték, ha valakinek van egy jó testvére. Nekem nem volt, és "hiányzik".

12. trapiti (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2012. okt. 21. 23:37
Hát... nekem ez eszembe sem jutna mint szempont.
11. bnedora (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2012. okt. 21. 23:36
Itt nem a fájdalomról van szó, hanem arról, hogy nem maradtak gyermek nélkül.
10. trapiti (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2012. okt. 21. 23:34
Szerintem egy elveszített gyereket nem pótol egy másik... nem hiszem, hogy kisebb lenne a fájdalma annak, akinek van másik gyereke is.
9. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 4. - 6b006fc769)
2012. okt. 21. 23:33
Öreg vagy te....!!! mindjárt mondok valamit:))))
2012. okt. 21. 23:33
Sok oka lehet annak, amiért 1 gyermek van a családban. Én ugyan mindig kettőt szerettem volna, így is lett. Ami mellette döntött még az, hogy abban az időben történt egy csúnya baleset, ahol sokan meghaltak, többek között fiatalok is. Volt akinek nem volt testvére, a szülők pedig már nem vállalhattak másik babát, így gyermek nélkül maradtak.
2012. okt. 21. 23:31

En egyke vok, de egy csoppet sem banom, nem igazan latok/lattam olyan testveri viszonyokat,ami szimpi lenne.

Azt viszont meg nem tudom, hogy a jelenlegi pocaklakonknak lesz -e testvere:)

2012. okt. 21. 23:29
Egy van. Nagyon szerettünk volna tesókat,de nem jött össze.
2012. okt. 21. 23:29

A mondás szerintem hülyeség.

Nekünk egy van, és nem lesz több :) Az okok? Több is van. Elősorban az, hogy hármasban teljesnek érezzük a családunkat, nem hiányzik belőle még egy gyerek - nem anyagi megfontolásból elsősorban, hanem mert nem érezzük azt az űrt magunkban amit az elsőre várakozva. A kislányunk 5 éves, és nem egyszer feltette már a kérdést: "Ugye mi nem hozunk ide még egy gyereket?" Úgy látom, ő sem az az alkat, aki különösebben vágyna egy tesóra.

Emellett az is igaz, hogy egy második gyereknek közel sem tudnám ugyanazt nyújtani mint az elsőnek, illetve ha lenne egy kistesó a nagynak is sokmindenről le kellene mondania, ami most megvan. És itt nem elsősorban drága játékokra vagy ruhákra stb. gondolok, hanem programokra, lehetőségekre, vagy akár az esetleges problémák kezelésére, ami a mi esetünkben az első két évben közel másfél milliót emésztett fel és azóta mégegszer ennyit. És akkor még "csak" ott tartunk, hogy van egy egészséges gyerekünk, akit fel kell nevelni, taníttatni, elindítani az életben. Persze a legtöbb esetben az egészség "ingyen" van, nálunk nem volt, de így már tudom, még egyszer nem biztos hogy elő tudnánk teremteni...

2012. okt. 21. 23:28

Egy van, nem tervezünk többet.

Öreg vagyok én má' ehhez..:)

Igazából anyagi és egyéb okokból (nem vagyok az a szuperanya alkat, nem akarom megint a nagyonpici időszakot végigcsinálni, számomra borzasztó fárasztó. Végre lehet vele kommunikálni, okos, ügyes....)

3. timycat (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2012. okt. 21. 23:27
Egy gyerek van, tervek voltak többről, de én úgy döntöttem végül, hogy nem lesz.
2012. okt. 21. 23:25
Egy gyerek,mert ennyit tudok egyedül felneveleni.Nem így terveztem,de ez van.Igen,jobb lenne ha lenne tesója,de nem lesz.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook