Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy féléves gyereket már nem lehet rászoktatni semmire? fórum

Egy féléves gyereket már nem lehet rászoktatni semmire? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. jan. 1. 11:16

Ja és, hogy a kérdésedre válaszoljak...dehogynem!! sőt később is. Egész életünkben változunk új szokásokat veszünk fel és régieket hagyunk el.

Csak ügyesen, okosan, szeretettel és türelemmel neveld:)

21. 32fcc62d1f (válaszként erre: 18. - 31bc25d879)
2015. jan. 1. 11:15
Egyetértek veled, ez egy jól járható út!
20. BESTia ☺ (válaszként erre: 12. - E369fc680d)
2015. jan. 1. 11:15

Csak par honap, aztan megtanul menni es ez enyhuln fog. Baratnom fia is ilyen volt, most masfel eves a kissrac es eljatszik egyedul.

Lehet, hogy te tudod mit vallaltal, de ugy latszik, a parod nem. Ez az, ami igazan frusztral teged.

19. 32fcc62d1f (válaszként erre: 12. - E369fc680d)
2015. jan. 1. 11:14

Más kisbaba sincs el 1 órát a játékaival, főleg fél évesen. Nem tudom ezt honnan veszed.


Esetleg az ágyát tedd a tietek mellé és úgy altasd. Ha felkel akkor megnyugtatás után tedd vissza és simogasd. Éjjel ha ébred ne kapcsolj villanyt, nálunk egy sólámpa volt bekapcsolva.

2015. jan. 1. 11:09

Szia!


Hogy a gyermeked téged akar, ez természetes. Örülj neki, te vagy neki a minden. 9 hónapig a pocakodban volt, még most te vagy neki a világ, a kapocs, a biztonság.

Ez majd változni fog. Szép lassan ellesz a játékaival és egyedül is. Vegyél kis pihenő széket vagy a hordozójába tedd bele, színes játékok, csörgők és vidd magaddal pl. a konyhába. Tudsz közben főzni, mosogatni. Ott van melletted, előtted, beszélsz hozzá, énekelsz, látod, lát téged, hallja a hangodat, tágul az értelme, újakat tanul, tapasztal. Ezzel szerintem nincs gond, ezzel mindannyian szembesültünk. Minden kornak meg van a maga szépsége.

Amit kicsit furcsálok, az inkább az, hogy attól félsz, hogy a férjeddel, a gyerek apjával ez miatt megromlik a kapcsolatod. Miért gondolsz ilyet? Miért romlana meg? Ez egy ilyen időszak, tudomásul kell vennie, inkább segítsen neked a fürdetésben, altatásban, tegye tisztába, etesse meg, foglalkozzon a gyerekkel és akkor remélhetőleg másképp fogja megélni ezt az édes "terhet".

Kívánom, hogy így legyen és ne szorongj e miatt. Ha van nagymama kérd a segítségét. A nagymamák nélkülözhetetlen és szerves részei a családnak. Ha őket bevonod, mindenkinek jobb lesz és a hétköznapok is könnyebbé válnak.

17. trapiti (válaszként erre: 13. - E369fc680d)
2015. jan. 1. 11:01

Nagy bajok vannak nálatok :(

A párod érzéketlenül áll hozzád és a gyerekhez. Gondolom nem véletlen hogy ez már a második családja.

Te meg már a baba 3 hónapos korában is azon rugóztál hogy nem lehet fél órát vasalni tőle...

A párod valószínűleg így is úgy is lelép előbb utóbb ha ilyen.

16. yuppita (válaszként erre: 12. - E369fc680d)
2015. jan. 1. 10:58
nagymama? bárki felnőtt aki picit vele tudna lenni?
15. e369fc680d (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2015. jan. 1. 10:58
Köszi a segítséget.
14. andi6020 (válaszként erre: 5. - E369fc680d)
2015. jan. 1. 10:55
Nem teheted? Gratulálok...
13. e369fc680d (válaszként erre: 10. - 32fcc62d1f)
2015. jan. 1. 10:50
Egy szobában van velünk az ágya,de alig alszik benne...Napközben igen,de éjjel nem...És egyben max 1 órát...
12. e369fc680d (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2015. jan. 1. 10:47
Tudom,hogy a gyerek mivel jár,hidd el...És mindent meg is teszek...De szerintem az nem normális,hogy egy féléves gyerek egész nap cipelteti magát...Más kisbabák is elvannak a játékaikkal legalább 1 órára és nem magára hagyva van,hanem ott van fél lépésre tőlünk,csak a földhöz dörgöli magát és bőg,ha nem vesszük fel úgy 10 perc után...Csak segítséget szeretnék kérni,bevált ötleteket arra,hogy lehet erről leszoktatni a babát,vagy lehetetlen már?Tudom,hogy hibáztam,légyszi ne írjátok ezt le,mert tudom..és azt is,hogy a gyerekkel mit vállaltunk..Szerintem egy óra a párommal egész nap nem sok...de nekünk még annyi sincs...
11. Peggy73 (válaszként erre: 7. - E369fc680d)
2015. jan. 1. 10:46

Ez nem hiba és nem kényeztetés!!!

Szerezz be hordozókendőt, vagy mei-tai-t, akkor magadra tudod kötni, a babádnak is jó lesz, te pedig tudod intézni a dolgaidat, miközben szabad a kezed. :)

Nekünk nagyon bevállt!

10. 32fcc62d1f (válaszként erre: 7. - E369fc680d)
2015. jan. 1. 10:44

9 hónapig a pocakodban volt. Neki az a természetes, ha melletted van, akár egész nap. Hiába akarjátok most nevelni, az ösztönök erősebbek lesznek és semmire sem fogtok menni a neveléssel.

Vannak dolgok amikben tudtok következetesek lenni, de az hogy igényel, az természetes.


Hol alszik? Van különszobája, vagy veletek van egy szobába?

9. Alexa1123 (válaszként erre: 5. - E369fc680d)
2015. jan. 1. 10:44
Idővel magától változni fog. Ezt nem lehet sürgetni...ha emiatt távolodik el a párod, mert a közös gyereketek téged igényel...erre nem tudok mit mondani. Inkább élvezzétek a közös babázást, az éjjeleket meg túl kell élni, vagy együtt aludni..
8. trapiti (válaszként erre: 5. - E369fc680d)
2015. jan. 1. 10:41
Ezt vállaltátok amikor gyereketek lett... Egy 7 hónapost nem lehet fél-egy órára magára hagyni.
7. e369fc680d (válaszként erre: 6. - 32fcc62d1f)
2015. jan. 1. 10:41

Szia!

Nekem sem nagy probléma,inkább az a probléma,hogy egész napos elfoglaltságot igényel,de nem viccelek,szó szerint.Nincs semmi másra idő,mert egész egyszerűen sír,ha csak felállok mellőle,vagy leteszem valahova...Azt akarja,hogy cipeljék..ebben én is hibáztam,de kijavítanám,ha még lehetne...És azért neki apára is szüksége van..Sokat veszekszünk miatta a párommal,mert ő nevelné már most,én viszont lágyabb szívű vagyok...És sosincs egymásra időnk,hogy ezt hűtsük magunkban...Félek,hogy elveszítem őt is,és a baba is túl nyiváka lesz... :(

2015. jan. 1. 10:35

Úgy gondolom az nem baj, hogyha a játékai helyett téged igényel és te erre reagálsz is. Szerintem ez így helyes.

Az éjszakai alvásokkal nekem is volt ilyen gondom, de addig próbálkoztam amíg sikerrel nem jártam.

5. e369fc680d (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2015. jan. 1. 10:33
Nem tehetem sajnos,mert akkor meg a kapcsolatom megy tönkre...a baba születése óta ilyen,azóta,hogy hazahoztuk...hallottam a szeparációs szorongásról,de nem tudom ennek betudni,mert mindig is ilyen volt...Csak az érdekelne,hogy ezen lehet-e még változtatni?..Szeretnék kis szabadidőt a párommal...Legalább 1 órát,hogy ne távolodjon el tőlem..egész napunk arról szól,hogy a babát szórakoztatjuk,hogy ne sírjon,mert ha egyedül van,azt teszi...aztán,ha elaludt,marad a többi dolog...Vagy van 10 percünk,míg alszik... :(
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2015. jan. 1. 10:29
Aludj vele.
2015. jan. 1. 10:27

Maradj vele, szeretgesd és el fog múlni :).

Tudnia kell, hogy számíthat Rád.

2015. jan. 1. 10:26

A szeparációs szorongás időszaka 8 hónapos kor körül kezdődik. Az anyuka általában azt veszi észre, hogy a korábban egyedül is jól eljátszó baba hirtelen sírni kezd, ha ő kilép a szobából, ha eddig nem tette, éjjel egyre gyakrabban felkel és csak anya mellett nyugszik meg. Ez az időszak a lelki fejlődés természetes velejárója.


Az okozza, hogy a kicsi előtt hirtelen kitárul a világ:


eddig a mozgásához a mi segítségünket igényelte – most viszont már tud legalább kúszni (vagy mászni), ezért magától el tudja érni a játékokat,

elindul a lakásban és elkezdi felfedezni a korábban ismeretlen helyeket is,

feláll és ezért más szemszögből látja a világot és a tárgyakat,

egyre ügyesebb és önállóbb…

…ez pedig megrémiszti.

2015. jan. 1. 10:25

Sziasztok!

Már több babás témában is kértem a véleményeteket,de most megint megtenném.7 hónapos kisfiam egyszerűen nem alszik nélkülem...Illetve...ahogy észreveszi,hogy nem vagyok mellette a kiságyánál,felébred.Ez néha fél óra,néha több,de néha 5 perc...És csak úgy alszik vissza,ha magam mellé fektetem az ágyunkba és utána lopva visszateszem.Ha szerencsém van,elalszik hajnalig,de általában nincs...Párom szerint ezt már nem tudom megváltoztatni...De én mégis reménykedek...Egyébként a játékaival sincs el fél óránál hosszabb ideig....sírni kezd,amíg valaki nem foglalkozik vele...Ez hiba,tudom...De van még esély vagy valami módszer a változásra?Kérlek,ne a Suttogó könyvet ajánljátok,mert nem szeretném emiatt megvenni...Valaki tudott változtatni babája szokásain 6 hónapos kor után is?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook