Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy éves babák fórum

Egy éves babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. ápr. 20. 12:20
Sajnos ebben nem tudok segíteni, Kíra imád autózni, és rendszerint el is alszik benne, és imád nézelődni. Az apjának küldözgeti a puszikat hátulról. Cicizni meg már nem cicizik...
511. KLMárti (válaszként erre: 510. - Uedi)
2009. ápr. 20. 12:11

Én ritkán szoktam vezetni. Az az igazság, hogy alapvetően félek a kocsitól. Így rendszerint megoldható, hogy mellé üljek. Nekünk meg ált. az utolsó mentsvár a telefon, azon belül is a zenelejátszó. Van egy pár szám, amiket nagyon szeret. De ez már közvetlenül a cici előtti utolsó próbálkozás. Rövid utakon még néha be is válik. De tényleg csak rövid utakon.

Egyébként mi is mindig egy nagy csomag játékkal indulunk útnak. Aztán meg szépen sorban veszem elő az egyes játékokat. De 5-10 perc után már el is fogyott a repertoár. Annyira nem köti le semmi.

510. uedi (válaszként erre: 509. - KLMárti)
2009. ápr. 20. 11:53
Szia! A barátnőm kislánya pont ugyan így utál autózni.Azt mondta nekik talál valamennyire bejön ez a hátul ülős mondókázós téma,de nem mindig ált.visznek magukkal olyan nyomkodhatós zenélős játékot.Akkor van gáz ha az anyuka vezet.
2009. ápr. 20. 11:18

Nekem meg lenne még egy problémám. Az utazás. Kezdet kezdetétől sokat kínlódtunk az utazással. Kristóf nagyon nem szereti az autót. Eleinte azt hittem, hogy mert nem lát ki a hordozóból, ezért már 7,5 hónaposan vettünk neki rendes, szembe ültetős gyerekülést, mondván, ha majd kilát, biztos jobb lesz a helyzet. Hát tévedtem. Az sem volt megoldás. Akármilyen rövid útra megyünk (akár csak 5 percre is), rögtön neki a sírásnak, és az esetek nagy többségében cici a vége... ált. egész úton!!!!!!!!!! Brrrrrr...


Aztán megpróbálkoztunk azzal, hogy nem ülök mellé, hanem én is elöl ülök, hátha ez használ. És csodák csodája, bejött. Volt egy szuper hetünk, amíg semmi probléma nem volt az utazással.

De elrontottam a dolgot. Egyik alkalommal hátrafordultam, hogy odaadjam neki az egyik játékot, amit eldobott. Azóta megint semmi más nem jó, egyedül a cici.


Próbálkoztam azzal, hogy elöl ülök, és nem szólok hozzá, nem fordulok oda, majd az Édesapja tartja őt szóval. Nem volt jó. Próbálkoztam, hogy elöl ülve beszéltem hozzá egész úton, az se volt jó. Kipróbáltuk, hogy visszaülök mellé, és együtt játszunk. Az sem kellett. Semmi más, csak a cici.


Szerintetek, mit tehetnék?

508. kiscsirke (válaszként erre: 505. - KLMárti)
2009. ápr. 20. 09:55
Igen, hogy is lehetne rájuk ütni nagyot??? Én is elszoktam magyarázni, meg el is játszottam már, hogy sírok, de kiröhög. Szóval majd mikor már megérti, megérti, és kész. Addig tűrjük a pofozást. Egyébként szeretetből pofozkodik, csak azt nem tudom kitőlk látta, mert tőlünk ilyet nem tapasztalhatott.
507. kiscsirke (válaszként erre: 504. - KLMárti)
2009. ápr. 20. 09:51
Nem tapadt fel neki, de nem engedem papír közelébe. A múltkor az őszibarackos palackot rágta ki...
506. kiscsirke (válaszként erre: 503. - Uedi)
2009. ápr. 20. 09:51
Kírát sem tudom. Én már vissza ütöttem. Persze nem úgy. Csak megpaskoltam a pofiját, de arra is azt hiszi, hogy játszom vele. A kiabálást is kipróbáltam, arra is azt hiszi, hogy játék, kiröhög. Maradt a sokszor elmondott „nem”, „nem szabad”. De én úgy vettem észre, hogy érti, csak direkt nem engedelmeskedik, sőt annál jobban csinálja...
505. KLMárti (válaszként erre: 503. - Uedi)
2009. ápr. 20. 09:36

Nekünk szerencsére nincsen ilyen gondunk, max. az, hogy időnként szeretete jeléül jó alaposan beleharap a vállamba, de ez is inkább amiatt, mert így fejezi ki a szeretetét. Ilyenkor én - talán kicsit rá is játszva felkiáltok, hogy érezze, hogy ezzel fájdalmat okoz, és elmagyarázom neki, hogy ez fáj. Persze tudom, hogy még nem fogja most fel, de később talán majd megérti.


A sógornőm szintén a harapdálásról, pofozkodásról úgy szoktatta le a fiait (annakidején), hogy eljátszotta, hogy ez mennyire fáj neki, és hogy nem szabad. De én ezt nem tartom túl jó megoldásnak, mert nem buták a gyerekek, érzik a nevetést a hangjában, és nem fogják őt komolyan venni. Igazából neki se használt túl hamar, csak amikor már tényleg fel tudták fogni, hogy amit csinálnak, az rossz.


Van, aki azt mondja, hogy rá kell ütni a kezére, de rögtön, és minden alkalommal, hogy tudatosuljon benne az, hogy ha rosszat csinál, egyből jön a büntetés. Azonban, ha kicsit üt az ember, nem érzi meg, nem fogja komolyan venni, nagyot meg nem akar ráütni az ember a kicsi kezére.


Én lehet, hogy túlságosan engedékeny vagyok, de én inkább annak vagyok a híve, hogy minden alkalommal elmagyarázni, hogy ez nem jó. Aztán előbb-utóbb majd megérti.


Nem tudom, hogy tudtam-e segíteni. Nekem csak ennyi tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Remélem, hogy van, aki ettől többet is tud segíteni neked.

504. KLMárti (válaszként erre: 502. - Kiscsirke)
2009. ápr. 20. 09:24
És volt neked is olyan, hogy feltapadt a szájpadlására? És engeded azért neki, hogy újsággal vagy ilyesmikkel játsszon? Vagy hogy oldod ezt meg?
503. uedi
2009. ápr. 20. 07:42
Sziasztok!31éves vagyok első gyerekes.Szeretnék tanácsot kérni tőletek,ti hogy oldjátok meg a "nem szabad"dolgokat?pl:a kisfiamnál az a legújabb hogy pofozkodik,sehogy nem birom leszoktatni róla....1 éves...
502. kiscsirke (válaszként erre: 500. - KLMárti)
2009. ápr. 19. 22:07
Kíra is mindenevő. Megpróbálok résen lenni, és kapkodni ki mindent a szájából. Sajnos még mindent bevesz.
501. csgal (válaszként erre: 500. - KLMárti)
2009. ápr. 19. 20:57
Gergő nem szokott ilyet csinálni, ha valamit talál és azt beveszi a szájába, már kifigyeltem, hogy egyből kidúrja a kezével és a nyelvével, ha nem finom. Még nem jártam így, hogy felragadt volna vagy lenyelje.
2009. ápr. 19. 20:48

Sziasztok!

Lehet, hogy butaságot kérdezek, de nektek is problémát okoznak a papír-, nejlon- stb. dolgok? Kristóf amint megkaparint valami papírt, azonnal rakja a szájába, az meg feltapad a szájpadlására, én meg küzdhetek, hogy leszedjem onnan. Már jó néhányszor fordult elő ilyen, ezért mostanra eljutottam oda, hogy az összes papírt, nejlont stb. elvettem Kristóftól. Tudom, hogy ez se jó, de még mindig inkább, mint hogy állandóan azon aggódjak, mikor nyel le valamit. Ti ezt hogy oldjátok meg? Vagy a ti babátok nem szokott ilyet csinálni?

499. csgal
2009. ápr. 19. 20:32
Csajok! Segítsetek! Nagyon el vagyunk kenődve a férjemmel, mert kb. két hete Gergőke nem szeret fürdeni. Nem tudjuk kötni semmihez, nem volt alámerülés, belecsúszás, ijedelem, fürdik jókedvűen, játszanak a nagy kádban az apjával, aztán elkezd sírni, majd ordít és mire bemegyek már mászna rám ki a kádból. Ez mára odáig fajult, hogy két napja már be sem akar menni a fürdőbe, nem akar velem sem a fürdőkádba menni, ordít. Próbáltam vele zuhanyozni, az se jött be, ma már a kiskádat vettük megint elő, de ugyanez volt, jött volna ki belőle ordítva. Utána alig bír megnyugodni. Előtte annyira szeretett fürdeni, hogy alig bírtam levetkőztetni, mert ruhástól mászott volna be az apja mellé. Van valami ötletetek a megoldásra? Olyan klassz befejezése volt a napnak, közös apa-fia program. Most meg. . .
498. csgal (válaszként erre: 497. - 9242a6388c)
2009. ápr. 17. 21:04
Köszi szépen, ma volt a mélypont, legalábbis remélem, hogy innen már csak felfelé van.
2009. ápr. 17. 20:59
Jobbulást Gergőnek!!! Vigyázzatok magatokra!
496. csgal (válaszként erre: 495. - Carmen23)
2009. ápr. 17. 16:04
14 hónapos, Gergő, most beteg, nagyon sajnálom, én is kivagyok, remélem, gyorsan meggyógyul.
495. Carmen23 (válaszként erre: 493. - Csgal)
2009. ápr. 17. 15:17

Szia,

Hat igen eleg rossz, meg nem voltunk otthon miota megszuletett, a szuleim jottek. Tobb nyelvvel talalkozik mar kicsinek, de szerintem ez csak az elonyere fog vallni. Sokat olvasok neten, ha ketsegem van ,vegulis az egyetlen lehetoseg.

A te babad mennyi idos?

494. KLMárti (válaszként erre: 489. - 43287dec91)
2009. ápr. 16. 21:59

Köszi szépen, a felvágott meg a virsli jó ötlet, eszembe sem jutott.

Ez a Hobbits ez milyen keksz és hol kapható? (Vagy esetleg ha receptet is tudnál írni, az is jó lenne).

Egyébként mindenki azt mondja, hogy valószínűleg a dió lehet inkább, de "Jobb félni, mint megijedni!" alapon inkább a tejtermékeket is elhagyom egy időre, ahogy a dokinéni mondta.

Amúgy nagyon bosszant, hogy adtam neki diót, mert sokat vívódtam rajta, de végül épp a védőnőm mondta, hogy nyugodtan adhatok Kristófnak. De mindegy, utólag könnyű okosnak lenni.

493. csgal (válaszként erre: 490. - Carmen23)
2009. ápr. 16. 16:45
Milyen időközönként jöttök haza? Nina kétnyelvű lesz? Rossz lehet, ha csak magadra számíthatsz.
492. csgal (válaszként erre: 491. - 43287dec91)
2009. ápr. 16. 16:45
Én mintha emlékeznék egy 18 hósra is, de nem biztos.
491. 43287dec91 (válaszként erre: 490. - Carmen23)
2009. ápr. 16. 15:59

szia, üdv köztünk...

igen, kapnak 1 évesen is meg 15 hósan, aztán majd csak 3 évesen ha jól emlékszem...

490. Carmen23 (válaszként erre: 483. - Csgal)
2009. ápr. 16. 14:39

Szia!


Olaszorszagban, mar tobb mint 6 eve. Ninanak hivjak, itt is szuletett. Itt vedonoiellatas sincs, joforman magamra szamithatok, vana doktorno aki 3 havonta nezi. Majd nemsokara jon a kovetkezo oltas mar elore felek, nagyon kivan tolle:( Otthon is 1 eves korban adjak?

489. 43287dec91 (válaszként erre: 487. - KLMárti)
2009. ápr. 16. 11:26

én is mindent adok már Gellértnek, amit mi eszünk, nagyon szereti is...

adhatsz neki kekszet, ezek közül is van többféle, én a Hobbits-ot szoktam, mert az teljes kiörlésű lisztből van, de a győrinek a Zabfalatokja és ugyanez, esetleg ropit, Gellért nagyon szereti,virslit, felvágottat...

488. 43287dec91 (válaszként erre: 480. - KLMárti)
2009. ápr. 16. 11:22

szerintem is a dió okozhatta a problémát, ha eddig evett tejterméket, akkor az már kijött volna hamarabb...

a diót 2 éves kor után ajánlják, de már én is adtam neki és semmi baja tőle szerencsére...

487. KLMárti (válaszként erre: 486. - Csgal)
2009. ápr. 16. 10:23
Nos, igen. Eddig én is csupa ilyen tejterméket adtam, de most két hétig semmiképpen nem adhatok semmi tejterméket, és utána is csak módjával. Ezért vagyok gondban, mert nincs ötletem, hogy mivel válthatnám ki a tejes dolgokat.
486. csgal (válaszként erre: 484. - KLMárti)
2009. ápr. 16. 09:31
Én tejtermékeket adok, krémtúrót, gyümölcsjoghurtot, natúr joghurtot friss gyümölccsel, túró rudit, ilyeneket. Gergő nem eszik minden nap főzeléket, teljesen a mi kajánkat kapja, úgyhogy elég változatos.
485. KLMárti (válaszként erre: 482. - Csgal)
2009. ápr. 16. 08:50
Ja, és egyébként a doktornő is azt mondta, hogy valószínűleg inkább a dió a probléma. Csak azért ne kockáztassunk.
484. KLMárti (válaszként erre: 482. - Csgal)
2009. ápr. 16. 08:49

Igen, én is a dióra tippelek inkább, de sajnos buta módon nagyon kicsi időköz volt a 1,5% tej és a dió kóstoltatása között (talán 2-3 nappal korábban kapott tejet, mint diót). Meg az is érdekes, hogy hónapokon keresztül nem volt semmi baja a tejtermékektől, és a tejet is meg a diót is több, mint egy hete adom neki, miért csak most jön ki? Na, mindegy. Nagyon remélem, hogy tényleg csak annyi a baj, hogy hamar adtam neki a diót.

Egyébként tudtok tanácsot adni, hogy tízóraira, uzsonnára miket adjak Kristófnak? Mert nem akarom egész nap csupán gyümölccsel meg főzelékkel etetni szegényt. Kicsit uncsi dolog lenne neki.

483. csgal (válaszként erre: 481. - Carmen23)
2009. ápr. 16. 08:40
Szia! Hol élsz? Hogy hívják a kicsi lányt?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook