Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy éves babák fórum

Egy éves babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. máj. 3. 19:24
BOLDOG ANYÁK NAPJÁT!
571. csgal
2009. máj. 3. 14:17
Lányok! Mindenkinek nagyon boldog anyák napját kívánok!!!
570. 43287dec91 (válaszként erre: 569. - KLMárti)
2009. máj. 3. 12:56
csak ügyesen, kitartás!:o)))
2009. máj. 2. 16:05

Na, végre idejutottam a géphez. Elég húzós éjszakánk volt, bár nem volt többször fent, mint máskor szokott, de az időtartam...!!!!!!!!

Eleve későn tudtam őt lefektetni. Kb. fél 9-kor, és már pár perccel éjfél után ébren is volt. Szépen megitattam vízzel, karra fektettem, és már aludt is... 9 percig. Na, onnantól kezdve nem is tudtam elaltatni jó darabig. 1 óra is elmúlt, mire elkezdett szunyókálni, de fél 2 is volt, mire tényleg elaludt.

Következő ébredése 2 előtt volt, bár az csak 6 percig tartott.

Utána már jó világ volt. 4-kor ébredt, szintén 6 percig tartott lefektetni, majd 5 után. Végül cicit 5.20-kor kapott, mivel este is alig akart enni.

Remélem, ma este már könnyebb dolgunk lesz. Bár igazából most sem volt olyan vészes, leszámítva az éjféltől fél 2-ig tartó ébrenlétet.

Csak az a probléma, hogy holnap este apósom is itthon alszik. Akkor meg nem nagyon szeretném így hagyni ordítani. Remélem addigra eljutunk oda, hogy jóval ritkábban ébred fel. Na, legyetek jók. Majd jelentkezem, hogy mik a fejlemények.

568. 43287dec91 (válaszként erre: 567. - KLMárti)
2009. máj. 1. 20:11
nagyon szívesen, máskor is!:o)))
2009. máj. 1. 18:25

Köszi szépen. Én is hasonlóképpen kezdtem hozzá a dologhoz, csak aztán voltak napok, amikor túl fáradtak voltunk, meg Kristóf is betegeskedett, és akkor könnyebb volt cicit adni. De ma elhatároztam, hogy erős leszek, és kitartok végig, nem kap cicit éjszaka. mondjuk eddig 4 óra volt az az időpont, ameddig nem adtam enni neki, most megpróbálom 6-ig kihúzni a dolgot.

Egyébként inni csak vizet adtam neki, amikor így altattam őt. Máskor se szoktam ízesített itallal itatni.

Köszi szépen. Eddig még senkitől nem kaptam ennyire konkrét tippet, bár már jópár fórumba írtam.

566. 43287dec91 (válaszként erre: 565. - KLMárti)
2009. máj. 1. 12:49

szóval legyen meg minden este a szokásos rituálé, gondolom ez megvan, de minden este ugyanaz, ugyanúgy. . . aztán amikor felkel éjjel felveszed, megnyugtatod és visszateszed, ezt addig játszátok amíg el nem alszik magától. ezzel megtanítod neki hogyan aludjon vissza magától, ha felébred.

eleinte nagyon fárasztó lesz és sokáig fog tartani, de megéri, mert a következő éjjel már rövidebb lesz, aztán még rövidebb és végül átalussza az éjszakát. . .remélhetőleg, de mondom, ez gyerekfüggő is kinél meddig tart...


ez az egyik, aztán a másik, hogy nem adsz neki cicit ha felébred, ha ezért kel fel, mert megszokta, hogy segítséget kap az elalváshoz. a cici és más folyadék is az. vizet adj neki. persze eleinte tiltakozni fog hevesen, meg sírni, hogy ez neki nem kell, de később már víz sem fog kelleni és átalussza az éjszakát.


én a fiamat így szoktattam le az éjszakai ciciről. nem tartott sokáig mert hamar megszokta, de rá kell szánni azt az időt és nagyon sok türelmed kell legyen, de a végén megéri. . .


hát ezt tudom ajánlani, remélem sikerül, majd mindenképp számolj be, kíváncsian várom. . .

565. KLMárti (válaszként erre: 564. - 43287dec91)
2009. máj. 1. 12:32

És hogyan szoktattad le az éjszakai fentlétről?

Ma amúgy borzalmas éjszakánk volt. Kb. éjfél körül kelt fel először, és azóta gyakorlatilag reggelig ott volt mellettünk a nagy ágyban, és átlag óránként ébredt onnantól is. Át se tudtam vinni a saját ágyába. Igaz, most még nem múltak el a pöttyei sem, és a doktornő mondta, hogy nyűgösebb lesz az átlagosnál, amíg rajta vannak ezek a kiütések. De ma éjjel elhatároztam, hogy megint nem adok neki cicit reggelig. Remélem, előbb-utóbb leszokik az ébredésről.

564. 43287dec91 (válaszként erre: 563. - KLMárti)
2009. ápr. 30. 23:40

ez egy elég kitartó és hosszadalmas meló, főleg neked, de gyerekfüggő is többnyire.

Gellért 6 hónapos koráig kel éjszaka, de leszoktattam róla, azóta átalussza az éjszakát. most este 9-10-től reggel 10-11-ig is képes aludni, egyben! mondjuk megébred, bekapja a cumiját és visszaalszik magától, tehát nem igényel semmit...egy 1 éves gyerek éjjel 9-10 órát kell aludjon, + nappal még 2-3-at...

563. KLMárti (válaszként erre: 559. - 43287dec91)
2009. ápr. 30. 21:36

Nektek ilyen hosszan alszik a kicsitek? És fel sem ébred éjszaka? Mettől meddig alszik éjjel?

Azért érdekel ez ennyire, mert nekünk Kristóf nem alussza át az éjszakát. Legalább 3-szor felébred, de inkább még többször. És mindig azon aggodalmaskodom, hogy neki vajon mennyi időt kellene tudni aludni? Na, meg hogyan szoktassam rá, hogy ne ébredjen fel fél 1-kor, 3-kor, 4-kor stb. 6-7 óránál tovább még nem is emlékszem, hogy valaha aludt volna. Van ötletetek?

562. 43287dec91 (válaszként erre: 555. - Csgal)
2009. ápr. 30. 16:24

voltunk dokinál, semmit nem mondott, egészséges, elküldött fül-orr gégészhez, kedden talán többet tudunk, ha ott is minden rendben, akkor allergia...

majd beszámolok a helyzetről...

561. 43287dec91 (válaszként erre: 560. - Csgal)
2009. ápr. 29. 13:47
tudom mit érzel!:o)))
560. csgal (válaszként erre: 557. - 43287dec91)
2009. ápr. 29. 13:46
Megértelek, én még csak két hete csinálom, de már így is elkeserítő.
559. 43287dec91 (válaszként erre: 558. - KLMárti)
2009. ápr. 29. 13:08

ja, sajnos ez így van mindenhol...

Gellért is nagyon sokat alszik mostanában, én sem tudom mire vélne, hisz ő nem lázas...este leteszem 9-10 között és reggel 11-ig is alszik, máskor meg fél 9 körül már fent volt...nekem ez jó, de majd erre is rákérdezek a dokinál, szerintem valami növekedési fázison mehet keresztül azért a sok alvás...

2009. ápr. 29. 13:02

Sziasztok! Bocsika, csak eddig nem jutottam gépközelbe. Gyógyultnak tekintem Kristófot, mivel tegnap kora délután óta nem volt láza, megjelentek a pöttyöcskék is, szóval nem vittük el vérvételre. Viszont továbbra is nagyon fáradékony. Ma negyed 9-kor kelt fel, (idejét se tudom, volt-e egyáltalán olyan, hogy 7 óránál tovább aludt volna), aztán negyed 10-kor már vissza is kellett fektetnem, olyan álmos volt. Aztán felébredt fél12-kor, volt egy gyors pelusozás, ebéd, kicsit játszottunk, és már fél 1 után újra olyan nyűgös volt, hogy le kellett fektetnem. 5 perc alatt elaludt. Nem tudom, hogy ez normális-e? Most piheni ki a láz fáradalmait? Vagy nem tudom. De remélem, hogy most jól kipiheni magát, mert 4-re kell menni az orvoshoz. Addigra ne legyen nekem nyűgöske! :)

Ja, meg elkezdett folyni az orra. Remélem, nem azért, mert 3. napja járunk a rendelőbe, és hiába van időpontunk, ritka az, hogy háromnegyed óránál kevesebbet kell várnunk a sok beteg gyerek között, mire bejutunk a dokihoz. Még az sem kizárt, hogy ott kapott el valamit. Ez mondjuk egy nagyon szörnyű dolog. Elviszi az ember a gyermekét az orvoshoz, és betegebben hozza haza onnan. Na, mindegy. Ezen nem tudunk változtatni.

557. 43287dec91 (válaszként erre: 555. - Csgal)
2009. ápr. 29. 09:57
oké, mi holnap megyünk, már nagyon kíváncsi vagyok mit mond a doki, de ha semmit, itt van a közelünkben egy homeopátiás gyerekorvos, ahhoz is el szeretném vinni...csak az 5000 ft., de nem érdekel, legalább mondjon már valamit, mert már nagyon elegem van a mindennapos orrszívásból 2 hónapja!
556. csgal (válaszként erre: 554. - KLMárti)
2009. ápr. 29. 08:23
Hogy van a kicsi ma reggelre?
555. csgal (válaszként erre: 551. - 43287dec91)
2009. ápr. 29. 08:22
Te is számolj be, mert Gergőke is már két hete taknyos, most úgy tűnt már, minden ok, erre ma reggel negyed 6-kor megébredt, nem tudott visszaaludni, annyira bedugult az orra, megint előkerült a porszívó, taknyos. Hurrá. Tanácstalan vagyok, hogy mi van.
2009. ápr. 28. 21:38

Igen, mi is ezt beszéltük a férjemmel. Délután 4-re úgyis menni kell az orvoshoz is. Ha mindenáron meg akarja csináltatni azt a tesztet, még akkor is levehetik a vért, csak az 2500Ft-ba kerül, ha meg reggel viszem el a kórházba, az ingyenes.

Szóval úgy döntöttünk, hogy nem megyünk reggel laborba. Minek kínozzuk a picit, ha nem muszáj!

553. 43287dec91 (válaszként erre: 552. - KLMárti)
2009. ápr. 28. 20:06
ha azt mondták hogy ez lesz és az lett, amit leírtál, én nem vinném el, persze a te döntésed, ahogy jónak látod...
2009. ápr. 28. 19:51

Képzeljétek, ma este már nem volt láza Kristófnak, sokkal jobb a hangulata is, már enni is hajlandó volt, és mintha már látnék a nyakán ilyen apró kiütéseket, ami a jele annak, hogy meggyógyult.

Viszont akkor meg nem tudom, mit csináljak. Mert holnap reggel 7-re kéne menni vérvételre. Most vigyem el, hogy összeszúrkálják szegénykét?

A doktorné is azt mondta, hogy akkor vesznek tőle vért, ha nem jönnek ki a kiütések, és továbbra is lázas lesz. Szívem szerint nem vinném el. De vajon mi a jó megoldás?

551. 43287dec91 (válaszként erre: 550. - KLMárti)
2009. ápr. 28. 17:23

minden rendben lesz, ne aggódj!

mi csütörtökön megyünk, hát én is marha kíváncsi leszek mit fog mondani arra, hogy már 2 hónapja taknyosak vagyunk...

2009. ápr. 28. 16:00

Na, megjártuk az orvost. Ma már egy fokkal jobb volt a helyzet. Nem akkor kezdett el sírni, mikor beléptünk az orvoshoz... Még várt 1 percet, utána zendített rá. De legalább az utolsó egy percben is már csendben volt. Így legalább értettem az orvos szavát, hogy mit mond. :)

Továbbra is enyhén piros a torka, de ezen kívül semmit nem látni. (Tüdejét meghallgatta, torkát, fülét megnézte stb.) Valószínűleg ez a "három napos láz" esete. (3-5 napig magas láz, és semmi más tünet). Azért hogyha holnapig nem múlik el a láza, akkor el kell vinnem őt vérvételre, meg kell egy újabb vizeletvizsgálat. Előre repesek az örömtől. :(

Szóval most azért szurkolok, hogy estére ne menjen fel a láza, meg hogy kijöjjenek a kiütések. Elvileg akkor van vége ennek a vírusfertőzésnek, amikor megjelennek a testén ilyen apró, egybefüggő kiütések. Most várakozunk.

549. 43287dec91 (válaszként erre: 548. - KLMárti)
2009. ápr. 28. 11:11
majd mindenképp számolj be...
2009. ápr. 28. 10:21
Köszi szépen. Végül köztes megoldást választottam. Kb. 7-8 dl vízbe tettem két tablettát. Kicsit féltem a "művelettől", de minden rendben volt. Hajnal 5-kor keltett Kristóf. Szépen letakarítottam őt, férjem feltette neki a zacskót, aztán vártunk. Persze mindez szopi közben. 5 órától kb. fél 8-ig kisebb megszakításokkal adtam a szájába a cicit, mire végre sikerült pisilnie. Nagyon zavarta őt a zacskó. De a lényeg, hogy sikerült produkálnia. Most épp alszik, 2,5 órája. Eléggé kifáradt. Aztán majd háromnegyed 1-re megyünk a dokinénihez. Remélem, most már mond valamit, hogy mi lehet a probléma.
547. 43287dec91 (válaszként erre: 546. - KLMárti)
2009. ápr. 28. 09:23
pontosan nem tudom, de a sógornődre hallgass inkább, mert jó az az arány amit a védőnő mondd csak akkor ha fertőtleníteni akarsz vele játékokat vagy ilyesmit. de szerintem ha csak simán lemosod neki, az is jó lesz...
546. KLMárti (válaszként erre: 539. - 43287dec91)
2009. ápr. 27. 21:05

Köszi szépen! Remélem hamarosan mi is túl leszünk rajta. Én is hallottam már ilyenről, hogy 3 napos láz. Semmi más tünet, csak a láz. Most a vizeletvizsgálat miatt aggódom. Eddig, akit csak kérdeztem, mindenki azt mondta, hogy milyen nehéz és macerás dolog felhelyezni neki a vizeletgyűjtő tasakot. Épp ezért lesz ez Édesapa feladata. :)

Ezzel kapcsolatban kérdezném, nem tudjátok, hogyan kell előtte a bőrét lefertőtleníteni? A sógornőmék szerint 1-2dl vízben fel kell oldani 1-2db Neomagnol tablettát, és azzal kell lemosni. A védőnő meg azt mondta, hogy 1,5-2l (liter!!!) vízbe kell 1 tabletta. A tájékoztatón is sokkal töményebb oldatot ír. Most kire hallgassak? Afelé hajlok, hogy kb. 2dl vízbe rakok 1 tablettát. Ha valaki tudja a pontos hígítási arányt, kérem, segítsen!

545. csgal (válaszként erre: 544. - 43287dec91)
2009. ápr. 27. 18:20
Nem tudom, majd meglátom, nemsokára úgyis megint oltást kap, meg a kullancs ellenit is meg akarom kérdezni.
544. 43287dec91 (válaszként erre: 543. - Csgal)
2009. ápr. 27. 18:12
hátha, talán ő mondana valami elfogadható választ...
543. csgal (válaszként erre: 541. - 43287dec91)
2009. ápr. 27. 18:10
Végülis nem, remélem így majd meggyógyul a helyzet.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook