Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy dajkaanyaság története az életadó szempontjából fórum

Egy dajkaanyaság története az életadó szempontjából (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy dajkaanyaság története az életadó szempontjából

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
348. Bugs02
2013. júl. 26. 12:51

Én inkább magát a nőt sajnálom, mert elég lelkileg ezt minden nap végig csinálni, én nem adtam volna oda a babát...hülyeség amit csinált, hagyjuk most a büntetést ő saját magát bűntette meg egy életre!

Csak sajnálni tudom, jót akart másnak, és közben magának okozott fájdalmat egy életre:(

347. 6becd00cab (válaszként erre: 340. - Bugs02)
2013. júl. 26. 12:47

Elfelejtettem feltételes módba tenni..... szóval ha kapna pár hónapot......


Nem török pálcát a feje fölött, hisz milyen jogon tenném!? Jogilag bűnt én sem követtem el, de bizony a lelkiismeretem engem sem fog hagyni! Eddig még nem kaptam hideget érte, de gyanítom, ha itt a cikkem megjelenik, nem fogják szó nélkül hagyni!

346. egypt (válaszként erre: 343. - Bugs02)
2013. júl. 26. 12:47
Ha visszaolvasol, ezekre mind válaszolt. Férj nincs, egyedül neveli a kisfiát.
345. egypt (válaszként erre: 337. - 41676d7567)
2013. júl. 26. 12:46

Donornak is lehet jelentkezni.

Végül is ilyenkor is másnak adja a gyerekét valaki, csak nem ő hordja ki. Ott vannak Rippelék, az ő gyerekükhöz is valamelyik rokon adta a petesejtet, csak a csaj hordta ki. Nem sok különbséget látok, ugyanúgy a saját gyerekéről mondott le tulajdonképpen ő is, mint a cikkíró.

344. Bugs02
2013. júl. 26. 12:46
Anyakönyvezés stb....vannak kérdések amikre nincs a cikkben válasz
343. Bugs02 (válaszként erre: 341. - 41676d7567)
2013. júl. 26. 12:45

Nekem a jogi része nem tiszta, pl, hogy a papír dolgokat ki intézte?

Ha Magyarországon nem engedélyezett, akkor ők hogy tudták ezt megcsinálni?

A környezetben senkinek nem tűnt fel, hogy a 9 hónap után nincs baba?

A családról pl nem ír...elég fura a dolog.

342. egypt (válaszként erre: 336. - Noarashi)
2013. júl. 26. 12:43
Mert így az apának sajátja a gyerek. Ez szerintem fontos tényező.
341. 41676d7567 (válaszként erre: 338. - 6becd00cab)
2013. júl. 26. 12:42

Ebbe most inkább nem mennék bele, mert nem vagyok vallásos, így ez a "számadási idő" sem érint annyira. Nyilván az embernek van lelkiismerete, amivel meg kell küzdenie (bár az enyémet olyasmik nem zaklatják, amik akár életem végéig emésztenének)

De azért szerintem nagyon nem mindegy, hogy valami törvénybe ütközik vagy "csak" a lelkiismerettel ellentétes. (A kettő még csak ki sem zárja egymást) Szerintem nem mindegy, hogy elkövetsz valamit és idekint küzdesz a bűntudatoddal vagy rács mögött. Mert ugye hiába ülöd le a büntetést egy szankciót eredményező bűnért, attól a lelked nem lesz könnyebb. De ez fordítva is igaz (pl erre az esetre). Hiába teszel valamit, ami szerinted erkölcsileg helyénvaló, akár még önzetlen is, ha az a törvényekkel ellentétes. Pl én is úgy érzem, hogy erkölcsös lenne a sok adócsaló pénzét elvennem és abból olyanokat támogatni, akik mondjuk betegek vagy önhibájukon kívül nyomorognak. De ettől függetlenül még simán lecsuknának rablásért.

340. Bugs02 (válaszként erre: 338. - 6becd00cab)
2013. júl. 26. 12:37
Ő segíteni akart, de nem gondolta végig ép ésszel, hogy ez mit is fog jelenteni a későbbiekben a számára, nem hiszem, hogy bezárnák, de az biztos, hogy a babát neki adnák, ha ebből ügy volna.
339. Bugs02 (válaszként erre: 335. - 41676d7567)
2013. júl. 26. 12:36

Jogilag a cikkben szereplő hölgy az anyukája a babának, nem is értem, hogy a hívatalos dolgokat, hogy intézték el?

Most olvastam pár cikket és egyértelműen nálunk ez nem lehetséges max ha családtagról van szó, de persze ez is sok vizsgálattal, engedélyel jár...szóval most kicsit én is kételkedek.

338. 6becd00cab (válaszként erre: 331. - 41676d7567)
2013. júl. 26. 12:36

A bűn az akkor is bűn, ha "csak" erkölcsi! Attól, hogy a törvény nem bünteti..... mint írtam, mindenkinek eljön a számadás ideje, és akkor teljesen.mindegy lesz, hogy a földi életben elkaszáltak-e már ezért, vagy sem!

Nem mondom azt, hogy a cikkírót támogatom, vagy mellette állok, hisz ennél nagyobb büntetést, mint a lelkiismeret furdalás, még a törvény sem szabhat ki rá!

Pár hónap börtön? És? A lelkiismerete élete végéig nem hagyja nyugodni!

337. 41676d7567 (válaszként erre: 332. - Bugs02)
2013. júl. 26. 12:35
Úgy hallottam valahol, hogy petesejt adományozás legális.
2013. júl. 26. 12:35

Ez nagyon durva. Én sosem vállalnék ilyet. Most akkor lőttek a barátságnak is. Mert azt kizártnak tartom, hogy összeültök teázni, és nézitek a csöppséget, és minden happy end.

Miért nem fogadtak örökbe? Nem értem én ezt.

2013. júl. 26. 12:32

Mondjuk függetlenül attól, hogy mi törvényes vagy mi nem, számomra még mindig elképzelhetetlen, hogy valaki annyira közel álljon hozzám, hogy a saját gyerekemet ajándékozzam neki, csupán mert neki nem lehet. (Ettől függetlenül együtt éreznék vele)

Nem hogy egy barátnak, de még egy testvérnek, sőt a saját anyámnak sem ajándékoznám oda a gyermekemet, azért mert vágyik rá. Ha az apjával megromlana a kapcsolatom és harcolnom kellene azért, hogy velem maradjon a gyerekem, akkor is foggal körömmel harcolnék.

Talán azért nem tudom ezt igazán átérezni, mert kizárt, hogy valaha ilyen helyzetbe kerülhetnék.

334. Bugs02
2013. júl. 26. 12:32

A béranyaság az EU-ban tiltott, Ukrajnában engedélyezik, Romániában nem büntetik. Az USA-ban és Indiában viszont rengeteg klinika vár béranyákat, ahol fel is készítik őket a szülésre. A dajkaanyaság különbözik a béranyaságtól: ebben az esetben a szülők hozzátartozója hordja ki a babát, szigorúan fizetség nélkül. A dajkaanyaság engedélyezett Hollandiában, Nagy-Britanniában és Belgiumban is. Magyarországon vannak jogi kiskapuk.


– Az 1997-es egészségügyi törvényben még benne volt a dajkaanyaság szabályozása, de a törvény hatálybalépése előtt az Országgyűlés kivette ezt a részt. 2002-ben ismét történt egy próbálkozás, amely a közeli hozzátartozóknak engedélyezte volna a dajkaterhességet, de ez nem lépett hatályba. A büntető törvénykönyvben nem esik szó a béranyaságról – mondta dr. Illés Blanka családjogász a Borsnak. – Ha a felek külföldön legálisan elvégeztetik a beavatkozást, és utána hazajönnek, nem vonhatóak Magyarországon felelősségre. Azonban a családi állás megváltoztatásának bűntettét követi el, „aki gyermeket más családba csempész”, amiért három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Tehát az eljárás csak akkor legális, ha nyílt örökbefogadás történik: a genetikai szülők örökbe fogadják a béranyától a gyermeket – magyarázta a szakértő, hozzátéve: nemcsak a magyar jog, hanem az 1993-as hágai egyezmény is tiltja az ellenértékért történő örökbefogadást. – A saját baráti körömben, a negyvenes korosztályon is látom: mindent megtennének azért, hogy gyerekük lehessen. A dajkaanyaság elengedhetetlen, s én a béranyasággal is egyetértenék, ha meglenne a szigorú törvényi szabályozása – húzta alá Illés Blanka.


A béranyaság árát világszerte megkérik, általában 2,5-5 millió forint között vállalnak bérszülést. Fehér Gabriella pszichológus szerint van mit megfizetni: nyomot hagy a béranyaság a szülő nő lelkében.


– Mindig fennáll annak a veszélye, hogy a béranya annyira kötődni kezd, hogy nem tud lemondani a gyermekről. Erre számtalan példa volt már – mondja a pszichológusnő. – Nagyon nehéz egy ilyen terhességet és a szülést józan fejjel végigcsinálni. A nők próbálnak úgy hozzáállni, mintha csak átmenetileg vigyázná - nak más gyermekére. Egyfajta segítségként élik meg, úgy, mintha az egyik veséjét adná valaki oda egy arra rászorulónak. A kórházakban figyelnek rá, hogy a béranya ne lássa a babát, ne érintkezzen vele, és ne rakhassa a mellére. A bér - anyaság kényszer szülte megoldás, ami segítséget nyújthat a meddő nőknek.


– Annak az anyukának, aki nem tudja a gyereket kihordani, ez egy nagyon fontos dolog. De tapasztalatból tudom, hogy nem alakul ki ugyanaz a kötődés, mintha az ő méhében fejlődött volna ki a baba – magyarázza dr. Graskó Marianna gyermekorvos. – Például nem tud vele beszélgetni a terhesség alatt.


A magyar törvényekkel összeegyeztethetetlen bármiféle ellenszolgáltatás örökbefogadás esetén, márpedig nálunk csak adoptálással anyakönyvezik a gyermeket a vér szerinti szülőre, ha a babát más hordta ki, tudtuk meg a családügyekért is felelős államtitkárságon.


– Az ellenszolgáltatásért történő béranyaság számos etikai, jogi, gyermekvédelmi problémát vet fel – írták válaszukban. A kérdés szabályozása esetleg felmerülhet az új családjogi törvény megalkotása során.

333. Bugs02
2013. júl. 26. 12:31
332. Bugs02
2013. júl. 26. 12:30

Magyarországon nem engedélyezett a béranyaság.

Egyszer a tv2-n volt szó erről a témáról és ott is mondták, hogy átmennek Romániába meg ide oda, mert itt ebben az országban ez nem engedélyezett, így mondjuk talán a cikk kicsit sántít.

de attól még igaz is lehet, nem tudom, pénzért kilehet játszani a törvényeket, de a másik mondjuk ott volt a Rippelék ők pl valami rokon által adományozott petesejtet kaptak, de ott is az anyuka hordta ki a babát...nem értek hozzá, de tudom, hogy erről volt műsor méghozzá a Napló c. műsorban Tv2-n

331. 41676d7567 (válaszként erre: 326. - 6becd00cab)
2013. júl. 26. 12:24
Mondjuk én olyan bűnt nem követtem el, amelyik a magyar törvények szerint bűncselekmény lenne. (Nyilván erkölcsi kérdésekbe ne menjünk bele, mert az nem feltétlenül ütközik törvénybe)
330. Bugs02
2013. júl. 26. 12:22

[link]


Egy cikk erről a témáról.

329. 72497ec515 (válaszként erre: 328. - 6becd00cab)
2013. júl. 26. 12:17
Ezt mondom bűn de azért az egészen más.
328. 6becd00cab (válaszként erre: 327. - 72497ec515)
2013. júl. 26. 12:16
Azért, ha jobban belemászunk, lehet, hogy nem csak egy golyórágó a bűn!!! De természetesen még ugye magunknak sem merjük bevallani, hogy nagyobb a bűnünk! Na de mindegy! Mindenkinek eljön az idő, mikor el kell számolnia az életével!
327. 72497ec515 (válaszként erre: 326. - 6becd00cab)
2013. júl. 26. 12:07
Azért nem mindegy,hogy 5 évesen 1x elcsentél egy golyórágót a zöldségestől az imádott barátnődnek vagy...
2013. júl. 26. 11:49
A történet igaz, vagy sem, én annyit fűzök hozzá, hogy az vesse rá az első követ, aki teljesen bűntelen!
2013. júl. 26. 11:39
Egy igazi barát vagy. Van ám lelki erőd, kitartásod. Nem sokan lennének képesek ezt végig csinálni. Minden jót kívánok neked és a gyermekednek!
2013. júl. 26. 10:45

Hát most utánaolvastam pár hozzászólásnak az anya részéről. Szerintem ezt így valóban nem kellett volna leírni.

Itt konkrétan és részletesen leírta, hogyan játszották ki a törvényeket, hogy ki mindenki tudott róla (főként a védőnőnek kellemetlen ez így, hiszen mint le van írva, ő még támogatta is a bűncselekmény elkövetését). Én ha ilyesmit követnék el, amiről egyértelműen tudom, hogy illegális (nyilván tudta, hiszen részletezi, hol és mit kellett hazudni) biztos, hogy hallgatnék róla, vagy nagyon árnyaltan írnám le a történetet. (Hiszen az elején a hozzászólók jó része azt hitte, külföldön történt a dolog. Én biztos ebben a hitben hagyom meg őket. Ennek ellenére ő olyan adatokat adott meg, kezdve a gyermek születési idejével, helyével, nevével és fényképével, ami alapján az egész történet és az azzal kapcsolatba hozható emberek visszakereshetők. Rengeteg embert hoz ezzel kellemetlen vagy akár büntethető helyzetbe. Én elhiszem, hogy a saját szavahihetőségét próbálta bizonygatni, de elég akár egyetlen rosszindulatú ember (az országban rengeteg van) és mindenkit aki kapcsolatba hozható az üggyel, meghurcolhatnak érte.

Én a helyében mindenképp a gyerek nevelőszüleivel próbáltam volna beszélgetni és a lelkemen könnyíteni (ha már olyan nagyon jó barátnőről van szó. Az én legjobb barátnőm biztos észrevenné, ha szenvedek, akárhogy palástolnám), vagy pszichológussal (bár nem tudom, hogy bűncselekmény esetében az ő titoktartási kötelezettsége meddig terjed ki). De ha minden áron egy közösségi oldalon akarok könnyíteni a lelkemen, akkor biztos, hogy egy nagyon ködös sztorit írok le, ami nem tartalmaz minimális konkrétumot sem (ip cím alapján is vissza lehet valaki keresni, tehát a bűncselekmény látszatát is kerülném. Mondjuk annyit írtam volna, hogy örökbe adtam a gyermekem és szenvedek miatta).

323. 72497ec515 (válaszként erre: 322. - 4251c8780f)
2013. júl. 26. 10:13
Majd elintézi egy "bocsival"...
322. 4251c8780f (válaszként erre: 319. - Yaweb)
2013. júl. 26. 10:10

Nem az a fontos egy ilyen történetben, hogy most igazolja magát, hogy nem hazudik!

Eeleve hiteltelen ember, hiszen az sem okozott gondot neki, hogy közjegyzőnek, orvosnak stb. hazudtak-hazudjon egy ilyen felelősségteljes élethelyzetben!

Hanem az, hogy semmiképp se hozzanak kellemetlen helyzetbe kórházat, orvost, védőnőt.

Márpedig itt ez megtörtént nagyon durván, és a szomorú,hogy ebből nem csak a cikk írójának lehet baja a későbbiekben.

Tudjuk milyen az internet világa, még ha törölnek is valamit, szervereken nyoma lehet, lehet már valaki lefotózta az oldalakat és még a születésnap, a baba neve, a kórház, orvos, minden ki van adva.

Ez nagyon durva szerintem!

A védőnő is ha ez nyilvánosságra kerül, hogy miként "játszott", simán az állásába fog kerülni.

Vajon ha ilyen nagy az igazságérzete a cikk írójának, megkérdezte a védőnőt, hogy nyilvánosságra hozhatja-e a történetet úgy, hogy megemlíti őt?

Hogy mit és hogyan játszottak ki?

Kétlem!

2013. júl. 26. 09:57
És mi történne akkor ha leellenőrizné valaki ezt az egész sztorit? Érdekes azóta nem ír amióta egy-két kérdés felmerült...
320. 41676d7567 (válaszként erre: 319. - Yaweb)
2013. júl. 26. 09:54

Ha igaz a történet, én részemről inkább hagyom, hogy hazugnak tartsanak, de semmiképp nem bocsátkoznék részletekbe egy illegális tettemmel kapcsolatban.

És az egy dolog, hogy nekem is meg lenne a véleményem arról, aki feljelentést tesz ilyesmi miatt, de mint tudjuk, léteznek ilyen emberek.

319. Yaweb (válaszként erre: 314. - 41676d7567)
2013. júl. 26. 09:50

Szerintem nem akart o ilyen reszletekbe belemenni csak miutan nehany ember nekiesett,hogy kamuzik,igy ugy gondolta,hogy igazolja magat.

Ki ezmiatt feljelentest tesz,annak ennel nagyobb orome ne legyen....

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook