Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Égési sérülést mivel kell kezelni? fórum

Égési sérülést mivel kell kezelni? (tudásbázis kérdés)


1 2
márc. 29. 09:31
Igen, ki van próbálva a lisztes dolog!
45. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Asztanaviszta)
márc. 28. 08:29

Akárhogy is kiakadtok a tejfölön, nekem anno édesanyám bizony azzal kente a karomat, kezemet, ha megégettem. És puszival!!!



Hallottatok már a pacebo-hatásról? Olyan elképzelhetetlen, hogy a tejföl erre volt jó?


Hát akkor ide másolom nektek:

"Placebo mindaz, ami úgy tűnik, mint a valódi orvosi kezelés, de nem az. Lehet tabletta, injekció, vagy bármilyen más típusú álgyógyszer. Ami minden placeboban közös, az az, hogy nem tartalmaz aktív hatóanyagot, mely kihat az egészségre."


És lehet leszállni rólam!

márc. 27. 16:22
Én Aloe First spray használom.
márc. 27. 16:20
Panthenol
márc. 24. 21:52
Kérdezd a mesterséges intelligenciát. AI, bing. Kimerítően válaszol. Én magam Dermazin kenőcsöt szoktam, ez kifejezetten égésre van.
41. michelle.r (válaszként erre: 29. - 2a32d9ea9b)
márc. 24. 21:49

Tavaly nyáron volt egy apróbb műtétem. Az aromaterapeutám azt tanácsolta, hogy még aznap kenjem be orvosi levendula-teafa keverékkel. Az egyébként keloid hajlamú bőrömön egy hajszál vékony heg van a seb helyén.


Van néhány égési sérülésem, hozzáértem a raclette-hez, a grillhez, rám cseppent a ragasztópisztolyból a ragasztó, csak levendula olajjal kezeltem mindegyiket, szinte nyomtalanul gyógyult mind. Mindig van itthon.

40. Amaunet (válaszként erre: 22. - Krisztikrisz)
márc. 24. 21:15

És ezt te kipróbáltad? Van erről személyes tapasztalatod?

Anyám a tvműsorok alapján kész egy atombombát is összerakni úgy ki van okosítva. 🤣

39. Panna.33 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
márc. 24. 21:09
Így van. Ahogy az allergiás rohamra a kalciumot is.
38. andi6020 (válaszként erre: 37. - Krisztikrisz)
márc. 24. 20:52
Akkor használd magadon egész nyugodtan.
37. krisztikrisz (válaszként erre: 33. - Andi6020)
márc. 24. 20:51
Na de ez egy műsorban is volt és valóban jó az égett bőrfelületre.
36. Lady Lavender (válaszként erre: 32. - Krisztikrisz)
márc. 24. 20:45
A vegen meg kiderul, hogy csak egy jo kis tejfolos, lisztes panirt kell magunkra tenni, es mar ugorhatunk is a forro olajba
35. andi6020 (válaszként erre: 32. - Krisztikrisz)
márc. 24. 19:56

[link]



".....Eszünkbe ne jusson követni a tanácsot


A vietnami veterán szereplő megjelenéséből már látszik, hogy újra egy fordítással állunk szemben, nem pedig egy autentikus magyar beszámolóról van szó. Még akkor is, ha a délkelet-ázsiai ország háborújában jártak, sőt sajnos meg is haltak magyar katonák.


Ilyen esetben pedig első körben érdemes a Snopes-ra menni. Ha így teszünk, meg is találjuk a körlevél eredeti változatát és a legendavadász oldal értékelését: meg ne próbáljuk így gyógyítani égési sérüléseinket."

34. Epresturmix (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
márc. 24. 19:54
jajj…csak tejfölt ne basszus! 😳😓
33. andi6020 (válaszként erre: 32. - Krisztikrisz)
márc. 24. 19:50
szakértő ezért azt tanácsolja, meg ne próbáljuk liszttel vagy bármi hasonlóval kezelni az égési sérüléseket, azzal ugyanis csak nagyobb kárt okozunk, mint amennyi a haszon lenne. Égési sérülésekre a legjobb, ha azonnal hideg vízbe tesszük az égett testrészt."
márc. 24. 19:48

Egy könyvben volt:


"Éppen kukoricát főztem, és a villát beleszúrtam a forró vízbe, hogy megnézzem, hogy kész a kukorica, a villával nem találtam el, és a kezem csúszott be a forró vízbe. Egy barátom, aki Vietnamban volt katona, pont akkor lépett be házamba mikor ordítottam a fájdalomtól. Kérdezte, hol van sima liszt? Mikor oda adtam egyenesen bele dugta kezemet, és azt mondta, hogy tartsam ott 10 percig, amit meg is csináltam. Mesélte, hogy Vietnam-ban egy férfi meggyulladt, és a nagy pánikban egy zsák lisztet rá öntöttek. Nem csak el oltotta a tüzet, de egy hólyag se keletkezett bőrén. Tehát, ott tartottam kezemet a lisztben 10 percig, és mikor kihúztam, se hólyag se pirosodás se fájdalom nem volt. Most, ezért a fridge-ben tartok egy csomag lisztet, mert a hideg liszt sokkal hatékonyabb az égésre, mint a szoba hőmérsékletű. Csoda, ha engem kérdezel. Egyszer a nyelvemet égettem meg, lisztet szórtam rá, és 10 perc múlva semmi fájdalmat nem éreztem. Ha megégeted magad, ne tegyed folyó víz alá, csak használd a zacskó lisztet. Sokkal hatékonyabb."

31. krisztikrisz (válaszként erre: 25. - Timycat)
márc. 24. 19:39
Nem, liszt, ez biztos!
30. krisztikrisz (válaszként erre: 24. - Várigigi)
márc. 24. 19:39
Lehet hogy rosszul fogalmaztam, nem égési sebre hanem égésre, tehát amikor piros, égett a bőr.
29. 2a32d9ea9b (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
márc. 24. 18:40
A levendula olajat még nem is hallottam égési sebre.
28. timycat (válaszként erre: 26. - Várigigi)
márc. 24. 17:59

Disznónk nincs, birkák, lovak, kutyák, macskák. Persze nem mindegy a seb eredete, hál Istennek állat ritkán ég meg, fekélyre, tályogra, szemfertőzésre, idegentàrgy szemben esetre jó és gyors. Ha adj uram Isten kell valami megoldás, de rögtön a következő lépés az állatorvos hívása, aztán majd jön. Természetesen mindig a leglehetetlenebb időpontban történik a baj.


Lisztet viszont sebkezelésre még sosem hallottam.

27. andi6020 (válaszként erre: 25. - Timycat)
márc. 24. 17:59
Porcukor. Nyílt sebre én is szórom kutyánal, macskánal.
26. várigigi (válaszként erre: 25. - Timycat)
márc. 24. 17:55
Ott is csak a fertőzött sebbe, sterilre soha! Fekélyre jó a disznónál, égésre nem jó sem embernél, sem disznónál.
25. timycat (válaszként erre: 22. - Krisztikrisz)
márc. 24. 17:50

Nem cukor volt az?


Állatgyógyászatban ma is használjuk, lisztet nem hallottam még.

24. várigigi (válaszként erre: 22. - Krisztikrisz)
márc. 24. 17:49

Ez nagyon jó ötlet, jól beletapad, az eltávolítása szövetroncsolással jár, kétszer akkora heg marad, ha a lisztes táptalajon bacikkal fertőződik meg háromszoros is.

Hol láttad ezt, a szulejmánban?

márc. 24. 17:44

Csodálkozom, hogy a vietnami balzsamot még senki nem írta. Vagy épp a középkori gyakorlatot nem ajánlotta, miszerint hints a sebre porrá tört oltatlan meszet bőven és kösd le az egészet kenderkóccal.😀

Jöhetnek még az amulett árusok is....már alig várom mi lesz még.🤣

22. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 24. 17:35
Egy műsorban volt hogy a katonák lisztet szórnak az égési sebre. Azt nem tudom hogy vízzel kevert masszával működik -e, de szárazon biztos!
21. asztanaviszta (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
márc. 24. 17:10

Te próbálsz meg konkrét feleletet adni úgy, hogy fogalmad sincs arról, amire válaszolsz.

Nem kell olyanhoz is hozzászólni, amit nem tudsz.

20. asztanaviszta (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
márc. 24. 17:08

Hagyjuk már ezt a tejfölös marhaságot!

Ettől minden orvos a falnak megy. Többet árt, mint használ.

Hideg vizet folyatni rá kb. 10 percig, utána steril kötés rá.

Ha erősen felhólyagozódott, nedvezik, akkor irány az orvos.

19. Nénje
márc. 24. 16:36
Dermazin krém,nekem ez vált be.
18. andi6020 (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
márc. 24. 16:16

Ilyen arrogáns vagy...

Hát nem is fogom tejföllel kenni az biztos.

A sok hülyeség, amit leírsz nem segítség, mint írtuk már neked páran. Feleslegesen úgy nez ki.


Amúgy meg nem vagy te itt senki, nem te fogod megmondani, hogy mikor hallgassak. Én sem azt írtam hogy hallgass, csak hogy amit írsz, azt el kellene felejteni már.

17. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
márc. 24. 13:48

Már megint mások válaszát kritizálod az helyett, hogy FI kérdésére adnál valami konkrét feleletet. Ha érdemben hozzászólni nem tudsz, inkább hallgass.

Ha neked a tejföl nem használ, akkor ne kend vele!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook