Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » EESZT adatok hozzáférhetősége, ki láthatja? fórum

EESZT adatok hozzáférhetősége, ki láthatja? (tudásbázis kérdés)


15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Regin_a)
2023. szept. 9. 23:24
Ezt értem de bármelyik orvos megkérdezheti milyen gyógyszereket szedek rendszeresen... Vagy eltitkolom azt is, vagy kitalálja milyen kezelés alatt állok 😞
14. Regin_a (válaszként erre: 11. - Betsy78)
2023. szept. 9. 23:19

Hidd már el hogy nem látja, csakj a psziho

Lmondom neked, most próbálom kicsikarni a pszichiátriai papirjaimat a korábbi betegellátótol

Beszéltem a körzetivel, nem-e...

Nem, ő nem láthatja és más orvos se

Hogy megkapjam, mert nem akarják kiadni a NAIH-hoz fordultam

[link]

Tehát saját esetemböl tudom ki férhet hozzá

Ha kipróbálod te is látsz sok adatot tenmagadról, de a pszhihéseket nem

2023. szept. 9. 20:49

Még az jutott eszembe, hogy a legtöbb orvos megkérdezi, szedsz-e valamilyen gyógyszert rendszeresen. Azt ugye még a szomszéd Mari néni is tudja, mire való pl. a Xanax, egy orvos pedig valószínűleg a ritkábbakat is tökéletesen ismeri... és annak megfelelően fog veled bánni 😞


Ha meg eltitkolod, hogy szedsz valamit, a franc tudja milyen mellékhatásoknak teszed ki magad ha felír valamit 🤔 a doktor aki - tegyük fel - nem látja, hogy pszichiátriai kezelés alatt állsz...

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Betsy78)
2023. szept. 9. 13:20

Igazad van. +1 orvos aki miatt aggódhatok... ha Ő látja, "csak" örökre eláshatom magam 😞 , de ha az üzemdoki, akkor kirúgnak és mehetek 40+ évvel... a sehova.


Inkább nem megyek pszichiáterhez. Sajnos olyan a munkám, hogy egy pszichiátriai gond egyenlő lehet az alkalmatlansággal.


Az a nő pedig (az üzemorvos) mindent IS látott múltkor az eeszt-n...

11. Betsy78 (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2023. szept. 9. 05:22
De igenis érdekelne hogy pl az üzemdoki látja, és emiatt behúzza hogy nem vagy alkalmas a munkádra...
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2023. szept. 8. 22:19
Igazából egy orvos van akit nagyon nem szeretném, ha megtudná 😞 (úgy, hogy nyilván sehol nem büszkeség)
9. Regin_a (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 8. 21:44

e-beutalókkal nem tudom mi a helyzet.."

Pszichiátriára nem kell beutaló

Amúgy meg mit érdekel ha más orvos látná hogy pszichés vagy

Nem egyszer rohantam sürgősségire hogy meghalok aztán szerencsére csak pánikroham volt

Na, ezt láthatja akár a fogorvos is

Engem nem érdekelnek, hogy ki látja, ki nem

8. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 8. 21:39
Csak pszichiáter láthatja, mostanság tapasztaltam
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 8. 21:18
Igen, utánaolvastam, hogy ez az alapbeállításnak is része. Tehát senki pszichiátriai adatait nem láthatja csak pszichiáter. Mondjuk az e-beutalókkal nem tudom mi a helyzet... Ha azokat meglát(hat)ja, inkább magánban megyek, oda nem kell beutaló.
2023. szept. 8. 20:10
Ne izgulj, nem látják, ehhez még a DÖR- digitális önrendelkezés sem kell.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2023. szept. 8. 19:20

Szerencsére egyik ilyen ellátásra sem volt szükségem. Eddig. Szóval lehet, hogy a gyakorlatban is így van

De akkor is nagyon tartok tőle, hogy az látja meg az "adatokat" akit nagyon nem szeretnék, hogy meglássa.

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 8. 19:06
pedig így van
2023. szept. 8. 18:42

"Az alapbeállítás szerint csak az adott szakterület orvosai látnak rá az érzékenyebb egészségügyi adatokra, pl. a pszichiátriai, addiktológiai, szexuális úton terjedő, valamint a HIV/AIDS betegségek dokumentumaira."


Ezt valahogy nem hiszem el, mindenesetre köszönöm a linket.


Elsüllyednék a föld alá, ha látná azokat az "érzékenyebb" adatokat :(

2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 8. 18:27

Itt nézelődj:

[link]

2023. szept. 8. 18:00
Sziasztok. Sajnos úgy tűnik, pszichiáterhez kell fordulnom mert egyre inkább érzem magamon a pánikbetegség tüneteit és már nagyon régóta mindentől szorongok (azt hiszem generalizált szorongás a neve) Viszont nem szeretném, ha emiatt a későbbiekben megkülönböztetés érne más orvosok részéről. Nem vagyok benne biztos, hogy a házidokin kívül más orvosok látják-e az EESZT-ben azt, hogy XY pszichiátriai szakrendelésre jár/ beutalója van... Múlt héten a munkaalkalmasságin az üzemorvos pl. MINDEN vizsgálatomat látta a rendszerben, az anyajegy-levételtől a gyomortükrözésig. Ez így nagyon nyugtalanító. Nem szeretném, ha "hülyének" néznének, pláne egy bizonyos orvos... inkább nem megyek semmilyen pszichiátriára , mint hogy ő is azt lássa a rendszerben, hogy "oda" járok. Valahogy nem lehet letitkosítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook