Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Édesanyám előtt szégyellem magam. Mit tegyek? fórum

Édesanyám előtt szégyellem magam. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
49. 654268ce3d (válaszként erre: 47. - Papája)
2019. aug. 4. 16:21
Az én anyám hallgatózik, múltkor lebukott. De már nem sokáig. Pedig el van választva a két lakás a házban... Külön ajtóval. Hogy éjjel mit hall, azt meg tegye zsebre 😂
48. Imisz
2019. aug. 4. 16:15

Nekem is van 29 éves lányom (meg 24 is és köztük egy 27 éves fiam) de soha eszembe nem jutna így rendszabályozni őket! Nem is élnek már velem a lányok, a fiam az mamahotel párti, de egyik sincs férjnél, nem nős. Simán a párjaikkal élnek és igen, én támogatom, hogy sexet még a házasságkötés előtt ki kell próbálni mert ha aztán derül ki, hogy nem jó partnert választott, hát megette a fene az olyan életet.

Szerintem édesanyád -lehet tudat alatt- így akar magához láncolni, nem akar öreg napjaira egyedül maradni. Ülj le vele beszélni, ha nem sikerül kérj segítséget, vidd el valami pszichomókushoz (nem tudom ki foglalkozik ilyennel) mert ez nem normális a részéről.

Állj ki magadért, neked a saját életedet kell élni nem az övét! És attól még szeretheted, támogathatod, segítheted. Ez nem attól függ, hogy kivel, mikor, hol fekszel le vagy csak randizol. Szurkolok, hogy sikerüljön dűlőre jutnod vele!

47. papája (válaszként erre: 41. - Ancsa112)
2019. aug. 4. 15:55

Te szegény ! Vagy te, vagy ő, mármint, hogy kinek legyen igaza. Szól a mondás, életet adtam neki. Akkor adja is az életedet neked és ne ő használja/ki és élje.


Felnőtt, önálló keresettel rendelkező nő vagy. Független csak akkor lehetsz, ha lépsz. Már rég meg kellet volna tenni. Minél tovább tart az önzőségével gúsba kötve neked annál nehezebb lesz elszakadni, pedig muszály minél előbb.

Sírni fog egy pár napig, meg ki tudja mivel zsarol majd, de menj, akár albérletbe is, mert az életet mit adott így el is veheti tőled.

Gondolj bele, ha férjhez mész, akkor is folyton beleszól az életedbe. Ott fog leselkedni a kulcslyukon.

Tehát költözz gyorsan, ha csak pár utcával odébb, kezdetnek már az is jó.

Mondd meg neki, hogy jobb távolról szeretni, mint közelről gyűlölni, mert ha így viselkedik ez történik.

Mellesleg, - írod - ő 18 éves korában ment férjhez. Te 24 évesen voltál először fiúval. Tehát akkor ki őrizte tovább a tisztaságát ???

46. birebora (válaszként erre: 41. - Ancsa112)
2019. aug. 4. 15:44

Mond meg neki, hogy 2019-ben általában a férjhez menés, megnősülés vagyis a házasság előtt együtt vannak a párok. Fogalmazhatsz úgy is, hogy kefélnek, dugnak, kettyintenek csak, hogy megértse. Bizony régen ez nem így volt mint ahogy sok minden más sem. A világ változik ebben is.

Mond meg neki, hogy ekkor és akkor ne várjon mert nem alszol otthon és utána meg a pasi alszik nálatok. A villany le lesz oltva és a mosdóba is ki kell menni majd. Ja és van fogamzásgátlás is.

És ha nem akarja, hogy közel 30 évesen hazudj neki, hogy hol vagy, hol alszol, akkor ezt fogadja el, mert nem hiszem, hogy célja, hogy te boldogtalan vénlány legyél. Ha pedig célja, akkor az is egy válasz számodra.

Nem akar unokákat? Kicsit kinyílna előtte a világ.

45. Mezei Virág (válaszként erre: 41. - Ancsa112)
2019. aug. 4. 15:33

Nagyon régimódi gondolkodású, nem hiszem, hogy a kedvéért kellene férjhez menned.

A te életedről dönts magad, a legjobb belátásod szerint!

Vidéken éltek?

Nem vénlány, szingli! ;)

44. Mezei Virág (válaszként erre: 40. - Ancsa112)
2019. aug. 4. 15:30

Ha nem szorul állandó felügyeletre, meglátogathatod, és segíthetsz neki. Ha nyugdíjas, akár nyugdíjas házba is költözhetne. Saját lakrészbe.

Neked a saját életedet kell élned, nem az övét.

Vagy családi házba költöztök, külön lakrésszel.

Sok jó lehetőség van.

Nem hagyod magára, de mégis külön életetek legyen.

43. 8d00a82c06 (válaszként erre: 41. - Ancsa112)
2019. aug. 4. 15:21
Csak azt is meg kellene vele értetni, hogy ha nem randizol, nem lesz férjed! 28 évesen már anya voltam, szerintem anyukád is... Beszélj vele, érvényesítsd az akaratod!
42. Guruljka (válaszként erre: 40. - Ancsa112)
2019. aug. 4. 15:16

Ahhoz, hogy anyagilag támogasd, és a ház körüli dolgokat ellásd, nem kell ott laknod.

Nem lehet, hogy kicsit rá is játszik a dologra, hogy maga mellett tartson? Gondolok itt a napi kisebb teendőkre, ha ebben is segítségre vár.

Azt is megmondhatod neki, hogy az ilyen követelményeivel csak azt fogja elérni, hogy elköltözöl.

2019. aug. 4. 15:16

És a legfontosabb: nem kamu, kitaláció, unaloműzés.

Ez az én életemben valós probléma.


Viszont annyival kiegészíteném, hogy mivel már nem vagyok annyira fiatal, a társadalmi elvárások miatt, szeretné ha lenne férjem. De szinte úgy érzem, csak azért, hogy ne legyen neki szégyen az, hogy vénlány vagyok.

2019. aug. 4. 15:12

Nem válaszolok egyesével ha nem haragszotok:

- Édesapám meghalt még gyerekkoromban, ketten maradtunk, anyám egyedül nevelt fel.

- Azért nem költözhetek el, mert beteg. Nem dolgozik, nyugdíjas. Anyagilag támogatom + a ház körüli dolgokat én végzem el.

- Van munkám, nem ő tart el.

- A jelenlegivel még nem vagyunk úgy. Csak találkozgatunk, de mi van ha tovább lépnénk...

39. birebora (válaszként erre: 37. - Lapbarna)
2019. aug. 4. 15:11
Nekem is van egy ilyen sanda gyanúm.
2019. aug. 4. 15:10
..és az az elképesztő, hogy még a fórumindító szégyelli magát. Anyuka nevelése, agymosása "sikerrel" járt. És mennyi ilyen lehet:(
2019. aug. 4. 15:08
Kamu.
2019. aug. 4. 14:51

Miért nem hagyhatod egyedül?

Dolgozol?

Mit mond a jelenlegi barátod?

Szép számmal kaptál itt tanácsot. Mit szólsz?

Nézte, hogy gömbölyödik-e a hasad. Hallatlan, a tulajdonának tekint. Ez már beteges.

2019. aug. 4. 14:42

Hát nem tudom, meglódult a fantáziám.

Mi van az itt nem is említett apával?

Világgá ment, mert kevésnek bizonyult a meggyőző ereje?

Vagy netán elhunyt egy balesetben, az anya pedig magatehetetlen rokkant. Igaz, akkor nehezen tudná figyelni, a lánya szobájában mikor van villanyoltás.

2019. aug. 4. 14:40

Anya vagyok!

Mélységesen önzőnek tartom azt az anyukát aki így akarja maga mellé láncolni a gyerekét! A gyerek nem tulajdon! Önálló emberi lény! Tudni kell elengedni! Még az állat is leválasztja a kicsinyét ösztönből!

Ez nem egészséges amit anyukád elvár ,és cselekszik.

Menj minnél előbb mert rámegy az életed s abból neked is egy van.

2019. aug. 4. 14:38

Számolj vissza, édesanyád hány éves volt, amikor férjhez ment, hány éves volt amikor te megszülettél...

ülj le vele beszélni, mondd el neki, hogy te már régen elmúltál annyi, mint akkor ő. Te is szeretnél saját családot, és ha ő jóval fiatalabb fejjel úgy gondolta, tud felnőttként gondolkodni a család-tervezéssel kapcsolatban, akkor a saját életed alakítását is bízza rád.

Ha ennyit nem tudsz megtenni, ha ennyit nem mersz felvállalni, akkor még valóban nem vagy felnőtt, csak koravén.

32. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - Bozsu55)
2019. aug. 4. 14:38
Unatkozhat is ... ;)
2019. aug. 4. 14:36
Ha valóban ennyire bigott a kedves mama, nem hiszem, hogy a beleegyezésével ott aludhatott a fiú
30. Guruljka (válaszként erre: 1. - Ancsa112)
2019. aug. 4. 14:34

Nehezen tudom elképzelni, hogy ne tudnál külön költözni.

Édesanyád nem lehet még idős, talán 50 éves körül lehet.

Szépen meg tud lenni egyedül. Próbáld ki.

2019. aug. 4. 14:33

46 vagyok. 3 gyerekem van. Pontosan tudtam, hogy a lányom kivel fog lefeküdni először. 16 múlt akkor. Nem akadályoztam meg, hanem felvilágosítottam. Tudomásul vettem, hogy ez az élet rendje.

Szexelni csak házasságkötés után lehet??? Ugyanmár! Ezt anno azért találták ki, mert nem tudták hogyan lehet védekezni. Feleségként teherbe esni már nem volt szégyen.

Ez itt a 21. század. Nem kell függened senkitől sem. És szót fogadnod sem kell. Felnőtt nő vagy. Éld az életed! Ne várd meg, míg besavanyodsz és nem kellesz már senkinek!

Már csak azért is kell szexelni, hogy biztos legyél abban, működik és jó. Mert mi van ha nem?

Nem kell hogy anyukád egyet értsen vagy elfogadja. Ha nem jutsz vele dűlőre, költözz el!

28. semleges (válaszként erre: 26. - Bozsu55)
2019. aug. 4. 14:33
Szerintem is.
27. Bless the child (válaszként erre: 25. - Semleges)
2019. aug. 4. 14:32
De😉
26. bozsu55 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. aug. 4. 14:32

Ha jól olvastam a négy éve történt az esemény.

Akkor csak 4 évet vár mert sajátmaga nem tudja mit tegyen? Nem?


De fórumot nyitott és az első hozzászólás után kilépett és figyel... Szerintem

25. semleges (válaszként erre: 24. - Bless the child)
2019. aug. 4. 14:31
Nincs olyan érzésed?
24. Bless the child (válaszként erre: 19. - Semleges)
2019. aug. 4. 14:30
A szokásos vasárnapi pörgessük a portált???
23. Guruljka (válaszként erre: 18. - Bozsu55)
2019. aug. 4. 14:25

Négy évet?

Frissen regisztrált.

2019. aug. 4. 14:22
Sztem a mama megharagudott, hogy nem volt édes hármas...Tiplizni kéne otthonról...
21. 8d00a82c06 (válaszként erre: 19. - Semleges)
2019. aug. 4. 14:18
Ismertem ilyen anyát. Azóta meghalt, de a lánya ittmaradt, mint megkeseredett vénlány. Egy állatkája sincs, csak van bele a világba.
20. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - Semleges)
2019. aug. 4. 14:18
Még az is meglehet! ;)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook