Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dunaújvárosban 4 éve munka nélkül, ha már mindent megtettem érte mit lehet még tenni? fórum

Dunaújvárosban 4 éve munka nélkül, ha már mindent megtettem érte mit lehet még tenni? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. máj. 11. 08:14

Barátnőm 5 évig volt munka nélkül - okos, talpraesett, főiskolai diplomával.

Aztán elvégzett egy ápolónői tanfolyamot, és kijár Ausztriába gondozni... Azóta egész jó pénze van...


Hosszú idő volt, mire azt mondta, hogy lemond az eredeti szakmájáról (zenetanár). Egyébként 2 nyelvet beszél. Most 32 éves.

18. mandulacska2 (válaszként erre: 14. - 2545157c39)
2012. máj. 11. 08:05
Ne haragudj, de szerintem az olasz nem olyan hasznos. Tudom, sokan tanulják, mert könnyű meg szép nyelv. Helyette jobb lenne német, vagy orosz. Vagy akinek tehetsége van, kínai. Na az nekem is nehezen menne, pedig könnyen tanulok nyelveket.
17. mandulacska2 (válaszként erre: 5. - Szila5)
2012. máj. 11. 08:04
Mit mondtak a naplóban? Én már lassan TV-t se nézek, kisfiam miatt. Pont akkor van fektetés.
16. mandulacska2 (válaszként erre: 1. - 2545157c39)
2012. máj. 11. 08:03
Hát én másik várost vagy külföldet mondanám. bár látom, párodnak van melója és babaprojektben vagytok. Kérdés, párod mennyire elégedett a melóhelyével, milyen lehetőségei vannak. Én jelenleg GYED-n vagyok az 5 hónapos kisfiammal, de utána nem tudom, hova megyek vissza, mivel a szerződésem határozott idejű volt természetesen, és lejárt. Nagyon szomorú, de Magyarországon szerintem nincs jövője az embernek.
15. 74f8c12b8e (válaszként erre: 14. - 2545157c39)
2012. máj. 11. 07:21
A nyelvtanulás mindenképp jó ötlet
14. 2545157c39 (válaszként erre: 12. - 74f8c12b8e)
2012. máj. 11. 07:08
Ugyanez nálm is, kezdtem megörülni mikor láttam sok embert keresnek egy gyárba , aztán kiderült csak férfiakat, nyelvvizsgám is van középfokú angol, de az már minden második embernek van, most ezért tanulok itthon olaszt.
13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 2545157c39)
2012. máj. 11. 07:04

Utálok ilyet mondani, és nem értek magammal egyet, de költözni, rugalmasnak lenni, menni, amíg nem találsz..

Pláne fiatalon..

Meg még tanfolyam, legalább alapfokú nyelvvizsga, stb.. Nehogy azt mondd, hogy ha nem dolgozol nincs miből.. De jobbat akkor se tudok tanácsolni..

12. 74f8c12b8e (válaszként erre: 11. - 2545157c39)
2012. máj. 11. 07:03

Persze,sok a hülye állásajánlat,én sem találtam ott,de legalább látod élesben,hogy mi megy.

A "legviccesebb" az volt annó,hogy arra gondoltam:én bizony elmegyek kártevőirtónak,olyan állás volt:de csak férfit vesznek fel!! És volt még nem 1 ilyen állás,amit el tudtam volna végezni,de csak férfit akartak.

11. 2545157c39 (válaszként erre: 10. - Szila5)
2012. máj. 11. 06:57

Teljesen igazad van és sztem anno ez így is volt jó, nekik mindig megvolt minden, megtermelék maguknak plusz eladásra, dehát manapság már sztem ez se nagyon kivitelezhető :( Keserves nagyon, a munkaügyön érdemes lenne fényképezni mennyien vannak.

Állások ott? Olyanok vannak, hogy falnak megyek, görög, finn meg orosz nyelvtudást kérnek, és manapság egy nyelv már nem is nyelv. pf

10. szila5
2012. máj. 11. 06:47
Minden jelentkezőre lehet valamit mondani, hogy miért nem megfelelő: túl fiatal, nincs tapasztalata, nincs ilyen-olyan papírja, túlképzett, 30-as csaj vagy szülni fog, vagy kisgyermekes anya, túl öreg...stb. Szerintem sincs munka, ez a legnagyobb baj. És az, hogy ki vagyunk szolgáltatva a munkaadóknak, a pénznek, mert én speciel nem értek a tanyasi gazdálkodáshoz, nem tudnám a családomat legalább háztájival sem ellátni (növénytermesztés, állattartás); mint nagyikámék anno. Igaz földem sincs, gépeim sem. Pedig nagyon szívesen beletanulnék, és csinálnám is, nem nagyban csak a család számára: zöldség, gyümölcs, tej, tojás, szárnyasok... Szerintem, előbb-utóbb visszafejlődünk a tanyasi világba, ha nem lesz valami reform az állam, az unio felől.
9. 74f8c12b8e (válaszként erre: 7. - 2545157c39)
2012. máj. 11. 06:46

Ez csúnyán fog hangzani,de örülj,hogy legalább a férjednek van biztos,te meg őrizd az egészségedet-nemcsak a baba miatt,hanem egyébként is.Külön feladat nem belehülyülni ebbe.Nagyon sok olyan család van,ahol csak 1 kereső dolgozik,ő tart el mindenkit.

ha mindenképp dolgozni akarsz,akkor az önkormányzatnál közmunkára jelentkezz...ultragáz fizetéssel.

8. 74f8c12b8e (válaszként erre: 1. - 2545157c39)
2012. máj. 11. 06:43

Sajnos tényleg nagy a sz.r,én is ezt tapasztalom:( válts ki start-kártyát,ha jogosult vagy,és járogass a munakügyi kp-ba,ott minden nap van 1 lista az aznapi friss munkalehetőségekről.Legtöbb helyen startkártáyást,vagy regisztrált mn-t akarnak felvenni,mert az csökkenti a munkáltató költségeit.

vagy külföld..jobbat én sem tudok:(((

7. 2545157c39 (válaszként erre: 5. - Szila5)
2012. máj. 11. 06:42

Szia:)


Én is el vagyok keseredve, költözés szóba sem jöhet, mert a férjemnek biztos állása van, de jól jönne nekem is egy meló, mert félrerakni nem tudunk, babaproject nálunk is van, de most ment el egy baba és most előbb el kellene foglalnom magam, lelkileg kicsit rendbe jönni.

A volt polgármester az ismerős és nem az hogy nem akar hanem nem tud, mert a sógornőmet egyszer behívta, hogy tudna neki valamit ajánlani, csakát neki jóval magasabb a végzettsége mint nekem(mármint a sógornőmnek).

6. 2545157c39 (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2012. máj. 11. 06:38
Persze, kereskedelemnél minden lehetséges céghez beadtam, meg minden könyvelő irodába, minden gyárba, már nem tudom mit kéne tenni, a meghirdetett állásokra meg semmi esélyem :(
2012. máj. 11. 06:38

Nem tudom, de ha fény derül itt a titokra, akkor az engem is érdekelne. Igaz én délebbre egy nagyvárosban, és csak 10 hónapja keresem az áhított munkahelyemet, ami azt jelenti, hogy igyekszem szakmában vagy a közelében elhelyezkedni; de már elveszítettem a reményemet is. Már protekciót is próbáltam, pedig ellenzem, de semmi; mindenki félti a saját helyét, ezért nem tud vagy nem akar segíteni. Most egyébként nekem beleszól a babaprojekt is a dolgokba, már elfogadom azt is, hogy csak a kicsi 2 éves kora után lesz munkám. De úgy érzem sosem lesz normális munkahelyem, karrierem meg már álmomban sem. Jelenleg nagyon kilátástalan a helyzet; láttad a Naplóban az erről szóló riportot? Napokig a hatása alatt voltam; és nem csak saját magam miatt, hanem minden hasonló helyzetben lévő miatt szomorkodtam.

De muszáj lesz valamit a nagy okosoknak kitalálni, mert nem csak nálunk vannak ilyen gondok, és ha nem javítanak a helyzeten, akkor csak egyre rosszabb lesz, akár zavargások, tüntetések is.


Tippek: külföld? másik városba való költözés? esetleg a szakmai tudásoddal saját vállalkozás indítása?

Tudom, nem mehet mindenki külföldre, előbb-utóbb telítődik az is.

4. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - 2545157c39)
2012. máj. 11. 06:37

Akkor már nem is kezdő vagy.

Polgármester nem tudott segíteni?

Inkább nem akart, nem?

Én erre gyanakszok inkább.

Szerintem nincs meló, nem hiszem, hogy a végzettség lenne a döntő. Bár a legtöbb munkaadó nincs azzal tisztában, hogy minden munka betanított munka, pedig rájöhetnének már.

Kereskedelmet próbáltad már?

3. 2545157c39 (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2012. máj. 11. 06:34

Az a poén, hogy még a volt Polgármester sem tud segíteni, pedig Ő ismerős és mégsem:(

29 vagyok , megcsináltam az elmúlt 4 évben 2 tanfolyamot és mindenhonnan elküldenek, nincs meló, nem elég a végzettség stb...

2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 2545157c39)
2012. máj. 11. 06:33

Vagy nagyon fiatal vagy, vagy 45 feletti.

Nem tudom. A fiam sem talál állást, amióta leérettségizett. Persze voltak munkái 1-1 hónap főleg kereskedelemben, de a 4 év alatt max 6 hónap.

Nagyon sajnálom azokat, akik nem találnak munkát. Ötletem sincs, hogy mit tegyenek. Most mi épp külfölddel próbálkozunk, mert a férjem sem talál egy olyan állás, amiből meg lehetne élni.

Ismerős esetleg?

2012. máj. 11. 06:13

Sziasztok,


Tanfolyam hegyek, házalás, önéletrajzok küldése mindenhova, mit lehet még tenni? 4 éve munka nélkül vagyok :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook