Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dráma tagozatos középiskola fórum

Dráma tagozatos középiskola (beszélgetős fórum)


2020. okt. 20. 15:15
A lányom dráma tagozatos gimibe jár Budapesten. A gimis tanmenet mellett plusz órákban kapják a dráma képzést.(Ezért megesik, hogy este 8-ig suliban vannak.)A továbbtanulási lehetőségek nincsenek bekorlátozva, bármi lehet belőlük. Majdnem minden évben mennek innen a Színműre gyerekek, de van aki teljesen más irányba kanyarodik el 12. év végére.
20. Dina2 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2020. okt. 14. 17:52
Köszi!
19. papája (válaszként erre: 16. - Dina2)
2020. okt. 14. 17:52
A 8-as hozzászólásomban írtam !
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2020. okt. 14. 15:12
De a kiválasztott iskola honlapját is érdemes megnézni.
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Dina2)
2020. okt. 14. 15:10

[link]


Talán itt többen vagy jobban tudják.

16. Dina2
2020. okt. 14. 14:32

Azt tudja-e valaki, a felvételi ponthatár hogyan alakul ezekben a sulikban?

Eddig kb 4es tanuló volt, kozmetikus szakiskolába akart menni, ahová ezzel gond nélkül bejutna. De gondolom a gimikben egészen más szinten van a ponthatár...

15. Zsifi1
2020. okt. 14. 12:42
Nálunk Debrecenben is van dráma az Ady gimnáziumban. Tehát nemcsak Szentesen. Nem tudom, hogy hol laktok, melyik sulit néztétek ki, de ha a vírus engedi és lesznek nyílt napok, akkor látogassatok el bemutató órákra. Ott kaphattok egy kis ízelítőt.
14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Dina2)
2020. okt. 14. 12:15

Ha a lányod ezt szeretné, hadd menjen.

Ha nincs elég tehetsége, kitartása, az hamar kiderül.

A színészi pálya máshogyan megterhelő, mint más pályák, de valamit mindegyik követel.

Ha esetleg színész esetleg nem is, de dramaturg is lehet akár, vagy más, a színészettel, irodalommal, netán filmmel kapcsolatos pályára is mehet. Messze még az érettségi, addig még sok minden eldől.

Még az is lehet, hogy mire végez, mégis mást fog tanulni. De ha felveszik, a dráma tagozatos suli nem rossz alap!

13. Guruljka (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2020. okt. 14. 12:09

Rákerestem, de nem egyetlen link van.

A keresőbe pedig be tudja írni, és mindjárt választhat is a lehetőségek közül.

12. Dina2
2020. okt. 14. 12:01

Én laikusként nagyon megterhelőnek érzem ezt a pályát, persze kívülűllóként biztosan más, mint benne lenni. De itt ugye nincs 8 órás műszak, meg szabad hétvége, igaz nincs rutin se meg bepunnyadás.

De úgy vélem, iszonyat energia és rendkívüli adag tehetség kell ahhoz, hogy valaki olyan szinten befusson, hogy megéljen ezen a területen. És persze háttértámogatás, ismertség és ismeretség, hogy fel is fusson addig a szintig és ne maradjon "csepürágó" az utcasarkon pantomimezve...

11. Dina2
2020. okt. 14. 11:57

Köszönöm a válaszokat.

Gimiket találok, hisz beírom google-ba és megvannak.

Inkább az érdekelne, érdemes-e ezen az irányon tanulni és utána milyen lehetőségei vannak?

10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2020. okt. 14. 11:46

Amit lent írtam, nem nagyon kellett keresgélnem, hiszen ha akarom naponta elsétálok mellette, előtte... :)))

De igazad van. Jó lenne ha segítségképpen rá is keresnél a net-en a többi drámatagozatos gimikre, és felraknád a linket. A fórum indítónak az már nagy segítség lenne.

2020. okt. 14. 11:35

A kérdés nem határozta meg a helyet.

Sok drámatagozatos suli van szerte az országban.

8. papája (válaszként erre: 1. - Dina2)
2020. okt. 14. 11:29

2 kolléganőm lánya is Szentesen végzett.

Jeles, kitűnő az elvárt ált.isk. teljesítmény és komoly alkalmassági felvételi vizsga is volt.

Sok órán kívüli elfoglaltságuk volt, szinte folyamatos.

Úgy van, ahogy Nirci írta. Erős humán és nyelvi képzés. A lányok később bölcsész karon végeztek, egyikük doktorált német nyelvből.

2020. okt. 14. 11:20
Nekem volt színjátszás+ elmélet, illetve humánban sokkal erősebb, nálunk kb mindenki bölcsésznek ment. Illetve a nyelvi órák is több volt. Sokkal jobb volt mint a normál szakosoknak.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Auróra2010)
2020. okt. 14. 09:06
👍👍👍
2020. okt. 14. 09:01

Alföldi Robi is odajárt

Szentesi Horváth M drámatagozatos gimn

4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2020. okt. 14. 08:54
Egyébként úgy tudom, hogy azokat a tantárgyakat is ugyanúgy oktatják, mint más egyéb "síma" gimiben, csak itt a hangsúly a dráma-tagozaton van. Tehát a tovább lépés, ugyanúgy lehetséges innét is bárhova, mint más gimik elvégzése után.
2020. okt. 14. 08:50

Megtaláltam a gimi honlapját, napi aktualitások. Nem olvastam bele, nézd meg, miről esik szó benne... talán még ez is segít:


[link]

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2020. okt. 14. 08:45

[link]


Itt telefonszámot találsz, ill. az elmúlt években, évtizedekben itt tanult, végzett híressé vált, befutott diákok névsora.


Van valahol Facebook elérhetőségük is, célszerű rákérdezni, hogy mennyire biztos, hogy minden évben indítanak dráma-osztályt???

2020. okt. 14. 07:41

Lányom azt fontolgatja, hogy dráma tagozaton szeretne továbbtanulni 8.osztály után.

Tőlem eléggé távol áll ez a téma, így jóformán semmit nem tudok róla - mit tanulnak ott, érettségi után milyen lehetőségei vannak valamint milyen lehetőségei vannak továbbtanulásra, milyen munkákat dolgozhat később?

Érdemes egyáltalán ilyen területre alapozni a jövőt? Vagy csak a legeslegjobbak futhatnak be úgy, hogy rendesen meg is élnek belőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook