Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Siklósi György fórum

Dr Siklósi György (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
105. kingus123 (válaszként erre: 103. - Gera175)
2010. jún. 3. 10:17

szia!


igen akkor felír több havi gyógyszert, nekem "csak" 2 hónapit irt fel - vagy azért mert bízott benne hogy összejön, vagy azért hogy megint menjek hozzá...szóval nem tudom

104. kingus123 (válaszként erre: 100. - Lildike)
2010. jún. 3. 10:13

szia!


igen megnyugtat amit írtál, hogy téged sem hívott sem hívott vissza mikor már jók lettek az eredmények.

örülök hogy írtál ide, leírtad hogy mit kell csinálni mikor van egy pozitív teszted, eddig én nem akartam vissza menni a profhoz, de Te megváltozattad és is így csinálom majd és ha majd elérem a bűvös 12 hetet utána megyek az orvosomhoz.

egyébként képzeld hogy neki is a prof segített ill. a clostibegy - gyakorlaton volt a profnál és amikor babát szeretett volna akkor elkezdte szedni a gyógyszert és a 2 hónap már siker volt.

Voltam tegnap nála azt mondta hogy ki kell várni míg meg nem jön, lehet hogy annyira akarom hogy ez az eredménye, ha megjön akkor viszont vissza megyek a profhoz hogy csináljunk egy ellenőrző vérvételt.

103. gera175
2010. jún. 3. 08:23

Sziasztok!


Ha nem kell mennem már a profhoz, akkor fel fog írni pár havi adag gyógyszert egyszerre amit majd szednem kell? Remélem, hogy többet már nem kell mennem vérvételre, mert kész kínlódás szegény Mártinak mire sikerül levennie, ugyanis a vénáim egyszerűen eltünnek.

102. Lildike (válaszként erre: 101. - Gera175)
2010. jún. 1. 14:00

Szia Gera!

Ha jók lesznek az eredményeid onnantól kezdve nem kell menni sem a profhoz sem vérvételre csak a gyógyszert kell szedni továbbra is az adott napokon.Amennyiben sikerül teherbe esned akkor kell ismét a vérvétel,hogy tudják követni,hogy jól fejlődik-e a baba,ezt ugye a hcg mutatja és a progeszteront szintén nézik.Nekem ebből eddig kettő volt másfél hét eltéréssel és szerencsére jók voltak az eredmények.

101. gera175
2010. jún. 1. 13:41

Sziasztok!

Először is sajnálom, hogy nem gyarapszik közöttünk a kismamák száma (Kingus).

Mostmár nem értem ezt az egészet... ha már lehet majd próbálkozni, akkor már nem kell visszajárni a Profhoz, csak a vérvételekre? Márti megmondja az eredményt? A tablettát gondolom végig szednünk kell amíg a várt eredmény nem következik be?

100. Lildike (válaszként erre: 97. - Kingus123)
2010. jún. 1. 13:29

Szia Kingus!

Sajnálom,hogy nem lett két csíkos a teszted.Azért ha nem jön meg pár nap múlva újra tesztelj hátha csak később volt pete érésed.

Ha ez megnyugtat engem sem hívott vissza a prof. ahogy jó lett az eredményem (harmadik hónapban)már lehetett próbálkozni,viszont az december elején volt és azért ugye az sem most volt!

99. Orsi86 (válaszként erre: 97. - Kingus123)
2010. jún. 1. 13:16

Szia Kingus!


Sajnálom :( Pedig úgy örültem, hogy már két kismama van közöttünk.

Ezt én sem értem,hogy neked egy jó eredmény után azt mondta,hogy próbálkozz. Szerintem hívd fel és mond meg neki,hogy szeretnél még egy ellenörző vérvételre elmenni (közben próbálkozhattok) Nagyon segítőkész telefonon és mindig tudja,hogy ki vagyok, szerintem nyugodtan hívd fel.

Ne keseredj el, sikerülni fog, csak hinni kell benne!

98. Orsi86 (válaszként erre: 96. - Gera175)
2010. jún. 1. 13:09

Kedves Gera!


Nekem is ugyanez a gondolat motoszkál a fejemben,hogy mindent annyira gyorsan és viszonylag könnyen megkaptam eddig,hogy lehet ezért kell a babáért ennyit szenvednem. Fiatalon rámtalált a szerelem, boldog házasság, jó munka, ház...csak a baba hiányzik az életünkből.

A doki felemelte napi 2-ről 3-ra az adagomat és azt mondta,ha következő hónapban minimum 28lesz az értékem akkor nem kell tovább várnom. Huh, neked jó magas (40) minél magasabb annál jobb, vagy ha túl sok az sem jó?

2010. jún. 1. 12:55

Sziasztok!


Először is köszönöm a hozzászólásotokat és hogy drukkoltok, megcsináltam ma reggel a tesztet és sajnos negatív lett, egy kicsit ez most megviselt – elkeserít.

gondolhattam volna hogy nekem nem lesz ekkora szerencsém, viszont fáj a hasam mintha meg akarna jönni és nem jön meg, de ez már így van a 7vége óta (az előzőeknél is így volt, de akkor terhes is voltam) szóval nem tudom hogy mi a bajom.

orvoshoz nem tudom hogy menjek-e mert csak azt mondaná hogy meg kell várni míg megjön. szerintetek?


Ezt már többször akartam kérdezni tőletek hogy nekem az első jó eredményemnél már azt mondta hogy jó, titeket meg mindig vissza hív hogy nem csökkent-e le - ezt nem értem…vagy úgy gondoltam hogy én már eleget jártam oda?

96. gera175 (válaszként erre: 88. - Orsi86)
2010. jún. 1. 10:43

Szia Orsi86!

Nem is olvastam ezt a hozzászólásodat... Azért gondoltam a petevezeték átfúvásra, mert legalább tudom, hogy minden rendben van és úgy kezdünk neki a "zöld útnak". 4 évvel ezelőtt volt egy terhességem, ami sajnos nem fejlődött és műszeresen kellett befejezni.Állítólag pont az alacsony hormonszintem miatt. Azt mondta a Prof, felesleges átkínlódnom az átfúvást, mert nem záródhatott el.( Honnan tudja??? ), de én úgy hallottam, hogy lehet összetapadás is, amit viszont szét tudnak választani, bár nem kellemes.

Tudjátok, pont arra gondoltam, eddig azt hiszem mindent elértem amit szerettem volna... A kisbabát pedig nem kapom meg a sorstól, pedig rájöttem ez a legfontosabb az életben!

95. gera175 (válaszként erre: 94. - Orsi86)
2010. jún. 1. 10:37

Szia!


Visszaesett???? Döbbenetes! Én holnap megyek vérvételre, picit én is tartok tőle hogy visszaesik. Múlt hónapban 40 volt, erre mondta a Prof,hogy még egy hónap. Azt mondta, ez ingadozhat még. Sajnos befolyásolja a stressz... és ebben a hónapban nekem is kijárt belőle.

Orsi86, és mit mondott neked a doki?

94. Orsi86
2010. jún. 1. 08:56

Sziasztok!


Nagyon örülök a jó híreknek! Lildike üdv köztünk! Végre valaki akinek sikerült!:)

Kingus mi lett a teszt eredménye?

Én tegnap voltam orvosnál , sajnos vissza esett 20ra a hormonom. Pedig múlt hónapban még 28 volt. Nektek milyen az értéketek?

2010. máj. 31. 16:24

Sziasztok!


Nahát csajok, legalább valakivel megtörténik az a bizonyos csoda. GRATULÁLOK nektek.

Kingus123, várjuk a teszted eredményét... tuti te is a szerencsések közé tartozol, drukkolok. :)

92. Lildike (válaszként erre: 91. - Kingus123)
2010. máj. 31. 15:41

Szia!

Csináltam egy tesztet egy nappal a mensi elött,mert olyan furin éreztem magam és a gyanúm beigazolódott,rá 2-3 napra felhívtam a Mártit és ő mondta,hogy menjek vérvételre,hogy megnézzék a hormon szintet,utána a profnál voltam és megnyugtatott,hogy jók az eredmények,de most még nem néz meg ,mert úgysem látnánk csak petezsákot.Következett rá másfél hétre még egy vérvétel és pont ma hívott fel,hogy az is rendben volt és csütörtökön megyek ultra hangra,de nagyon kedves volt,próbált lelket önteni belém,mert látta rajtam meg hallotta a hangomon gondolom,hogy nem tudok önfeledt örülni.Én azt javaslom csinálj tesztet minél elöbb és ha pozitív egyből hívd Mártit,hogy tudjátok minden rendben van-e a progeszteronnal.Szurkolok,hogy pozitív teszted legyen!!!!!

91. kingus123 (válaszként erre: 90. - Lildike)
2010. máj. 31. 13:05

szia!


Köszönöm, hogy leírtad a történetedet....

Mikor mentél el először orvoshoz, mikor kiderült hogy lehet hogy összejött a baba?a profhoz mentél először?Hová küldött vagy megvizsgált?

ne haragudj a sok kérdésért, lehet hogy nálam is aktuális lesz mert késik a mensim már 3 napja, tudom hogy nem sok - de nekem max 1-2 napot szokott késni. Most megijedtem hogy mi lesz, én is félek még egy kudarctól pedig tudom hogy a stressz nem tesz jót csak ezt olyan könnyű kimondani…de nehezebb megtartani.

szia:)

2010. máj. 31. 10:41

Sziasztok!

Olvasgattalak már egy ideje benneteket és úgy gondoltam megosztom veletek az én történetemet.Három terhességem volt eddig és sajnos egyik sem járt sikerrel eddig.Az első a 11.héten szakadt meg,nem volt semmi jele,hogy bármi gond lenne,egyszerűen az ultrahanra mikor mentem kiderült pár napja már nem élhetett a baba,nem volt szívhang és műszeres befejezés volt a vége..Ezt nem tudom szavakban leírni mennyire megviselt,nem gondoltam,hogy velem ilyen megtörténhet.A második terhességem fél év múlva a hatodik héten szakadt meg spontán vetéléssel,a harmadik rá négy hónapra már az ötödik héten szintén spontán.Akkor kerestem fel a professzor ,ez tavaly szeptembe végén volt.Jöttek a vérvételek és decemberben kaptunk szabad utat,hogy akkor neki láthatunk a baba projectnek.Eddig nekem max.a második hónapban hőmérőzéssel mindig sikerült teherbe esnem,de most valahogy nem akart sikerülni.Igaz amennyira szerettem volna annyira rettegtem is a következő kudarctól.Áprilisban már úgy voltam vele,hogy nem nézem a hőt,sőt nem foglalkozom semmivel,ha az a baba jönni szeretne majd biztos eljön a megfelelő idő erre is és képzeljétek még abban a hónapban terhes lettem.Most tartok a hetedik héten és azóta volt két vérvétel ahol nézték,hogy jók-e a hormon szintek és a hcg,amitől az első vérvétel után meg is ilyedtem,mert felhvtam Mártit az aszisztenst és azt mondta,hogy olyan magas a hcg-m,hogy a laborból felhívták,hogy ki vagyok,mert ez akár kettő vagy három baba is lehet.A múltheti ultrahangon viszont egy babát láttunk és már szívhang is volt,ami már némi megkönnyebbülés volt számomra,hogy eddig eljutottunk.Innentől viszont minden nap idegeskedés és nem tudok sajnos önfeledtem örülni mint ahogyy kellene.Hát röviden ennyi,várom a következő ultrahangot és próbálok bízni.

89. Orsi86 (válaszként erre: 86. - Gicca)
2010. máj. 30. 08:58

Szia!

Jó olvasni téged, úgy érzem tele vagy hittel és opzimizmussal, hogy a közeljövőben anyuka leszel! Kívánom,hogy így is legyen! :)

Az én környezetemben csak én vagyok ilyen "szerencsétlen". Van olyan lány is aki nem esik teherbe, de neki nem volt legalább vetélése. Ezért jó valakivel erről beszélni, mert a férjemen kívűl más aki nem élte át az nem is érti,hogy mi zajlik ilyenkor belül.

A testvéreméknek is 1,5hónapja született babájuk akit imádok és végre semmi rossz érzés nincs bennem. De olyan rossz látni a sajnálkozó pillantását a családomnak amikor a karjaimban fogom, sőt a nagyszüleim bíztatóan mondják,hogy "majd nektek is lesz". Tudom,hogy csak szeretettből mondják és nem akarom őket megbántani azzal,hogy elmagyarázom nekik,hogy ez nem ilyen egyszerű, tudom,hogy úgysem értenék.

88. Orsi86
2010. máj. 30. 08:46

Szia Gera!

A petevezeték átfúvásnak nemtudom, hogy a te (mi) esetünkben van-e értelme. Szerintem pár hónap alatt nem záródhat el. De az is lehet,hogy jót tenne neked lelkileg és jobban bíznál utánna a "sikerben". Neked nehéz volt teherbe esni, sokáig próbálkoztatok?

Nekem sokszor van lelkiismeret furdalásom,hogy rossz ember vagyok. Sok barátnőm teherbe esett az utóbbi 2évben és nekem ez mindig álmatlan éjszakákkal jár és sírással. Pedig próbálok örülni , de belül mást érzek. :(

Lehet,hogy jót tenne neked, ha egy kicsit kikapcsolódnál és ha teheted a férjeddel elmennétek pihenni. Sok olyan történetet hallottam,hogy nyaralás alatt esett teherbe a nő.

2010. máj. 30. 06:43

Sziasztok!


Köszönöm a biztató szavakat, Gicca!

Mivel tudhat többet Fülöp doki akiről beszéltek? Azon kívül,hogy más gyógyszereket is felír?

Én is pár hónapot adok magamnak, de másfél hét múlva próbálom kérni a petevezeték átfúvást, hogy biztosra tudjak mindent. Utána ha 3-4 hónap alatt nem sikerült teherbe esnem,megpróbálkoznék inszeminációval, ha az sem jó akkor , akkor lombik. Sajnos más ötletem nincs, úgy érzem versenyt futunk az idővel. Bárcsak lenne közülünk valaki, aki a jövő hónapban úgy lépne fel ide, hogy "sziasztok, sikerült!" Azt hiszem akkor sokunkba visszatérne a hit és a kitartás.

86. gicca (válaszként erre: 84. - Gera175)
2010. máj. 29. 09:51

Szia Gera!

Azt hiszem mindannyian így vagyunk ezzel. Hol fent, hol lent. Sajnos egyre több olyan párról hallok a környezetemben, akik gondokkal küzdenek babavállalás terén. Egymástól tud az ember erőt meríteni. Nem vigasztallak, mert nem tudlak, én is magam alatt vagyok. De bízom benne, valahol mélyen, hogy talán nekünk, akik itt levelezünk egyszer sikerülni fog, mert megosztjuk a tapasztalatainkat. Hidd el, már ez sokat jelent, mert sok nő utána sem tájékozódik a dolgoknak. És ha közülünk valakinek sikerül, majd leírja, hogy miket szedett,és lehet, hogy az az irány másoknak is jó lesz!Ha pedig kismamát látok arra gondolok egy ideje- régebben engem is megviselt-, hogy nem tudhatom neki milyen hosszú út vezetett idáig. Lehet, hogy azonnal terhes lett, de az is lehet, hogy valaha ő is sorstársunk volt. Talán ez neked is segít kicsit!Szia

85. gicca (válaszként erre: 82. - Orsi86)
2010. máj. 29. 09:44
Orsi, azt hiszem okosan csinálod. Kitartás:-)
2010. máj. 29. 08:10

Szia Orsi!


Én még majd most megyek vérvételre. Teljesen vegyesek az érzéseim most már. Kitartásom az már nincs, sőt azt hiszem magamba is fordultam. Szerintem kérem majd a petevezeték átfúvást, hogy biztos kizárhassunk mindent. Nem akarok megint hónapokon át "kínlódni" eredménytelenül. Sajnos abszolút nem állok hozzá pozitívan. Én szívesen bíztatok mindenki, hogy kitartás, meg optimizmus, de sajnos nehéz még az utcán is végig menni, hogy ne boruljak ki egy kismama láttán. Tegnap 20 perc alatt " csak" 3-at láttam...

83. Orsi86 (válaszként erre: 79. - Gera175)
2010. máj. 28. 17:26

Szia Gera!

Én hétfőn megyek a profhoz. Akkor derül ki,hogy jó maradt-e a hormon szintem és végre a tettek mezejére léphetünk-e. Ha nem, akkor biztosan kiborulok.:( Te mikor mész? Én is sokszor nagyon negatív vagyok, pedig bíznunk kell, mert úgy sokkal nagyobb az esély,hogy gyorsan teherbe esünk. Bíztassuk egymást! ;)

82. Orsi86 (válaszként erre: 81. - Gicca)
2010. máj. 28. 17:21

Szia! Gicca!

Én is rengeteg dokinál megfordultam és sok fórumon is, mindenki mást mond és más mellett érvel, ezért már nem foglalkozom semmivel, mert már így is túl nagy a káosz a fejemben! :) Könnyebb csak bízni egy orvosban és követni az utasításait. Fél évet adok magamnak ,hogy teherbe essek, ha nem akkor szerintem felkeresem Fülöp dokit. Nemtudom,hogy terhesség alatt kell -e majd vérhígítót kapnom vagy bármi mást. Csak clostyt szedek. Sajnos nem tudom a válaszokat a feltett kérdéseidre. Most úgy érzem jó a "tudatlanság" talán nem idegeskedek annyit. :) Majd írj,ha van valami hír!

81. gicca (válaszként erre: 70. - Orsi86)
2010. máj. 28. 16:47

Szia Orsi!


Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat!Mi is 2 éve várunk a csodára...Az immunológiai ok 2 dolgot takar: 1. Megnézik, hogy neked nincs -e autoimmun betegséged. 2.Megnézik, hogy a férjed és te összefértek-e egymással. Mindkettő kezelhető, csak a kivizsgálás nagyon hosszú a 2. esetben.A Fülöp doktor foglalkozik ezzel. Ne haragudj, de megint kérdeznék, nagyon érdekel a véleményed, mert ahány orvoshoz megyek mindegyik mást mond, és hatalmas a káosz a fejemben. Te szedsz a closty mellett bromocriptint és letroxot? És neked azt nem mondták, hogy vérhigító injekciót is kell kapnod majd a terhesség alatt, mert hematológiai ok is állhat a háttérben? Ez a sok minden nem üti szerinted egymást?Aggódom, mert nem tudom melyik irányt válasszam.Előre is köszi a válaszokat!

2010. máj. 28. 12:55
Én is a célegyensbe adtam fel. Hőmérőzni, másnaponta együtt lenni és ezt mind spontán. Ez ám a romantikus együttlét. Már időnként nevethetnékem volt az egésztől. Annyira megtervezett volt minden. Amikor már minden terhes nő és babakocsi láttán elbőgtem magam, na akkor lett elegem. Úgy gondoltam nem ér annyit egy gyerek, hogy tönkremenjek. Befizettünk egy külföldi útra felejteni. Akkor lettem terhes így nem is mentünk sehova. Lemondtuk az utat. Nem vállaltam a repülést, illetve ha fennáll a vetélés kockázata kéznél legyen a doki. Bízni kell a csodában mert bizony létezik.
2010. máj. 28. 12:20
Én is úgy tervezem, hogy kb.4 hónapot adok a dolognak, ha nem sikerül teherbe esnem, akkor eröltetni fogom az átfúvást. Elvileg a következő hónaptól már lehet próbálkoznunk, ha most is jó lesz a hormonszintem. Az igazság az, hogy már nagyon türelmetlen vagyok és elkeseredett, talán még depresszióba is estem. Olyan hiábavalónak tűnik minden hónap. Félek, elvesztem a kitartásom a célegyenesben. :(
2010. máj. 28. 11:56

Szia Gera!


Ebben teljesen igazad van. Nekem kétszer kellett megcsinálni a vizsgálatot pontosan azért, mert lehetséges a hegesedés. Egyébként, ha egy kis összenövés van, a vizsgálat során azt szét tudják választani. Nem egy kellemes dolog, de mindent a csodáért.

2010. máj. 28. 11:35

Sziasztok!


A petevezeték átfúvást én is szerettem volna megcsináltatni, de a Prof azt mondta, nincs értelme, mert volt már terhességem. Csak azt nem értem, hogy 2-3 év alatt nem záródhat el? Úgy veszem észre, ő is csak arra válaszol amire akar.

2010. máj. 28. 10:20

Szia Orsi!


Egy biztos teljesen másképp viszonyulok a lányomhoz, mint az akinek elsőre sikerül teherbe esnie. És ez sajnos nem biztos, hogy jó. Túlságosan féltem és aggódom mindenért. Remélem jó anya vagyok, bár ezt a lányom minden nap közli velem. Valóban igazad van ezt a csodát csak az tudja megbecsülni teljes mértékben akik, mint mi ennyi szenvedésen mentünk át. De megéri. Amikor terhes lettem nem tudtam örülni maradéktalanul, csak az AFP vizsgálat után engedtem fel. Nagyon rossz érzés volt, hogy terhes vagyok de nem vagyok felhőtlenül boldog. Ott lebegett a vetélés kardja. De utána én voltam a legboldogabb és elhittem, hogy anya lehetek. Kitartás.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook