Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás terhesség alatt fórum

Dohányzás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
408. hpkati (válaszként erre: 406. - Aa66d84753)
2009. máj. 31. 15:32

Én nem cigiztem, nem ittam, mindent betartottam. 2 gyermekem született. Az egyik koraszülött lett, vérmérgezéssel, tüdőgyulladással született. Inzetnzív osztály, lélegeztető gép, rászokott a lélegeztető gépre, kilyukadt a tüdeje... Most 7 éves, szerencsére egészséges. A másik kisfiunk 2 éves, ritka betegséggel született.....


Ennek ellenére elítélem a dohányzást terhesség alatt!!!

407. Pné Veronika (válaszként erre: 406. - Aa66d84753)
2009. máj. 31. 15:31
Nem!!! Eszembe sem jutott volna, hogy ártsak a gyermeke(i)mnek! A szomszédunkban lakó kismamát egy kicsit sem zavarta, a mai napig füstöl, mint a gyárkémény, pedig most már a baba szopizik is. :-(((
2009. máj. 31. 15:29
Minap be kellett mennem a szülészetre. Megdöbbenve láttam, hogy az ajtóban rengeteg anyukajelölt bagózik... Te cigiztél a terhesség alatt? Vélemények?
2009. jan. 25. 14:03

Lehet, kicsit kemény leszek, de aki várandóssága alatt dohányzik, igazából nem tiszteli a gyerekét.

Lehet, hogy egyes gyerekeknek nem lesz baja a nikotintól, de ez hazárdírozás.

Igaz, előfordul, hogy egy anya egészséges életmódot folytat, oda figyel a táplálkozásra, vitamint szed - mégis beteg lesz a gyerek, van, mikor züllött életű nők szülnek vasgyúrót - de nem ez a jellemző.

Egy esetben nem tudom elítélni a dohányzó terhes nőt: ha előtte erős dohányos volt (napi 2-3 doboz) és nagyon nem tudja letenni, és 1-2 szálat elszív. Ha valaki nem tudja, hogy gyereket vár, és ez idő alatt dohányzik, azt sem lehet elítélni.


De aki tudatosan, a vak szerencsébe bízva nem is tesz róla, hogy leszokjon - az még nagyon éretlen az anyaságra.

404. Ymanie
2009. jan. 25. 13:43

Dohányoztam mindhárom terhességem alatt.Igaz kevesebbet,mint előtte.

3750,3500,3500 grammal születtek.Ez kis súly?Ha nem cigizek,akkor mekkorák lettek volna?

Egészséges, normális gyerekeim vannak.És nem betegebbek többször,mint a nem dohányzó anyák gyerekei.

Egy példa az ellenkezőjéről:a nagynéném epilepsziás volt kislány korában,anyám pedig hörgőhuruttal,született.Asztmás és strummás.Pedig nagyanyám soha nem szívott egy szálat se.Akkor?????

403. dancingqueen (válaszként erre: 402. - Leoborta)
2008. nov. 20. 17:36
te dohányoztál valaha?ha nem...akkor inkább ne alkoss véleményt
2008. okt. 17. 18:34

Minek egyáltalán rászokni a cigire?

Hiszen nem okoz azonnali függőséget, az elején nagyon erőltetni kell, hogy menjen a szívás, akkor meg minek? 10 szál után még nem lett senki dohányos.

401. r-iett
2008. okt. 17. 16:33

Én nem ítélem el azokat akik dohányoznak vannak akik egyből le tudják rakni és vannak akik nem.

És attól hogy valaki nem tudja lerakni a cigit még nem jelenti azt hogy nem érdekli a babája és nem lehet nagyon jó anya!

2008. okt. 17. 16:20

Visszataszítónak találom, mikor egy várandós anya dohányzik.

Mindig megkérdezem magamtól: vajon ennek a kismamának fontos a gyermeke egészsége?


Egyszer beszélgettem egy dohányos kismamával.

A 3. babáját várta. Azt mondta nekem, hogy eddig minden rendben volt a terhességével.

Őszinte leszek! Nem igazán hittem neki.

Kérdeztem tőle, hogy nem tudná-e esetleg abbahagyni a cigizést.

Azt felelte, hogy van, amiről, nem tud leszokni.

2008. szept. 17. 07:42

Ez lesz a vége, ha egy terhes nő dohányzik



A terhesség ideje alatti dohányzás hatásaként a gyermek születhet túl alacsony súllyal, a későbbiekben pedig túlsúlyossá válhat, ezen túlmenően azonban nem bizonyítható, hogy akár a fizikai, akár a szellemi fejlődésére kihatna az anya dohányzása - derül ki egy amerikai vizsgálatból.

A mintegy 53 ezer, a hatvanas években született gyermek fejlődését figyelemmel kísérő kutatás adatainak legfrissebb feldolgozása megdöbbentő eredményekhez vezetett: míg az anya terhesség alatti dohányzása egyértelműen növeli annak esélyét, hogy a gyermek túl alacsony súllyal születik, illetve hétéves korára túlsúlyossá válik, addig fejlődésének egyéb aspektusaira (például az intelligenciára, az iskolai teljesítményre és a különböző viselkedési zavarok kockázatára) nincs közvetlen hatással.


Az eredmények korábbi feldolgozásakor a szakemberek arra a következtetésre jutottak, hogy tisztán kimutatható kapcsolat áll fenn az anya dohányzása és a gyermek különböző fejlődési zavarai között. Ezt az oksági kapcsolatot azonban a friss adatelemzések megcáfolták: a kutatók további, a családi környezetre vonatkozó tényezők bevonásával vizsgálták az olyan gyermekekre vonatkozó adatokat, akiknek anyja dohányzott a terhesség alatt. Eredményeik alapján a szülők bevétele és iskolázottsága, valamint az, hogy közösen nevelik-e a gyermeket, nagyban kihatnak a gyermek fejlődésére, míg a dohányzás önmagában nem.


A kutatást vezető Stephen E. Gilman szerint mindez természetesen nem jelenti azt, hogy a dohányzás ne lenne szörnyen veszélyes és káros - mind az anyára, mind a gyermekre nézve. A dohányzás nagyban növeli annak valószínűségét, hogy a gyermek túl alacsony súllyal születik, ami további egészségügyi problémákhoz vezethet - hangsúlyozta.


Gilman és munkatársai következtetéseiket egy 52.919 amerikai gyermekre kiterjedő vizsgálat adataiból vonták le, amely születésüktől hétéves korukig követte figyelemmel fejlődésüket. A kutatási adatok között szerepeltek olyan, a gyermekek fejlődését befolyásoló tényezők, mint az anyák terhesség alatti dohányzási szokásai, családi állapotuk, iskolai végzettségük, a családi anyagi helyzete és mentális betegségekre vonatkozó kórtörténete.


A mostani kutatás meglepő következtetésre jutott az olyan testvérpárokkal kapcsolatban is, akiknél az anya az egyik terhesség alatt dohányzott, a másiknál viszont nem. A meglepetést az okozta, hogy - a feltételezésekkel ellentétben - nem tapasztaltak különbséget ezen testvérpárok tagjainak iskolai teljesítménye, intelligenciahányadosa, illetve egyéb, a szellemi fejlődéssel kapcsolatos mutatói között.


Mindennek ellenére a kutatók tanácsa a terhes nők számára továbbra is az, hogy a maguk és születendő gyermekük egészsége érdekében ne gyújtsanak rá.

2008. júl. 24. 15:42
TUDOM, HOGY KÖNNYŰ OKOSNAK LENNI! DE MEGÉRI ABBAHAGYNI A DOHÁNYZÁST SOKKAL HAMARABB, MINT AHOGY BABÁT TERVEZ VALAKI!
397. a50a3fb936 (válaszként erre: 396. - Szilvia.21)
2008. máj. 6. 17:05
Szilvia! Én pont ugyanígy jártam, most tudtam meg,hogy 5-6 hetes terhes vagyok. Az előző hónapban pont "időben" történt valamilyen vérzés is,így fogalmam sem volt róla,hogy terhes vagyok..és ezalatt az 5 hét alatt ugyanúgy sokat dohányoztam, mint előtte. :( Még csak egy vizsgálaton voltam,így még nem tudtam megbeszélni az orvossal a dolgot. Szóval csak azt szeretném kérdezni tőled,hogy végülis nem lett semmi baja a babádnak ennyi idei dohányzástól?
2008. ápr. 26. 21:30

Sziasztok!

Sajnos mivel Mi nem terveztük még a babát igy dohányoztam mikor kiderült,hogy 6-7hetes terhes vagyok!AZONNAL letettm a cigit és nem is hiányzott egy percig sem,mert a kisgyermekem egészsége a legfontosabb dolog a világon!Pedig évekig szivtam,de soha nem volt kérdéses,hogy majd ha egyszer gyereket szeretnék egyből lerakom.

Azóta is van,hogy lelkiismeretfurdalásom van,hogy cigiztem mig Ő növekedett a pocimban holott ugye nem tudhattam Róla!

Én nagyon elitélem azt aki dohányzik terhesség szoptatás alatt!Hiszen nem fontos az a kis ártatlan lény egészsége!Hogy ne egy nyomorék vagy beteg gyereket hozzon a világra hanem egy egészséges picurkát?!

Soha nem lettem volna képes rágyújtani akár egy szálra is,mert egy élet nem játék!És itt nem csak magunkról van szó hanem egy kisember életéről!

Az a szerencse,ha nem nem lesz baja szegény gyereknek ha az anya dohányzik közbe.

De ez csak az Én vélemény...

395. sszilvi
2008. ápr. 26. 21:10
Sokan mondják, hogy azért szívnak el pár szálat, mert a babának többet árt a nikotinhiány miatti idegeskedés, mint a cigi. Pont ezért kell a terhesség előtt abbahagyni! Ha valaki tervezi a babát, pár hónappal előtte szokjon le, és idegeskedjen akkor, és mire teherbeesik, már nem fog annyira hiányozni a cigi. Szerintem itt sokan tervezték azok közül a babát, akik a terhesség alatt cigiztek.Legalább meg kéne próbálni abbahagyni. Pedig nem vagyok egy nagy "gyerekmániás", de szerintem is elég nagy gyengeségre utal, ha valaki nem bírja abbahagyni. Én is sokáig cigiztem, és egyik napról a másikra le tudtam tenni, pedig nem is vagyok terhes,tehát nem volt semmi különösebb okom, hogy leszokjak, mégis sikerült.
2008. ápr. 10. 13:49
MÁR ELŐTTE SEM KELLENE SZÍVNI, DE ALATTA SEMMI ESETRE SEM! VAGY A CIGI, VAGY A BABA!
2007. okt. 30. 07:23
Amikor kiderült,hogy terhes vagyok,nyomban leraktam a cigit,azóta sem szívom. Ennek már 2 éve. Be kell valljam azonban,hogy nagyon hiányzik. A barátnőm mindkét terhessége alatt dohányzott,sőt még a szoptatás alatt is elszívott egy-egy szálat. Mindkét gyerek beteges, nem tudom , hogy vajon ez is befolyásolta-e?
392. susy09 (válaszként erre: 391. - Jemma)
2007. okt. 25. 13:42

Szia!


Hát ügyi vagy!


Nekem ez nagyon nehéz. Az a baj hogy számomra nagyon nehéz letenni. Az hogy napi 2 szállat elszivok ugy nagyon jó! Reggel kávéhoz, aztán mikor hazaértem egyet. Ennyi elég is lenne. De párom teljesen azt akarja hogy letegyem. Ugyhogy nehéz de igyekszem! :)


Üdv.: Zsuzsi

391. jemma (válaszként erre: 390. - Susy09)
2007. okt. 21. 18:20

szia!


én úgy csináltam, hogy a szülinapomon szívtam el az utolsó szálat és az azt követő naptól egyetlen szálat sem. annyira motivált az a cél, hogy egészségesen szeretnék élni és babát szeretnék, hogy egyáltalán nem okozott gondot, hogy nem gyújthatok rá.


nem olyan nehéz, határozd el magad! csak ügyesen:)


minden jót neked: jemma

390. susy09 (válaszként erre: 388. - Jemma)
2007. okt. 21. 14:29

Szia!


Köszönöm a gyors választ! Hát igen én is igy gondolom, hogy elötte egy fél évvel. A nagy problémám hogy a párom kikötötte az 1 évet hogy annyi kell a tisztuláshoz. És ezen megy a vita.

Mindenképpen amúgy is le szeretném tenni már csak az anyagiak miatt is! Csak nem olyan egyszerű. Igaz akart kérdés! :)


Köszönöm mégegyszer!

389. Sz.Csirke (válaszként erre: 382. - 0c97fbb607)
2007. okt. 20. 21:49
Ha te benne voltal a 10%-ban, az azt jelenti, hogy te elvesztettel 3 csememot, pedig nem cigiztel.
388. jemma (válaszként erre: 387. - Susy09)
2007. okt. 20. 20:35

hello susy!


ha a teherbeeséskor már nem dohányzol, az is elég szerintem. de, azért hogy a szervezeted felkészült legyen, néhány hónap (félév) tökéletes lenne.


én is dohányoztam (napi egy doboz) és amikor elhatároztam, hogy babát szeretnék, akkor elkezdtem egy tisztítókúrát, letettem a cigit (egyik napról a másikra), nem ittam kávét, kólát.


a kisfiam hamar megfogant és szerencsére tökéletesen egészséges és remélem, hogy ez így is marad:)


szia:)

387. susy09
2007. okt. 20. 20:11

Sziasztok!


Most találtam rá erre az oldalra!


Én 22 éves vagyok. Minden vágyam hogy anya legyek már most! Lehet hogy valaki korainak tartja , de én szeretnék.


Lényeg hogy dohányzom már középiskolás korom óta.

Le szeretném tenni a cigit (ami nehéz). Szerintetek mennyi az az idő ami szükséges a tisztuláshoz hogy a leendő gyermekemnem ne okozzak semmiféle kárt?


Előre is köszönöm a segítségeteket! Zsuzsi

386. 0c97fbb607 (válaszként erre: 385. - Egypt)
2007. okt. 20. 13:18
köszönöm
385. egypt (válaszként erre: 384. - 0c97fbb607)
2007. okt. 20. 13:09
Mindenesetre szívből kívánom, hogy ne legyen semmi probléma egyik gyerekednél sem később sem.
384. 0c97fbb607 (válaszként erre: 383. - Egypt)
2007. okt. 20. 13:05

Nem vagyok büszke!Gyönge,esendő bűnös lélek vagyok.

Képtelen voltam elhagyni,gyenge voltam.

Nem cinizmus,ez az igazság.

383. egypt (válaszként erre: 382. - 0c97fbb607)
2007. okt. 20. 13:00
Egyszerűen szerencséd volt, persze ez nem jelenti azt, hogy később a gyerekeknél nem jelentkeznek a felelőtlenséged miatt különféle rendellenességek. (Szív, tüdő, keringés.) Büszke lehetsz magadra!:(
382. 0c97fbb607 (válaszként erre: 381. - Erikpipi)
2007. okt. 20. 11:12

Akkor én benne voltám mindháromnál a 10 %-ban!

Köszi Istenenem!


Birom ezeket a statisztikákat!


Ettől függetlenül ,mielőtt leköpködnétek,megteszem helyettetek !

Phö!

2007. okt. 20. 11:08
A csecsemőjüket bölcsőhalál miatt elveszítő édesanyák csaknem 90%-a cigarettázott a terhessége ideje alatt.
2007. okt. 18. 16:49

Állítólag elég komoly adagot kapnak a kórházban "koktélként" a kismamik, ha szükséges.

Ez bevett szokás.

Persze csak akkor, ha szükséges.

Sajnos nálam már most szükség van/volt rá.

Pedig én is mindig azt mondtam, hogy soha nem fogok kismamaként egy kortyot sem inni! Aztán ember tervez...

De azért én is úgy gondolom, hogy ha nem indokolt akkor nem szabad egy kismamának inni.

A dohányzás pedig végképp rossz dolog! Na arra előttem senki nem tudna elfogadható mentséget mondani!

379. egypt (válaszként erre: 377. - Almakompót)
2007. okt. 18. 16:40
Nyilván van különbség a kettő között, még ha ez igaz is. Kórházban talán oda tudnak figyelni az adagolásra, nem? És nem hinném, hogy 1-2 deci alkoholt belédnyomnak.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook