Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás terhesség alatt fórum

Dohányzás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


2007. márc. 23. 08:57

Visszaolvasva,kicsit élcesre,cinikusra sikeredett az iromány,nem állt szándékomban!

A dohányzó anyukáknak üzenem,hogy próbáljatok meg leszokni,ne adjatok esélyt se,hogy ettől valami baj lesz a kicsivel.Ha rátok szólnak,igazuk van!

A másik oldalnak üzenem:Ne ítélj,hogy ne ítéltess!

Más szemében a szálkát....

2007. márc. 23. 08:42

Sziasztok!

Három szerencsétlen gyermek "Gusztustalan,lelketlen,lelkiismeretlen"anyukája vagyok,akiket bizony salnálni kell ,hogy az Isten mellém osztotta a kis lelkeiket!

14 éves koromtól dohányzom,még abban az időben kezdtem,amikor középsulis időszakomban a 260 forintos ösztöndíjamból,egész hónapban vígan éltem,és a 8 forintos szophiannae simán belefért.

Azóta is dohánzom,beleértve a 3 terhességi időszakomat is,amelyeket mélységes bűntudatban éltem át minden egyes elszívott cigi után.Egyszerűen képtelen voltam leszokni(csak rövidebb ideig sikerült),pedig higgyétek el annyira akartam!Sajnos ebben a kezdeti rosszullétek,hányingerek,undorok sem segítettek,ugyanis én szinte észre sem vettem a terhességeket.Valahol azt olvastam,hogy ezek a tünetek azért vannak,mert a szervezet vészriadót fúj és elkezd méregteleníteni,hogy a gyereknek optimális "szállást"biztosítson.Az én testem,sajnos elfelejtkezett erről,és nem éreztem egyik tünetet sem.(sajnos).

Szerencsétlenek nem tehettek mást mint megszülettek,gyönyőrűek voltak,normális súllyal,és tök egészségesen.

Azóta is cseperednek,a fiam szeptembertől iskolába megy már,a nagylányom középiskolába,a picilány pedig még egy évet lehúz egyedül az oviban.Csodálatos,tehetséges,igazi egyéniségek!



Egy szar anya ,akinek a gyerekeit sajnálni kell,és aki meg sem érdemli őket

166. emily (válaszként erre: 165. - Win)
2007. márc. 23. 07:29
2-2!!! Pont ugyanannyiszor költöztünk... :-DDDD 10-ig játszunk!!!!
165. win (válaszként erre: 161. - Emily)
2007. márc. 23. 07:23
1-1, döntetlenre állunk!:DD
164. gpetra (válaszként erre: 145. - Vica-35)
2007. márc. 22. 16:32

Szerintem senki nem volt Veled ellenséges, éppen ellenkezőleg: ahogy le merte írni valaki a véleményét, és Neked esetleg nem tetszett, rátámadtál. Szerintem félreérteted a dolgot, senki nem akart bántani, senki nem az ellenséged, mindenki próbált lebeszélni a terhesség alatti dohányzásról. És nem azért, mert itt mindenki egy szent, hanem azért, mert tudják, hogy le lehet tenni a babó miatt a cigit, még akkor is, ha erős dohányos valaki.

Ez egy fórum, ahol bárki leírhatja a véleményét, akár tetszik másoknak, akár nem. De azt szerintem ne várd, hogy a többség majd azt mondja, hogy dohányozz csak nyugodtan, mert a babának ezzel teszed a legjobbat.

Sajnálom, hogy nem jössz többet, lehet, hogy a sok rémtörténet jobb belátásra térítene, és előbb-utóbb rájönnél, hogy nem akar itt Neke senki rosszat.

163. emily (válaszként erre: 156. - Ginwloss)
2007. márc. 22. 15:14

Elég nehezen ürül ki a szervezetből, úgyhogy mégiscsak összefüggésben van! :-)


Remek hozzáállás,maradjon is ez a véleményed és ha rám hallgatsz, ne is szokj rá soha!!! :-)

162. emily (válaszként erre: 155. - Be52089f0e)
2007. márc. 22. 15:10
Igen, már 4x vagy 5x voltunk. Nagyon élvezi a kisasszony! :-)
161. emily (válaszként erre: 157. - Win)
2007. márc. 22. 15:09
Hát te is szívtad??? Na megállj, ezzel nem dicsekedtél! ;-DDDD
160. gota (válaszként erre: 145. - Vica-35)
2007. márc. 22. 09:42

Szerintem meg éppen fordítva: ha a topic elejét is elolvasod, szintén egy olyan valaki indította, aki megnyugtatást várt azért, mert ő is dohányzik (igaz, kevesebbet) a terhessége alatt. Azt hiszem, tudat alatt azért indította ezt a topicot, hátha majd más felmentést ad a saját háborgó lelkiismeretének. De nem így történt, ahogy a Te esetedben sem. Ne haragudj, ha úgy tűnt, magamat fényezem, nem ez volt a szándékom. Mindezt azért írtam le, mert pontosan tudom, mit jelent az, h évek óta dohányzik valaki, mit jelent a stresszes élet. Egyáltalán nem arról van szó, hogy szent vagyok. De igenis hiszem, tudom, hogy a gyerek érdekében bármit hajlandó vagyok megtenni. (Később majd biztosan én leszek a játszótéren a legnagyobb anyatigris... :))

Úghogy kérlek, fogadd el, hogy nem értek egyet Veled ezzel kapcsolatban. Én is elfogadom, h Te pedig velem nem értesz egyet. És szerintem sem Edisre, sem rám nem mondhatod, h rosszindulatúak lennénk. Ez nem rosszindulat. Csak különbözik a véleményünk.

2007. márc. 22. 08:36
Sőt!!!!!!!! Szoptatás alatt sem szabad.
2007. márc. 22. 08:35
Nem szabad semmit dohányozni terhesség alatt. sőt kerüljétek a füstös helyeket is. Anyukám csak 1 szálat szívott naponta, onnantól, hogy tudta terhes. Az sem kevés a 9 hónap alatt. Több doboz. És mi történt???? kb 10 éve kezdtem olyan beteges lenni... mindig a torok és mellkas. tehát a légzőszerveim. anyukám is akkor döbbent rá, hogy nem szabadott volna cigiznie.
157. win (válaszként erre: 145. - Vica-35)
2007. márc. 22. 06:04

Bár azt írtad, nem jössz többet, de azért reagálnék: nem érzem magam szentnek, mert letettem a cigit a gyerekem miatt. TERMÉSZETESNEK ÉRZEM! Joga van egészségesen nekiindulni az életnek, úgy, hogy pláne nem az anyja kezdi el aláásni az egészségét már méhen belül. Abban viszont igazad van, hoyg lelkiismeretlennek vélek minden anyát, aki végigdohányozza a terhességét.

És nekem minden szál elszívott cigi miatt hosszú ideig lelkifurdalásom volt, és éjszakákon át forgolódtam álmatlanul, vajon nem lesz-e baja a gyerekemnek. Pedig én egyből abbahagytam, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok.

2007. márc. 21. 23:56
Még fiatal vagyok, nincs gyerekem, de ha lesz, sose tenném meg vele.A dohányzás rendkívül káros a babára.Én ha teherbe szertnék esni se dohányoznék.(már nem mintha összefüggésben lenne a kettő,de kitudja)biztos sok anyukával előfordul, hogy dohányzik, mert még nem tudja ,hogy terhes, és a dohányzás pár hetesen is árt a magzatnak.Na meg szerintem egy ideje nemdohányzó ember egészségesebb,mint az aki pár napja tette le, biztos egészségesebb is lesz a babája.
155. be52089f0e (válaszként erre: 154. - Emily)
2007. márc. 21. 22:25
Köszönöm. A te kislányod is gyönyörű. Jártok babaúszásra?
154. emily (válaszként erre: 153. - Be52089f0e)
2007. márc. 21. 22:21
(Édes a kisfiad!!! Gratula! :-)
2007. márc. 21. 22:05
Minden szavaddal egyetértek. A saját gyerekemmel szemben az a minimum, hogy leszokok.
152. emily (válaszként erre: 151. - Be52089f0e)
2007. márc. 21. 22:01

És a legszomorúbb az, hogy nem értik, hogy a közvélemény egyáltalán nem ok nélkül támadja őket!

És hogy senki nem megértő velük szemben, hogy nekik millllyen nehéz leszokni. Hát keziccsókolom, nem kell rászokni, ha az ember annyira gyenge, hogy a saját gyereke érdekében nem képes letenni...

151. be52089f0e (válaszként erre: 149. - Hobitka)
2007. márc. 21. 21:49

Úgy sajnálom az ilyen piciket. Mi mindennek vannak kitéve a felelőtlen szülők miatt.

Láttam már én is hasonló esetet. Szívesen rászoltam volna az anyjára, de nem ért volna semmit és úgyis én lettem volna a bunkó. Bár az lett volna a legkevesebb, de úgyse hallgatott volna rám.

Nagyon elszomorodtam :(

150. Edis (válaszként erre: 149. - Hobitka)
2007. márc. 21. 21:36
Jesszusom mik vannak! Ez nagyon borzalmas!
149. Hobitka
2007. márc. 21. 21:34

Hát inkább nem olvasom vissza ezt a topikot, mert látom elég durva hozzászólások vannak. Csak leírok valamit, amit én láttam. Vagyis két történetet.

Amikor a lányomat szültem volt egy másik kismama, aki a gyerekágyról is kijárt bagózni két szoptatás között. Én sokszor elsétáltam a csecsemőosztályra megnézni a babámat. Volt ott egy kisbaba, aki úgy pörgött a kiságyban, mint a ringlispil. Kérdeztem a nővérkét, mi baja. Azt mondta, elvonási tünetei vannak a babának. A bagós nőci gyereke volt.

A másik történet: Egyszer álltam a bankautómata előtt. Előttem egy anyuka, láttam kenguru van rajta. Oldalra fordult, a kenguruban egy pár hetes bébi, az anyuka szájában lógott a cigi, a hamu meg rápottyant a baba fejére. Még jó, hogy sapi volt rajt, de lelki szemeim előtt megjelent, amint begyullad a sapóca. Hát kedvem lett volna hasbarúgni!

Én nem cigiztem soha, így leszoknom sem kellett, de azt hiszem terhesen nem gondolkodtam volna, mit választok.

148. emily (válaszként erre: 147. - C8abec8c04)
2007. márc. 21. 21:31
:-DDD
147. c8abec8c04 (válaszként erre: 145. - Vica-35)
2007. márc. 21. 21:04
Jelentem: én is egy leszokott dög vagyok.
146. Edis (válaszként erre: 145. - Vica-35)
2007. márc. 21. 21:02

Senki nem mondott Rólad ilyeneket. Szerintem itt nem ellenséges emberek vannak. Azért a fórum a fórum, hogy emberek leírhassák amiket gondolnak és a többiek reagálnak rá.

Te vagy képtelen elfogadni azt, hogy nem értenek Veled egyet a dohányzással kapcsolatban. Én azért mertem írni, mert tudom mi az, dohányozni. De én is szemét vagyok, mert leszoktam.

145. Vica-35
2007. márc. 21. 20:58

Sziasztok!


Visszaolvastam az egész fórumot!

Nem tudom eldönteni, miért is van ez a topik????

" Dohányzás terhesség alatt"

1: Tehát aki dohányzik a terhessége alatt? Vagy nem?

2: Akinek sikerült leszokni, az itt megerősítést kap, hogy ő egy szent és jogot formál rá , hogy lehuzzon másokat?

Én az elsőre szavazok.De lehet, hogy tévedek. Ezért nem is jövök többet. Hiszen az öszinteség itt nem értékelendő, csak a nagy dicsőség: "ÉN LESZOKTAM, LÁTOD??? SZENT VAGYOK, DE TE EGY LELKIISMERETLEN BANYA!" Ez az első topik, ahol járok és csupa ellenséges ember van. Aki más, az kilóg innen.Mindegy miért, de kilóg. Ez olyan mint a rasszizmus.

2007. márc. 21. 20:01

Sziasztok!

Én még fiatal vagyok és nincs is gyerekem. de én megdöbbentő dolgot hallottam: Valaki képes volt rágyújtani vajúdás közben..Ez azért durva!

143. gpetra (válaszként erre: 137. - Vica-35)
2007. márc. 21. 08:24

A hashajtásról csak annyit, hogy vannak olyan természetes, terhesség alatt is fogyazstható hashajtók, amelyekkel a bélrendszered működését fenn tudod tartani, ráadásul nem árt a babának sem. Pl. a keserűvíz.

Szerintem senki sem akar támadni Téged, de ami tény, az tény: a terhesség alatti dohányzással csak rosszat tehetsz a babádnak, és erre nincsen semmiféle mentség. Még akkor sem, ha a Te tested és a Te gyermeked. Abba belegondoltál, hogy akkor milyen stresszes leszel, ha szülés után kiderül, hogy a babának baja van?

142. win (válaszként erre: 136. - Gota)
2007. márc. 21. 06:33

Egyetértek Veled!


Gyakorlatilag szó szerint leírtad, amit én is írhattam volna a munkámról és a szülőkkel való kapcsolatomról a terhességem alatt. Ennek ellenére nem gyújtottam rá, sőt azt mondom, hogy a kiiktathatatlan tényezőket (munkahelyi stressz, családi és egyéb magánéleti problémák) Pont, hogy NEM kellene még megtetézni a dohányzással is.

141. Mágika75 (válaszként erre: 140. - 7130b15964)
2007. márc. 20. 22:11
Ez nagyon igaz!
140. 7130b15964 (válaszként erre: 139. - Mágika75)
2007. márc. 20. 22:10
Amíg közpénzen gyógyítják az embereket/gyerekeiket a nikotin káros hatása miatt, addig szerintem nem magánügy...
2007. márc. 20. 21:48

Hölgyeim! Nem vagyunk ellenségek azért, mert más a véleményünk!!!


A saját gyerekével mindenki csináljon amit akar, ha nikotinnal mérgezi, hát lelke rajta!


Horror-történet, nemdohányzóknak:

2hete a következőt láttam: nagy fekete Audi... (az, hogy balra kanyarodik az Üllői úton a Heim Pál kórházhoz, ahol 2szer három sáv van, meg sem lep + ráparkol a zebrára(!), ahol ugye rámpa van a babakocsis közlekedéshez, mind1!), anya kiszáll az anyós ülésről, már égő cigivel, apa kiszáll szintén égő cigivel... majd a hátsó ülésről kivesznek egy bébihordozót, egy kb 2-3 hónapos gyerekkel... Hogy meg lesznek lepődve, amikor a doki közli, hogy a gyerek asztmás, allergiás, esetleg szellemileg vagy fizikailag sérült... Nnnna, ezeknek nagyon kellett a gyerek!!!!!


AMITŐL ELDURRAN AZ AGYAM!!! Amikor valaki a gyerekemre fújja a füstöt!!! Kérem szépen, hogy ne tegye.... Erre közli velem, hogy ez csak egy kis füst, ne izguljak.... MIVAN?!?!?!?!?

Erős felindulásból elkövetett emberölésért mennyit adnak?

Vagy

Zárt helyen (lift, lépcsőház, stb) rágyújt (vagy égő cigivel bemasírozik), amikor ott van a gyermekem!!!!! Én vigyázok rá, óvom, védem ez az őstulok, meg belerondít!

Miért a nemdohányzónak kell toleránsnak lennie? Miért nem tud egy dohányos tekintettel lenni másokra? De ez már egy másik téma.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook