Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás: Rá- és leszokás (már hogyha sikerült) - hány évesen és miért? fórum

Dohányzás: Rá- és leszokás (már hogyha sikerült) - hány évesen és miért? (beszélgetős fórum)


1 2
51. MTami01 (válaszként erre: 50. - F8db0709b8)
2019. nov. 27. 20:44
Értem! És köszönöm, hogy újból reagáltál a kérdésemre.
50. f8db0709b8 (válaszként erre: 48. - MTami01)
2019. nov. 26. 04:21

Az elsőnél mikor + lett a teszt onnantól nem dohányoztam 2 évig,aztán letettem,közben született a 2.Utána visszaszoktam..aztán letettem ominózus esetet követően,az utolsó 2terhességem előtt sem szívtam most kb 1 éve szívom megint..bő 4 év után..

Hozzateszem nem vagyok láncdohányos,tehát van mikor egész nap 5 szálat szívok el,de simán kibírok napokat is cigi nélkül,szóval valóban nem értem mi a fenéért szívom.

49. ab61752c45 (válaszként erre: 25. - MTami01)
2019. nov. 25. 14:55
hát így nem hal ki a magyar.az anyámnak nem volt testvére.az apámnak három.élő unokatestvérem 5 van.unokájuk meg alig.
48. MTami01 (válaszként erre: 47. - F8db0709b8)
2019. nov. 25. 14:37

Én a terhesség alatti leszokás, majd utána való visszaszokásra gondoltam, hogy több ilyet hallottam.


A második mondat, amibe te belekapaszkodtál, az pedig némi iróniával értendő. Persze tudom, hogy aki benne van, az nem tud így gondolni rá.

47. f8db0709b8 (válaszként erre: 46. - MTami01)
2019. nov. 22. 23:20
Ha a gerinced úgy bekrapál,hogy ágyhoz,infúzíóhoz vagy kötve,nem így vélekednél.
46. MTami01 (válaszként erre: 45. - F8db0709b8)
2019. nov. 22. 22:32
Néhány ilyen sztorit magam is hallottam már. Bár ez a 68 órás mozgásképtelenség kicsit soknak tűnik tanulópénznek.
2019. nov. 22. 21:44

Én középsulis voltam mikor rászoktam,aztán terhes lettem,letettem.

Aztán visszaszoktam,aztán megint le..és ez így ment..aztán más okból elvitt a mentő,68 óra mozgásképtelenség után újra nem szívtam 3 évig.

Azóta megint szívom,tudom nem kéne,de ez van.

Most célom,hogy újra letegyem,nem ígérek semmit.

44. andi6020 (válaszként erre: 39. - D7ba7bf7ff)
2019. nov. 3. 13:38
Akkor jó, ha csak látogat az ember a kórházba meg a temetőbe.
43. Lávli (válaszként erre: 41. - D7ba7bf7ff)
2019. nov. 3. 13:31

Az e-cigizésnek kultúrája lett hazánkban, én meg azt látom.

Igényesek az emberek, az e-cigiben sem a sodrós kapanyelet keresik, én meg azt látom.

Akik menőnek érzik magukat ettől, azok valóban hamar abba is hagyják, de a kis kezdő csomagjukkal nem is jutottak el az igazi élvezethez.

Na nem akarok én itt se kedvet csinálni, se magasztalni, de mégiscsak van különbség százféle égéstermék és a porlasztott növényi glicerin között, és vannak kevésbé sarkos és kevésbé borúlátó vélemények a tiédnél. (Mert ugye csak véleményről beszélünk, nem statisztikai eredményről.)

Az e-cigire nem rászokni kell, hanem leszokni vele a dohányzásról 😀

42. 8d00a82c06 (válaszként erre: 39. - D7ba7bf7ff)
2019. nov. 3. 12:17

Manapság mi nem rákkeltő??

Én is dohányzom, de úgy vagyok vele, hogy valami miatt így is úgy is fel fogom dobni a bakancsot. E-cigi meg sem fordult a fejemben, de sokan azt szívják és semmi bajuk.

41. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 40. - Lávli)
2019. nov. 3. 10:56

A magyarok azért "okosabbak", persze mindenki máshol okosabb!


Embere válogatja, de mi valahogy jobban szeretjük az élet közelibb dolgokat.


Egy cigi megsodrása, bármi... Sok ilyen látok.


Az e-cigi egy külön műfaj.


Nem annyira menő, mint külföldön.


Egy páran elkezdik itthon, aztán le is teszik.


Én így látom.

40. Lávli (válaszként erre: 39. - D7ba7bf7ff)
2019. nov. 3. 10:23

Jah, olvastam én is a hírek között, hogy az USA lakosságából (327 millió ember) kb 15-en kórházba kerültek.

Magyar betegekről nincs információm, a pánikkeltőket meg én ismerem ránézésből.

39. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 38. - Lávli)
2019. nov. 3. 10:13

Nagyon sokan egészségi károsodást szenvednek tőle. Kórházak vagy temetők látogatói lesznek.


Nekem elég ránéznem és tudom hogy rákkeltő.

38. Lávli (válaszként erre: 37. - D7ba7bf7ff)
2019. nov. 3. 09:30
Meg tudnád mondani, hogyan vergődnek tőle csomóan? 😳
37. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 4. - MTami01)
2019. nov. 3. 09:28

Az e-cigi veszélyesebb mint a sima. Ezt ösztönösen tudtam, amikor a piacra került.


Egy pár évnek el kellett telnie, hogy rájöjjenek.


Most egy csomóan vergődnek tőle.


És még hány ilyen dolog van...

36. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - MTami01)
2019. nov. 3. 09:26

A cigizés/pipázás egy ősi módszer, ami a rituálékhoz kapcsolódott. Főleg "primitív" népeknél alakult ki, akik meglehetősen bölcsek voltak.


Nem véletlen a "békepipa", ez is a megnyugvást, a békét és a kapcsolattartást szimbolizálja. Egyfajta otthonosságot ad. Ekkor még sokkal nagyobb jelentőséget tulajdonítottak neki.


A mai világgal összehasonlítva ez olyan, mintha a világ legjobb borszakértőjét a sarki kocsmában lévő Jóska bával (aki éppen bever egy felest) próbálnánk összehasonlítani.


A ciginél és a pipánál ott lappangnak a háttérben ezek az "ősi" okok, amik a mai napig "kötik" az embert, így nehéz tőle szabadulni. Mert ez valahol jó! Senki sem azért cigizik/pipázik mert az rossz neki! Az valahol jó neki, csak lehet hogy az okot valahol a háttérben kell keresni.


Az biztos, hogy ez a zaklatott, békétlen, túlvezérelt, racionális társadalom egyre inkább hajlamos lesz arra, hogy a függőségekbe meneküljön, mert ez ad neki megnyugvást.


Szokták mondani, hogy "kiütöm magam"!


Mit üt ki?


A racionalitást, a zavarodottságot, a fájdalmat...


(Minden rosszat...)


Így lesz valaki erősen függő!

2019. nov. 3. 09:08

A kritikus 1 év. Ez kemény dolgoknál egy masszív gyászfolyamat, ha már halottak napja és egyebek...


Kulcsszó: változás, régi elengedése, új dolgok bevezetése (többnyire újévi téma)


Szóval ezt az 1 évet fel lehet használni leszokásra, elengedésre, új életmód kialakítására, bármire...


1 évig nem cigizel, nem piázol, sportolsz, stb...


Olyan szokást alakítasz ki magadnak, ami tartja ezt az 1 évet.


1 év alatt annyi minden megváltozik benned (főleg lélekben), hogy hozzá tudod gyúrni magad a változáshoz.


Aki kipróbálja ezt az 1 évet bármiben, az már utána könnyű szerrel játszhat a dolgokkal, mert az 1 évhez szükséges önuralom kialakult benne.


Így már nem a függősége fogja irányítani, hanem a szabad akarata.


Egyetlen szabály van: azt az 1 évet NAGYON komolyan kell venni!!!


Bármelyik nap (ajánlatos egy hétfő) el lehet kezdeni az 1 éves ciklust, csak írd fel magadnak a naptárba és pirossal keretezd be! Innen fogod tudni, hogy ez nem "játék" és innentől kezdve csak rajtad múlik. Hatalmas felelősség, mert nagyon erősnek kell lenni, hogy önmagad szemében el ne bukjál! Ha mégis hibát vétettél, ne felejtsd el (regisztráld, de ne bagatellizáld), de ne is szakítsd meg a programot, mert akkor soha az életben nem akarod majd újra megpróbálni.


De vedd úgy, hogy semmilyen HIBA nem megengedett!!!


Itt most tényleg a tökéletességre kell törekedni!


Ki lett próbálva. Működik!

2019. nov. 2. 15:16

Szerintem olyan 15-16 évesen szoktam rá. A miért talán így akartam menő lenni. 7eve nem dohányzom és magamtól szoktam le fejben dől el ez teljesen igaz. Első két hét kemény aztán könnyebb. Kísértés mindig marad azonban idő múlva nem fog érdekelni a kísértés sem.

Tökmag rágó sok vizet inni ez segített nekem annak idején.

33. MTami01 (válaszként erre: 32. - Lapbarna)
2019. szept. 28. 20:56
Akkor ezer bocsánat. Az tényleg elkerülte a figyelmemet. Inkább a komment második felére figyeltem jobban.
32. lapbarna (válaszként erre: 29. - MTami01)
2019. szept. 28. 20:52

Figyelj!

A 15. hsz-emben, amire (mondhatni) kimeritően válaszoltál is, az első 2 mondat pontosan a kezdő kérdésedre a válasz.

De biztosan elkerülte a figyelmedet, annyira lefoglalt, hogy tromfolj.

31. MTami01 (válaszként erre: 30. - 5236d12e25)
2019. szept. 28. 20:50
Nagyon szépen köszönöm, hogy végre valaki a kérdésre is válaszol.
2019. szept. 28. 20:45

17 évesen gyújtottam rá. 28 évesen leraktam (terhesség miatt). Majd mikor nem szoptattam már visszaszoktam.2 éve 31 évesen újra leraktam (ismét terhesség) most lassan 1 éve újra dohányzom.

Nálunk mindenki dohányzik a családban, illetve anyukám 3 éve közel 40 év után lerakta.

Én is újra leteszem majd. Pusztán fejben dől el.

29. MTami01 (válaszként erre: 28. - Lapbarna)
2019. szept. 28. 20:42

Figyelj! Az a helyzet, hogy rengeteget foglalkozok statisztika készítéssel. (Bár ezt a kérdést nem annak szántam...) Ebből kifolyólag ismerek néhány számítási lehetőséget. A családomat viszonylag jól ismerem (persze nem mindegyikkel vagyok napi személyes kapcsolatban közülük).


Aztán te sem a kérdésre válaszolsz, hanem ide jössz trollkodni.


Te dohányzol vagy sem?


Én nem dohányzom. Apám és az ő szülei igen. Sőt a testvérei is.


Én sosem szívtam. Nekem az egészségem és a sport fontosabb volt (és máig az), minthogy rágyújtsak. Ráadásul azt a pénzt el lehet másra is költeni vagy félre lehet esetleg tenni a későbbiekre.

28. lapbarna (válaszként erre: 25. - MTami01)
2019. szept. 28. 20:26

Nagyon ügyes nagykorú vagy.

Mint minden friss nagykorúban, benned is megfogalmazódott a kérdés: ki/hogy/mióta dohányzik ill. nem dohányzik, természetesen úgy, hogy te soha nem szívtad.

Kiszámoltad, levezetted, megindokoltad.


Megatrollface.

27. MTami01 (válaszként erre: 21. - 0adc8842b1)
2019. szept. 28. 20:00

Az lehet, hisz a cigi dohányba is belekeverhetik a drogot, ami még a dohánynál is jóval ártalmasabb.


A megállókba való tiltással kapcsolatban ugye nem a buszmegállókra gondolsz, hanem pl. a vasútállomásokra vagy a fővárosban a metrómegállókra (az utóbbiak esetében mindig is tilos volt a dohányzás) ugye? Mert, hogyha a buszmegállókra, akkor ez nem túlzottan igaz.

26. MTami01 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2019. szept. 28. 19:57
Nálam az iskola mellett a korábbi sportolásom végett a versenyzőtársaimon keresztül megismert embereket is jelenti.
25. MTami01 (válaszként erre: 15. - Lapbarna)
2019. szept. 28. 19:56

Kedves kérdésedre is válaszolok:



1)


Ha azt vesszük, hogy az apámnak 5 testvére van, akiknek ha most jól számolom, akkor 24 gyereke van. (Van, akinek már unokája is van). Anyámnak 4 testvére van, nekik 11 gyerek. (A legidősebb testvérének már unokája is van. Ez most már 44 (plusz a 4 unoka).


A apai nagyszüleimnek mindkét részről 3-3 testvér van. (Közülük az egyik a keresztapám) A testvéreknek összesen 27 gyerekük, és 48 unokájuk (ők másod-unokatestvéreim) (12 dédunokájuk) van. Anyai nagymamámnak 3, nagypapámnak 5 testvére van. Anyunak anyai ágon 8 első-unokatestvére, rajtuk keresztül nekem 14 másod-unokatesóm van. Anyai nagyapám révén anyunak 20 első-, míg rajtuk keresztül nekem 29 másod-unokatestvérem van. Anyu anyai ági nagybátyjainak/nagynénjeinek testvéreinek 4, apai ági nagybácsiknak/nagynénéknek 7 unokájuk van. Ez összesen 143 fő.


Amennyiben az előzővel összeadjuk, akkor már 190 fő, a szüleimmel és nagyszüleimmel valamint a testvéremmel és velem együtt 198 fő.



2)


A fentin túl ott az iskola valamint az a tény, hogy közel 8 évig iskolai szinten atletizáltam, így a sporton keresztül is nem egy tinédzsert ismertem meg. Sokszor fiatalabb-idősebb testvérekkel érkezve a versenyekre.



3)


A "közvetlen" rokonságomban levő 198 főből vegyük le azokat, akik nagykorúak, vagyis 51 főt, valamint a legkisebbeket (a szüleim testvéreinek vagy első-unokatestvéreinek unokáit - többségük 3 évesnél fiatalabb) ez 18 fő. Ebből még lejövök magam is (bár csak nyár közepe óta vagyok nagykorú), így marad 129 fő. Ebből a 14-17 éves korosztályba tartozik 61 fő, akik közül 2 dohányzik.



4)


Iskolánkba nagyjából 471 fő jár. Ebből velem együtt kb. 31 fő nagykorú (persze a tanárokat leszámítva), és 136 fő még "általános iskolás korú" (révén, hogy 6 évfolyamos gimibe járok). A teljes diákság túlnyomó része (kb. 67%) iskolai szinten vagy versenyszerűen sportol. A gimnazisták körében a sportolók aránya valamivel kisebb (60%). Sajnos már olyan iskolatársam kezébe is láttam cigit, aki sportol.

Szóval 304 kiskorú gimnazistából legalább 5-6, míg az általános iskolai évfolyamra (7-8. osztály) járók közül 2-3 cigizik (közülük van 1, aki 14 alatti).


5)


Egy szó, mint száz: A #7 hozzászólásomat annyiban pontosítom, hogy az ismeretségembe tartozó 365 ebbe a korosztályba tartozóból 7-8 dohányzik, ami nagyjából 2,19%-ot jelent. Elnézést az elírásért és a hosszú, mély számításért is.


További részleteket nem osztok meg.

2019. szept. 28. 18:51
Az első szál cigit 13 éves koromban szívtam el a barátnőimmel. Akkor nem jött be. :D 19 voltam, amikor újra rágyújtottam. 26 éves koromban hagytam abba. Egyebekkel együtt. Megjavultam.
23. gyöngy:) (válaszként erre: 21. - 0adc8842b1)
2019. szept. 28. 17:47

"A megállókban való tiltás meg beválik."

Én ezt még nem tapasztaltam, nagyon sokan szívják ott továbbra is.

22. gyöngy:) (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2019. szept. 28. 17:46
Meggyújtva soha.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook