Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diszlexiával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, lehetőleg szakembertől fórum

Diszlexiával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, lehetőleg szakembertől (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. febr. 27. 16:30

A LEAP módszer egy lehetséges megoldás diszlexia esetén.


A LEAP az agyterületek integrációját szolgáló speciális kineziológiai technika, mellyel sejtszinten szüntethetők meg a részképesség zavarokat okozó neuronális blokkok. Jelentősen javítja a tanulási és problémamegoldó képességeket, valamint segít adottságaink fejlesztésében és kiteljesítésében.

Ha egyes agyterületek blokkoltak, akkor egy feladat értelmezéséhez és megoldásához szükséges információ nem, vagy nem a megfelelő úton jut el arra a területre, ahol a feldolgozásnak történnie kellene.

Tehát a tanulási zavar oka gyakran nem a tudatos megértés hiánya, hanem a specifikus agyi területekhez való hozzáférés akadályozottsága.

Ilyen esetekben semmilyen magyarázat és erőfeszítés nem viszi közelebb az illetőt a megoldáshoz.

Az idegsejtek gátoltságának megszüntetése sokszor önmagában is gyors és hatékony megoldást jelent tanulási problémák esetén, de a részképesség zavarok összetettsége miatt esetleg más terápiákra is szükség van a legjobb eredmény eléréséhez.

2011. ápr. 1. 15:21

Kedves Anyukák!


Mélyen együtt érzek veletek, hiszen a diszlexia egy összetett probléma, ami sajnos nem csak a gyerekek,de a szülőket nagyon megviseli.Sokszor még bűntudatot is érzünk, pedig a problémáért nem vagyunk közvetlenül felelősek. A kudarc hegy gyakran még felnőtt korunkban is kísért, munkában és magánéletben is. Ezért szeretnék segíteni, és javasolni egy szakembert számotokra. Az OLVASÁSDOKTOR módszere aránylag új, de hihetetlenül hatékony. Legfőbb tulajdonsága, hogy azonnal hat. A sok év alatt felgyűlt stressz, a reménytelen, tehetetlen érzés feloldásának módszerével szabaddá teszi a képességeket.

Hogy miért hat? Mert a stresszkezelés leghatékonyabb komplementer gyógyászati módszerét használja fel és egy pszichoterapeuta 3 évtizednyi tapasztalata támogatja.

dr Cserne István +36 30 331 40 81

41. c19f5f79fa (válaszként erre: 40. - E59b092169)
2009. dec. 16. 19:19
Gondolom.....pedig sokszor már óvodás korban vannak előjelek,szinte minden típusú tanulási zavarnak,nehézségnek és minél előbb fény derül rá,annál hamarabb lehet beavatkozni és segíteni.De azt is látom,hogy sok szülő úgy gondolkodik,hogy minden gyerek más és más és nem lehet sémába illeszteni így az eltérő dolgait sokáig tolerálja...(ameddig nem szakad a cérna)és nem kér segítséget,miközben sok dolog megelőzhető és ha valami elfogadó az a gyógypedagógia és a fejlesztőpedagógia...de a megbélyegzés sajna még most is hatalmas pszichés erővel bír...
40. e59b092169 (válaszként erre: 39. - C19f5f79fa)
2009. dec. 15. 22:16

Azért vagyunk ilyen tájékozatlanok, mert a fő kereskedelmi tv-csatornákon a showk világába ezek a hasznos információk nem férnek bele. Ez azonban megdöbbentően sok szülőt és gyereket érintene!!! (Láttam ma az időponttáblázatból)

Sajnos az ilyen tipusú problémákkal - amik biztosan sokunkat érdekelnének - nincs idő foglalkozni a "tv-adókon".

Pedig nagyon hasznos és jó lenne, ha lennének ilyen műsorok, ahová szakembereket meghívnak.


Sajnos ha véletlenül valamelyik reggeli műsorban van is ilyen FONTOS téma, azt hamar lezavarják 5 percben, mert kell a hely a reklámnak....

39. c19f5f79fa (válaszként erre: 38. - E59b092169)
2009. dec. 15. 22:09
A vizsgálódás több területre terjed ki,mert úgy látható "egészben" a gyermek.Van anamnézis,IQ, pedagógia vizsgálat és egyéb kiegészítő vizsgálatok.Olyan soha nincsen,hogy csak olvas a gyerek,mert minden diagnosztikus meghatározásnak több kritériuma van.Ami nem csak az olvasási részből derül ki.Nyugodj meg:)
38. e59b092169 (válaszként erre: 37. - C19f5f79fa)
2009. dec. 15. 21:42

Biz' Isten nem rosszindulatból mondtam , hogy sokat kell várni!!!!!!!!!!!!!!! Ha eddig kibírtuk, ez a kis idő már nem számít.

Csak buta vagyok, mert azt gondoltam, hogy csak az olvasását nézik meg. És ha találnak valami problémát, akkor kell tovább menni esetleg pszichológushoz, vagy ahová küldenek.

De pont fordítva van, mint ahogy én elképzeltem.


Biztosan akkor sem lett volna egyszerű a logopédushoz bejutni amikor hordtám a Drágát, de akkor ahogy már irtam privát jártunk. Pont azért, hogy csak vele foglalkozzon. Inkább kifizettem, de így láttam értelmét.

Nagyon aranyosak vagytok, hogy érdeklődtök!

Köszönöm!!!!!

Sajnos a hosszú várólista szép kishazánkban mindenhol érvényes. (kórház, stb.)

37. c19f5f79fa (válaszként erre: 35. - E59b092169)
2009. dec. 15. 21:00

Tudom ez nem segít,de mindenhol ez a helyzet sajnos.Én pl februári időpontokat tudok már csak adni...Nálunk 3 gyógypedagógusi státusz van,na ezt gondolod el egy egész városra plusz kistérségre...év eleje óta 700-ik jelentkezésnél tartunk,ebbe van vizsgálat és terápia egyaránt,erre vagyunk összesen 15-en.Vegyes végzettséggel,tehát van amit csak pszichológus csinálhat,van amit csak mi van amit csak logopédus...

Nem kell aggódni,tudom ez sem nyugtat meg,de hidd el 1-2 hónap ide vagy oda nem számít.Szerintem nem diszlexiás a gyermeked,de jobb ha megnézik a tanulási képességeket.Azért írj majd!!!Ha tudok segíteni akkor írok ötleteket,ha már megvizsgálták:)

36. hte23 (válaszként erre: 35. - E59b092169)
2009. dec. 15. 20:49

Hát sajnos nagyon sok a problémás gyerek. Ha Tomival mentünk vizsgálatra, akkor kb. 1-2 hónap múlva időpont, de minden vizsgálatot egy napon végeznek el. Ez Kb 1 egész nap, az utazással.


Hidd el! Nem az a lényeg, hogyan olvas, hanem érti-e a szöveget. Szövegértés. Ez a fontos a tanuláshoz.

Az olvasást be lehet gyakorolni, de a szövegértést nem.

35. e59b092169 (válaszként erre: 34. - E59b092169)
2009. dec. 15. 20:30

Sziasztok!

Ma voltunk a szemészeten. A főorvosasszony alaposan megvizsgálta: SEMMI BAJA A LÁTÁSÁNAK!! (hála Istennek!!!!!)


Utána elmentünk a Nevelésibe is. Én kis naiv azt gondoltam, hogy viszonylag hamar meg is nézik az olvasását. Hát nem!!!!

Csak a küszöbig, vagyis addig a hölgyig jutottunk, aki az időpontokat osztogatja.

Azt mondta, hogy diszlexia-vizsgálatot csak pszichológusi és logopédusi vizsgálat után végeznek. Szuper, kaptunk 2 időpontot (kapaszkodjatok meg):

pszichol. január elején, a logop. pedig február közepén fog minket fogadni!

Addig kitartóan gyakorolunk olvasni.....

Azt gondoltam, hogy idén már nem jutunk be, dehogy ennyit kelljen várni azt nem.

Lehet, hogy csak túllihegem az egészet?

Arra gondoltam, hogy beszélek az osztályfőnökével és beülök irodalomórára meghallgatni a többiek olvasását. (Hátha nem is olyan rossz a lányomé.)

Mert Ő azt mondja, hogy "Anya! Hallanád, hogy a többiek hogy olvasnak!"


Köszönöm a jó tanácsokat, meg azt hogy "meghallgattatok"! Ha lesz valami fejlemény, jelentkezem!

2009. dec. 13. 21:59

Szióka! Itt vagyok!!!!! Mindjárt elolvasom, de látom, hogy sokan hozzászólnak. A férjuram zuhizik, együtt végignézzük!


Különben a másolása akkor majdhogy hibátlan, ha szavanként másol.

MINDENKÉPPEN ELVISZEM A NEVELÉSIBE!!

Csak a szemészetet tudjuk le előbb.

33. hte23
2009. dec. 13. 21:52

[link]


És ezt is nézd meg.

32. hte23
2009. dec. 13. 21:51

[link]


Olvas el! én nyitottam.


Csak azért, nehogy ebbe a hibába essetek.

31. hte23 (válaszként erre: 30. - Hte23)
2009. dec. 13. 21:50

bocsi nem olvastam el a következő hozzászólásodat.


Én mindnenképpen vizsgálatot kérnék, és segitséget.

30. hte23 (válaszként erre: 14. - E59b092169)
2009. dec. 13. 21:47
Szia! Sok függ attól, hogyan másol. Szavakat, vagy összefüggően.
29. e59b092169 (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2009. dec. 12. 15:56

Szióka!

Már nem kavarok, kedden úgyis megyünk a főorvosasszonyhoz. Nála rákérdezek erre is, köszönöm a tippet!

Nagyon-nagyon remélem, hogy nincs baja.

28. zebracsikó (válaszként erre: 27. - E59b092169)
2009. dec. 11. 15:04

óvatosan kérdezz rá az orvosnál, hogy a kétszemes együttlátását is megnézte-e.

Mert az olvasáshoz édeskevés, ha külön-külön a két szeme oké.

2009. dec. 10. 21:32

Sziasztok! Betegek a gyerkőcök, nehezen jutok ide.

Volt a suliban látásvizsgálat. Ott tökéletesen, a legalsó sort is látta. Mindenesetre a jövő héten alaposabb vizsgálatot fogok kérni. Remélem nincs semmi baja a szemének, de valahol el kell kezdeni. A szemproblémát kell szerintem elsősorban kizárni, aztán jöhet a többi.

Köszönöm az érdeklődéseket, jelentkezem ha valami érdemlegeset fogok tudni!

26. c19f5f79fa (válaszként erre: 24. - E59b092169)
2009. dec. 9. 22:34
Jó döntés,majd írj:)
25. Magdi8 (válaszként erre: 24. - E59b092169)
2009. dec. 9. 22:09
Várjuk az eredményeket.
2009. dec. 9. 21:24
Sziasztok! Most jutottam géphez. Első körben kértem a szemészetre időpontot (nagyon jó a főorvos asszony!), kedden megyünk. Megnézetem a látását és azután robogunk a Nevelési Tanácsadóba.
23. c19f5f79fa (válaszként erre: 22. - E59b092169)
2009. dec. 8. 17:33
Nézesd meg őt! Kérj időpontot a helyi Nevelési Tanácsadóban...,mivel volt beszédhibája is óvodás korában,elképzelhető akár egy auditív észlelési nehézség a háttérben,ami összefüggésbe hozható a helyesírásával is.Ami már akadályozhtaja az intermodális kódolást is,mely kihat az olvasásra...na nem ragozom,menjetek el.Majd írj,mi van.
22. e59b092169 (válaszként erre: 21. - C19f5f79fa)
2009. dec. 8. 17:25
Igen!!!! A helyesírásunk sem valami fényes!!! Bár ha én diktálok és nagyon odafigyel, akkor viszonylag nem sok hiba van benne. De nem tud helyesen írni!
21. c19f5f79fa (válaszként erre: 20. - E59b092169)
2009. dec. 8. 16:45

Ez így nem igaz,a diszlexia az egy fajta,ami konkrétan a tanulási zavart jelenti és azon belül az olvasási készség érintett.


F81.1 Meghatározott olvasási zavar ( diszlexia)

Az olvasási készségek fejlődésének szignifikáns és meghatározott romlása, mely nem írható a látásélesség, az nem megfelelő iskoláztatás vagy a szellemi éretlenség rovására. Az olvasáshoz szükséges részfeladatok, szófelismerés, orális olvasási készségek, olvasásértési készség elsajátítása sérült. Helyesírási nehézségek gyakran társulnak, ami serdülőkorra is megmarad, annak ellenére, hogy az olvasásban javulás tapasztalható. Rendszerint megelőzi a beszéd és nyelvfejődés zavara. Társuló emocionális és viselkedési zavarok gyakoriak.


Viszont olvasási nehézség valóban több fokozatú lehet...és lehet nem egyértelműen az olvasása érintett, hanem ahhoz kapcsolható részfunkció,ezért kéne vizsgálat.

20. e59b092169 (válaszként erre: 19. - C19f5f79fa)
2009. dec. 8. 12:46

Sziasztok! Most jutottam még géphez. Zsebi2! Igen, én is ezért félek a felső tagozattól. Mert ha most - amikor még nem olyan sűrű a tananyag - csak küszködünk, akkor mi lesz ha sokkal nehezebb feladatok lesznek???

Volt osztálytársnőm végzett pedagógiát, Ő mondta, hogy a diszlexiának nagyon sok fajtája van. Ezért gondoltam, nem-e az egyik "alfaja" van nálunk is.

19. c19f5f79fa (válaszként erre: 18. - C19f5f79fa)
2009. dec. 8. 09:29
látatlanba
18. c19f5f79fa (válaszként erre: 16. - E59b092169)
2009. dec. 8. 09:29
Még azt akartam Nektek írni,hogy amiket leírtál az alapján ez nem diszlexia szerintem így láttatlanba...az ennél súlyosabb...viszont lehet egy olvasási nehézség, tanulási nehézség, valóban figyelmi probléma,vagy részképesség gyengeség....
17. c19f5f79fa (válaszként erre: 16. - E59b092169)
2009. dec. 8. 08:52
Szerintem igazán akkor nyugodnátok meg,ha tényleg megnézik őt. Evvel semmit nem veszítetek:) Azt szoktunk tapasztalni,hogy a "kisebb" gondok,ha jól kompenzál!!! a gyermek más funkcióval,akkor az alsó tagozatban úgy ahogy elfedhetőek,és sajnos felső tagozatban jönnek elő igen komoly problémák,akkor meg már igen késő...12 éves korig a leghatásosabbak a terápiás beavatkozások.
16. e59b092169 (válaszként erre: 15. - Magdi8)
2009. dec. 8. 00:35
Arra gondolok, hogy azért jó a másolása, mert szavanként másol. Nem pedig egész mondatokat. Diktált szöveget - pár helyesírási és ékezeti hibával - is le tud írni úgy, hogy nem betűfelcserélése van. Helyesírási hibán itt a "j" és "ly", vagy kettőzés, vagy elválasztási hibákat értem.
15. Magdi8 (válaszként erre: 14. - E59b092169)
2009. dec. 7. 22:42
Ha szinte hibátlanul le tudta másolni a szöveget, akkor szerintem nem lehet olyan nagy gond. Itt eleve legalább kétfelé kell figyelnie. Bár nem vagyok szakember, csak egy anyuka.
2009. dec. 7. 22:09
Azt elfelejtettem mondani,hogy az előbb is másolt 2,5 oldalt (nehéz szöveget) és csak 3 ékezetes hibája volt!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook