Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Diszlexia gyanú nagycsoportban - szerintem. fórum

Diszlexia gyanú nagycsoportban - szerintem. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
10. Zsú1965 (válaszként erre: 5. - Zsanci79)
2014. okt. 29. 12:24

Oda mehetsz magadtól, sajnos, én ezt akkor nem tudtam meg időben, nekem is mindig azt mondtak, hogy kinövi. Hat nem nőtte ki:((

Viszont ott először velem beszélt egy pszichológus, aki már akkor megmondta, hogy tuti diszlexia.

Inkább menj potyára...

9. trapiti (válaszként erre: 7. - D20c30cb4c)
2014. okt. 29. 12:18

Ezzel nagyon-nagyon nem értek egyet :(

Amíg ovis, addig van idő fejleszteni és megelőzni a probléma kialakulását. Mire odáig eljut, hogy a tanítónéni szóljon hogy baj van, majdnem elmegy a fél tanév, aztán a másik fele a nevtannal meg a vizsgálatokal, a gyerek veszít egy csomó időt. Az iskolában meg egy idő után nem tudnak majd a 30 között mit kezdeni vele, magatartási problémák stb. jönnek, sajnos tipikus történet. (Nem biztos hogy nála is, de nagyon gyakori, köszönhetően a "várjunk mert kinövi" hozzáállásnak...)


Most még nem diszleksziával kell=akarja senki kezelni, egyszerűen csak megelőzni hogy kialakuljon. Írják hogy az elemi mozgásai bizonytalanok, anyuka is írja hogy ügyetlenebb a mozgása. Ha így marad, nagyon nehezen fog megfelelni annak a rengeteg (és sokszor teljesen irreális) elvárásnak aminek egy elsősnek meg kell felelnie. Mindenképpen alaposan kivizsgálatanám szakemberrel amozgását, az idegrendszeri érettségét (pl. keresztmozgások, oldaldominancia, egyensúly, babareflexek leépülése stb.) mert ha ezek nincsenek meg, esélye sincs a gyereknek arra hogy simán menjen az írás-olvasas tanulása. Különösen hogy elsőben már nulla az alapozás és a készségfejlesztés, ha nem tud vonaltól vonalig elég szép kiskarikát írni, akkor a pedagógusok 99%-a a kiskarikát gyakoroltatja rogyásig és eszébe sem jut, hogy a gyerek alap készségeiben van a gond. Szégyen ha egy tanítónő ennyire nem lát túl at orránál :(

8. trapiti (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2014. okt. 29. 12:10
Alapozó terápiára vinném mindenféleképpen. Megijedni nem kell, de valóban vannak arra utaló jelek hogy lehetnek később problémák. Hol laktok? Bp-en tudok jó helyet :)
7. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2014. okt. 29. 12:01
Még korai lenne beküldeni bárhová. Én tanító néni vagyok, de amit az oviból kapunk papírt a gyerekekről, sokszor nem állja meg a helyét. Amikor viszed első osztályba, ott fogják majd elküldeni a betű tanulás után esetleg NEVTAN-ba, hogy megcsinálják a vizsgálatokat. Hangsúlyozom csak akkor, ha a pedagógus látja ugyanezt, amitől te is félsz, de hagyd meg az időt a gyereknek, egy év alatt, amíg iskolába megy, rengeteget fog változni, fejlődni. Ne izgulj, mert lehet teljesen felesleges és egyszerűen még egy évet érnie kell.
2014. okt. 29. 11:58

Nem vitatkozni akartam, hanem beszélgetni.

Egyébként ha már a diagnosztizálásnál tartunk, ha én tavaly nem erősködöm a logopédia ügyben, akkor most mégnagyobb bajban lennénnk. Mert majd kinövi....aha, ezt úgy imádom.

2014. okt. 29. 11:56

Nem voltunk orvosnál.

2 hete mondták ezt az oviban, azóta figyeltem a dolgokat nála.

Nevelési Tanácsadóba mi csak úgy elmehetünk? Ha nem az óvoda küld?

És nem diagnosztizáltam. Tényeket látok, amiből következtetek laikusként. Ez talán baj??

2014. okt. 29. 11:56
2014. okt. 29. 11:53
Orvosnál voltatok dislexia-gyanúval??? Amúgy nagyon szeretik, amikor kész diagnózissal mennek az emberek hozzájuk...
2. Zsú1965 (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2014. okt. 29. 11:53

A ritmikus mozgás valóban hasznos a diszlexias gyerekeknek.


Én leginkabb azt tanácsolnám neked, hogy menj el az illetékes nevelési tanácsadóba, nekünk anno ott segítettek a legtöbbet.

2014. okt. 29. 11:47

Sziasztok!

Tudom, sok ilyen fórum van már, de szeretnék "élőbe" beszélgetni.

Kisfiam novemberben lesz 6 éves. Okos, értelmes gyerek. Kétszer váltottunk ovit, egyszer költözés miatt, egyszer azért mert logopádus még nem akart foglalkozni vele, mert majd kinövi.....

Az új oviba fél évig jártunk logopédushoz, 9 betűt tévesztett (logopédus azt mondta, ez legyalább 2 év lesz)ma már ott tartunk, hogy csak az "r" betű van vissza.

A jellemzést amit kapott tavaly az oviból, abban az állt, hogy minden jó, vannak kiemelkedő képességei. Egy volt benne rossz "elemi mozgásokban bizonytalan". Ezt én is tudtam hogy sutább az átlagnál. Az idén kezdtük a nagycsoportot, és meglepődve hallom, hogy az ovónő azt mondta a szókincsét kell fejleszteni. Meglepő volt ez annak tudatában, hogy fél éve még minden jó volt.

Nagyon rámentem a témára, és beijedtem, hogy a gyerekem lehet diszlekszia gyanús.... De pedagógus senki nem mond semmit, nem küldd sehova. Járjon logopédiára és bővítsük a szókincsét. Ennyi.

Mozgásterápiára vinném, esetleg ha valaki tudna ajánlani...

Ja, 6 éves lesz novemberben.

Ha írtok, akkor persze még írok az általam megfigyelt hiányosságokról.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook