Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diploma vagy sem? fórum

Diploma vagy sem? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. jan. 19. 12:23

ha a fiad mégis a szakma mellett dönt akkor érdemes beíratkozni egy szakiskolába mert 23 éves koráig ingyenes a tanulás és kap utána családit

és normálisabban megtanulja mint egy pár hónapos gyorstalpallón

18. Mendy
2010. jan. 19. 12:13
Nekem az a véleményem, hogy manapság szinte lenézik az embert, ha nem tanult. De a másik dolog, meg az, hogy valaki hiába tanul, szerez diplomát, akár nem is egyet, mégse viszi többre. Ha jó esze van a tanuláshoz, szerintem érdemes továbbmennie. Vagy dolgozzon és vállaljon be mellette egy főiskolai képzést levelező. Így csinálhatja mindkettőt :)
17. kikata (válaszként erre: 15. - Kadee)
2010. jan. 19. 12:09
Hú, ezt hányszor mondtam neki, hogy addig örüljön amíg tanulhat. De hát annak idején nekem is hiába mondták a szüleim, hogy addig jó, amíg iskolába járhat az ember. Úgy gondolják, hogy ha elmennek dolgozni akkor mennyi mindenük meglesz. Pedig tisztában vannak a pénz értékével, mert szokott boltba menni, nem titok előttük, hogy mennyit keresünk, és az mire elég.
16. Ana888
2010. jan. 19. 12:08
Az egyetem viszont nagyon jól kicsiszolja az embert..nem árt később sem elkezdeni, én most jelentkezek egyetemre, és 31 múltam..Viszont 50 egynéhány évesen viszont már késő...
15. kadee
2010. jan. 19. 12:06
Szerintem az állás találás valóban nem feltétlenül diploma kérdése (legfeljebb a munka minősége!) DE! valamire felhívnám gyermeked figyelmét, ami lányaimat is rábírta a továbbtanulásra (most mindkettő egyetemista). Tanulni sokkal könnyebb, mint dolgozni, iskolába (főleg egyetemte) járni nem olyan idegölő, mint naponta a munkahelyen megfelelni "okos" emberek elvárásainak. Soha többet nem lesz lehetősége "ingyen" tanulni, és "csak" tanulni, ha most nem használja ki, később tuti bánni fogja. Munka mellett diplomát szerezni... látom mit kínlódnak akik ezt csinálják, mennyi lemondással, megalkuvással jár. Aztán a legfontosabb dolog: míg egyetemre jár ezer lehetősége lesz élményeket gyűjteni, élni, megtalálni önmagát és egy felkészült, tájékozott, nagytudású emberként vágni bele a nagybetűsbe... ami (ugye mi már tudjuk) egy rabszolgamunka, ha az ember nem találja meg a helyét. Neki még lehet eélye! Jó esélye! Használja ki!
14. Ana888
2010. jan. 19. 12:05
Még változhat a véleménye, és egy férfinak soha sem késő, bármiről is legyen szó.Akár családról, akár diplomáról.Viszont egy nőnek minden kérdéses, mert ugye jönnek a gyerekek, és ki vigyáz a gyerekekre..:-)..Egyáltalán nem baj most hogy így gondolkozik, ő még szinte gyerek még..Az én öcsém most kezdte az egyetemet 24 évesen, és estin végezte a gimit, mert a szakközépet ott hagyta, 16 évesen és sokáig otthon ült, semmi kedve nem volt már a tanuláshoz, anyum szomorú is volt e miatt, hogy mi lesz az öcsémmel..Szerintem ez a fiúknál valami kamasz kori probléma, sőt a húgom ,aki féltestvérem, ő is ott hagyta most a gimi harmadik osztályát, lehet ez valami családi vonás...LEHET KÉSŐBB Ő IS MAJD BELEHÚZ...
2010. jan. 19. 12:05
szerintem pl egy ügyes bádogos meg ehhez hasonlók írtó sok lóvét össze szedhet
12. kikata (válaszként erre: 10. - Megryan)
2010. jan. 19. 12:00

Én is ezt próbálom neki magyarázni, hogy ha van diplomája több lehetőség áll előtte. Hozzáteszem, nekünk, mármint nekem és apjának nincs.

A másik, hogy valóban látom én is, hogy sok kollegám, hogy küzd munka mellett a tanulással.

11. mirror
2010. jan. 19. 12:00
Diplomásként (1 éve végeztem) úgy gondolom, ha még egyszer pályaválasztás előtt állnék, szakmát tanultam volna. A mostani helyzetben a diplomások helyzete kilátástalan, nem adják meg a diplomás alapfizetést, minimálbérért dolgozik nem egy egykori szaktársam, hiába van diplománk. Közgazdászként végeztem egyébként. A többlábon állás lehetősége viszont nem egy rossz ötlet, hiszen ki tudja mi lesz 3-5 év múlva?!
2010. jan. 19. 11:58

Nekem apukám azt mondta érettségi után, ha kezemben a diploma (egy diploma) utána azt csinálok amit akarok, mert bőszen állatgondozó akartam lenni.


Szerintem igenis keresni kell olyan főiskolát, ami érdekli, és utána még mindig mehet más irányba ha akar. 18 évesen könnyebb tanulni, mint később ha benőtt a feje lágya.


Másik példa férjem, akire ráhagyták hogy ne tamulj fiam ha nem akarsz, ő 35 évesen két gyerek mellett jött rá, hogy bizony ma már diploma kell, és megszenvedett érte.


Én mindkét helyzetet láttam, és az első megoldás a jobb.

2010. jan. 19. 11:58
Természetesen nem fogom erőltetni:) Csak szeretném, ha boldogulna az életben. Ő úgy gondolja, hogy elvégez valamilyen OKJ-s tanfolyamot érettségi után.
2010. jan. 19. 11:58

Attól függ milyen diplomás hivatást választ,mert vannak olyan "töltelék" szakok,amik semmire,de tényleg semmire nem jók.

Attól függ mi érdekli: informatika nagyon megy,keresik a diplomásokat,de pl sok asztalost,péket,szakácsot is. Manapság az a divat,hogy diplomás legyen az ember,de azzal is éhen lehet halni,nem csak egy jó OKJ-sel :)Ja,és manapság inkább nem diplomásokat keresnek szakképzettként,mert azoknak többet kéne fizetni.. De persze ez is változik majd gondolom..

2010. jan. 19. 11:56
Ha ő most csak szakmát akar tanulni, akkor ne erőltesd a diplomát. De egy szakmája legyen az érettségi mellett, mert érettségivel nem megy semmire. Aztán a szakma után lehet hogy úgy fogja gondolni, hogy belevág a diplomába.
2010. jan. 19. 11:55

diploma+szakma!

Több lábon kell állni!

2010. jan. 19. 11:52

Szia!


Én csak azt tudom neked mondani,hogy enm szabad ráerőltetni a gyerekre ha nem akar diplomát,majd csak benő a feje lágya,lehet később bánni fogja....Nekem óvodapedagógusi diplomám van,de jelenleg itthon vagyok a 3 kislányommal,remélem utána eltudok majd helyezkedni...

2010. jan. 19. 11:51

szia

ha a fiadnak "csak érettségi" van akkor a diplomával többre megy

de van esetleg egy jó szakmája akkor szerintem az is elég

2010. jan. 19. 11:51
Attól függ mit szeretne csinálni. Ha van egy olyan szakma, ami érdekli és abban jó tudna lenni, akkor azt kell csinálni. A jó szakmunka aranyat ér. De ha határozatlan, ha nem kétkezi munkát akar végezni, akkor egy főiskola kellene legalább.
2010. jan. 19. 11:50

Könnyebb bizony, egy 8 általánost végzett soha nem kerül osztályvezetői vagy magasabb pozícióba.Kell a papír!

Persze lehet ügyes vállalkozó is, aki sokat keres, de nagy szerencse, érzék kell hozzá.

2010. jan. 19. 11:48
Én, mint szülő szeretném, ha 17 éves fiam továbbtanulna, ő viszont most úgy gondolja, hogy diplomával sem viszi többre. Véleményeket, tapasztalatokat várok. Könnyebb boldogulni, munkát találni diplomával?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook