Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dinnye sztereotípiám fórum

Dinnye sztereotípiám (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. júl. 31. 18:30

Épen most olvastam, érdemes a magokat megmosva, megszárítva eltenni, teának megfőzni.


[link]


Én, ha nagy ritkán dinnyét eszem, a magokat is megeszem.

2019. júl. 31. 18:26

Én azt is olvastam, hogy ezen felül, ha van raja folt, akkor az sárga legyen. A teljes héja pedig matt fényű. Kopogtatásra pedig kongania kell. Nem baj, ha vannak rajta barnás karcolás-szerű nyomok.

Minél súlyosabb hasonló méretűek közül, annál érettebb.

Ha csíkos, akkor a csíkok jó kontrasztosan különüljenek el egymástól.

Állítólag a lány-dinnye kerekebb és édesebb.

8. bozsu55 (válaszként erre: 5. - Bless the child)
2019. júl. 31. 18:26
Légy erős, a maradékból (héja) lekvárt, savanyúságot csinálnak ráérő háziasszonyok!
7. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Bozsu55)
2019. júl. 31. 18:22
Az biztos: cukros víz = jó kis vese-mosó. :))
6. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Bozsu55)
2019. júl. 31. 18:21
Én úgy tudom, amelyik dinnyét érés közben forgattak a kocsányon, azért hogy a nap körbe-süsse, és lehetőleg minél több oldalról érlelje meg, akkor fog a sok csavargatástól elszáradni a kocsány. Amelyiken ez a rész nem száraz, nem látni, hogy forgatták volna, azt késsel vágták le, nem biztos, hogy minden oldala egyformán érett. Nem tudom, sohasem termeltem dinnyét. :))
5. Bless the child (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2019. júl. 31. 18:20
Nekem a fő problémám, hogy a héjnál lévő rész nem olyan ízű, mint a közepe. Az előbb csak a szelet tetejét ettem meg és az uram jól lecseszett, hogy pazarló vagyok
4. bozsu55 (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2019. júl. 31. 18:18

A kocsánymaradék azért száraz mert már régebben szedték le. Én ezt hallottam.

Én minden gyümölcsöt szeretek, amikor szezonja van,dömping.De ha roszra akadok akkor megharagszom és azt mondom a dinnye cukros víz.

3. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Birebora)
2019. júl. 31. 18:10

Szerintem legjobb szokott lenni a görögdinnye, a sárga belű csíkos görögdinnye. Ha látod felvágva, és már barna a magja, akkor érett is. Ha felvágva árulják, de a magja még fehér, akkor az még nem volt teljesen érett, amikor leszedték.

Persze a piros bélű is jó, azoknál is feltétel, hogy a magja érett legyen.

Ha egész dinnyét vásárolsz, akkor a szára, kocsány-maradék legyen száraz rajta, akkor biztosan beérett. Így tanultam.

2. birebora (válaszként erre: 1. - Bless the child)
2019. júl. 31. 17:54

Én nagyon szeretem a dinnyét, görög, sárga, mag nélküli, bármilyen jöhet:) Lehűtve az igazi.


Szerintem kapható olyan amilyet írsz, csak ki kell fogni:)

2019. júl. 31. 17:51

Kedves Társaim!

Tegnap próbáltam dinnyét enni, gyerekkoromban se szerettem, kimaradt kb. 40 évem dinnye evés nélkül. Megállapítottam, hogy nem is olyan rossz, de vannak fenntartásaim vele kapcsolatban. Miért nem egyformán édes? Miért a közepe a jó ízű? Kapható olyan fajta, amelyiknél nincsenek meg ezek a problémák?

Szeretnék dinnyés lenni, de így nekem ez nem igazán jött be

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook