Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depresszió, kisebbségi komplexus, szociális fóbia fórum

Depresszió, kisebbségi komplexus, szociális fóbia (beszélgetős fórum)


64. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 63. - Csemár)
2013. júl. 12. 14:44

Szia!

Huh,azt azért nem vállalnám be :)

De itt azért nem lehet,mert a főbérlő nem engedi sajnos :(

El kellene költöznünk,mert a környék egyre jobban romlik,munka sincs.A szüleim közelébe szeretnénk menni,de 200km-ről albérletet,munkát találni félretett pénz nélkül,nem egyszerű. :(

63. csemár (válaszként erre: 59. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 12. 14:39

Szia!

Szerintem már az is egy jó lépés volt, hogy megnyitottad ezt a fórumot... Olvashatsz majd sokféléket... Ez is egy közösségi tér - tehát máris mozdítottál magadon...

De nem ezért kezdtem írni, hanem a kiskutya miatt... Mért lenne olyan képtelenség? Ismerek egy családot, akik négyen laknak 32 négyzetmétert, a 4. emeleten... A gyerekek miatt felvittek egyszer a sétából egy kóbor kiskutyát, megvackoltak neki - az erkélyen... Azóta is velük él, pedig már "nagykutya"... Ő az 5. családtag...

62. kszb (válaszként erre: 61. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 12. 14:35

hol hangzott el a saját írásodon kívül a dilinyós, vagy hasonló jelző????

Bocs, de azt te sem gondolod komolyan, h bki is vállára veszi ennek felelősségét......

És még ha nme is konkrét terápiával, de mindannyian segítettünk neked! Az, h te nme fogadod el ezt a fajtát, és nem is értékeled.....

61. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 60. - Kszb)
2013. júl. 12. 14:29

Nem tudom miért kell egyből dilinyósnak titulálni,akinek mindenképpen orvos kell.

Hát de,pedig pont azt vártam volna,segítséget.

A sablonszöveget én is tudom,hogy "menj orvoshoz".

60. kszb (válaszként erre: 59. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 12. 14:26

szociofóbiásoknál tudom, h milyen módszereket szoktak alkalmazni, de ne várd senkitől, h itt írogasson neked ilyeneket! Nem a mi reszortunk, és mindenek előtt ORVOS kell neked most, az ő diagnózisa, és az ő útmutatása szerinti gyógyulási menet!!!!!

Legalább hívj fel egy pszichiátriát, h mi a teendő! Elmondod a tüneteid, és azt is, h x ideje nincs fizetve a tb-d, és ők elmondják, h mik a lehetséges variánsok a dologra!

2013. júl. 12. 14:22

Egyébként...én nagyon szeretnék egy kiskutyát.

Állandóan egyedül vagyok,mert a szüleim nagyon messze élnek,a férjem dolgozik.

Annyira tudnám szeretni,gyerekkorom óta vágyom rá.

Talán így nem lennék magányos,és mivel kénytelen lennék levinni sétálni,visszaszoknék az emberek közé.Idővel lehet hogy nem is jelentene már problémát kimozdulni.

Vagy rossz ötlet?

Mondjuk,sajnos az albérlet miatt nem lehet így se,úgy se.

Talán ha elköltöznénk.

58. kszb (válaszként erre: 47. - Moonlight13)
2013. júl. 12. 14:18

a sürgősségi ellátásra tb nélkül is mindenki jogosult! (lásd: hajléktalanok)

Jelen esetben pedig ennyire súlyos állapotban egy szociofóbiásnak is sürgősségi ellátás kell a pszichiátrián, uúgy, mint egy skizonak, ha tombol....

57. spinneli (válaszként erre: 56. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 12. 14:18

Az lehet, de biztosan csak egy orvos tud diagnózist felállítani.

Én mindenképpen elmennék egyhez.

56. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 54. - Spinneli)
2013. júl. 12. 14:17
Hát,sajnos a fent leírtak tünetei közül mind megvan.
55. kszb (válaszként erre: 46. - Moonlight13)
2013. júl. 12. 14:17

na, pontosan ezért kellene a segítség... Ilyen sehol nincs az országban, h ennyire súlyos állapotban elutasítsák a gyógykezelését!

És azért lehet, h a NAV elengedné a tartozását, mert ha elmenne szakemberhez, és ott leírnák ezt a súlyos szociofóbiát, stb, ráadásul, ahogy írta, évek óta tart, és csak súlyosbodik, már az előző munkahelyét is ott kellett hagynia, másikat emiatt esélye sincs találni, akkor visszavezethető lenne a tb nem fizetésének miértje is.... Csak ehhez, h egyáltalán meg lehessen próbálni a kérelmet beadni, előbb szakorvos kellene!

54. spinneli (válaszként erre: 52. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 12. 14:16

Egyenlőre még azt sem lehet tudni, hogy mi bajod van, nem?

Magát elég nehezen diagnosztizálja az ember jól.

2013. júl. 12. 14:16
És a férjem miben tudna segíteni?
2013. júl. 12. 14:15

És ha magamtól szeretnék "meggyógyulni"?

Mit tehetnék?

51. spinneli (válaszként erre: 49. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 12. 14:13

Kérdezni fog téged, annyit és úgy mondasz el neki, amennyit te akarsz, nyilván egy bizalmi kapcsolat nem egy találkozás után fog kialakulni köztetek.


Helyetted nem fogja megoldani a gondjaidat, de utakat mutat amerre tartanod érdemes.


De előbb én is javaslom, hogy a TB-det rendezd.

50. kszb (válaszként erre: 49. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 12. 14:13

attól függ, h Freudi módszerrel, vagy mással akar analizálni/ gyógyítani. Ez pszichológustól függ.

De ott általában beszélgetés, rávezetés van az önálló problémamegoldásra.

A pszichiáter az, aki gyógyszerrel gyógyít. De egy jó pszichiáter is felajánlja a pszichoterápia lehetőségét is. Ott rajtad múlik, h gyógyszeres th-t, vagy a pszichoterápiát választod.

2013. júl. 12. 14:05

Egyébként a pszichológusnál mi történik?

Miket kérdez?És hogyan tud segíteni?

Elképzelésem sincs erről.

48. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 44. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 12. 14:03

A pszichologus nem irhat fel gyogyszert!

Ha nem mondod ki a gondjaidat, belulrol ragnak tovabb; egyre melyebben; sulyedsz a mocsarba egyre lejjebb.

47. moonlight13 (válaszként erre: 44. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 12. 13:59

A bajodra vagy pszichológus vagy pszichiáter szükséges! Ahhoz meg a TB rendezése, mert gondolom, hogy maszek dokikra pláne nem lesz pénzed!

Mi lenne akkor, ha véletlenül sürgős ellátásra lenne szükséged? Belegondoltál? Ellátnak, de utólag komoly számlát kapsz a nyakadba!

46. moonlight13 (válaszként erre: 45. - Kszb)
2013. júl. 12. 13:57
Bocs, de úgy látom, hogy mindegy... arra sem lesz pénz, meg ezek szerint TB sem. Így nem lehet problémákat megoldani, hogy valami semerre nem mozdul egy pontról!
45. kszb (válaszként erre: 44. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 12. 13:46
a pszichoterápia pont hogy nem a gyógyszeres kezelésről szól....
2013. júl. 12. 12:38

Majd megpróbálok érdeklődni a TB-vel kapcsolatban,de az sem megy nekem olyan egyszerűen.

Elsősorban a bajaimat szeretném megoldani :(

Pszichológushoz nem akarok menni,semmi kedvem egy idegennek beszélni a magánügyeimről,a félelmeimről,hogy aztán adjon egy doboz dilibogyót,és le vagyok tudva.

43. moonlight13 (válaszként erre: 30. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 12. 06:47
ezt pedig valahogy meg kellene oldanod, mert tetemes tartozásod lesz a NAV-nál. Esetleg Nálatok nincs valami családsegítő?
42. ittmost (válaszként erre: 1. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 12. 06:12

depresszió nélkül,csak szociális fóbián segíthet az akaraterő.De így,ez a 3 együtt mindenképp szakemberekre tartozik.

Nekem a depresszió és az enyhe szociális fóbia is akkora gondot okozott,hogy nem voltam képes tenni ellene szinte semmit.Pedig nekem van önbizalmam,és valódi értékeim,és tudásom,amivel tudom,hogy ha emberek közé megyek nem kudarcok fognak érni..és mégsem ment a javulás segítség nélkül.

41. kszb
2013. júl. 11. 23:58

sztem, ha elmész egy pszichiáterhez, aki leírja, h ez a bajod, akkor méltányossági alapon elengedik a dolgot. Ez csak egy tipp. De egy próbát megér! Egy vizsgálat pedig nem olyan drága, még ha nincs is tb-d. Kb 5 ezer Ft, de sztem annyi sincs!

(5 ezer körül egy teljes labor van...)

40. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Moonlight13)
2013. júl. 11. 22:49
Arról nem is beszélve, hogy a NAV napi kamatokat számol a tartozásra.
39. moonlight13 (válaszként erre: 35. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 11. 22:49
A TB tartozást a NAV-nál lehet rendezni, és adótartozásnak minősül. Egyre csak gyűlik a tartozás, ha nem fizeted. Egy gipszelés is sok pénzbe kerülhet TB nélkül...
38. spinneli (válaszként erre: 37. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 11. 21:35
De befolyásolja-bizonyos összeghatár alatt adnak méltányossági alapon, ellenkező esetben magad után kell fizetned..azt hiszem 6700 Ft körül van havonta...
37. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2013. júl. 11. 21:21

A férjem fizetése nem befolyásolja ezt?

Mert mikor munka nélkül maradtam,kaptam volna valamilyen támogatást,de emiatt nem adtak :)

36. spinneli (válaszként erre: 35. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 11. 21:16
Szerintem néltányossági alapon elengedhetik, hogy visszamenőleg ne kelljen fizetned-érdemes lenne rendezni.
35. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2013. júl. 11. 21:14

Ezt mondták a múltkor a munkaügyibe,de azt is,hogy akkor visszamenőleg ki kellene fizetnem.

Attól függetlenül,hogy évek óta nem voltam orvosnál,csak a fogamzásgátlóm van felíratva 3 havonta,de 90%-ban azt is a férjem intézi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook