Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
789. Andesz75 (válaszként erre: 787. - Mesi04)
2016. okt. 27. 09:05

Szia!

Nekem nem volt semmilyen mellékhatása a szurinak. Se fejfájás, se szédülés stb.

3 db-ot kaptam és utána volt gond. Nem jött meg hónapokig, majd kiderült, hogy 4 cm-es cisztám lett és begyulladt a petefészkem. A szuri elnyomta ezeknek a mellékhatásait így észre sem vettem, hogy gond van.

Végeredmény az lett, hogy ki kellett venni a jobb oldali petefészkem és petevezetéket.

Azóta szedtem Milligestet, 2 éve abbahagytam és most megint cisztám van. Illetve úgy néz ki, hogy endometriózisom is. (most vizsgálnak)

Hogy ez most a fogamzásgátlóktól vagy sem azt mindenki eldöntheti magának. :( Lehet hogy semmi köze az egészhez, lehet hogy ott rontottam el, hogy hormonnal bombáztam a szervezetem.

Én azért kaptam a fogamzásgátlókat mert 20-24 naponta megjött és borzalmas erősségű volt a vérzésem. Vashiányos anémiám lett tőle.

788. Lirgyria (válaszként erre: 787. - Mesi04)
2016. okt. 26. 20:53
Ha lesz is esetleg mellékhatás (és kívánom, hogy ne legyen), az általában pár hét után elmúlik, vagy kb a második szuri idején. Szóval tarts ki! Különben eléggé izgultam én is az elején, és nagyon figyeltem magam, de végülis aztán nem volt semmi extra.
787. mesi04
2016. okt. 26. 18:26
Elértem a dokim. Mondta véletlenül se szedjem tovább a Zoelyt. Kérdeztem mit szólna a Depohoz. Rögtön belement, pedig nagy Mirena rajongó. Mondta próbáljuk meg a Depót, nem akar velem egy csomó pénzt költetni a Mirenára és lehet be sem válik. Remélem a Depo nem okoz fejfájást, mert szülés után minden fejfájást okozott :( mert ha beadatom, akkor 3 hónapig bennem van, a Mirenát ki tudnám kapatni. De a hideg ráz a spirál gondolatától, no meg hátrahajló méhem van, szerintem nem lenne egy lányálom. Holnap megyek a Depo receptért, aztán meg kell várnom a rendes vérzésem és úgy beadatni.
786. Lirgyria (válaszként erre: 785. - Mesi04)
2016. okt. 26. 16:13
Én is olvastam persze azokat, sőt, barátnőm is EGYSZER adatta be, és most meg irigyel 😃
785. mesi04
2016. okt. 26. 11:59
Meg gondolom aki elégedett vele az nem is nagyon ír róla, mert semmi oka fórumopkon keresgélni a témában.
784. mesi04
2016. okt. 26. 11:57

Lirgyria köszönöm a válaszod és örülök, hogy neked is bevált, mert annyi szörnyűséget olvasok róla mint németül mint angolul, igaz az is feltűnt, hogy aki negatívan nyilatkozik, az az első szuri után feladta.

Ma megint bevettem a Zoelyt, gondoltam adok neki még egy esélyt, de olyan belső remegés van rajtam, hogy csak na. A fejem is furi. Most már tuti nem veszem be többé és megpróbálom elérni a dokim.

783. Lirgyria (válaszként erre: 780. - Mesi04)
2016. okt. 25. 18:23
Eleve 35 fölött már nem is jöhet szóba kétfázisú tabletta, sőt, gyakorlatilag semmilyen tabletta. A spiráltól én is ódzkodtam, főleg mivel nem szültem, de amúgy is. Úgyhogy ez maradt, meg a gumi 😃 a szurit választottam.
782. Lirgyria (válaszként erre: 781. - Mesi04)
2016. okt. 25. 18:20
Nekem semmi ilyesmi nem.volt, az első pár hétben éreztem párszor hangulatingadozást, kb mint menzesz előtt 😃 de aztán elmúlt. Pecsételések voltak, de az is elmúlt. Mensi zéró, fájdalom, görcsök, pms zéró, úgyhogy én nagyon elégedett vagyok. Eddig 3 szuri volt, novemberben jön a negyedik.
781. mesi04
2016. okt. 25. 13:00
Nektek fájt a fejetek/migrén a szuri mellett?
780. mesi04
2016. okt. 25. 12:59

Sziasztok! Csatlakoznék én is a fórumhoz. Én még nem adattam be magamnak a Depot, de nagyon gondolkodom rajta. 39 éves, egy 5 éves kislány édesanyja.

A problémám a következő: amióta szültem semmilyen fogamzásgátló tablettát nem bírok. A mindkét hormont tartalmazóktól iszonyatos fejfájást kapok, hüvelyszárasság, ingerlékenység. Szülés előtt semmi ilyen problémám nem volt. A Nuvaring sem volt jó, aztán próbálkoztam az Azaleával, ami az első 6 hónapban jó volt, aztán jöttek a közti vérzések, fejfájások, belső remegés, stb. A spirált nem szeretném kipróbálni, mert ha az sem jó, egy csomó pénzt kidobtam az ablakon. Nem a fogamzásgátlás az elsődleges célom, hanem hogy kiiktassam a ciklusom, ugyanis iszonyatos középidős fájdalmak és pms tünetek kínoznak. Őszíntén szólva 28 napos ciklusaim alatt 28 napot szívok.Hormonvizsgálaton voltam, szervi gondom sincs. Teák, homeó semmit nem ér.

Most a Zoelyt szedem 5 napja, hát olyan vagyok tőle mint egy zombi, belső remegés, enyhe hányinger, fura látás, hallás, fura érzés a fejemben. Szerintem holnap már nem veszem be, habár a dokim szerint legalább az első levél végéig tartsak ki. Trombózis miatt is aggódom, így

én most inkább a szurin gondolkodom. Tudom ez első három hónapot ki kell bírni, fel is készültem a kellemetlenségekre. Egyik ismerősöm augusztusban beadatta, az első 3 hónap szívás volt, aztán most már jó, azt mondta tuti beadatja novemberben is.

2016. okt. 18. 12:23
Mindenki jól van? Nálam minden oké, a pecsétek teljesen megszűntek, úgy néz ki. Lassan jön majd a 4. szuri, és ebben az utolsó két hónapban összesen 2 alkalommal, reggel tapasztaltam egy olyan minimális kis rózsaszínezést, hogy máskor észre se vettem volna. Remélem, így marad 😃
778. Sackka (válaszként erre: 773. - Pavelko Lilla)
2016. szept. 23. 09:51
Sajnos még nem értem el a dokihoz .Mikor volt időpontom szabira ment a doki ,azóta meg sajnos nekem nem volt időm menni. Ez sajnos már egy hónapja .Nekem 4 hét volt a pecsételés ,elmúlt utána folyás , utána megint pecsételés,és ez kb. két hetente váltja egymást. Nagyon kellemetlen így!!!!
777. Lirgyria (válaszként erre: 775. - Manó 1976)
2016. szept. 1. 13:09
Én Kispestre járok az 1. kerből, de szerintem bármelyik nőgyógyász felírja.
2016. szept. 1. 11:40
Nekem július 22- adták be az első injekciót.Azóta megállás nélkül vérzek de legalább nem ömlik belőlem annyira mint elötte.Voltam nőgyogyászaton és közölte velem a dokim hogy többet nem írja föl😨azt mondta 18mm a méhnyálkahártyám és korházba adott beutalót kürerre.De nem szeretnék menni mert 3 hónapja voltam.Valakinek valami ötlete?😁
2016. szept. 1. 11:36

Sziasztok😁

Tudja valaki hogy békásmegyeren felírja valamelyik doki a depo provera injekciót?

2016. aug. 31. 08:38
Nálam minden oké, egy hét múlva megyek a harmadik szurira. Úgy néz ki, hogy szuri után két hónapig semmi, utána pecsét pár hétig, aztán megint semji. Most rövidebb volt, mint először, gondolom harmadszorra még rövidebb lesz, aztán szépen elmúlik.
773. Pavelko Lilla (válaszként erre: 763. - Sackka)
2016. aug. 30. 19:28
Kivel mi a helyzet csajok? Saccka voltál dokinál? Nem akarom elkiabálni, de 2 hónap után nekem elmúlt a pecsételés. A harmadik injekciót nem adattam be. Most várom mikor jon meg.
772. diszkoszné (válaszként erre: 771. - Lirgyria)
2016. aug. 30. 17:14
Akkor lehet hogy én kombináltam össze a kettőt?Legközelebb eskü kipróbálom,ha szedek végig C-vitamint mensi alatt, mi fog történni.
771. Lirgyria (válaszként erre: 767. - Diszkoszné)
2016. aug. 8. 19:43
Én napi 3000 mg C vitamint szedek, azóta nincs havi rendszerességgel hüvelygyulladásom. A vérzést én nem éreztem, hogy bármiben is befolyásolta volna, de ez én vagyok, persze.
2016. aug. 8. 19:35
Bocsi baromságot írtam, pásztortáska cseppet néztem.
2016. aug. 8. 16:25

A C vitamin vérzéscsokkento, az érfalakat erosíti. A Rutascorbin is C vitamin származék és azt is vérzésekre adják.


A cickafark osztrogén szint novelo, ami pont eros vérzést csinál annál, akinek osztrogén dominanciája van egyébként is. Sajnos volt benne részem boven, ezért is adattam be a Depot.


Palástfu cseppet néztem, ami vérzéscsillapító, bár nekem csak akkor jelentkezik a pecsételés, ha hajolgatok vagy valamiért nem tudok elmenni pisilni és visszapa kell tartanom.

768. Sackka (válaszként erre: 766. - Pavelko Lilla)
2016. aug. 8. 11:19

Esetleg a cickafark teát próbáld ki mert az vérzés csökkentő. Nekem anyukám ajánlotta ,de én nem vettem még magamnak. De szerintem jó hatással van.

Kiváló gyulladáscsökkentő, hüvely- és méhgyulladásra, nyálkahártya- és fogínygyulladásra használható. Sebösszehúzó, sebgyógyító hatású. Csökkenti a menstruációs vérzést és görcsöket. Hasi fájdalmakra, puffadásra, emésztésjavításra is kiváló. Serkenti az epeváladék termelést. Húgyúti betegségekben, légzőszervi bajoknál nélkülözhetetlen.

767. diszkoszné (válaszként erre: 754. - Pavelko Lilla)
2016. aug. 8. 07:23

Szia!

De azt ugye tudod,hogy a C-vitamin felerősíti a vérzést?Anno mikor tudtam,hogy megjön,nekem 6-7 napig régebben általában,c-vitamint szedtem és 3 nap volt csak a mensim,de nagyon erős volt és nagyon fájt.Most mielőtt megjön,és szedem a c-vitamint1 nappal legalább előrébbhozza.Lehet ha leállnál kicsit a c-vitaminnal elmúlna.

766. Pavelko Lilla (válaszként erre: 763. - Sackka)
2016. aug. 7. 15:43
Hát én is csak egy napig orultem, hogy vége a vérzésnek :( Igazad van, az a rossz, hogy sokáig tart és ez kellemetlen.
765. Sackka (válaszként erre: 764. - Lirgyria)
2016. aug. 6. 20:16
Persze .minden szervezet más!
764. Lirgyria (válaszként erre: 763. - Sackka)
2016. aug. 6. 13:14
Van olyan ismerősöm, akinek 5 hónapig tartott, és azóta semmi. 4 éve használja. Szóval mindenkinél más.
763. Sackka (válaszként erre: 761. - Pavelko Lilla)
2016. aug. 6. 10:54
Igen voltam ,de azt mondta a doktornő ,hogy majd elmúlik .Ez volt július első hetében .azóta is változatlan minden . Majd most megyek vissza 29-én. Hát kíváncsi leszek mit fognak mondani. De végül is nem a vérezgetés a gond szerintem ,hanem hogy nagyon sokáig tart. És ez kellemetlen ,én legalább is ezt gondolom.
2016. aug. 5. 19:35
Nekem 6 hét telt el minden nélküo, aztán 5 hét vérzés, vérezgetés, aztán most 7-8 hét telt el, és ma jelentkezett megint valami. Meglátjuk.
2016. aug. 5. 19:11

A betegtájékoztatóban az van, hogy az elso injekció után valószínu szabálytalan, hosszan tartó vagy pecsételo vérzés. Nekem az elso injekció után semmilyen vérzés nem volt.


Nekem ma volt az elso nap 1,5 hónap után pecsételés nelkul. Remélem így is marad.


Sackka Te voltál dokinál a vérzés miatt és ha igen, mit mondott?

2016. aug. 5. 13:43

Pl ma jelentkezett megint pecsételés nálam. Jún 15-én kaptam a 2. szurit.


A tájékoztatóban pontosan benne van, hogy akár hónapokig is tarthat a vérzés, igen. Aki ezt nem vállalja, az ne használja. :-(

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook